Jbl go 2

'Müzik Genel' forumunda orrrhan2591 tarafından 30 Eylül 2020 tarihinde açılan konu

1. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Merhaba arkadaşlar.ben jbl go 2 ile müzik dinliyorum.jbl go2 den daha iyi ses almak için nasıl kullanmalıyım.mesela duvara yakın mı uzak mı tutmalıyım?ya da nebileyim altına birşey falan mı koymalıyım?(jbl go 2 yi bluetooth olarak değilde kabloyla kullanıyorum.iphone ve dragonfly black dac ile)şimdiden teşekkürler.

2. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    92
    Taşınabilir dac/amp bağlayabilirsin, fakat hoparlörün eti budu belli, o yüzden bence yapabileceğin en iyi iyileştirme, aradaki kabloyu değiştirmek(Kaliteli jak kablosu kullanmak.) olabilir.

3. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Daha kaliteli aux kablosu kullanırsam ses daha iyi hale gelir mi?

4. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    92
    Kesin birşey söylemem doğru olmaz. Sadece kablo değil ne eklerseniz ekleyin gece, gündüz gibi fark olacağını sanmıyorum. Sonuçta eti, budu belli.
    İsterseniz deneyin farkı görün.

5. Metalingus

Metalingus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130
    Ekstra bir yatırım yapmana gerek yok, gerek kablo gerek faklı bir kaynakla seste değişiklik yaşamazsın. Turuncusu 1-2 senedir var bende. Parkta piknikte yüksek ses çıkarsın diye üretilmiş basit bir alet sonuçta.

Collapse Signature Expand Signature
  6. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    514
    Hocam yakında sizden "Dragonfly Black'i yatarken nereye koymalıyım?", Dışarı çıktığımda Dragonfly Black'i hangi cebime koysam daha iyi ses verir?" gibi başlıklar bekliyorum =)

Evet, daha iyi aux kablosu kullanırsanız (hoparlörü bildiğim için konuşuyorum), şu anki kablonuzun durumuna göre %0,001 ila %2 oranında daha iyi ses alma ihtimaliniz var. (Rakamlar tahmini, şu anki kablonuzu bilmiyorum.) "Çok iyi" bir kabloya vereceğiniz parayla elinizdekinden çok daha iyi hoparlörler alınır fakat, onu düşünün önce. JBL Go 2 için asgari kalitenin üstünde hiçbir kablo almayı önermiyorum, boşa masraf yaparsınız.

Collapse Signature Expand Signature
  7. erenn

erenn
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    505
    Hocam eğerki ortalama bir standart aux kablonuz varsa yeterli. Üstü bişey değiştirmez bendede go2 var sınırları belli zaten.

8. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Teşekkür ederim.

9. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    92
    Arkadaş kablonun ne kadar etkileyeceğini gayet güzel söylemiş. Eğerki farklı bluetooth hoparlöre geçmeyi düşünürseniz, Sesi nispeten güçlü olan jbl flip 5, charge 4 , veya ses bir noktadan gelmesin ve biraz daha kaliteli bir ses duymak istiyorsanız, bose soundlink serisini direkt öneririm, eski modellerin de sesi gayet başarılı.

10. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Çok teşekkür ederim.

pyken123 bunu beğendi.