iTunes Music Store ve Film Store sonunda açıldı ;)

'Haberler' forumunda KontG tarafından 3 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Evet beyler an itibariyle iTunes Music Store ve Film Store Türkiye sonunda açıldı. Normalde yarın Rusya'da açılacaktı ancak Türkiye'yi de açtılar. Yabancı müziklerin ve filmlerin yanı sıra Türk Sanatçılar da bulunuyor.. Fiyatlar değişken; 0.89 TL de var 1.29 TL de...

#1 KontG, 3 Aralık 2012
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  2. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    182
    Konuyu açmayı düşünmüş sonra diğer konulara dalmıştım. Benden önce davranmışsın Mustafa :) Apple tv sahibi olduğum için film olayına çok sevindim. Parça fiyatları da güzel aslında ama, ah bir de kayıpsız formatlar bulunabilse. Yine de yasal müzik indirme için çok ciddi bir kaynak oldu bizlere.

3. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Teşekkürler,bilgilendirme için.Kayıpsız formatlar olsa gerçekten tadından yenmezdi.Ama hiç olmamasından iyidir değil mi?

Collapse Signature Expand Signature
  4. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Ben Mac kullandığımdan mıdır nedir, hep 12002 hatasını veriyor ve hiçbir içeriğe erişilmiyor. Durum Mac kullanan bir başka arkadaşımda da aynı. :testere

Garip. :)

Edit: Sistem çalıştı ve ilk şarkımı satın aldım; Sıla'nın İmkansız adlı parçası. 256 kbit AAC formatında kodlanmış dosya indi bilgisayarıma.
    DRM ile kodlanmış mı kaç cihaza kadar dağıtılabilir orasını bilemeyeceğim. :)

5. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    drm kodu yokmuş sanırım sınırsız :) Ben de satın aldım hemen bir parça ve bilgiler şu şekilde;

Format : .m4a
    Bit hızı : 263 kb/sn
    Codec : AAC/LC

Hepsinden önemlisi Amerikada 14.99 dolar olan albüm burada 14.99 TL :) İnanılmaz oldu fiyat durumu... %50 kar ediyoruz yani ciddi bir rakam bu hatta daha fazla :)

6. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Peki Amerika fiyatı 14,99 USD olan mp3 albümünün Amazon CD fiyatı ve mp3 fiyatı nasıl acaba?

7. o_kan

o_kan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    59
    Fiyatlar bana da güzel geldi. Kayıpsız format seçeneği de olsa çok iyi olurmuş

8. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Benim baktığım albümler genelde 9tl ama ben CD'yi kendim riplemek için alıyorum:)
    Benim pek işime yaramayacak maalesef
    IPad de hangi formatta olduğunu göremedim ama büyük ihtimalle hepsi aynıdır. Ayrıca çok ayrıntılı okumasamda 7 kere CD'ye yazabilirsiniz diye bir ibare dikkatimi çekti

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    iTunes Music Store fiyatlarını tam bilemiyorum ama Amazon için örnek verirsem; "Tord Gustavsen Trio - The Ground" albümünü http://www.amazon.com/Ground-Tord-G...TF8&qid=1354613055&sr=1-1&keywords=the+ground 9,99 USD mp3 olarak alacağıma, 13.85 USD verip CD olarak almak, bana daha mantıklı geliyor. Hem CD çalardan yada istediğim formata çevirerek olabilecek en kaliteli şekilde dinleyebilirsiniz, hem HDD uçtu, arşivi nerden toplayacağım yada yedek HDD masrafı vs. şeylerle uğraşılmaz, hem de fiziksel arşiv oluşturmanın zevkini (ki bunun ileriye dönük maddi, manevi değeri de var) yaşamış olursunuz diye düşünüyorum :)...

10. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Kayıpsız olsa yine satın alınabilir de, MP3'ü kim ne yapsın. Hem de parayla.