Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Bende 400s var ve diyebilirim hayatımın kulaklığını buldum armatür vari sesiyle :) 22 ohm impedansıyla en dandik cihaz dahi birşeyler yapabilir ama 6W güç girişi var!!! 22 ohmda 6W güç verebilecek amfi demek en az 1000tl'lik masaüstü bir amfi demek. Benim Valhalla 2 ile de iyi. Qa360'la da. Ama belli ki çok daha fazlasını istiyor :)

Collapse Signature Expand Signature
  2. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,246
    @moonstar Kesinlikle Audeze LCD-3 :yourock

2 kişi bunu beğendi.
  3. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    623
    @moonstar Tak star ts671.
    Fakat ayni bass eksikliği bundada varmış. Açık kulaklıkların genel özelliği sanırım.
    Bide sound magic hp200 var 4 kati fiyata :D

4. ithilien

ithilien
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar rock dinleyicisi için f/p olarak aşağıdaki kulaklıklardan hangisini önerirsiniz?

Sennheiser hd407 - 55tl
    Sony zx310 - 60tl
    sennheiser hd202 - 125tl

Onları boşver kardeşim şunu al dediğiniz varsa vatan, mediamarkt vs. linkini atabilir misiniz?

5. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,743
  6. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,866
    2 kişi bunu beğendi.
  7. Atilla

Atilla
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    133
    Merhabalar. Elektronik müzik dinleyicisiyim. İphone ile dinliyorum. İlerleyen zamanda bir müzikçalar da alabilirim. Beyerdynamic custom one pro modeli kulaklığım vardı. Tizlerini beğenmediğim için sattım. Yeni bir kulaklık alacağım. Akg k550 , akg k267 , v-moda crossfade m-100 arasında kaldım. K550 modelini almak istiyorum ama bassları az diye yazılmış genel olarak. Kulaklık amfisi ile bass lar müzik kalitesini bozmadan arttırılabilirmi .Bunlar hakkında bilginiz varsa yada önereceğiniz başka bir kulaklık varsa yardımcı olabilirmisiniz

8. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    702
    Akg K550 serisinde bas azdır. Amfi ile pek farketmez ki zaten telefon için pek tavsiye etmem. V moda marka kulaklıklar hakkında pek bilgim yok ama sennheiser hd 6 veya hd 8 dj serisi elektronik müzik için cok iyi diyorlar. Ama bu kulaklık lardan telefonda pek performans bekleme. Bence sen önce bir dap al. Ondan sonra kulaklığa bak

9. breezeblocks

breezeblocks
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Merhabalar. cx200'ümün bozulması üzerine kulaklık arıyorum.Maalesef, şu sıralar araştırıp, yurt dışından kulaklık alabilecek pek vaktim yok. Arkadaşımın, hiç kullanmadığı cx300ii 'sini almayı düşünüyorum(oldukça uygun bir fiyata ) Daha önce de kullanmıştım 2 yıl kadar, fakat şimdi J-cord biraz rahatsız edici geldi.
    100tl altı, onun yerine şunu alabilirsin bir mağazadan veya hemen gönderecek bir siteden diyebileceğiniz bir kulaklık var mıdır? Bassları cx300ii kadar boğucu olmamalı, in-ear tercihimdir, rock-house-country her tür dinliyorum.

10. erenn

erenn
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    504
  11. breezeblocks

breezeblocks
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    bu çengelli olduğu için kullanmam daha zor olur heralde, var mıdır başka tavsiye? Yoksa sen kullan şimdilik sonra iyi bir kulaklık al mı dersiniz?
    Ya da yurtdışından almak çok zor değilse, hazır BlackFriday varken şimdi sipariş verip bekleyedebilirim?

12. Ertuğrul Gürkan

Ertuğrul Gürkan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Bana tasarımı iyi şık akıllı telefon ile kullanabileceğim amfi gerektirmeyen sağlam bi kafa üstü lazım bütçem max 400tl yardımcı olursanız sevinirim

13. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Eğer indirime denk gelirseniz veya ikinci el bulabilirseniz ATH-M50x güzel olabilir. 350-400TL'ye bulunabiliyordu ben araştırdığımda.

Edit: Şimdi baktım da Amazon'da bile fiyatı artmış. Daha geçen ay 130$'dı. Çok garip.

#2433 Aras, 8 Ocak 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Ocak 2016
  14. Ertuğrul Gürkan

Ertuğrul Gürkan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    hocam amfi dac falan kullanmayacağım ama athm50x biraz fazla gelmez mi akıllı telefon süremez diye düşünüyorum

15. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    İşin güzel tarafı o. Sürmesi çok kolay olan bir kulaklık. İnsanlar genelde FiiO E5 veya E6 gibi çok küçük Amp'ler ile kullanıyor yada hiç Amp kullanmıyorlar. Telefondan/Bilgisayardan direkt olarak iyi ses veren bir kulaklık. Ama bu yorumları yapanların çoğu Amerikan. Biliyorsunuz Avrupa'da telefonlarda bir ses sınırı var, bu yüzden %100 emin olarak bir şey söyleyemiyorum ama en kolay sürülen kafaüstü kulaklıkların başında gelen bir kulaklık kendisi.

2 kişi bunu beğendi.
  16. Ertuğrul Gürkan

Ertuğrul Gürkan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    teşekkür ederim hocam umarım dediğim fiyata bulurum çok methedilen bir kulaklık.nerelerden bulabilirim acaba forumda satan yok sanırım

17. Oguzhan26

Oguzhan26
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Öncelikle selamlar abilerim.Kulaklık genelde konu açtım 60 görüntülenme var ama yanıt veren olmadı yanlış bir yer farkındayım ama,affınıza sığınarak sormak istiyorum.Amazondan AKG K167 kulaklık aldım daha gelmedi, bu kulaklık için amfi veya dap gerekir mi ? Gerekli ise önerebileceğiniz modeller neler? Genelde elektronik müzik ve trance ağırlıklı olmak üzere house club vs. dinlerim,aldığım kulaklık bu müzik türlerini uygun mu ?Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

18. I LOVE SONY

I LOVE SONY
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Hayırlı olsunda sanki bana almadan önce sorsaydın diye düşünüp ,yazılmamış gibi geldi . O kulaklıgı bilmiyorum belkide incelemesi vardır sen bulup okumadın diyede olabilir. Şahsen ben okuyunca içimden öyle (ALMADAN SORSAYDIN YA ) geçti kusura bakmada,bir bakım bu modele kulakiçiyse gerekmez sanırım .

#2438 I LOVE SONY, 29 Ocak 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Ocak 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  19. Oguzhan26

Oguzhan26
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Doğru söylüyorsunuz.Alırken acele ettim biraz Türkçe forumlarda vs. incelemesi bulunmuyor burada bir kişide var o yorumları okudum ama gereken cevapları alamadım.Bu arada kulaklık, kulak içi degil.

20. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    417
    Telefonlar iemleri bile yeterince süremiyorken bu kulaklıkla sınıfta kalırlar. En azından dap gerekeceğini düşünüyorum ben. Kulaklığa bakarsak tiesto adını taşıyor e adam zaten Dj ona uyan bir şekilde üretilmiştir türde sıkıntı yaşamazsın da dap olmadan istediğin sesi alabileceğini sanmıyorum.

4 kişi bunu beğendi.