Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#2861 Synchronicity, 15 Mayıs 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
  2. Symstic

Symstic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. K702 düşünüyorum kullanım alanlarım rekabetçi oyunlar (Pubg, Cs ve Ranbow six siege vs.), müzik (her tür) ve film olacak. Bilgisayarda harici ses kartı (Sound blaster z) ile kullanacağım sürmede sıkıntı yaşarmıyım. İkinci el almayı düşünüyorum başka tavsiyeleriniz veya önerileriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim kafam karışık biraz.

3. Ahmetg

Ahmetg
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    26
  4. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    oyunlarda bayağı iyi k700 serisi. müziklerde genel olarak her türe gider, elektronik ve popta çok tat vermeyebilir ama. bas az gelebilir.

blaster z ile 702'nin %100 potansiyelini kullanamazsınız muhtemelen ama idare eder. daha sonra amfi bakılır.

#2864 mattiadestro, 16 Mayıs 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Mayıs 2018
    5 kişi bunu beğendi.
  5. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    sennheiser cx5.0 almayı düşünüyorum kullanan ve deneyimleme şansı olan olduysa bana bu kulaklık hakkında bilgilendirme yapabilir mi ürünün fiyatı 210 tl civarına geliyor bu fiyata alınacak bir ürünmüdür genel itibari ile telefondan trap müzik dinliyorum electro ses karakterim bass dan yana beni tatmin edebilir mi?

6. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Yardımıcı olabilecek yok mu?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 19 Mayıs 2018, İlk mesaj zamanı 19 Mayıs 2018 ---
    Aklımda şuan 2 kulaklık var audio technica cks990 kutusuz satışı yapılan modelden ve sennheiser cx5.0 hangisini önerirsiniz bariz bir fark olur mu aralarında ?

7. cio_cio

cio_cio
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar selam. Amerika'da olan bir arkadaşımdan kulaklık isteyeceğim. Max 250 dolar bütçe ayırdım. Kablosuz ve kafaüstü istiyorum çünkü telefonda ve tablette kullanacağım ve malum artık telefonlar kablo girişini kaldırıyor yavaştan. Bass ağırlıklı müzikler dinlemiyorum, bol bol film izliyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var :)

8. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Selamın Aleyküm trap dubstep ve slow yabancı müzikler dinliyorum genelde bass ağırlıklı sennheiser cx5.00 almayı düşünüyorum sizce benim isteklerime karşılık verir mi ?

9. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#2869 Synchronicity, 20 Mayıs 2018
    2 kişi bunu beğendi.
  10. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,866
    Hifimyfi mağazasında cx 5.00 230 liraya satılıyor. Arkadaş sanırım bu fiyat üzerinden tavsiye istiyor.

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  11. Bybreak

Bybreak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
  12. alemreis

alemreis
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Merhabalar daha çok House ve Ethnic tarzada müzikler dinliyorum ,Hali hazırda evimde kaynak olarak Bilgisayar ,HRT Music Streamer 2 Litte Dot Mk II ve Sennheiser hd 518 dörtlüsü var kulaklığımı yükseltmek istiyorum fiyatından dolayı Fidelio X2HR ve ikinci el HE 400i arasında kaldım dinlediğim müzik tarzına hangisi daha uygundur yardımcı olur musunuz.

13. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Evet haklısınız yazımı bu şekilde düzeltmek daha doğru olur.
    Hifimyfi sitesinden 230 tlye satılıyor ve hediye çeki ile birlikte 205 tl ye denk geliyor tam olarak.

14. jetmatikmmr

jetmatikmmr
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Öncelikle merhaba.

Ben 1.5 senedir cks77x kullanıyorum. İlk bass tattığım kulaklık quad beat 3 olmuştu. Belki komik gelebilir ama ilk defa biraz da olsa bassı onda tattım. Daha sonra 150tlye cks77x'e gecis yaptim. Ipadde ve iphoneda dinlerken gayet güzel bass ve ses veriyordu. Fakat telefonum Lg G4 ve besleme sorunu olsa gerek basslar ve ses duzeyi berbat kalıyor. Kesinlikle telefonum yüzünden. Insan hep daha fazlasını istiyor. Ilk bütcem 350 400tlydi. Cks1000 modelini sıfır 450 500tl civarına buldum dh forumda. Birkac incelemede de gayet iyi oldugunu okudum bunun hakkinda ne dusunuyorsunuz? Durum şu ki spotifydan karadeniz, türkce pop ara sırada yabancı veya Djlerin basslı olan müziklerini dinliyorum. Cks 77x in bassları beni eskisi gibi doyurmuyor ama yeterli duzeyde. Tiz ses agirlikli muziklerde de gercekten kulagimin icinde kas varmışta kasılırmışcasına rahatsız ediyor. Tok sesli basslı müziklerde ise bana muthis geliyor sonucta quad beat 3 den terfi ettim :) yani butce belli maximum 500tl daha fazlasini vermemin imkanı yok. Ideali 400 450tl civarı benim icin. Gercekten verdigim parayi hakedecek takıp ipadden sarkilarimi dinlerken cks77x den daha farkli daha net daha guzel bassli bir kulaklık almışım diyebilecegim marka model onerileriniz nedir? Bu arada arkadasimin marshall major 2 bluetooth olan modelini denedim bass boosted muziklerde kulagimin bile titredigini hissediyordum cok hosuma gitti. Kulak üstü olanlardan da önerebileceginiz varsa onlar da olabilir. Audio technicanın f/p ürünleri yuzunden onu tercih ediyorum baska marka model önerilerinede kesinlikle açığım.

Örnek üç şarkı;

1-) Umut timur, vermedin

Bu sarkıda basslar ve diger herseyden cok memnunum

2-) Gökhan keser, kimi sevsem açıldı kısmeti

Bu sarkida orta derecede rahatsızlık veriyor. Bassları yetersiz hissediyorum.

3-) Hadise, farkımız var

Bu sarkiyi actigimda ise kulagim kasiliyo kulagimi tirmaliyor cok ince ve tirmalayici geliyor. Bu sarkilari dinlemiyorum bu yuzden zaten 3 4 boyle dinledigim sarki var.

Durum bu....

15. gaziantep270

gaziantep270
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    - Bütçem Her iki kulaklık için toplam 1000-1200 TLdir.

- Cihazım İbasso DX80

- Sıfır ürün tercihimdir.

- Duruma göre cep Amfisi de alabilirim. ( ne önerirsiniz bilmiyorum )

- Kulakiçi/kafaüstü her ikisinden de düşünüyorum ( İbasso dx80 kafaüstü sürebilir mi, amfiye gerek var mı bilmiyorum.)

- Dinlediğim müzik türü Türk müziği ağırlıklı, akustik soundlu, çok enstrümanlı, 70'ler vs.

- Yurtiçi siteler tercihimdir.

16. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#2876 Synchronicity, 3 Haziran 2018
    2 kişi bunu beğendi.
  17. gaziantep270

gaziantep270
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yorumunuz için teşekkür ediyorum ama bahsettiğiniz kulaklığı tek bi sitede 1600+ Liraya gördüm. Bu bayağı yüksek geldi bana :/

18. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    492
    İnternet stoğu kalmadı ama mağazalardan alma şansınız varsa 1500 liranın altında bir maliyetle X2 + IT01 yapılabilir.

https://www.teknosa.com/urunler/110262639/philips-fidelio-x2hr00-kafabantli-hi-res-kulaklik-siyah

19. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#2879 Synchronicity, 3 Haziran 2018
  20. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    349
    sahibinden'de dx80 ile it03 1500tl'ye satılıyordu ben şu an bakamıyorum ama belki duruyordur hala

2 kişi bunu beğendi.