Klipsch Reference S4i Premium İncelemesi

'Klipsch' forumunda Mair tarafından 14 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Eskiden

Collapse Signature Expand Signature
    #1 Mair, 14 Ağustos 2012
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Mart 2016
  2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    585
    İyi güzel, eline sağlık da, benim kafamda hiçbirşey oluşmadı kulaklıkla ilgili.

Biraz daha karşılaştırsan, ses kısmını genişletsen fena olmaz.

3. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Kıyaslama olayına bilerek pek girmedim adil olmaz diye düşündüm, çünkü elimdeki diğer iem ckm500 ve ses karakteri (bas temelli) farklı (bu mid temelli). Ha bir pfe112 yada re0 falan olurdu o zaman aynı/yakın klasta kulaklıklarla ses kalitesi açısından doyurucu bir karşılaştırma da olurdu.

güncelleme: az revize edip bir iki şey ekledim

4. dockhanger

dockhanger
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba ustalarım ben rock metal elektronı muzık ağırlıklı bir müzik merakım var ıpod kullanıyorum ve refranca s4 önerildi size öneri yerindemidir yoksa öneriniz varmı

5. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Bütçeniz s4i alacak kadar mı?

6. dockhanger

dockhanger
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    evet ustam alabilirim ancak incelemeyi okudum güzel yazmış ustam ama kafamdakı karısıklığı gidermedi başka model önerirseniz onada yoğunlaşabilirim

7. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Gerçi başlık uygun değil, sordunuz yine de yazayım. Elektronikten kastınız pop ve türevleri ise Vsonic 07 önereceğim. Ama ilk serisini değil sonradan çıkanlarını bir araştırın.

8. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Ben bir ekleme yapayım, ev dışında mobilde sadece elektronik dinlerim ki elektronikten kastım direk glitch,drumstep vs. Pfe kullanıyorum ve çok memnunum, tizler sizi yormaz merak etmeyin, bas tepkisi evet miktar olarak çok değil fakat gayet kaliteli ve yeterli. Ayrıca hızı da ortalamanın çok üstünde ve ben kulaklıkta hız konusunda takıntılı bir insanım :) Evde az da olsa eski göz ağrım hardcore ve metal türevlerini de dinledim, bu türler zaten pfe'nin asıl güçlü olduğu müzik tarzları. Klipsch'i hiç dinlemedim ama pfe almadan önce ben de sizin gibi araştırırken gözüme çarpmıştı ama pfe hakkındaki olumlu yorumlar aklımı çeldi ve iyi ki de çelmişler. Yani kısaca pfe'den pişman olacağınızı sanmıyorum. O aralar hep R-50 ile karşılaştırılıyordu pfe, onu da dinlemediğim için bir şey söyleyemem ama pfe'ye ulaşmak daha kolay olduğu için +1 puanı da burdan alacaktır diye düşünüyorum.

Not : Başka model önerisi almak için ilgili konuya yazarsanız daha iyi olacaktır :eek:k

9. dockhanger

dockhanger
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    pfe dediğin ustam Audeo Phonak Pfe 232 bu kulaklıkmı fiyatı kabarıkmış bu arada :)

10. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Pfe 112'yi kastediyor. :)

11. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Neyi kastettiğimi de Tayfun'dan daha iyi bilen kimse olamaz :wink

12. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    İnceleme için teşekkürler.

Söz edilmişken ben de Klipsch S4(ii)'den bahseeyim premium olmayan üründen.

Ciddi bir sibilans sorunu var, klipsch halihazırda tiz ağırlıklı, metalik ve sert ses veren bir yapıya sahip. Ancak tizlerdeki sibilans soğukluk derecesini arttırıyor ve kendinden de soğutuyor. Sıcak karakterli DAP'larla biraz daha iyi sonuçlar verebilir belki.

Sahnesi çook geniş değil ancak enstrümanların nerede olduğunu hayal edebiliyorsunuz, ayrımları güzel.

Bass isteyenler kesinlikle L boy kullanmalılar sizin de bahsettiğiniz gibi. Ancak bu üründe çok fazla bir bass yok en azından bassları yumuşak değil; boomy hiç değil.(Premium'daki durumdan farklı olarak)

Sanırım Klipsch bize ses içerisindeki tüm detayları verebilecek(ayrıntılar konusunda hakkını yemeyeceğim gerçekten detaylar büyüleyici), metalik sesi ve tizleri seven kullanıcılara yönelik bir kulaklık.

Kişisel görüşlerimi huzurlarınızda dile getirdim, kusurum varsa affola :)

Ek olarak sony hybrid uçlarla dinlendiğinde basslar daha hissedilir oluyor fit sorunu çözüldüğünden dolayı. Ancak sibilans sorunu S4(ii)'de halen devam ediyor.(Premium olan değil)

#12 ardacumhur, 4 Ağustos 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Ağustos 2014