Kadınlar v.s. Hi-Fi (sohbet konusu)

'Konu Dışı' forumunda BatmaN19 tarafından 12 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,131
    Abicim!

Aşkolsun!!!

Hayatta inanmam.

Herşeyden önce :

"Eşyanın tabiatına ters..."

Eskidendi o , artık böyle diyorsan;

Şalgamcını kesin değiştir derim.

Kesin GDO lu.

Eyvallah....

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    846
    Gece gece iyi güldürdün beni Serhatcım, varol..:gulme

Ben konuyu bi düşüneyim, artık yeni şalgamcı mı ararım, yoksa ucuza gelsin diye bir ciğerci dükkanı mı açarım bilemedim, hayırlısı..:angel:

2 kişi bunu beğendi.
  3. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,131
    Takma kafana.

Çok sıkışırsak vereceğimiz cevap belli:

Aslan ve Boğa ormanda alemdeymiş.

Aslan saatine bakmış,
    çok geç oldu ben gideyim artık,
    hanım çok kızar demiş.

Boğa gülmüş,
    sende güya ormanların kralısın demiş.

Meğer ne kılıbıkmışsın.
    Gözüme gözükme artık demiş.

Aslan bu,
    durur mu,
    yapıştırmış cevabı.

Oğlum, bizi evde inek beklemiyor.

Aslan bekliyor.
    ASLAN!!!

#43 Serhat, 7 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Mart 2016
    10 kişi bunu beğendi.
  4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,088
    Duvar gibi olmak kolay değildir.
    Cesaret bazen susmaktır.

Aklıma gelirse daha yazarım :D

7 kişi bunu beğendi.
  5. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    846
    Ben bunu yapıyorum da millet eskisi gibi değil yemiyolar.. :(

3 kişi bunu beğendi.
  6. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Bekarken annecigime cok uyguladigim bir taktikti :D. Evlendikten sonra hobiyi hafifleterek kulaklik, sinema sistemine yogunlasmak durumunda kalsamda esime de zaman zaman uyguladigim bir strateji :cool:. Ortak durum ise hicbir zaman alinan cihaz ve aksesuarlarin fiyatlarinin soylenmemesi :D.

2 kişi bunu beğendi.
  7. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Benim eski kız arkadaşım, son derece anlayışlıydı. Hatta Rockit r-50'm ile klasik müzik dinlettim birazcık. Durdurunca "biraz daha bişeyler dinletsene" demişti. Her gün şarkı gönderirdim, dinlerdi.

Ama tabii, n'aptım? Her loser gibi kaybettim. B.ktan bir sebepten terkedince, terkedilmiş durumuna düştüm.

Onun haricinde, annem yazık karışmaz para harcanmasına, çünkü bilir ki o bize karışırsa, biz de ona karışacağız.

5 kişi bunu beğendi.
  8. Inlovewithmusic

Inlovewithmusic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Evli olmasam da anneme belli ettirmemek için kırk takla atıyorum. Bazen ard arda kulaklık falan alınca bir süre eve götürmeyip, yurtta bırakıyorum. He bir de bazen çok para harcıyosun diyor bir bilse..........

9. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    641
    7 kişi bunu beğendi.
  10. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    :)Eşim son aldığım dx100 ü hala walkman sanıyor hemde çin mali dedim :shh

9 kişi bunu beğendi.
  11. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Yururken dinleyebiliyorsunuz ve zaten cin mali. Sanmayla veya yalanla zaten ilgisi yok :azn

9 kişi bunu beğendi.
  12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,088
    Bir nevi süper güç :D

3 kişi bunu beğendi.
  13. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Ben her zaman tam fiyat söylüyorum sorarsa kız arkadaşım , evlendiğimde sıkıntı çıkaramasın diye , ilişki içinde 1 tane bile yalan dolan olmasın istiyorum , tabii bizim ki biraz görmüş geçirmiş , bazı kadınlar evde playstation'a bile dayanamıyor tabii bende öyle biriyle evlenmem oda ayrı konu.

Kendi sözü "hayatta herkesin ilgilendiği bir hobisi olmalı" ki bence de çok doğru bir söz.

Sadece sıkıntı benim bir çok ilgi alanımın olması :) elektronikse konu özellikle. Ona da bir çözüm düşüneceğim artık.

4 kişi bunu beğendi.
  14. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Fiyatlarin dogrusunu soylemek konusundaki dusuncenizi takdir ediyorum ama maalesef halkayi parmaga takinca isler degisiyor :D.

Basinizi agritmadan hobiyi devam ettirmek icin hayatin akisi bu sekilde oluveriyor :D.

2 kişi bunu beğendi.
  15. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    @okty_k Yaklaşık 3 yıl oldu ve birbirimize karşı evlenince değişmeyeceğimize dair söz verdik , illa ki fark eder bazı şeyler ama benim değer verdiğim şeylere oda değer veriyor , bilmiyorum bende onun kozmetik ürünlerine laf etmiyorum mesela , dengeyi korursam sıkıntı olmaz gibi :)

Hafta da 3 gün dışarı çıkarım , 1 kere bile arayıp rahatsız etmez. Evlenince de mesela 1 gün çıkarım kesin erkek arkadaşlarımla görüşürüm dedim kabul etti , olabildiğince kendimi olduğum gibi gösteriyorum ki sonradan sen böyle değildin diyemesin , net olmak lazım bazen , yine odanın birini müzik - film- oyun odası yapacağım oda net :) vazgeçemeyeceğim şeyleri benden koparmaya çalışan biriyle olmazdım , yaş 30 mesela kendime göre birini bulana kadar kaç kızla çıktım sayısını unuttum ama şuan doğru insanı bulduğumu düşünüyorum, hayırlısı olsun diyelim.

Genel olarak yazılanlar ama yapılması gereken ve insanı mecbur bırakan durumlar , herkese hak veriyorum bu konu da , Türk kadının kafa net , oturalım onlarla her akşam Tv'de Türk dizisi izleyelim. Karşındaki insana saygı duyduğun kadar saygı görürsün bu hayatta , bilmiyorum evlenince o işler öyle olmaz diyebilirsiniz belki ama elimden geldiğince taviz vermeyeceğim , hayat değişmeden yaşayabilirsek güzel aslında bunu karşındaki insan ne kadar anlarsa o kadar mutlu hayatımız olur sanırım.

6 kişi bunu beğendi.
  16. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    3 kişi bunu beğendi.
  17. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    Bu başlığa birşeyler yazma konusunda mesafeli durdum ama Bakinin son yazdıklarından sonra şunları yazmış olayım da zamanı gelince ben Baki ben demiştim demek kolay olsun. :D

bu benim hobim anlaşmıştık diyerek, elinde yeteri kadar ekipman varken, çocuğunun rızkını atıyorum th900,he6 nın yanına 3. bir kafaüstüne verdiğinde iyi ki almışsın Baki bu senin hobin senle de anlaşmıştık zaten. iyi ki aldın aile bütçesinde kocaman bir delik oluşturdun ama önemli değil diyecek bir hatun yok! :D (eğer o da direk bunu hobi edinip. o kulaklığı en az senin kadar arzuluyorsa durum farklı.)

ismini hatırlamadığım bir filmde geçen şu cümle ilişkileri biten kötü giden kişilerin ana problemidir. "kadın evlendikten sonra erkeğin değişeceğini, erkek de kadının değişmeyeceğini düşünür." bu hatayı herkes yapıyor :D önemli olan bu gerçek ile partnerini ne kadar kabul ettiğindir. kabul ediyorsan ilişki yürüyor...

unutmayın ki evlenmeden önce hobiniz sizi ideal adam yaparken evlendikten sonra parayı çarçur eden adam konumuna düşürecek... bunu da kadın evlendikten sonra farkedicek. kavga sırasında erkek ben hiç değişmedim beni böyle sevdin diye kendini haklı görecek. kadın ise zaten kavgayı bu sebepten çıkarıyor olacak. çünkü artık değişmeni bekliyor olacak.

denklem hobi için de 1e1 işleyecek olsa da basit bir örnek vereyim.
    erkek mahluk tüm hayatı boyunca çorabını çıkardığı yerde bırakan, bir köşeye savuran bir mahluk olarak yaşamıştır. kadın ise bu mahluğun özelliğini bilerek evlenmiştir. bir an gelir ki kadın patlar yeter artık der. çünkü kadın evlendiklerinde mahluğun adam gibi çoraplarını kirli sepetine atacak ideal eş olacağını düşünmüştür.

not: Evli olduğum, hayatımın 12 yılını geçirdiğim ve kalanını da birlikte geçirmek istediğim kişi konusunda kendimi şanslı gören bir adamım. Ama rağmen kadınların değiştikleri gerçeğini değiştirmiyor....

#57 KaraSinek, 9 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Mart 2016
    14 kişi bunu beğendi.
  18. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    @KaraSinek Doğukan sende haklısın :) yazdıklarını okuyunca gayet mantıklı geliyor , demek ki evlenmeden iyi bir koleksiyon yapmam lazım :evl ben bunu biraz düşünüyüm. Düğünü 1 yıl ileri atarsam sıkıntı olmaz ::) mantıklı .

Kızın başını yaktın :D

3 kişi bunu beğendi.
  19. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,131

9 kişi bunu beğendi.
  20. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    @KaraSinek e cokca katiliyorum fakat bu degisim istenmesi belki hobi anlaminda olmayabilir. Huy veya hosa gitmeyen durumlarin degisimi istenecektir.

Hobi konusunda ise seni mutlu ettigi icin butce yeterli oldukca problem cikmayabilir. Bu durum zaten ev araba gibi seyler sahibi olmaya calisinca butce kalmayinca degisecektir. Ayrica onun da istediklerinin yapilmasi gerek, yapilmazsa eslerin agzindan duyulacak cumle kesin: sen de bilmem kac liraya kulaklik aldin!

2 kişi bunu beğendi.