Koss KSC75 Clip-on Kulaklık Mini İncelemesi

'Koss' forumunda noXious tarafından 19 Nisan 2007 tarihinde açılan konu

1. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13

Yurt dışındaki fiyatı gereği bir türlü listemizden çıkmayan cihazı çok zor şartlar altında tedarik etmiş
    bulunmaktayım (Şaka) :) Açıkça bende kulislerde ismi eksik olmayan bu cihazı çok fazla merak ediyordum. Ben merakımı giderdim sizinkini de gidericez inşallah :)

Malzeme Kalitesi ve Konfor
    Direk kablodan başlamak istiyorum kesinlikle sağlam sert ve kırılmaya mahal verecek türden değil, kablo uzunluğuda yeterli seviyede. Pedler kulağa güzel oturuyor fakat cihazın 2 saatlik kullanımından sonra en azından benim kulaklarım çok hoş tepkiler vermedi. Demekki neymiş KSC75'i 1 - 1.5 satten fazla kullanmamak gerekiyormuş. Kulağı güzel kavrıyor düşme v.b bi problem söz konusu değil.

Ses Kalitesi ve Performansı
    Söylememe gerek yok sanırım herkes ne tür müzik dinlediğim konusunda az çokfikir sahibi, dün gece trance, goa trance, techno, house elimde elektronik müzik olarak ne varsa yüklendim :) Ortalama 4 saatlik beraberlik neticesinde çok fazla keyif aldığımı söyleyemeyeceğim. Normalde bu tür müziklerde insan farklı alemlere gider dinlerken ama kulağımda gayet cansız düz bir ses vardı, bir yerde yanlış yapıyordum ama nerede? :) EP63o a göre midler ve tizler daha başarılı fakat az da olsa bass lar EP63o'un gölgesinde kalıyor. Mazot isteyen arabaya benzin koyduğumu biraz geç de olsa farkettim :) Paris Hilton-Nothing this world, Sean Paul-Give it up to me, Pharrel-Can i have It like that, She wants to move (Şarkıları N91 ile EQ kapalı dinledim ve en düşük kbit değeri 256 idi) şarkılarını dinledim, Ksc 75 bana EP63o dan alamadığım kadar eğlenceli birses verdi, tizler canlı rahatsız edici değil kendini çok fazla ön plana atmıyor, mid performansı EP63o dan iyi arda genel itibariyle inanılmaz iyi değil orta karar diyelim. Basslar ise elektronik müzik dinleyen birini tatmin edecek türden değil bangır bangır vurmuyor. Bu söylemim yanlış anlaşılmasın bass seslerde başarılı buldum. Bir kulaklık çok fazla kişi tarafından telaffuz edilince insan beklenti içinde oluyor doğal olarak fakat cihazı kullandıktan sonra bunun f/p başarısı olduğunu insan bir kez daha anlıyor. Bu fiyata bu kulaklık alınırmı? Alınır tadından da yenmez. Kendimce puanlamam gerekirse Bass 7 Tiz 7 ve Mid ler 6 puan alır.

#1 noXious, 19 Nisan 2007
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  2. japonlaryapiyo

japonlaryapiyo
    Expand Collapse
    Guest

guzel incleme tebrikler hocam bende trance dinlerken tiz ve mid e bakiyorum bas ben, baglamaz :)
    techno dinliyordum bir aralar o zamanda bass manyagi idim

3. biolog_hakan

biolog_hakan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    elıne saglık dostum.. benım gıbı kararsız arkadaslara deneyerek cıhazı rehber oldun ;)

4. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Rica ederim beyler umarım faydalı olur, resimlerde masa tozlu çıkmış neyse :)

5. uskan

uskan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    faydalı olmaz mı? masayı dert etme önemli olan işlevi.

6. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    en önemli rakibi px100 ile kıyaslarsak n dersin.sen galiba yurtdışından aldın sormas ayıp kaça geldi:)

7. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Yurtiçinden alındı kulaklık net fiyatı soundchaser söyler. Kesinlikle PX100 derim, ksc75 hafif kalır.

8. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    PX100'ün getirdikleri çok daha fazla olduğu için kesinlikle PX100 (Bunu uzun zamadır Koss kullanan biri olarak söylüyorum).

9. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    PX100 de çok ahım şahım bir kulaklık değil ya. son zamanlarda çok tartıştık bu PX100 ü. acaba dedim ben mi dinlemedim bu kulaklığı :) zaten açık olmasından çok şey kaybediyor. kulaklığın üstüne yerleştirmesi mesele. basslar da çok çok iyi değildi hani. ilk bir kaç gün dinlerken etkilenmiştim ama sonra pek bi numarısını görmedim. tizler de özellikle metalik sesler de saçmalıyordu. bir de tr fiyatını hak etmiyor. çaresizlikten alıyoruz hep :(

param olsa bu kulaklık işine gireceğim ya. çok mu zor şu ürünlerin adam gibi bayiliğini alıp getirmek. hipernex de var bir tek bir kaç kulaklık onlar da fahiş ki ne fahiş !

10. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Her kulaklık aynı intibayı bırakmaya bilir, ben pek mukayese edemiycem ne bass seslerdeki başarısı nede sahne derinliğiyle. Bahsettiğin metalik sesler mx serisi ve cx300 de mevcut fakat ben PX100 de bunu farkedemedim.

Hipernex i AKG den bilirim, yatacak yerleri yok :)

11. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Sennheiser kulaklıklarının uzun süren bir pişme süreleri vardır. Kulaklığın karakteri belirli bir süreçten sonra tam performans vermeye başlar. Üst model bir şey almadığınız sürece büyük beklentiye girmemek lazım. PX100 kimseyi yerinden uçuracak bir kulaklık değil, rakibine kıyasla nasıl bir şey olduğunu söylüyorum, zaten Px100'den iyi kulaklık dolu piyasa da. Her şey paraya bakar.

İyi bir amfi ve iyi bir kulaklık ve de üstüne bu ekipmanların sinerji sağladığı bir kaynak olduğu zaman olaya daha farklı bir açıdan bakmak mümkün olabilir.

12. japonlaryapiyo

japonlaryapiyo
    Expand Collapse
    Guest

hocam benim konulara da bir el atsana seni bekledim :):):)

13. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Ne konusuna el atmam gerekiyor?

14. japonlaryapiyo

japonlaryapiyo
    Expand Collapse
    Guest

yazmissin hocam pardon gormemisim :):):)

15. mendini

mendini
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    @noXious

kulaklığını satmak istersen haberim olsun :)

16. ftt

ftt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    tesekkurler inceleme icin noXious. fotolar da ayrica guzelmis :) ksc75'ten beklenmemesi gereken bir sey de detay arkadaslar. ekonomik-mekonomik, sahne derinligini de vasatin uzerinde veriyor ama dip sesi ve yuksek frekanslarda (yukseklerde mi, emin degilim. bikac kere daha dinlemem lazim aslinda) ayrinti vermedeki basarisizligi rahatsiz edici boyutlarda. ama konfor ve totalde ortalamanin cok altinda olmayan bir dinleme keyfi uman, baskaca da beklentisi olmayan bir dinleyici icin ksc75 pratik bir cozum olabilir.

17. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    isteyene 40 ytl civarından sıfır getirtebilirm.amerikada bi ark. varda

18. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    @ftt teşekkürler, 10$gibi bir fiyata bedava bu kulaklık ama insan daha iyilerini dinlemiş olunca açıkçası çok da cezbetmiyo fiyatı.

19. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    1 gündür kullanıyorum .henüz sesine yorum yapmak istemiyorum genel izlenimlerimi aktarayım

kablosu gayet güzel.çok sağlam v yumuşak .gelecekte sertleşeceğe pek benzemiyo.kulağa tam oturtamadım biraz eğreti duruyo gibime geldi.biraz hızlı yürürseniz kulakta depremler oluşturuyo.plastik kalitesi kötü.böyle sürücülere bu kabı neden yapmışlar anlamadım.dışardan görseiz kaliteli bi izlenimi yok yani.ama sesi bence beklentinin çok üstünde.tizler v midler fena değil.sadece basslar eksik gibi.headfide zamanla bassların arttığından bahsetmişler bekliyorum bende .son söz olarak fiyatı v taşınabilirliğiyle(cepte çok rahat )px100e ciddi rakip

20. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    çok fazla modluyor bu kulaklıklığı.

birisi headband takmş
    kramer mod yapmış
    masaya bantlamış kabloyu
    en son olarak da (ismini unuttum) çok kaliteli bir kulaklığın padleriyle tamamlamış modu.

var mı böyle bir planı olan ?