kedi sahiplenmek istiyoruz :)

'Konu Dışı' forumunda barocka tarafından 3 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

1. barocka

barocka
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    236
    Merhabalar herkese,

Çocuklar epeydir istiyordu, hanımı anca ikna ettik... 2-3 aylık şirin bir yavru kedi varsa çevrenizde sahiplenme ihtiyacı olan, haber verirseniz çok sevinirim...

Baran, zekai ve Özen bunu beğendi.
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,800
    Denk gelirse yetişkin kedi de tavsiye ederim. Karakterleri oturmuş oluyor. Zıpır olmuyorlar. İcabında sakin durabiliyorlar. Halden anlıyorlar. Nerde nasıl davranılır az çok biliyorlar. Ancak yine de hareketli ve sevecen olabiliyorlar.

barocka bunu beğendi.
  3. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,307
    Yıllar önce sahiplendiğim kedim şakir geldi aklıma. Yavruyken kapımıza geldi. Bende tanrı misafirimiz dedim eve alıp beslemeye başladım.

Zaman geçti Şakir büyüdü ama ne büyümek! Yani az daha büyüse vaşak olacak o denli büyümüştü. Antrede yatar özellikle misafirleri oradan geçirmezdi. Bildiğin saldırıyordu.

Aşı yapmaya veteriner eve kadar gelirdi mecburen. Saldırganlığından dolayı veteriner ilaçla uyutup öyle aşı vurabiliyordu. Yemeğine dokunmadığım sürece gayet iyi anlaşırdık.

Picasso16, zekai ve barocka bunu beğendi.
  4. zekai

zekai
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    Sahibinden.com da ücretsiz sahiplendirme ilanları bulunuyor. Ayrıca veterinerlerde sahiplenmeyi bekleyen bebekler oluyor. Barınaklar da bir diğer alternatif.

barocka bunu beğendi.
  5. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    56
    Veterinerlerden almanızı tavsiye ederim. Genelde ev ortamına alışık kediler yada kedilerin yavruları oluyor. Yada tedavi amaçlı gelen sokak hayvanları.

barocka bunu beğendi.
  6. burakk33

burakk33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    bölgesel veya yerel facebook grupları da alternatif olabilir.

barocka bunu beğendi.
  7. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    45
    Hocam tek tavsiyem. İleride sizi rahatsız edecek bütün davranışlar için asla taviz vermeyin. Kediler zaten köpekler gibi laf dinlemezler. Bir de alışırlarsa bittiniz. Hırçın oynamayın kesinlikle. Hafif ısırınca veya tırnak çıkarınca bırakın oynamayı. Yemek yerken asla masaya gelmesine izin vermeyin. Bişey vermeyin. Salatalık vs koklatın hatta. Böylece gelmesin masaya. Bunlar ileride büyük dertler olabiliyor.

mattiadestro ve barocka bunu beğendi.
  8. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    456
    Eğer uzun yıllar bakmak istiyorsanız özel cinslerden alın. british shorthair vs. ankara kedisi olur iran olur. bu türleri eğitmek daha kolay. sokak kedisi ne yaparsan yap sokak kediliğini belli ediyor bir yerde. bir de erkek kediler daha agresif oluyor. sokak kedisi alırsan erkek kediyi eğitmek imkansıza yakın. bizim arkadaşın evi dağıttı bitirdi. şimdi başka eve gönderdiler. en son sokağa geri dönecek gibi. hayvan hayatında hiç sokak görmemiş yinede genlerinde var.

Collapse Signature Expand Signature
    barocka bunu beğendi.
  9. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,082
    Biz 1.5 senedir scottish fold beslıyoruz :)) Kediyi o kadar sevdik ki, annemin kediye alerjisi falan vardı kedi gelince alerjisi geçti(kendisi öyle dıyor) :D

İnanılmaz sevecen ,oyuncu,akıllı bir kedi...Gördüğüm en akıllı kedi diyebılırım.Ablamın işten gelmesini kapıda beklıyor...Tırmalama ,ıssırma gibi huyları yok...Patisiyle vuruyor ama tırnaklarını çıkarmıyor.Abartısız hayatımda gordugum en uysal kedilerden birisi.Kucak kedisi kesinlikle değil,scottish fold'lar sahibini kendileri seçerler.Kendi canı isterse gelir sevdirir :)) .Kucağa alınmasından çok rahatsız oluyor...Yemek yerken masaya cıkma gibi huyları yok.Biz yemek yerken koltukta oturup bizi izlıyor,veya yere uzanıyor oradan izlıyor :) Sırt üstü yatıp karnını açıyor miyavlıyor, bana ilgi gösterin dıyor.İlgilenmeyınce resmen küsüyor.

Her kedi gibi aksam hatta geceye yakın cok enerjik oluyor..Evde drift yapıyor.Önüne bir iki top atıp enerjisi alınaıblıyor.Koltuktan üzerime çok uçtu :D Genel olarak cok oyuncu ,akıllı ve sevecen...Ben tavsiye ederim.Mümkünsee britisih ile melez olanlar daha sağlıklı oluyor.

barocka bunu beğendi.
  10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,800
    @fosther, benim gordugum saydiginiz bu ozelliklerin cogu turden bagimsiz. Genleri duzgun olan ve ev ortamini kucukten benimsemis her kedi genelde saydiginiz olumlu ozelliklere sahip oluyorlar. Sahsen ozellikle buyuk yetismis kedi tercih ediyorum. Bildigin siyah-beyaz ve tekir kedilerdi cogu. Ama acaip usluydular. Kucak seviyorlardi, ancak saga sola cikmiyorlardi. Hatta bir tanesi bir yere cikmadan once bana bi bakip destur istiyordu :) Cok iyiydi o kedi ya. Bizim ufaklik patisini alip oynuyordu, giki cikmiyordu hayvancazin. Bir keresinde tirmaladi bizim ufakligi, insan tabii ki cocugunu sever, ama kedi hakliydi yahu. :)

fosther, mattiadestro ve barocka bunu beğendi.
  11. hanzokenzo

hanzokenzo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    81