Koss KSC75 Clip-on Kulaklık Mini İncelemesi

'Koss' forumunda noXious tarafından 19 Nisan 2007 tarihinde açılan konu

1. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    krameri dener gibi yaptım.orda sürücülerin üstündeki süngeri kesip ızgarayı genişletmek amaç.ben komple çıkardım seste kayda değer olumlu bi gelişme bulamadım.kafa bandı takmam niye dersen ben bunu cebe atma için aldım .portatiflik önemli benim için .bir diğer mod ise kullanılan sürücüyü başka kasalara takıyolar.hatta hd580e takan görüm adam bide beğenmiş yaptığını.bu gavurlara akıl erdiremiyorum.son mod kablo değişimi.elime iyi konnektör geçtiği zaman yapıcam.bunun sese olumlu katkısı mutlaka vardır denekem lazım.işte o zaman tadından yenmez olur.

aslında aklımdan geçen bi mod daha var.sürücüleri tamamen masif ahşap bir kasaya koymak isterdim.malumunuz ahşabın sese etkisi iyidir.buna ek olarak kramerin gelişmişi+gümüş kablolamaya ek olarak kulak kepçesini ttan kısma biraz müdhalae ile hoş bişey olur kanımca.yani kulaklığın sadece sürücüleri iyi.biraz fala uçtum galiba .eğer modlarsam forumda konuyu detaylıca ele alırım

2. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    grado yap berat ! :D

3. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Vallahi bu kadar modlayana kadar iGrado verelim sana Berat. :)

4. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    hocam bizimkisi zevk.aldığım bişeyi kurcalamazsam olmuyo:)

5. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    @berat kafana göre modla en güzeli custom takılmak :wink bu arada ileride düşündüğüm cihazlar sr80 ve hd485 hep beraber görücez.

6. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    işte karşınızda sözde titanyum bence en azından zirkonyum sürücüler:))

7. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Dur tahmin ediyim çay tabağımı :)

8. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    hd650 sürücüsnün yandan yemişide olabilir:))

9. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Doğru diyosun boyut olarak belki muadil olabilir ama boş o ayrı :wink

10. thetrooper00

thetrooper00
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    KSC75 daha çok f/p kulaklığıdır. Ki bana göre en büyük avantajı ses doğallığı ve dengesidir. Evet katılıyorum dediklerinize çok fazla beklenti içerisine girmek yersiz olur. Ama fiyatı düşünüldüğünde oldukça iyi diyebilirim.

Bundan önce KSC35'te kullandım ki belirtilen bass eksikliği KSC35'te yoktur. Her ne kadar KSC75 sözde titanyum sürücülü olsada KSc35'e göre daha düşük ve ses olarakta basic bir modeldir.

Kulaküstü olarak daha iyi bir tercih istiyorsanız Yuin G2 tavsiye ederim. Her yönden daha üst sınıf bir kulaklık. Özellikle amfi ile birlikte sürüldüğünde tadından yenmiyor. Ki bunun için aslında g1 modelini denemek lazım.

Benim bu sınıf içerisinde kullandıklarımı sıralayacak olursak; px100'üde ufak yapı farklılığı haricinde aynı sınıfta sayarsak; (Porta-pro'yuda dahil etmek gerekir o zaman aslında ama onu karıştırmayalım şimdilik)
    Yuin G2>Koss KSC35>Sennheiser px100=KSC75 olur.

DrWhite bunu beğendi.
  11. bora şahin

bora şahin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    309
    sağlam bir hort yaptırmak zorunda bıraktı bu kulaklık. yıllar önce almış gayet de beğenmişken maymun iştahım yüzünden kenara atmıştım. yıllar içinde 100, 200,300 dolar olarak artan şekilde kulak içi ve kafaüstü modellerde gezdim durdum kimini çok beğendim kimini az. geçen hafta şöyle 1-2 saatlik bir spor yürüyüşünde takıp çıktım. çok fazla türle iletişimim olsa da her zaman metal müziğin yeri ayrı olmuştur haliyle konu spor olunca da verdim çoşkuyu ve farkettim ki bu kulaklık gerçek bir metal canavarı! 7-8 km yürüyüş yolu oldu bana cennet. amon amarth'tan, metallica'ya,oradan iron maiden'a oradan gojira'ya sekiyorum kendimden geçmiş şekilde. neyse eve geldim heralde mutluluk hormonu yüzünden bu kadar zevk aldım dedim. önce 80 dolarlık iem'i, sonra 300,400 dolarlık kafaüstüleri ile tekrar dinledim aynı şarkıları o da ne? yok ilgisi baya bu 15 dolarlık kulaklıktan aldığım zevki alamıyordum. şimdi 1 haftadır sadece bu arkadaşı kullanıp ekipmana harcadığım paraları sorguluyorum. Ah bir de dışarıya ses verme derdi olmasa:)

Collapse Signature Expand Signature
    #31 bora şahin, 2 Haziran 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 4 Haziran 2017
    4 kişi bunu beğendi.
  12. stakanar

stakanar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    217
    Koss gerçekten f/p oranı yüksek kulaklıklar yapıyor. Benimde uzun zamandır yedek kulaklığım ruk30.

2 kişi bunu beğendi.