ivox quatross 300 hoparlör kablosu deneyimim

'Genel Tartışma' forumunda karakedi tarafından 10 Ekim 2020 tarihinde açılan konu

1. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Her kablo incelemesine yazmıyorum. Zaten çoktandır kablo incelemesi okumuyorum. Denk geldi bunu okudum ve cevap yazdım.
    Cevap yazmam ne tür bir sorun yaratır ?

2. karakedi

karakedi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    İsmailin tarzi boyle heralde :)

Hocam kesinlikle alipta kazik yedigim bir kablo degil aksine qedin bir kablosunda bu hisse kapilmistim hicbir yerde de o kablo hakkinda yorum dahi yapmadim bu quatross 300 un teknik verilerini bilmem ama dikkatimi ceken daha fazla sesi acmam gerektigi oldu belkide bu arka plandaki detaylarin one cikmasini sagliyordur bilmiyorum.

Bu kablo ile ilgili neden forumlarda boyle saldirgan bir tutum var anlamadim sistemde rca kablolardan usb kablolara kadar her degisiklikte hissedilir farklar olusuyor.

3. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Ben saldırgan değilim. Sadece hobi ile ilgili muhabbet etmek hoşuma gidiyor.
    Herhangi bir kablo değişiminin, seste de değişim yaptığını duyabiliyorsanız ne mutlu size.

Ben duyamıyorum mesela. Ama evet, bir çok hoparlörün ses karakterini sesin şiddetine göre karakter değiştirdiğini bire bir deneyimledim. Bir de, aynı sistemi sabah, öğlen akşam, gece dinlediğimde sesinin değiştiğini fark ediyorum. Hatta duş alıp almama göre bile seste değişiklikler oluyor. Ama tüm şartlar eşit iken kablo değiştirdiğimde seste hiç bir fark duymuyorum.

4. karakedi

karakedi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Sabah ve aksam sistemdeki sesteki degisikligi ben voltajdandir diye dusunmustum. Evet gercekten kablo rca kabloda olsa hoparlor kablosuda olsa farkediyor.ozellikle konuda belirttigm silver kablolar ile bakir kablolar arasinda ton olarak ciddi farklar var ha bu farklar her amfide belli olmayabilir onceki amfilerim denon ve marantzdi onlarda mesela farklar veya ekipmandaki hatalar hic anlasilmiyor suan rega amfi kullaniyorum rega sistemdeki butun kusurlari / uyumsuzluklari oldugu gibi ortaya koyuyor bu acidan masrafli bir marka