IT01s'in Suçu Ne? Kulaklığı teslim Aldım süreç kapandı.

'Genel Tartışma' forumunda bahirtaha tarafından 8 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,844
    Neredeyse aynısını ben de yazdım ama mesajı göndermeden önce ikinci kontrolü yaparken sildim. Bu konu forum dışında da konuşuluyor ve birçok arkadaşa bunları aynen söylemiştim. Hatta biri "yazdığına değmez boşver uğraşma" manasında beni uyardı ama dinlemedim. Çünkü bu davranışlar tepki topluyor, agresif her hareket insanı haklıyken haksız duruma düşürüyor. Forumda eminim birçok kişi bu davranışlardan dolayı antipati geliştirdi ve ister istemez tarafsız duramıyor. Ortaya konmuş karakter üzerinden fikirlerini daha net savunuyor.

Ah şu güzel insanlar bana engel olmasa neler neler yazacağım...

Collapse Signature Expand Signature
    Synchronicity, erenn ve barocka bunu beğendi.
  2. erenn

erenn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    486
    Sonuna kadar katılıyorum Furkan Hocam Öğrenciyken çalışıp üç kuruş biriktirip kulaklık alacağım diye heyecanlanırdım. Ayrıca bursa gerçekten muhtaç çok öğrenci var bursla kulaklık almak dahi bana etik gelmiyor. Hadi alınıyor bunun sürekli söylenmesi hiç etik gelmiyor.

#42 erenn, 10 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 10 Mayıs 2019
    Nazım, returnity, mfya ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,603
    Eskiden olsa burada öyle bir linç olurdu ki. Bu forumun linci de başka şeye benzemez...

barocka ve mfya bunu beğendi.
  4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    145
    son durum nedir..çözüme varıldı mı hala sürüncemede mi..

5. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Süreç kapandı. Benim gördüğüm papağan gibi aynı şeyleri tekrar eden, ödeme lafını duyunca eli ayağı titreyip korkudan karşısındaki insanı engelleyen, politika yapmaya çalışan, kendisi iki cümle bir araya bir araya getiremeyip anca başkalarının yorumlarını beğenen, olaylar dönerken kafasini kuma gömen ama nedense süreç bitince kendi kendine dayilanip bir şeyler yazan bir kişi. Yani benim bu yaş aralığında genelde gördüğüm şey baskalarindan destek bekleyip kendisini temize çekmek, vicdanını rahatlatmak, kendine taraftar çekmek. Çok gördüm böyle, normaldir. Linç yemem de normal. İnsanlar kendini temiz göstermek için her zaman günah keçileri ararlar. Bursumu da hak ettiğim için alıyorum. Şu ülkede gözünüzün kalmadığı bir tek benim aldığım burs kalmıştı zaten. Adminden beni banlamasini istedim. Ne bu topluluk bana ne de ben onlara meraklıyım sonuçta.

6. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Bu banlanma merakini da anlamiyorum, girmemek icin birinin kapiyi kitlemesi mi lazim.

Banlanmaniza gerek yok forumu birakmak icin, girmeyin olsun bitsin :)

tazıtahsin, Xexec, Serhat ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Valla haklısınız. Ama sürekli bir şeyler yazılınca ben de cevap verme isteği doğuyor. Sonra tartışma daha da uzuyor. En azından konu artık tamamen silinsin. Bu konunun ne kendimin(kendimi tutamıyorum) ne başkaların tarafından daha fazla uzamasını istemiyorum.

8. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,814
    Her ne hikmetse PTT'de kaybolan, sonrasında birsürü sebepsiz eleştiriyle bulunan, şikayeti edildiği üzere mmcx konnektör arızası ile iade edilmek istenen IT01S kulaklığımız maşallah kendiliğinden tamir olmuş. Hatta sıfırdan farksız hale gelmiş, bakınız satılıyor. Şaka değil maalesef gerçek.
    Madem ki sıfır gibi satılacak durumda idi kulaklık bu kadar tantana nedendi? Hayırlar olsun...
    İlanda da mmcxlerin bir tarafında asimetrik duruş olduğu da belirtilmemiş. Sanırım durdukça düzeliyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...emleri-ibasso-it01s-cok-temiz-691748648/detay

Edit: Mesaj değiştirme huyuna binaen ekran görüntüleri arşivlenmiştir.
    Hayırlı işler, bol güneşler.

#48 Synchronicity, 10 Mayıs 2019
  9. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,844
    Bana özelden yazıp yanlış düşündüğümü söyleyen kişilere saygımdan dolayı sonrasında bu mesajın altını doldurabilmek amacıyla sadece bunları yazıyorum. Asıl söyleyeceklerim çok kırıcı ve yargılı infaz olurdu ama abilerim için susuyorum...

Hayırlı olsun...

zodiac_tauruss, erenn ve Synchronicity bunu beğendi.
  10. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Herkes benim bahsettiğim durumun olağan bir durum olduğundan bahsetti. Selçuk bey ısrarla bunu bana üstüne basa basa söyledi. Bu kadar tantaninin nedeni benim bunu olağandışı bir durum sanmamdandir. Şimdi linki kaldırır mısın ?

11. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,276
    hem de 850 lira

hadi bakıyimmmmm

ludwig bach, Synchronicity ve mfya bunu beğendi.
  12. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    145
    taha sanırım parayı ptt'ye verip kulaklığı teslim aldı..bundan sonra kaça satar ne yapar onu ilgilendirir bana göre..o da haklı olarak parasını kurtarma derdinde..kulaklığın da bir problemi yoksa eğer.

13. erenn

erenn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    486
    Sen bu kulaklığı dinlemek için almıştın problemli diye bir sürü tantana çıkardın. şimdi tertemiz etiketiyle daha yüksek fiyattan satıyorsun. Eee herşey legalse şayet bu foruma da ilan açsaydın?

mfya bunu beğendi.
  14. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    sanane ?
    Tabii ki açarım. Onca yaşanan şeylerden sonra orda da bir linç girişimi başlar diye açmadım. Hatta şimdi açabilirim.

15. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,844
    PTT süreci için bildiklerimi özetliyorum;

Kulaklığı 700 liraya aldı. Kargoda kayboldu hesabına 700 lira geldi. Kulaklık bulundu 700 lira PTT'ye gönderildi. Kulaklık sahibine iade edildi. 850 liraya ilan açıldı.

Burada her şey birebir doğru mudur? Yanlış bilgi var mı? Ona göre konuşayım, kimseye haksız ithamda bulunmayayım.

16. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Ürünü ikinci el bölümünü koydum. Sahibinden mesajında zaten pazarlık olur yazmıştım. Burda da kargo ücretsiz şekilde 700 e koyuyorum. Dediğim gibi yalancı felan değilim.

17. ozgurg84

ozgurg84
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    Konu başlığını her görüşte Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisini hatırlıyorum, benzetme için affola :(

18. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Ürün forumda kargo ücretsiz 700₺ .Yanlış yok ama eksik var.

19. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    353
    Gunlerdir su mevzuyu okuyorum. Olayin ticari etik yonunden tartismasi oldukca hararetli sekilde yapilmis ama ben olaya biraz da psikolojik yonden yaklasmak istiyorum musadelerinizle.

Taha kardesimiz gencliginin de verdigi heyecandan olsa gerek benim gordugum kadariyla olaylara biraz fazla hizli ve hararetli tepki veriyor sanki. Meslektasi bir agabeyi olarak tavsiyem oncelikle bu yonunu torpulemesinde fayda var. 40 yillik omrumde ve meslek hayatimda ogrendigim en onemli sey serinkanli kalabilmek bana gore. Ileride sadece hasta hayati ile ilgili verecegi kararlarda degil onlarla ve yakinlariyla kuracagi diyaloglarda bile bunun onemini daha iyi anlayacaktir. Hele hele Turkiye gibi doktor dusmani ulkede kafada patlayabilecek odun, kaldirim tasi gibi cisimler de dusunuldugunde... aman diyeyim.

Ustelik karsi tarafin gorebildigim kadariyla sakin, sureci iyice analiz edip tepki verme gayretini de “politik davranma” olarak degerlendirip bunu hem hor gorup hem de tum yas grubuna mal etmek gibi bir tutum icerisinde. Bu tavrin aslinda hayat tecrubesi biriktikce insan evladinin dogal evrimi cercevesinde bir kazanimi oldugunu umarim yillar gectikce daha iyi anlar diye umit ediyorum.

Dobralik iyidir tabi ki, ama tanimadigimiz kisilerle internet gibi ses tonu, vucut dili gibi iletisimi tamamlayici unsurlarin olmadigi bir ortamda bu sekilde bir tutum genelde beraberinde catismayi getiriyor.

Kriz yonetimi zor istir. Ogrendigim bir sey varsa o da her etkiye aninda impulsif tepki verildiginde isler genelde kotuye gider, tabi eger formula 1 pilotu filan degilseniz; ki burada da forumdaslarin baslangictaki oldukca temkinli ve tarafsiz bakis acisi zaman icerisinde bu icgudusel yaklasimlar nedeniyle kucuk capli bir lince donustu.

Lutfen yanlis anlasilmasin, ukalalik amacli degil, bu keyifsiz surecten en azindan ufak da olsa bir ders cikarabilsin diye yaziyorum bunlari.

#59 returnity, 10 Mayıs 2019
  20. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,844
    Saçma sapan bir konuda her seferinde kendimi dizginlemeye çalışmama rağmen ısrarla gayriahlaki davranışlara şahit oldukça kendimi tutamayıp yazdım. Kafanızı şişirmiş ve dışarıdan bakınca anlamsız cümleler kurmuş olabilirim ancak niyetim sadece bir şeyleri açıklığa kavuşturmaktı.

Vaktinizi çaldım, kusura bakmayın... Allah ıslah etsin deyip hayırlı günler diliyorum ve bu konuyu mümkün olduğunca kendi açımdan kapatmak istiyorum.

(Kendi açımdan diyorum çünkü yakından takip etmenin birçok sebebi vardı uzak kalamadım.)

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.