Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Ahmetg

Ahmetg
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    26
    Bu aralıkta fiio f9 güzel. Parasının hakkı.

2. Dersolmaz

Dersolmaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    118
  3. LuciferM

LuciferM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    O benim bütçeyi aşıyor ya biraz.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 18 Nisan 2018, İlk mesaj zamanı 18 Nisan 2018 ---
    2 ellere pek güvenemiyorum ya.

4. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    Byron çok kısa süre dinledim, kesin yorum yapmam yanlış ama F9'un çok daha iyi olduğu kesin. İlandaki kisi forumdan. Üstelik burada ilan vardı ama kaldırmış. Kendisiyle konuşmak lazım. Forumun samimi sakinlerinden biridir kendisi. İt01 ile kıyaslanacak bir kulaklık F9. Ben de bir dönem kullandım. İt01 kadar olmasa da kesinlikle f/p ürünü.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  5. LuciferM

LuciferM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    O zaman bu sitedense sorun yoktur ya :)

6. breezeblocks

breezeblocks
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Byron'un kablo sağlamlığı ve mikrofonik etkisi hakkında bir yorum yapma şansınız var mı acaba? Bir izleniminiz oldu mu kullanırken?

7. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    Mikrofonik etki hiç hatırlamıyorum, kablo kalitesi fiyatının altında değil. Sanırım bu şekilde ifade etmek daha iyi.

2 kişi bunu beğendi.
  8. Canb

Canb
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar Samsung S7 kullanıyorum ve genel olarak spotify premium veya indirdigim 320kps mp3 ler dinliyorum. Tarz olarak da rock metal funk jazz blues dinliyorum. Bu telefonun kulaklığıni bozdum 1 aydir S4 un kulakligini kullanayim dedim aman yarabbi çok kötü gelmeye başladı.

Bende almışken biraz daha para vereyim 300-400 liraya kadar olsun dedim ve kulak ici ve mikrofonlu kulaklik istiyorum. Ama samsung s7 de kullanmam kulaklığın performansini ortaya koyabilcek midir bu paraya değecek midir ? Günde 2 saat kullaniyorum ve 3-4 senede götürsün diyorum bozulmadan bu kadar para vereceksem baya kurcaladım fakat baya kafam karışmış durumda. Ve 1haftaya temin etmek istiyorum

Head-fi forumuna da yeni sordum.Soundmagic e80 ve FiiO FH1 önerdiler ne düşünürsünüz?. 80$ yazmistim da 100$ver mükemmel ibasso it01 al dediler. Tabi ülkemizde satışı 640 lira benim butcemin iki kati. Yardimci olursanız çok iyi olacak

9. Oluli

Oluli
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    merhaba 1more triple driver ile ath ckr7 arasında kaldım ath yi şehir içi alabileceğinden daha yakın görüyorum kendimi ama karar veremedim telefon ve bilgisayarda spotifyda kullanıcağım bu 2si dışında kafaüstü olarak sıfır mdr 100 kablolu ile 2. el mdr 1a arasında kaldım kafa üstü kulaklıklar çok terletir mi uzun kullanımda genel olarak rock ve metal dinliyorum

10. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Kafa üstü terletiyor ve alışık değilseniz baş ağrısı bile yaşarsın

11. buğra

buğra
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    40
    https://www.amazon.com/Sony-Noise-C...074KDJVS2/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

Bunu kullanan var mı? Kulaklıkla alakalı bir sürü video izledim herkes övgüyle bahsediyor. Özellikle bütün günüm işte geçtiği ve müzik dinlemelerinin çoğunu toplu taşıma araçlarında gürültü patırtı içinde yaptığım için bu tarz bir kulaklık bana mantıklı geldi. Ara sıra uçak seyahatleri de oluyor. Ses kalitesi de methedilmiş burada kullanan var mı bunu veya bir önceki model olan MDR-1000x'i?

2 kişi bunu beğendi.
  12. buğra

buğra
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    40
    Kaç kez soru sorduysam hiçbirine yanıt alamadım...

13. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    465
    Mesele bluetooth olunca ses kalitesi konusunda olumsuzluklar olduğu için bu tip forumlardaki insanlar o ürünleri pek düşünmüyor/kullanmıyor. Bu yüzden cevap gelmemesi doğal.

Bir ara youtube'da bu modelin bir karşılaştırma videosunu izlemiştim. Hatırladığım kadarıyla NC özelliği en iyilerden ve ses kalitesi de bluetooth kategorisinde çok iyi. Ldac codec'i sayesinde gayet yüksek kalitede aktarım yapılıyor Sony kulaklıklarda. Android 8 ile Ldac özelliği her telefona geliyor bildiğim kadarıyla. Sırf bunun için H.Ear On 2 (WHH900) düşünmüştüm. Bu modele de bakabilirsiniz. O da bu ürüne yakın ve fiyatı daha uygun. İngilizceniz varsa bu tarz ürünler için en iyi yer Youtube. En azından bir kaç video izleyince iyi seviyede fikir sahibi olunuyor.

14. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,947
    Yanlış hatırlamıyorsam Media Markt Ankara Antares mağazasında dinlemiştim telefonumla eşleştirip. Yakınınızdaki Media Markt mağazalarına bakın deneme şansınız olursa kendiniz karar verirsiniz.

15. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Şahsen 2 ay sonra alacağım kulaklık

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. buğra

buğra
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    40
    Kulaklığı aldım bu arada. Şahane bir gürültü engellemesi var. Otobüste kasten motorun yanına oturuyorum, o gümbür gümbür motor sesi elektrikli motora dönüyor sadece vınn sesini duyuyorsunuz. Toplu taşımalarda klasik müzik dinleyemezdim, kayıt sesleri düşük olduğu için gürültü birçok enstrümanı bastırırdı. Bununla şimdi orta seviyede açıyorum sesi, piyanistin, sesiyle melodiye eşlik edişi bile duyuluyor. Muazzam. Detaylı, kaliteli, doğal harika bir ses veriyor. Baslar çok sağlam. Örneğin Rammstein - Benzin'deki kick vuruşları acayip şekilde gaza getiriyor. Bunu yaparken baslar hiçbir şekilde diğer sesleri gölgelemiyor. Birçok enstrümanı canlı dinlemiş biri olarak bu kulaklığın birebir gerçekçi ses verdiğini söylemek yanlış olmaz. Diğer bir örnek, Hüsnü Şenlendirici - Leylim Ley'de tefdeki zillerin şıkır şıkır sesi tam da olması gerektiği gibi. Bu şarkıyı Sennheiser HD 4.40 ile de dinlemiştim, zil sesleri pürüzlü ve yapay gelmişti. Son olarak vokallere değinmem gerek, gerçekten harikulade. Radiohead - Paranoid Android'de arka vokaller, detay sesler her birini ayrı ayrı duyuyorsunuz. Kulaklığın tek olumsuz yanı, MDR-1R'den sonra konforsuz geldi. Ağır ve mecburen kulağı sıkan bir yapıda olduğu için uzun süreli dinlemede kulağı ağrıtıyor. Heralde bi müddet sonra alışacağım ama şimdilik tek rahatsız edici nokta bu.

2 kişi bunu beğendi.
  17. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,489
    Bu akşam bende Bose QC 35 dinledim. Aktif gürültü engelleme inanılmaz iyi çalışıyordu. Çok işlek bir caddede yanımdan geçen otobüsün sesini duymuyordum.

18. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,430
    Tyll'in veda yazısından :) https://www.innerfidelity.com/content/thats-itim-out
    İzolasyon için güzel olduğunu düşünüyordum da Tyll'in emekliliğinde bu sebeple tercih edeceğini okuyunca ilginç geldi :)

"For sure I'll be buying some Bose Quiet Comfort 35 wireless, over-ear headphones. It's LOUD driving around in Putt. So loud that hearing damage is quite possible after long exposure. Good noise canceling headphones are a must, and the Bose QC35 is the best I'm aware of.
    Read more at https://www.innerfidelity.com/content/thats-itim-out#IQMyKYACwqmj9PTo.99"

19. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#2859 Synchronicity, 15 Mayıs 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
  20. Symstic

Symstic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. K702 düşünüyorum kullanım alanlarım rekabetçi oyunlar (Pubg, Cs ve Ranbow six siege vs.), müzik (her tür) ve film olacak. Bilgisayarda harici ses kartı (Sound blaster z) ile kullanacağım sürmede sıkıntı yaşarmıyım. İkinci el almayı düşünüyorum başka tavsiyeleriniz veya önerileriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim kafam karışık biraz.