Kafaüstü mü ? Kulakiçi mi?

'Kulaklık Genel' forumunda Riffraff tarafından 18 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Sağolun arkadaşlar.
    Projeksyon ile deneyimim var, sorun yok. TV duracak zaten, tek projeksyon olmaz. Bu arada bu Sony'nin (46D3500) görüntüsünü çok beğeniyorum, ekranın mat olması da ayrı bir süper, artık bulunmuyor mat ekran kıl oluyorum.

Collapse Signature Expand Signature
  2. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Kaliteli ikinciel denon veya pioneer amfi cok iyi bir ekolayzer ve harika iki kolonla ve hatta mumkunse 100 tl lik lambali bir preamp ile siszde harika bir sistem kuarabilirsiniz. Onemli olan neyin neyle uyum saglayacagini bilmekte ikinciel oyle guzel urunler varki sifirdan farksiz birzamanlarin milyarlik utunlerini simdi kimse dinleyemedigi icin cok ucuz paralara satiyorlar. Ben kendi ses sistemimi 1 milyara dizdim kolon amfi lambali preamp ekolayzer vs. Ve harika oldu ... dikkat etmeniz gerekn bazi uyum sorunlari var ohm degerleri ve bazi markalarin birbiriyle uyumu. Mesala sony hoparlör sadece kenwood amfide mükemmel ses veriyor. Bunun gibi basit uyumlar. Pioneer amfiler güçlü iyidir ses sicakligi ve temziligi kenwood ve jvc gibi detayli degil daha cok guce dayali amfilerdir. Vs vs bunlar cagaltabiliriz. Cok pahali hazir paketleri sevmiyorum. Kendim dizmek hem eglenceli hemde iyumu yakalarsaniz hepsinden cok daha iyi ses verir karma sistemler. Mesela ben kenwood gold serisinin lambali amgi gibi tat verdigini ve kulak cikisininda bir o kadar harika oldugunu 150 yl ye ogrendim. Deneyimli birilerinden fikir almakta cok ise yarar. Evde bir muzik ve calisma odasi bence sart. Hatta simdi ses yalitim sungerleri var epey hesapli onlada kaplanizmi odayi studyo gibi olur ama bambaska bir dumyaniz olur.. ben kendime oyle bir o da yaptim ve gercekten insan yasadigini hissediyor. Hersey para degil tecrube kazanana kadar cok para gidiyor ama sonra herseyi ucuza bulmayi ogreniyorsunuz...

3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,347
    Hifi'da olay doğru düzgün bir hoparlörlerden geçiyor. Zamanında hemen hemen tüm high end markaların orta düzey ürünlerini dinledim. Dynaudio Audience ve Contour serilerinin en büyük kolonlarını kullandım birkaç sene. Gerçekten güzel sesleri. Ancak ben bir Hd600'den her zaman daha fazla zevk aldım.

Bence ne stereo sistemin, ne de kulaklığın ses kalitesi açısından birbirine tamamen bir üstünlüğü yok. Hele hele "kulaklıkla hifi olmaz" diyen insanın ya niyetinden ya da kulağından şüphe ederim. Farklı alanlarda daha iyiler. Ancak kulaklığın fiyata göre çok daha iyi performans verdiğini düşünüyorum.

4. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    491
    Yazdığımı lütfen hakaret veya başka türlü anlama ; kulaklıkla dinlediğin sistem CLass a tube amfi ve iyi bir speaker kadar tad vermiyorsa işitme ile ilgili sıkıntı olabilir. Ne bileyim üst frekanslarda bir eksiklik olmasın?

5. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Üstünlük degil; sartlara gore eniyisi... :) kullanima gore.
    Tarlada traktör otoyolda bmw Mercedes ferrari vs.
    Yaninda muzik sistemi tasiyamazsin ama bir studyo kalitesinide kulakliga sigdiramazsin... mesele bu. Bulundugun sartlarda en iyi sesi duymak.

6. obowan19

obowan19
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Valla ben bu hi fi sistemle kulaklıgı otomobille motorsiklete benzetiyorum .Zaten
    kulaklıkda motor un 2 teker olmasının avanatajı gibi, daha seri hızlı ,daha kişisel,daha hafif ve taşınabilir ,diger tarafdanda hi fi de tıpkı otomobil gıbı daha buyük ,agır ama stabil pahalı haliyle ama gene çoklu dinlemeye imkan vermesi 4 yada 5+1 olabilmesi vs gibi farkları mevcut tıpkı motorsikletle ,otomobil gibi benzerlikler artırılabilir halıyle .Ama örnekde de oldugu gibi ikiside sonucda ihtıyaçlara vede kullanılacak yere göre tercih sebebi olucagı kesin diyorum ve ben imkanlarım ölçüsünde her ikisinide ,birde avr amfi ve 5+1 lede sinamayıda ayrı ayrı kullanıyor ve yaşıyorum . Özetle hepsi bir arada olmuyor malaesef olanlarda bizi kesmiyor asıl olay bu işte :kafa: :kafa: :kafa:

7. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    540
    Konuşmalarınızın kesin olmasından hiç hoşlanmıyorum, öncelikle belirteyim.

Ayrıca hoparlör sistemlerinin alt seviyelerinden (5000'e kadar) hiç hoşlanmıyorum. Bana göre perdeli, yavaş, çok az müzik türüne giden, ayrıntısız cihazlar. Sahnesini doğru yaratıyor diye hiçbirşeyi yapamayan bir sisteme o kadar para veremem. Kimse kusura bakmasın.

Ayrıca bu konu kulakiçi mi kafaüstü mü sorusu? Hoparlör mü kulaklık mı değil. Konuyu saptırmayın lütfen.

8. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Valla ben 10 milyarlik tecrubeden sonra hem mobil hem masaustu hemde oda stüdyo kalitesinde kendi butceme gore ses siatemleri olusturdum ben neredeysem ona uygun kiyafet gibi sistemimide muzigimide goturuyorum. Ama ses tadi dedim mi tabiki oda higi sistemi derim. Tabi karma sistem olacak hazir paketlerden degil. Hazir paketlerde 10 elemandan 4 iyidir gerisi sallamadir. Ama ben hep en iyileri bir araya getirip karma siztem kurmaktan bahsediyorum... we are the world gibi :) aslinda para tutan kismi sisteme verdiginiz para degil. Sistemin kendisi 1 milyar ancak tutar hersey dahil lambali pre amfi ekolayzer amfi pikap kablolar vs.... asil para harcatan kismi bilgi ve tecrube... malzemeyi taniyana kadar cok para harciyorsunuz ama isin felsefesini ve teknigini ogrenince bit pazarindan bile sistem kurabilirsiniz. Abartmiyorum. Ses heryerde sestir. Birsey pahali diye daha iyi olacak diye birsey yok. Ama olabilirde. O ayri konu. Ama isi ogrenen 7000 tl lik sistemi 1000 tl ye zevkine gore kurabilir. Ben bundan bahsediyorum. Bu da yapilabilir birsey.

9. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Bende sizin benden hoslanmamanizdan hoslanmiyorum... ben istedigim gibi konusurum. Benim bildigim bana gore kesindir. Sen ister katilirsin ister katilmazsin.. su guzelim muhabbeti sogutmanin ne anlami var... bu yaptiginiz kiskancliktan baska birsey degil.

10. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    540
    Bu durum hoşlanmak veya hoşlanmamakla ilgili değil. Buraya gelip bu kadar kesin konuşursanız benden bu cevabı alırsınız, alıyorsunuz, defalarca da aldınız. Burası forum, insanlar tartışmak için buraya geliyorlar, sizin fikirlerinizi kabul etmek için değil.

Fikirlerinizin doğru ve kesin olduğunu düşünüyorsanız, blog açın, bu foruma yazmayın lütfen.

11. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Herkesin inandigi kendine dogrudur. Biz burda inandiklarimizdan bahsediyoruz acabalardan bahsetmiyoruz. Herkes inandigini soylemekte ozgurdur. Icinde hakaret yok rencide yok niye simdi bozuyorsunuz sogutuyorsunuz. Birakin insanlar sicak sicak inandigi gibi konussun. Bunda ne zarar var. Ama tabi bazilari kendinden daha bilgili kimseleri cekemez gicik kapar bunuda anlarim ama karismayin uzaktan nefret edin ama mudahale etmeyin veya uyelikten silersin ama insanlarin ozgurlugune tarzina kisiligine karismayin. Her yigidin bir yogurt yigisi vardir. Sen soylesin sen boylesin diye birbirimizi kisitlarsak herkes konusmak icin korkarak etrafina bakar. Bunu mu istiyorsunuz.. o zaman forumda belli 10 kisi konussun kimseyide uyelige almayin biz hepsizi dinleyelim.... Ben anadolu insaniyim boyle tarzim var kusura bakmayin begenmiyorsaniz silin iyeligimi.

12. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    540
    Öncelikle zaten sizi usluptan dolayı daha önce uzaklaştırmıştık, eski nickinizle.

İkincisi sabit fikirli insanlarla tartışılmaz, laf anlatılmaz, siz de bunlardan biriyseniz, dediğim gibi yazmayın buraya. Ben size parası cebimde bir blog açayım, orada istediğiniz gibi yazın.

Eğer sabit fikirli olarak tartışmayacaksanız, yok olabilir, şu da böyledir diyebilecekseniz anlarım. Ama bugüne kadar bu şekilde tek bir cümlenizi görmedim.

Ayrıca ben de Adanalıyım ama malesef tarzlar nereli olduğumuza bakmıyor, kafa yapısına bakıyor.

Dediğim gibi tartışacaksanız veya fikir paylaşımı yapacaksanız yazın ama birilerine sürekli fikir aşılamaya çalışacaksanız, size blog açayım herkes rahatlasın.

Yukarıda söylediklerimde de çekememezlik yok, bugüne kadar dinlediğim 1000 liralık sistemler, 100 liralık kulakiçilerden pek farklı çalmıyorlardı. Benim stereo sistemim olup olmadığını bile bilmiyorsunuz, bunu unutmayın.

Son olarak ben zaten üyelik silemiyorum. Beni de ilgilendirmiyor silme işi. Benim huzurumu kaçırdığınız için yazıyorum.

13. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Bi kere tartismak icin tez ve anti tez olmasi lazim. Öbur türlü tartisilmaz sadece fikir verirsin o da uyar veya uymaz. Ben kendi tezimi koyuyorum ortaya katilmadiginida anti tezle sen koyarsin. Ve paylasim buyur ve guzellesir. Yani bu isin mantihi bu yonetici kardesim... biraz relax ol :)

14. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    540
    Sizin yazdıklarınız önerme veya tez değil, sizinki kanun. Ben okuduğumda öyle görüyorum. Örnekleyeyim, cümleye bakın: "Ayni sekilde dunyanin en iyi kafaustu kulakiligida hifi amfili stereo ve kaliteli kolanlarin verdigi tadi gecemez."

Bana göre de geçer? Ee ne olacak? Bana göre de hoparlörler fiyatına göre leş gibi çalıyor. Ne olacak? Bu fikrim de değişmeyecek, ne yazabilirsiniz ki bana bunun üstüne.

Hobilerde tek bir gerçek yoktur, bunu böyle yazmayın. Siz yazdıkça ben de altında muhabbete edeceğim bilginiz olsun.

15. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Adam Adanalı çıktı yahu... :upss

;D ;D

16. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Tamam sende kendi tezini koyarsin belki ben sana inanirim.. yani bunda birsey yok. Bu gayet dogal olmasi gerekende bu herkes inandigi gercegi soyleyecekki samimi sicak bir sohpet olsun... acabalar insani mutlu etmez... birsey kesinlik tasiyorsa izlemeye degerdir. Tezin gercegide budur. Yoksa oratalik dilek kutusu gibi olur. Tartisma bu degil . Fikirlerin cogalmasi icin zitliklara ihtiyac vardir. Sende inandigini paylas seve seve okurum. Ama bana sacini niye saga tariyorsun hic hos degil gibi cumleler kurma.

17. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    540
    Ne sandın :naughty

[hr]

Dediğim gibi ben sizin öyle tartışacağınıza veya tartıştığınıza inanmıyorum. Öyle tartışacak olursanız helal olsun derim. Umarım da öyle olur :)

Kusura bakmayın konuyu dağıttığım için.

#77 MuttFTS, 12 Şubat 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  18. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Merak etme dostum bemde kebap asigi iyi bir insanim.. tartistiktan sonra kucaklasmasinida biliriz biz. :) kizma ben senin icin bir deneyecegim o turden konuşmayı ama sende benim icin beni anlamaya calis. Saglicakla kal.

19. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Harbiden ne konuşuyorduk? ::)
    Ben yemeğe gidiyorum, hadi afiyet olsun :laugh:

20. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    540
    Anlaştığımıza sevindim, ben de anlamaya çalışacağım o zaman. Teşekkür ederim :)