Jvc fx650 İzlenimlerim

'Jvc' forumunda gardanadam tarafından 21 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. gardanadam

gardanadam
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    145
    Merhaba sevgili dostlarım,
    Bir haftadan beri jvc fx650 kullanmaktayım.Kısa bi bilgi geçicem kulaklık hakkında inceleme değil sadece ürün hakkında düşüncelerimi sunacağım.

Jvc markasının başka kulaklığını kullanmadım, o yüzden pek karşılaştıramayacağım yanlız bi kaç detaya değinmek istiyorum.
    Fx650 nin bassları pek yoğun değil dengeli kulaklık olması için tasarlanmış, derine inme konusunda bass lar kendini hissettiriyor.Xduoo x2 de bunu fazlasıyla hissettim.Bass frekanslarının inine kadar iniyor:)Sansa clip+ ile basslar biraz daha yoğunlaşıyor yanlız derinlik x2 kadar derin olmuyor clip+ ile.Genel itibari ile derine inen yapıdalar.

Diğer bi model fx700 ün incelemesinde anlatıldığı üzere fx650 nin bass seviyesi pek yüksek değil,dengeli.Kulak titretecek yapısı yok.Fx700 daha basslı kulaklık diyebiliyorum

Sahne ayrımı ve konumlandırılması mükemmel seviyede.Enstrümanlar birbirine kesinlikle yapışmıyor.Detay harika.Arka tonlar benburdayım beni unuttunuz benide alın aranıza diyerek aramıza katılıyorlar, üstelik bu yumuşak tonda oluyor.Arkadaki çalan müzik tonları sanki asıl müziğin tonlarıymış gibi.Sanki aralarında mıknatıs var birbirlerini yitiyorlar.

Müziğin içindeki adamın uğuldamasını ezan okunuyor sanarak kapattım kulaklıkdan geliyormuş bu ses.Çok zarif bi kulaklık.Bütün notalar yerinde ve sırayla giriyolarr müziğin arasına.

Tizler x2 de biraz ayarsız olsada clip+ ile bu durum ortadan kalkdı çok iyi uyum sağladılar.Tizler kesinlikle kulak tırmalayacağı rahatsız edici değil.

Equlaizer ayarını kurcaladığımızda çoğu kulaklıkların sesi bozuluyor yani tizler rahatsız edici olabiliyordu.Fx650 de istediğiniz frekansı yükseltip azaltın hiç bi ses sizi rahatsız etmiyor.Benim öngördüğüm kaliteli ses veren kulaklık modelide zaten budur örneğin ahh şu tiz biraz rahatsız edici deyip frekansını düşürüyoruz ve ses boğuluyor bu kulaklıkda istediğiniz kadar ayarları değiştirin sesden ödün vermiyor, istediğiniz frekansa geliyor kendileri.

Sibilance bu kulaklıkda çok az miktarda, yanlız rahatsız etmiyor o kadar ''ssssss' ler fazla uzamıyor.

Kısaca özetlemem gerekirse zarif, yumuşak , dengeli ve ayrıntılı olarak değerlendirebiliriz.Jvc ürünlerinin gerçekden fiyatını hakettiğini düşünüyorum.

#1 gardanadam, 21 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Ağustos 2015
    6 kişi bunu beğendi.
  2. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,321
    Elinize kulağınıza sağlık, hayırlı olsun.

Bir kaç fotoğraf ile izlenimlerinizi pekiştirirseniz daha da güzel olacağını düşünüyorum :)

Collapse Signature Expand Signature
  3. gardanadam

gardanadam
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    145
    Onu çekecek kamera yok hocam kulaklıkdan sıra gelmiyor :)

4. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    435
    @gardanadam
    Enstrüman sunumu hakkında bilgi verebilirmisiniz? Tezeneli çalgılarda nasıl ? İnsanın içine işleyen sunumu var mı?
    Midlerin hacmi nasıl, cılız mı ?

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

5. gardanadam

gardanadam
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    145
    @oguzhan başlarda herşey hoş gitsede sonradan hoşuma gitmeyen durumlar ortaya çıkdı.Kulak uçlarını değiştirdikten sonra kulaklığın bass ağırlıklı olduğunu anladım.
    Bazı şarkılarda midler çatlamaya yatkındı,tını bozukluğu oluşuyordu.Fx650 her müziğe gidecek bir kulaklık değil bence.
    Diğer özellikler için kaliteli diyebileceğimiz seviyede.

2 kişi bunu beğendi.
  6. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    435
    Cevabınız için teşekkürler. Ürünü satın aldım.

7. gardanadam

gardanadam
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    145
    Hayırlı olsun inş.Güle güle kullanın.

2 kişi bunu beğendi.
  8. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    435
    Teşekkür ederim. Bass ağırlıklı ürün istiyordum zaten :)

9. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,469
    Jvc icin kendi uçları olan spiral dot'dan başkasını tavsiye etmıyorum.Başka uç kullanmayın.Hele kopuk olanları çöpe atın direkt.:)

4 kişi bunu beğendi.
  10. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    435
    Selamlar,
    Ürünü bugün teslim aldım. İlk izlenimlerimi kısaca aktarmak istiyorum.

Ses tarzına dengeli demek yanlış olur. V stilli çalıyor ama midler de ben burdayım diyor. Tiz ve bassların arasında ezilmiyorlar. Yüksek seste müzik dinlemeyi sevenleri midler biraz yorabilir. Ses seviyesi yükseldikçe midler öne geliyorlar ve dağılma eğilimi artıyor. Tiz yoğunluğu fazla olduğu halde sibilance oranı düşük. S-Ş 'lerde kulağı delen, rahatsız eden bir durum söz konusu değil. Fiyatına göre tiz detayları gayet güzel. Özellikle ziller oldukça hoşuma gitti. Basslar ise ürünün en iddialı olduğu yönü. Basslar ayrık ve oldukça sıkılar. Ev sinema sistemlerinde subwoofer ayrı yerdedir ve basın ayrı bir sürücüden geldiği direk hissedilir bu kulaklıkta da böyle bir durum söz konusu. Basslar yeterince derine inebiliyor ve ses seviyesi arttıkça dağılma yapmıyorlar. Kısacası bass kontrolü iyi diyebiliriz. Sahne konusunda çok iddialı olduğu söylenemez ama yatay sahnesi fiyatına göre yeterli seviyede. Kulaklığın en çok beğendiğim yönü hemen hemen her müzik türünde optimum düzeyde tatmin etmesi.

Özet geçmek gerekirse sıkı ve dağılmayan bassları ve başarılı zilleriyle iyi bir kulaklık ortaya koymuş jvc. Şahsım adına kulaklık benim hoşuma gitti. Bundan sonraki durağım muhtemelen FX850 veya FX1100 olur. :)

5 kişi bunu beğendi.