Kulaklık Arıza Danışma Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda tsn141 tarafından 11 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. TheMadcap

TheMadcap
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    292
    Pfe 012 de yaşamıştım benzeri bir şeyi, tek uklaklıktan oldukça az ses geliyordu. Değişebilir filtresi olduğu için onu değiştirmeyi denedim ve düzeldi bu şekilde.

2. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    192

Yani calisma prensibi diye buna derim.

Ben bu problemle yola ciktim, elmasepeti yardimci olmadi parasiyla dahi o parcayi almak istemistim ve SMS Audio ile iletisim kurdum.

Benden kulakligi aksesuarlariyla yollamami istediler ya hongkong yada luksemburg a yollamaliydim, tercihimi calisma prensiplerine daha cok inandigim avrupadan yana kullandim. Yaklasik 20 gunde ellerine ulasti kulaklik.

Takipli yolladigim icin ara sira kontrol ediyordum ulasinca yine 11 agustosta iletisim kurdum siz ne zaman yollarsiniz diye ve bana yarin dediler ve bugun bana ulasti ama gercekten sasirdim bu duruma adamlar sifir kutu yollamislardi bana.

6 kişi bunu beğendi.
  3. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    595
    Daha 1 ay olmadan Phonak 022'min sol tarafında cızırtı sorunu başladıydı.
    Üfürdüm, hüplettim, filtre değiştirdim, bilgisayara taktım, telefona taktım, bana mısın demiyor.
    Sadece midlerde, gitarda cızırdıyordu.

Demin bariz cızırdama olan bir şarkıyı Spotify yerine Youtube'dan dinledim. Cızırtı yok :kafa:
    Tişikkirlir Sipitifiy.
    Dio'dan "Give her the Sun" diye bir parçaya sahip programdan ne bekliyorsam. Ben Flac arşivini ofise taşıyayım en iyisi :evl

4. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
  5. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,664
    @Tuncay_D Alalı ne kadar oldu? Garantiye gönderseniz daha sağlıklı olabilir.

6. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    @baran88 teşekkür ederim, turuncu forumdan 2. El olarak almıştım, aldığım zamandan beri cızırdama sorunu vardı, aldığım arkadaşta kendisinin bi cızırdama fark etmediğini söyledi ve üstüme kaldı :)

Bu cızırdama gittikçe arttı, üstelik sağ tarafta cızırdamaya başladı, bugün iyice zıvanadan çıkınca bu alüminyum kısma dikkatlice bakıp parmağımla hafif yoklayınca oynadığını farkettim, iki parmağımla zorlamadan çekince de çıktı zaten :)

7. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,664
  8. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    Sağolun, yapıştırıp çıkan ses ile bir süre idare edecez artık :)

9. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780

Kablonun jack kısmında aradaki tel kopuyor bu 2. oluşu.Lehimlenmesi gerekiyor ince bir işçilik istiyor biraz.Bunu lehimletmek istiyorum ankara'da bu işi yapacak herhangi bir yer var mı acaba...

10. fck93

fck93
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Merhabalar. 3 ay önce forumdan aldığım inear sd3 kulaklığın sağ kulaklıkta kablo pinlerinin girdiği yer bayağı gevşek ve kulaklık sürekli çıkıp düşüyor. Aldığımdan beri böyleydi. Bu sorun nasıl halledilebilir? herhangi bir fatura vs. de verilmedi satın alırken.
    2355 eklentisini görüntüle

#130 fck93, 19 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Ekim 2015
  11. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    595
    @ax
    Eli havya tutan her elektrikçi yapabilir. Bilgisayar-telefon tamircisi, elektrikçi vs iş görür.

@fck93
    Pense/kargaburun ile sıkıştırmak.
    Ya da perçin içine perçin sıkıştırmak.
    Ya da perçin içine 1 kat alüminyum folyo sıkıştırmak.
    Ya da üreticiye kargolamakla uğraşmak :naughty

4 kişi bunu beğendi.
  12. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    2 pinli soket gözüme daha mantıklı görünmüştü ama bunda da problem oluyormuş demekki.
    Beğenmediğim Shure'un sağa sola dönen kablosu bir defa kendi kendine çıkmadı.
    Bunlar sürekli sökülüp takılan parçalar da değil ki nasıl böyle oluyor pek anlayabilmiş değilim.

13. fck93

fck93
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Penseyle kablonun pinlerini az biraz kıstırdım zaten de yine olmadı. Alüminyum işi nasıl oluyor hocam?
    @pea

14. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    595
    @fck93
    Kalın alüminyum folyolar oluyor, ufak bir parçayı dürüp, rulo şekline getirip perçinin içine soksanız, kablonun pinleri de bu alüminyum rulonun içine girse. Perçin ile pin arasında kalsa alüminyum. Ya da rulo olmasa da ufak bir şerit sıkıştırsanız oraya.
    Denemedim de olabilir gibi geldi.

2 kişi bunu beğendi.
  15. ibrahim173

ibrahim173
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Öncelikle kendimi tanıtayım. Ankara'da yaşıyorum ismim ibrahim. Teknoloji ile yakından ilgileniyorum, Özellikle ses sistemleri ve son zamanlarda kulaklıklar la. İki gün önce foruma üye oldum. Şimdi gelelim mesele ye; benim Xperia c5 ultra telefonum var ve kutusundan çıkan kulaklık ları hiç beğenmiyorum. Sony ex300sl kulaklık almak istedim, ancak hiçbir yerde bulamadım. Ben de sony nc31 kulaklık aldım, ancak bu kulaklık ta 5 pinli olduğu için telefon tanımadı. Bildiğiniz dönüştürücü adaptör yada kablo gibi birşey var mı acaba. Kulaklığın gürültü engelleme özelliği çalışmasa da olur. Gümbür gümbür Ses gelsin yeter.

16. RuhiTeoman

RuhiTeoman
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Selamlar,
    VSonic VSD1 kulaklığımın bir hoparlorü aniden calişmayı durdurdu Kablosu Sağlam darbe almadı su ile temas etmedi. Kendi iradesi ile calışmama hakkını kullandı. Onu nasıl ikna edebilirim bana bir şans daha vermesi için?

teşekkürler

#136 RuhiTeoman, 3 Aralık 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 3 Aralık 2015
    4 kişi bunu beğendi.
  17. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Muhtemelen kabloda kopukluk olabilir. VSD1'i hiç yakından görmedim ama kasa tahrip edilmeden açılabilir ise voltmetre ile jack ile driver arasındaki kablonun sağlamlığı test edilip kabloda kopukluk var mı görülebilir. Tahmin ediyorum ya kulaklık tarafında ya jak tarafındadır kopukluk, arada olma ihtimali daha düşük.

Collapse Signature Expand Signature
    5 kişi bunu beğendi.
  18. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,486
    @fck93 Şimdi cevap yazmak komik olacak ama, çok damarlı kabloların damarlarından birini araya sıkıştırıp sokun pini. Aluminum folyo filan çok kalın kaçar. duruma göre damar sayısını artırabilirsiniz hatta sıkıştığında çıkan kısmı kesebilirsiniz.

Collapse Signature Expand Signature
  19. kyr_87

kyr_87
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sizden bısı rıca etsem bende sony mdr xb 950 var e11 amfıyle kullanıyorum bu kulaklıgın kablosunu kalıtelı bı kabloyla nasıl ve hangı kabloyla degıstırebılırım degıstıgızaman ses de degısme performans artarmı
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 15 Şubat 2016, İlk mesaj zamanı 15 Şubat 2016 ---
    bısı rıca etsem bende sony mdr xb 950 var e11 amfıyle kullanıyorum bu kulaklıgın kablosunu kalıtelı bı kabloyla nasıl ve hangı kabloyla degıstırebılırım degıstıgızaman ses de degısme performans artarmı

20. toser

toser
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    merhabalar kulaklığımda tek kablonun iki kabloya ayrıldığı çatal ksımında temassızlık var. tek taraftan ses gelmiyor. ankarada nerde tamir ettirebilirim acaba? kulaklığım ostry kc06.