Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,246
    Bu mesajı yeni görüyorum. İyi bir soru bu, ve hobiye yeni başlayan herkesin bilmesi gereken bir cevabı var.

Merdivenleri çok hızlı çıkarsanız pek bir şey anlayamazsınız. Daha önce verdiğim bir örneği vereyim: Bir odyofil arkadaşımla ortak bir arkadaşımız vardı. Kendisi müzik dinlemeye meraklı ve evine de odyofil tipte olmasa veya bize hitap etmese de fena olmayan bir kulaklık almış biri. Direk laptoptan dinliyor tabi. Ama sonuçta böyle bir pazar olduğunun ve çok fazla ekipman olduğunun vs. farkında birisi.

Bu arkadaşa Lotoo Paw Gold dinlettik. Kulaklığı hatırlamıyorum ama düşük seviye olmayan çok iyi bir IEM'di. Birkaç şarkı dinledikten sonra "ee ne var normal çalıyor işte" dedi. Bunu söylerken cihazın fiyatını da bilmiyor bu arada. Hani bir blind test değil ama sonuçta önyargısız şekilde dinledi.

Dolayısıyla yavaş yavaş ilerlemeniz çok önemli.

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  2. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    358
    Arkadaşlar merhaba ben Tin Audio T2 ve Shozy Hibiki arasında kaldım sizce rock ve slow için hangisi daha mantıklı. Birde bunları güvenilir 2.el olarak nereden bulabilirim. Bunun yanında maalesef telefonum bozuldu ve bu yüzden s3 mini ile bir süre idare etmem gerekecek. Sizce max 150tl bütçe ile dac amp olarak ne öneririrsiniz. Ben LG G5 BangOlufsen Hifi Plus Modülü üzerinde duruyorum siz ne düşünürsünüz?

Bunlara ek Final Audio E2000 / E3000 e nedersiniz?

@fosther siz ne dersiniz bu konuda sanırım Shozy Hibik kullanıyorsunuz.

EDİT: Bide dac/amp olarak soundblaster e1 ve fiio a1 var bunlar telefon ile uyum sorununa sebebiyet veriri mi? Yada f/p olarak daha mantıklı önerisi olan var mı?

#2902 TanrıTelecasterıKutsasın, 13 Temmuz 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Temmuz 2018
  3. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#2903 Synchronicity, 11 Eylül 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
  4. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    227
    Ben ikisine de baktım fakat bgvp ds1 aldım merak olarak ama ses olarak çok güzel buldum her frekansta özellikle distortion a uğramaması ve enstruman ayrımı ve geniş sahne tabi ilk kullanımda normal 5 tl lik kulaklık gibi gelebilir burnin den sonra inanılmaz bir kjlaklık oldu

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

furkan kocyigit bunu beğendi.
  5. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    227
    Bu[​IMG][​IMG][​IMG]

6. atcmrd

atcmrd
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhabalar.Teknik terimlerden pek anlamıyorum ohmdur desibeldir felan.150 250 tl civarında kulakiçi(mecbur) kulaklık tavsiyesi istiyorum.Daha önce sennheiser cx 300 ii kullanıyorudum kaybettim.Memnundum ama webde forumlarda gördüğüm herkes o paraya çok daha iyi kulaklıklar alabilirsiniz diyorlar.İkinci ele pek sıcak akmıyorum kulakiçi sonuçta ve hassas bir şey kulaklık ömürleri kısa malum.

Dinlediğim türler daha çok rock işte hard rock grupları guns n roses vs gibi ayrıca amon amarth gibi brutal de arada dinlerim daha çok dinlediğim tür ise akustik yani işte daha slow seyreden vokalin de ön planda olduğu distortionu az olan rock müzikler.Nadiren de rap :D Hepsini saydım yani daha dengeli ama akustiğin önemli olduğu bir kulaklık kısacası.Ha derseniz basın daha ön planda olduğu şu kulaklık var kaçmaz vs tavsiyelerinizi bekliyorum. :D yani kısacası kafanıza göre tavsiye bekliyorum :D

Aklımda olan kulaklıklar:
    xiaomi hybrid pro hd: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-...MIgPn--aez3QIVkJQYCh3jqgWOEAQYASABEgJDHfD_BwE

sennheiser cx 300 ii: https://www.mediamarkt.com.tr/tr/pr...ecısıon-kulak-içi-kulaklık-siyah-1035265.html

7. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    211
    Forumda qt2 satan bir arkadaş vardı, bi araştırın isterseniz. Belki sizin için uygundur))

8. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    227
    Tennmak pro, rock dersen eğer çok az bütçe zorlayıp ostry kc06 veya kc06a tavsiyr ederim

9. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    xiaomi hybrid pro hd

dengeli bir kulaktır.

10. manowarrior93

manowarrior93
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Herkese merhaba Sony nwzx100 cihaza uygun fiyat kendi verilen kulaklıgindan daha iyi bir kulaklık onerirmisiniz metal müzik dinliyorum

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Vigier

Vigier
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar, bende kablosuz kulaklık almak istiyorum. Bütçem max 450 lira, yeterli değil biliyorum fakat elde ki bütçeyle rock ve blues için mümkünse kulak üstü olurda daha iyisi varsa kulakici onerebilir misiniz? Aklimdakiler sennheiser hd 4.40 bt ve marshall major 2 bt. Ikıncı el ya da sıfır olabilir.

12. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#2912 Synchronicity, 17 Eylül 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    2 kişi bunu beğendi.
  13. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Bana bu HD 4.X Bluetooth serisi kulaklıklar aşırı sıradan geliyor ,Sunumu çok düz ,özellikle 4.30 geçen gün denedim ve ses kalitesini hiç beğenmedim belki yükselticiye ihtiyacı vardır .

14. Vigier

Vigier
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Teşekkür ederim yorumunuz için fakat alternatif bir öneriniz varsa duymak isterim.

15. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Aklıma böyle bir fikir geldi :

Tennmak MMCX Bluetooth 4.1 kablosuz Detchable kulaklık kablosu için destek AptX Tennmak PRO piyano Shure SE215 SE535 SE846 UE900
    https://s.click.aliexpress.com/e/bFankzjw

Bu tarz bir kablo alınıp yanına da uyumlu bir kulaklık alınır(güzel alternatifler var kz olsun tennmark olsun shure olsun) şarj bitince kablolu devam edilir normal halde Bluetooth şeklinde kullanir .Jbl samung gibi markaların kablosuz kulaklıkları var ama vasat ,bose felan desen güç yetmez zaten ,beyerdynamic byron bt olabilir fakat hiç kullanmadım

16. Vigier

Vigier
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Anladım, teşekkür ederim tavsiyeniz için.

17. BoranB

BoranB
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    Herkese selam forum ahalisi,bilmiyorum belki yeri değildir ama Tin Audio T2(50 dolar,indirimde yakalarsanız 30 dolar) ve Tennmak Pro(27 dolar) için fikir almak isteyen olursa buraya illa ki bakar diye yazıyorum.Tennmak Pro'yu bugün kargodan alabildim,T2 2 aylık.Kısaca bahsetmek gerekirse ses karakteri açısından T2 bana daha yakın geldi nötr(ya da nötre yakın) bir sunuma sahip olmasıyla.Evet "vent mod" yapanlar var bas miktarını arttırmak için, fakat kulak zarına gereğinden fazla basınç uyguladığını düşünüyorum.Yaptığım araştırmalar da tezimi destekler nitelikte.T2 ile pek rahat ettiğim söylenemez,fit sorunları yaşıyorum ağır kasasından dolayı.Bu arada kulaklarımın standart dışı olduğunu da eklemeliyim anatomik açıdan.Belki size custom gibi oturabilir doğru uçlarla,belli olmaz.:)

Tennmak Pro'ya gelirsek,anahtar kelimeler şunlar.Rahat ve baskafalar için.Sanki kulakta yok gibi.O çok sevdiğim Sony EX110'dan bile rahat,ki denediğim en rahat kulakiçi kulaklıktır kendileri.Estetik açıdan mükemmel duruyor Pro(şeffaf olanı tercih edin,tavsiyedir).Baslar midleri çok ama çok az perdeliyor bazen.Tizler güzel,inanılmaz detaylı değil ama sizi üzmez.Her şarkıda olmuyor o da.Şimdilik bu kadar yazayım.Burn-in olduktan sonra güzel bir inceleme-karşılaştırma yazısıyla geleceğim:cheesy:

Kaynak olarak ALAC ile iPod Classic 7g kullanıyorum.Elimde iPhone 6 ve iPad Air 2 de var.Onlarla deneme fırsatım olmadı henüz.

2 kişi bunu beğendi.
  18. erdal

erdal
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    77
    Ibasso it01 almayı düşünüyorum. Ancak, bazı forumlarda bu kulaklığın mobil telefon ve laptop da kullanılınca arkaplan gürültüsünü çokça aldığı, tıslama efekti yaptığı ve bu nedenle bu gibi cihazlarda kullanımının katlanılamaz olduğu söyleniyor. Bu konuda bilgisi, görüşü olan var mı acaba?

19. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    128
    Ofiste sürekli olarak IT01 kullanıyorum (mobil ve bilgisayardan). Hiç tıslama veya arka plan gürültüsü duymadım. Kulaklıktan son derece memnunum. Yalnız Samsung S9+ beslemede yetersiz kalıyor (doyurmada diyelim), küçük bir DAC/AMP tavsiye ederim. Soundblaster'ın en alt seviye cihazı ile bile fark ciddi oranda artıyor.

20. erdal

erdal
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    77
    Bilgi için çok sağ olun. Içim daha rahat alicam kesinlikle. Dac-amp konusunda pek bilgili değilim. Uygun bir model ismi verebilir misiniz?