Kafaüstü mü ? Kulakiçi mi?

'Kulaklık Genel' forumunda Riffraff tarafından 18 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. metinnitem1

metinnitem1
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Üniversite yıllarında Maltepe pazarından bilumum Sony(Earbud) kullandım,yaklaşık 6-7 yıl önce kulakiçilere geçiş yaptım.Yuin G2A ile kulaküstüne geçiş yaptım ama kullanamadım.Çünkü hep dışarıdayken müzik dinliyordum.Hala da öyle.O yüzden benim için kulakiçi tek seçenek.Ama iyi bir masa üstü sistemi ile kafa üstünü de merak etmiyor değilim. :)

2. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Stereo arkadaş! Stereo'ya alayıda gelse uymuyor. :knuppel2: :evl

Collapse Signature Expand Signature
  3. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,558
    Stereo forever :yourock Hocam siz Momentum'u ne yaptınız?En son alıyordunuz sanırım :)

4. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Şu an askıda, aciliyete binmiş araba mevzum var. Elimdede iyi kötü bir kulaklığım olduğu için erteledim. Ama kafaüstüne mutlaka geçmeyi planlıyorum arabadan sonra. :wink

5. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,558
    Hem araba hem de kulaklık için umarım hayırlısı ve istediğiniz olur :)

6. kornography

kornography
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Omuz üstü :eek:k ;D

7. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    455
    +1 boombox :yourock

8. cique

cique
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    87
    +1 diyorum. noktayı koymuşsun aga.

9. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Ya buda stereo ama. :angel: :worship

10. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    73
    Ballı, muzlu... pimp my ears...

#30 DarkTemplar, 19 Mart 2013
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  11. GoreGrind

GoreGrind
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    Sürekli dışarıda ve bisiklet tepesinde olduğum için kulakiçi. Fakat Sertuğ Abiyle buluştuktan sonra HE-6 yı dinledikten sonra aslında tamamen Kafaüstü demiştim. Çok ayrı bi dünya. Ve He-6 çok kaliteli kulaklık.

Sürekli evde olsam iyi bi' kulaküstü sistemi kurmak isterim.

12. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,764
    Bugün bir adet Sennheiser Momentum edindim. Heyecanla kutusunu açıp kulaklığı taktım ve dinlemeye koyuldum. Yaklaşık 8 saattir durmaksızın müzik çalıyor. Beklentim mi yüksekti, yoksa kulakiçi kulaklığa alışkanlıktan mı bilemiyorum ama bana ekstra olarak ne sundu ki şimdi bu kulaklık diye düşünüyorum saatlerdir ve işin içinden çıkamadım.

Kulakiçi kulaklık olarak cx400-ii beni kesmiyor, daha yukarılara oynayalım ama bu kez kulaküstü olsun derken hayal kırıklığı yaşayacağımı sanmazdım :( Kulaklığı almadan önce hem uzun uzun araştırdım, hem de güvendiğim daha önce bu kulaklığı denemiş ve kullanmış yerli ve yabancı kulaklık incelemeleri yapan kişilere danışmıştım ve hepsinden oldukça yüksek şekilde geçer not almıştı momentum.

Kullandığım kaynaklar: htc one, lenovo y580 notebook, ipod nano 4g ve ipad 2.

dizayn mükemmel fakat ses daha önemli sonuçta. beklentimi karşılamayanlar ses seviyesinin düşük oluşu ve derin basların eksikliği diyebilirim.

konunun uzmanlarından cevap alabilirsem gerçekten mutlu olurum, sorunum tam olarak kulakiçine alışmış olmak mı? ya da beklentiyi yüksek tutmak mı? veya burn in süreci uygulasam sonuç alabilir miyim? amfisiz, direkt olarak ipod, iphone ve ipad için üretilmiş kulaklıklar bunlar en nihayetinde o konuda çekincem de yok. geriye ne kalıyor?

13. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,118
    Momentumun hangisini aldınız? Kulakustu olanını mı? Kayıtlarınız neler? Burn in etkili olur biraz zaman verin kulaklığa.

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,764
    daha tok bas için on-ear modelini aldım. açıkçası burada da daha önce kullandığım kulaklıkları, özellikle kulakiçi olarak kullandığım modeli yazdığımda çok daha kristal netliğinde ses alacağım yönünde tavsiyeler gelmişti. şimdilik bunları işitemedim.

Ne kadar zaman vermeli Ateş Bey? Niyetim iade değil gerçi, kullanmak için aldım sonuçta fakat işte beklentiyi sanırım kulakiçi eşiğine göre tutunca sonucu beğenmedim.

15. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,118
    En azından 100 ile 50 saat arası zaman tanıyın. Beklentiniz nedir bilemiyorum ama o kulaklıktan fazla birşeyler beklemeyin derim ben.

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,558
    Evet,zamanlar ses daha da fark edecektir.Sizde daha çok seversiniz.Keşke esas over-ear Momentum'u alsaymışsınız.Ben beğenmemiştim on-ear modelini.

17. asymptote

asymptote
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Genel tercih dışarıda kulak içi, içeride kulak üstü şeklinde, fakat ben hem dışarıda hem de içeride kulak içi tercih ediyorum.. :) Sadece film izlerken kulak üstü kulaklık kullanıyorum.

18. hansin

hansin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Bircok kulakligi satin alarak test etme gibi pahali bir huyum var. Donup dolasip kulakicinde karar kiliyorum. Bahsedildigi gibi evde kafaustu daha iyi olabilir ama eve oyle bir stereo hifi sistem kurdum ki, towerlardan hicbir kulakliktan alamayacagim hazi aliyorum. Akustigi iyi ayarlanirsa odayi dolduran sesin keyfini kulakliklar veremiyor. Iyi bir pikapla bit/Khz/flac vs muhabbetine hic girmiyorsunuz. Dogrudan puruzsuz analog ses. O nedenle benim tercihim, disarda kulakici, evde kaliteli stereo sistem.

19. hansin

hansin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Bir ekleme daha yapmam lazim, simdi hatirladim. Ucakta Bose Quietcomfort 15'imin yerini hicbiri alamaz. Gene bir suru ses kesen kulaklik denedim. Hatta isteyene su anda Klipsch M40 satiliga cikardim. Bose teknolojisi hic birinde yok. Cok alcak sesle muzik dinlemeye imkan sagliyor.

20. kg_khan

kg_khan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Arkadaş ses seviyesinin düşük olmasından bahsetmiş, acaba kullandığınız aygıtlar momentumu besleyemiyor mu ? çok da düşük değil çünkü momentumdan bahsediyoruz. İpod a bir amfi takviyesi yapmanız gerekebilir.