Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam elimdeki K3 Pro nun üstüne 200 veya 250 TL civarı bir para ile ikinci el upgrade iyi birşey bulsam iyi olur ama kafam karıştı :D
    Bu arada zte axon 7 telefonunu kullanan var mı kardeşim telefon bakıyor nasıl tavsiye edilir mi??? Yada 2000 TL ye tavsiye telefon var mı aklınızda. Biraz konu dışı oldu ama mesaj kirliliği olmasın diye yazdım :D

2. AlperÇ

AlperÇ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    234
    Kullanmadım ancak okuduklarımla önerebilirim ki zte ve oneplus 5 modelleri fiyatının hakkını gerçekten veren telefonlar. Ben bu bandda tercihimi Huawei p10 dan yana kullanmıştım. Benim için öncelik fotoğraf olduğu için. Kulaklık çıkışı kağıt üstünde kaliteli ancak üst düzey bir kulaklıkla denemedim. Bluetooth olarak aptx destekliyor p10 ancak oneplus ve zte nin aptx hd desteği var. İşlemci yönünden ikisi qualcom en üst düzey işlemci barındırıyor Huawei ise kendi kirin işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci de telefon ile ciddi uyum içinde. Aslında şuraya varacağım. Öncelikle hangi amaçla alacaksınız o özelliklerini irdeleyin bence. Mesela boyut da önemli bahsettiğim ikili cidden büyük bence. Ortaya karışık birşey arıyorsanız hangisini alırsanız alın memnun kalırsınız bence.

Not: Ne kadarda çok bence demişim, biraz fazla olmuş bence :D

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Ali görer

Ali görer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Slm. Arkadaşlar kulaklık konusunda yardıma ihtiyacım var ep 630 kullanıyorum sansa clip+ ile dinlediğim müzik ambient.new age. Haus .ve enstrüman. Her sesi tane tane hisetmek ve derin bas boğuk olmayan bir oneri kulak içi 400tl civarı bütçeyle

4. EthnicMusic

EthnicMusic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    71
    Genel olarak arabada müzik dinleyen biri olarak ara sıra ihtiyaç duyduğum için bir kulaklık alayım dedim. KZ ZS6 önerdiler. Aldım ama 1 saat dinleyip bana göre olmadığını anlayınca sattım.

Çok çok çok aşırı parlak bir sesi vardı. Tizler kulağımı bayağı tırmalıyordu. Hatta şöyle ifade edeyim: Sesini biraz açıp bana zorla dinletseydiniz daha kötü bir çin işkencesi yapamazdınız sanırım. Alanlar bunu dikkate alsın bence. EQ dan tizleri 0'layınca bile rahatsız bir kulaklıktı...

2 kişi bunu beğendi.
  5. NightOwl

NightOwl
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Apple store'da RHA MA750'yi bir deneyin isterseniz aşağı yukarı tanımınıza uyuyor..

6. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    ZS6'nın tizlerdeki bahsettiğiniz sorunu epey bilinen ve bahsedilen bir sorun aslında, ben özellikle inceleme okumadığım halde sürekli karşıma çıkıp duruyor bu mesele. Sanırım belli başlı uçlar kullanılarak bir seviyeye kadar törpüleniyor ama bu sefer de muhtemelen başka alanlardan kaybediyorsunuz.

7. EthnicMusic

EthnicMusic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    71
    Aynen öyle. Telefona EQ ayarı yaptım, tel çalarken ses gelmiyordu. Bence alan kişiler artık aldık yapacak bir şey yok deyip modla falan uğraşıyor. Ama müzik kulağı olmayan beğeniyor bu kulaklığı. Zamanında Cx 300 ü denediğimde bu muydu şampiyon demiştim. Deneyerek alamadığımız için iş şansa kalmış artık.

8. Ali görer

Ali görer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Teşekkür ederim bu cihaz piyasada yok tfz king tavsiye edermisiniz

9. Swed

Swed
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar, ağırlıklı progressive rock dinlemekle beraber bass ağırlıklı şarkılar da dinliyorum. Bu bütçede çok da seçeneğim olmadığını biliyorum o yüzden ortalama bir kulaklık arıyorum diyebilirim. Tercihim 0 olması, teşekkürler.
    Edit: Maximum 150tl verebilirim

10. st_johnworthy

st_johnworthy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Merhabalar.
    Foruma yeni katıldım, hatta "müziğimi bir üst seviyeye taşımaya" yeni karar verdim. Buna da kulaklığımın bozulması üzerine karar verdim. Her neyse, Sony Xperia Z5 telefonumda Spotify üzerinden müzik dinliyorum ve yeni kulaklık seçimine de buna göre karar vereceğim. Sorum ise şu yönde, Spotify'dan müzik dinlemek ne kadar randımanlı? Ve kulaklığı besleyebilecek mi telefonum? Verdiğim para ile alacağım performans maksimum olmalı, öğrenci insanım sonuçta. Verilemeyecek bir performansa para ödemek istemem.

11. AlperÇ

AlperÇ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    234
    Eğer ayarlarından yüksek ses kalitesini seçerseniz bana göre fena olmayan bir kalitede dinlemiş olursunuz. Yabancı ağırlıklı dinliyorsanız okuduklarım kadarıyla tidal de yüksek çözünürlüklü dinleme imkanınız var. Spotify dan daha kaliteli yani.

Kulaklık işine gelince telefonla dinlemek bir yere kadar oluyor ama şu ana kadar zaten memnunsanız uygun bir kulaklıkla mutlu mesut devam edin bence. Neden böyle dedim, çünkü daha birkaç güne kadar telefon harici adam gibi bir cihaz ile müzik dinlememiştim. Arada gerçekten farklar var ama maddiyata bakıyor bu noktadan sonrası. Öğrenci olduğunuzu ifade etmişsiniz. Dolayısıyla bütçe buysa zorlamayın kendinizi, çünkü iş sadece kulaklık almakla bitmeyecek. İlk adım bu olabilir ama iyi birşey alınca da telefona fazla gelecek.

Bütçeniz nedir bu arada? Belirtirseniz bilgili arkadaşlar daha rahat yönlendirme yapabilirler.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  12. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Şöyle söylemek gerekirse forumdaki herkes genelde dap kullanıyor dap açılımı digital audio player yani kısaca mp3 playerların üst versiyonu da diyebiliriz. Bu cihazlar min 300 lira civarından başlayıp 20 000 tl lere kadar gidiyor (sınırları şuan hatırladığım dap fiyatlarına göre söyledim) peki neden dap diye sorarsanız içinde müzigi işleyen çip setler bir telefondakinden kat be kat daha kaliteli tabi bunun gibi kulaklıklarda da bir fiyat sınırı yok hatta en iyisi diye bir şeyde yok çünkü kişisel zevkine bağlı bas ağırlıklı sıcak soğuk bir sürü terim var sadece bize bir bütçe belirtmelisin ki insanlar tavsiyede bulunsun.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. st_johnworthy

st_johnworthy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. 500-700 lira arasında bir bütçe için biriktirmeye başlayacağım. Kulak içi kulaklık kullanıyordum(ATH CKS99). Ama sol taraf sesi gelip gitmeye başladı, benim de bildiğim kadarıyla 2.5 sene sonra gitmiş oldu yani kulaklık. Şimdi kafaüstü bir model kullanmak istiyorum zira takılıp-çıkartılabilir kablonun bozulsa da bir alternatifi olduğunu düşünüyorum.

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Edit: Farklı bir başlığa mı yazmalıyım acaba? Ona göre burayı temizleyeyim oraya geçeyim, aynı şeyleri bir de farklı bir yere yazmak istemem.

#2733 st_johnworthy, 23 Şubat 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Şubat 2018
  14. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Bütçeniz ne kadar?
    Ne tür müzikler dinlersiniz?
    Kulakiçi ve ya kafaüstü farkeder mi?

15. st_johnworthy

st_johnworthy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    700 liraya kadar bütçem var, 50-100 geçer dert değil. Kafa üstü düşünüyorum, Bluetooth olması şart değil, olmasın hatta. Kablosu takılıp çıkabilen arkadaşlar bozulmaya daha dayanıklı gibi geldi bana. Metal, rock, indie ağırlıklı dinlerim, ama electro dinlediğim de olur, bass çok önemli benim için.

16. TheOne

TheOne
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Arkadaşlar merhaba, Samsung Galaxy S8 telefon kullanıyorum. Fizy platinium üyeliğim var yüksek kalitede dinliyorum. (Uzman değilim, mp3 e göre daha daha kaliteli olduğu kesin.) Kulaklık almak istiyorum. Kulaküstü ve bluetooth terciğim ve hi-res olması önemli. Yazında sıkıntısız kullanmak istiyorum. 1000-1400 lira arası bitcem var. Sony WH-1000XM2 ya da Philips Fidelio M2BTBK arasında kaldım. Siz ne dersiniz? Sizlerinde önerilerine açığım. Bu gidişle ileride iyi bir dap da alırım daha kaliteli müzik dinlerim.

2 kişi bunu beğendi.
  17. SonyPro

SonyPro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    142

Ben sony mdr-1a diyorum. Bass ağırlıklı bi kulaklık olmasada sesteki V imzasıyla basları sizi tatmin edecektir.
    Akustik, senfonik müziklere uyumlu ancak elektroniktede üzmez. Sonyler genelde her müziğe uyum sağlama eğilimi gösterir.
    Z5 inizle tam uyum gösterecektir. Ohm değerine dikkat edin.

18. st_johnworthy

st_johnworthy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Cevabınız için teşekkür ederim. Ohm değerine dikkat edin demişsiniz, nasıl yani?

19. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    349
    kulakiçi düşünürseniz, forumda um30 satılıyor. işinizi görür.

20. SonyPro

SonyPro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    142
    Her kulaklığın ohm değeri var. Bu elektrik direncini gösterir.
    Şimdi sonynin sitesine baktım mdr-1a 48 ohm bi kulaklık.
    Bu değer yükseldikçe anfiye ihtiyaç duyarsınız. Hiç sony telefonla dinlemedim ancak yüksek ses seviyorsanız telefon kulaklığı kaldıramayabilir.
    En iyisi teşhir edilen bir yerde telefona takıp kulaklığı dinlemek.
    Sony bayilerinde ve mediamarktlarda teşhirde bulabilirsiniz.