Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. poseidon

poseidon
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Herkese merhaba

Bu dünyaya uzak ama müzik dinlemekten zevk alan biri olarak size danışmak istedim. Genellikle rock müzik dinliyorum. Araştırmalarıma göre kulaklık konusunda Grado sr80e modelinde karar kıldım. Dac olarak da dragonfly red almayı düşünüyorum.

Sizlerin benzer fiyat seviyelerinde daha iyi tercih olur dediğiniz kulaklık ve dac var mı ?

2 kişi bunu beğendi.
  2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,767
    Mobil olarak iPhone la yada PC de kullanacaksanız Dragonfly Red güzel tercih bence. Ama Android kullanımı çok düzgün bir deneyim sunmayabilir. Kulaklık konusunda bir şey demiyorum dinlemediğim için onu.

Collapse Signature Expand Signature
  3. poseidon

poseidon
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Cevap için teşekkürler. Pc ve android ile kullanmayı düşünüyorum. Android'de sıkıntı nedir ? Ve android için farklı seçenek ne olabilir ?

4. tugrul6733

tugrul6733
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Abilerim herkese çok selamlar.Forumunuza yeni üye oldum o yüzden sürç-i lisan edersem şimdiden affola.

350 liraya kadar olabildiğince FLAT ses veren kulaklık tavsiyesine ihtiyacım var.Kulaklıkta bir diğer aradığım özellik yalıtımının iyi olması.Dışarı ses vermesi çok umrumda değil ama dışardan ses gelmesine pek tahammül edemiyorum.Ve de bir diğer aradığım özellik kulaklık pedlerinin kulak etrafımı kaplaması. Mesela marshall major 2 sahibiydim yalıtımı falan çok iyiydi ama padler çok küçüktü kulağımı çok acıtıyordu uzun süre kullanamıyordum.İkinci el ve yurtdışından almayı düşünmüyorum.

Alacağım kulaklığı telefonla spotifydan müzik dinlemek için kullanacağım genellikle. Referans kulaklıklarına falan da baktım ilerde kayıt-kuyut işlerine girersem diye ama referans kulaklığıyla telefondan müzik dinlenmez tarzı şeyler okudum bu yüzden ne yapacağımı bilmiyorum.

Bu arada aklımda Beyerdynamic dtx910 modeli var. Sizce bunu alırsam nasıl bir seçim yapmış olurum? Bunun haricinde önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Hepinize şimdiden teşekkürler.

5. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,076
    ikinci el dt770

4 kişi bunu beğendi.
  6. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,403
    Hacam siz daha iyi bilirsiniz ama yanlış bakmadığıysam 250 ohm bir direnç değeri var ki amfisiz bunu telefonda çok zor dinlemesi. Arkadaş telefonla spotifydan müzik dinlemek için kullanacağım diyor.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 30 Temmuz 2017 ---
    Gerçi şimdi baktım seçenekleri varmış 250 - 80 ve 32 ohms olmak üzere 3 seçenek var ilginç bir satış stratejisi :))

7. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,076
    sorunuzu kendiniz cevaplamışsınız salih hocam :D

2 kişi bunu beğendi.
  8. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,403
    Hocam direk merak edip fiyatı tipi falan nasıl bir bakayım dedim her yerde 250 ohm görünce dedim ne oluyor yaa :)) Amazon da dikkat ettim ohm seçeneği var oradan ayıldım :D

2 kişi bunu beğendi.
  9. playmaker

playmaker
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Selamlar arkadaşlar,
    Geçmişte gr07be kullanmış ve aşırı memnun kalmış, temizlerken bozup kahrolmuş birisi olarak 100 dolar civarında kulak içi kulaklık arıyorum. Rock'tan jazz'a, ordan Türk sanat müziğine birçok farklı tür dinliyorum. Detaylı, berrak, geniş sahneli ve bunların yanında bir miktar da eğlenceli bir kulaklık almak istiyorum. Öğrenciyim, gr07'mi bozduğumdan beridir de bu piyasayı pek takip edemedim açıkçası. Son birkaç gündür araştırıyorum ve naçizane anladığım kadarıyla gr07be hala bu fiyat seviyesinin en iyilerinden gibi görünüyor. Aradığım kriterleri daha iyi yerine getiren bir alternatife rastlamadım. Hem bu sebepler hem de bildiğim ve çok çok memnun kaldığım kulaklıktan şaşmamak adına tekrardan gr07be almak niyetindeyim açıkçası. 2017 version adı altında kabloyu falan da yenilemişler, kafama bir hayli yattı; ancak yine de bir danışmak istiyorum. 100-110 dolar seviyesinde -varsa- alternatif önerilerde bulunabilirseniz çok memnun olurum. Uzattıysam affola... Şimdiden teşekkürler

#2629 playmaker, 30 Temmuz 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 31 Temmuz 2017
  10. tugrul6733

tugrul6733
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Hocam mesajımda da belirttiğim gibi ikinci el ve yurtdışından alım yapmak istemiyorum.Sıfır almak istiyorum. Buna yönelik başka önerileriniz var mıdır? Ayrıca beyerdynamic dtx910 nasıl bir seçim olur?

2 kişi bunu beğendi.
  11. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,403
    Hocam onu ben önermedim ama hepsiburada da var sanırım. Kafa üstünde size verebileceğim bir önerim yok çünkü deneyimim yok ancak bir tavsiye verebilirim eğer media markt varsa yakında oradan deneme yapabilirsiniz yada istanbuldaysaniz Sennheiser İstanbul levent de bütün kulaklıklarını denetiyor. Buradan da bir fikir edinebilirsiniz.

2 kişi bunu beğendi.
  12. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,249
    gr07 dinlemedim ama o fiyata alınacak fiyatının üstünde calan ürünler genelde Çin'den çıkıyor :) magaosi k3, lza4 ve yakinda gelirse listeye belki dahil olacak kinera h3 var. Ayrıca 0-100 civarına hiç bakmadan önerebileceğim bir kulaklık olan KZ - Zs5'i de ekleyeyim. Earbud isterseniz de baya bi seçenek var. Mr Z. Toneking, Auglamour Rx1, diy pk1-2, rose masya diye gider :)

13. playmaker

playmaker
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Neler neler çıkmış baya uzak kalmışız :D Sağolun hocam birçok model önermişsiniz, hepsini gerek head fi gerek buradan inceleyeceğim ancak ufak bir soru sorayım. Bunların hepsi iphone 5s ile sürülebilir cihazlar mıdır?

2 kişi bunu beğendi.
  14. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,249
    evet hepsi sürülebilir

15. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    233
    Uzun bir süre sonra dayanamayıp tekrar bir kafaüstü kulaklık almaya karar verdim. En son sistemim DAC olarak iBasso DX 50, amfi olarak Schiit Vali ve Sennheiser HD650'ydi. Sonra tüm ekipmanları satınca kafaüstü kulaklık dünyasına küstüm, 2 yıldır falan IEM kullanıyorum. Tekrardan HD650 alamayacağım için onun ses renginde bir kulaklık istiyorum, ama bütçem maksimum 350 TL şu anda. Önerebileceğiniz kulaklıklar nelerdir acaba? HD 558 kestirdim gözüme bir umut büyük abisine benziyordur ses rengi diye ama tüm önerilere açığım.

Teşekkürler.

16. jamesdean0701

jamesdean0701
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    129
    Merhaba arkadaşlar
    Shure 846
    Westone um pro 50
    Earsonic Velvet

Arasında hangisi tercih edilmelidir?
    Şu an kullandıklarım Jvc Fx850 ve UETripleFi
    Özellikle sub-bas kısmı güçlü, tizleri şıkır şıkır bir kulaklık arıyorum. Aradığım tam olarak basları fx850 tizlerin triplefi gibi bir kulaklık.

#2636 jamesdean0701, 4 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 4 Ağustos 2017
    2 kişi bunu beğendi.
  17. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Çok şey istiyorsunuz hocam :) velvet daha yakın söylediklerinize sanırım

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  18. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    763
    Guclu ve derin subbas
    Canli ve yormayan tizler
    Geride olmayan ve temiz bir mid performansi
    =Ibasso it03
    :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

#2638 Elano68, 4 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 4 Ağustos 2017
    3 kişi bunu beğendi.
  19. jamesdean0701

jamesdean0701
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    129
    @Elano68 Teşekkürler hocam listeme ekliyorum.

20. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,325
    Um pro50 alacaksanız yeni serisinin çıkmasını bekleyip alın, eskinin kasası çıtır çıtır gidiyor. Finansal durum el veriyorsa sem9 da tiz ve bas konusundaki beklentilerinizi rahat karşılamalı.

3 kişi bunu beğendi.