Kulaklık Arıza Danışma Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda tsn141 tarafından 11 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. mavizaman

mavizaman
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    telefonda denedim sonuç aynı philipsin 3980i var kulakiçi aynı kaynaklarda onda bas var bunda gitmiş.
    kabloyu yokladım, portu yokladım değişklik yok.Ses var bass yok.
    tvnin voltaj beslemesi bozar mı bozsa neden bası devredışı bıraksın manasız.

2. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    kulaklığın sürücüsünde, kabloda veya jack girişinde sorun olabilir. Hiçbirşey olmadan başına böyle bir durum geldiyse eğer büyük ihtimal sorun bu üç kısımdan birindedir. Kablo fazla eğip büküldü ise de sorun nüksetmiş olabilir.

Serhat bunu beğendi.
  3. mavizaman

mavizaman
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yapılabilecek birşey var mı? yoksa çöpe mi gider?

4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    valla bir bilene göstermek lazım ama eder olarak çok pahalı birşey değilse de uğraşmaya değmez bence. astarı yüzünden pahalıya gelme durumu da olabilir.

5. Asit35

Asit35
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    Arkadaşlar varmıdır bir çaresi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.iem de bir şey yok çalişiyor ,ama kablosu parçalandı

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

supermix bunu beğendi.
  6. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Hazır K3003 görmüşken ben de bir derdimi söyleyeyim. Sol taraftan az ses geliyor. Farklı kaynak ile, filtre ile denedim. Kablonun sağı soluyla girişle oynadım falan ama yok. Bozulma hışırtı falan yok. Sadece az geliyor ses. Problem nerde olabilir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  7. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,355
    Parçalanan sadece dışı değil mi? Yani kulaklık çalışıyor şu hali ile diye anlıyorum. Ben parçalanan dış kılıfı tümden itina ile sökerdim. Ondan sonra da eldeki görüntüye göre makaron, kumaş bant, veya bunların bir kombosunu kullanırdım. Kablonun çıplak haline bakmak lazım, bazen nüdist olmak daha iyi oluyor :)

Sent from my fridge using Tapatalk

8. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,664
    @Asit35 Bir tamirciye götürürseniz sorunlu bölgeye makaron geçirip çözüm üretebilir ancak sonrasında makaronun bittiği yerde problemler başlıyor. O yüzden yukarıda da önerildiği gibi makaron çözümünü uygulayacaksanız tümden uygulamanızı öneririm.
    Iphone şarj kablosu sorunlarına da bakarsanız daha farklı çözümler vardır heralde. Bir dönem her kullanıcısının sorunuydu.

9. Asit35

Asit35
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    :) dis kilifi sökebilirim ama kaplama isini yapabileceğimi pek sanmiyorum,calisan kulakligi daha beter yapmakta var, sanırım en güzeli bir tamirciye göstermek,.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 22 Eylül 2019 ---
    Cevaplarınız icin cok teşekkür ederim arkadasalar.
    Sizce Akg k3003 değiştirebilir kablolu kulaklığa cevirelebiliyormu veya kablo komple değişirmi ?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 22 Eylül 2019 ---
    Ilk Akg K3003 kulakligi aldigimda kisa bir süre sonra ayni problem bendede oluştu sol veya sag tarafmiydi hatirlamiyorum ama bende ayni sekilde filtreleri ve kablonun heryani ile oynadım bir türlü neden oldugunu bulamamistim,o zaman garantisi devam ediyordu,aldigim yere gönderdim hemen ,akg yeni bir kulaklıkla değiştirmişti.

10. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,355
    Dış kılıfı sökünce çıplak hali hoşunuza gider belki. Renkli, renkli, güzel görünebilir. Hoşunuza gitmezse kendinden yapışkanlı siyah kumaş bantlar var, onu sarabilirsiniz, o da uygun olur...

Sent from my fridge using Tapatalk

11. enemy34

enemy34
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sennheiser ie7 kulaklığın kablosunu değişmeyi denesem sıkıntı olur mu ??

12. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    eliniz yatkınsa veya bu işlerden anlayan biri yapabilirse sıkıntı olmaz ama aksi bir durumda kulaklığı çöp etme durumu da var. Bence siz yapamıyorsanız bir bilene yaptırmak en güzeli

13. Doge

Doge
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Daha önce benzeri işlem yapmadıysanız bulaşmayın bence.

14. enemy34

enemy34
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Aslında mesleğini yapmayanelektrik mühendisiyim :))

15. Carpediem

Carpediem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    Arkadaşlar merhaba Lz 4a kulaklığım var son zamanlarda kablosunda temassızlık oluyor. Acaba kablosunu bulabilir miyim ne tavsiye edersiniz?

16. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    hocam mmcx kullanıyor sanırım google'da resimlerine baktım da..mmcx'in de kendi içinde çeşitleri varsa daha detaylı araştırılmalı tabi :)

Carpediem bunu beğendi.
  17. Carpediem

Carpediem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    Acaba başka kablolar uyumlu olmaz mi hocam? Bu konuda biraz bilgisizim.

18. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    mmcx uyar hocam ama dediğim gibi mmcx'in de kendi arasında çeşitleri varsa araştırıp ona göre almak lazım :)

Carpediem bunu beğendi.
  19. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,786
    Merhaba.

Forumda daha önce de konuşulmuş ama "benim kulaklığım mı bozuk, kablom mu kopuk?" düşüncesiyle okuyup okuyup bir kenara atmışım. 10 gün önce Sennheiser mx985'imin kablosunu, koruma kabından çıkartırken nasıl olduysa kopardım. Kablo dediğim de dış plastiği.. Ardından nasıl tamir ederim, nasıl sağlam olur diye aramaya koyuldum. Makaron yapayım kolay olur, hemen hallederim dedim ancak @Baran 'ın "makaron kopan yeri kapatır ama makaronun bittiği yerden açılmaya başlar" uyarısıyla vazgeçtim. Bahsi geçen arkadaş, bu işler için kullanılan bişi vardı onu bul da onunla yap, esnek de oluyormuş araştırayım da söyleyeyim diye "Sugru"yu işaret etti.

Türkiye'de n11, gittigidiyor gibi sitelerde bu sugru'nun çakması satılıyor, yorumları falan pek olumlu değil o yüzden yanaşmanızı pek önermiyorum. dahidukkan diye bir sitede görünüyor, arkadaşlardan sipariş verdim ancak alışveriş sitelerinin varlığını unutmuşlar sanırım, 6 ocak'ta verdiğim siparişimden 10 gün sonra arayıp "sugru siparişim vardı ne oldu?" diye sorduğumda "aaa" tepkisiyle karşılaştım. Buraya yanaşmanızı da pek önermiyorum.

Bizim Ankaralılara güvenmeyip ne olur ne olmaz diye 7 ocak'ta İngiltere merkezli kendi sitesinden sipariş vermiştim bir de. Takipsiz posta ile 8 günde, gümrük vergisi de ödemeden ulaştı elime.

Çirkin olacak falan diye bakmadan, direkt kulaklığı kurtarayım diye uygulamayı yaptım; terazisi bozulmasın diye sağlam tarafa da yaptım. Çirkin oldu ama en azından kurtardım..

Linki de ekleyelim, umarım lazım olmaz. https://sugru.com/

Öncesi:

Sonrası:[​IMG]

mavi, refuserQ ve endia bunu beğendi.
  20. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66
    Çirkin olmamış bence. Siyah olduğu icin.