Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Cronas

Cronas
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Selamlar herkese, ofiste kullanmak üzere kulak içi kulaklık ve dac/amp almak istiyorum. (bilgisayarın ses kartı vasattır diye düşündüğümden dac/amp da alasım var) Ağırlıklı rock olmak üzere pek çok müzik türünü dinlerim. 1.500 - 2.000 TL arasında tavsiye edebileceğiniz ürünler var mı? İkinci el de olabilir... Teşekkürler.

2. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    53
    Selamlar, maksimum 500 tl, özellikle telefonla konuşmak için, şarj süresi ve ses iletim özellikleri iyi bir bluetooth kulaklık tavsiye eder misiniz?

Collapse Signature Expand Signature
  3. Cronas

Cronas
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Kimseden ses çıkmadı :) Forumda ve diğer sitelerdeki yorumlara göre bir kaç model belirledim. Kulaklık ve ekipmanları konusunda oldukça yeniyim. Görece giriş seviyesi ürünlerle mi, yoksa bütçeyi arttırıp orta seviye ürünlerle daha uzun süreli kullanmak mı daha doğru olur? Eğer mantıklı olacaksa bütçemi daha da yukarılara çekebilirim. Altta belirlediğim kulaklık ve dac/amplar mevcut, hangi ikililer daha sağlıklı olur bilemiyorum açıkçası. Bu fiyat aralıklarında farklı fikirlere de açığım... Teşekkürler.

Ibasso It-01 (genelde herkes öneriyor)
    Ibasso It-03
    Fiio FH5

Fiio q1 Mark II
    Xduoo xd-10
    Meridian Explorer 2
    İfi nano idsd bl
    Fiio q5

#2963 Cronas, 31 Ekim 2018
    Son düzenleme: 31 Ekim 2018
  4. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    yazdığınız kulaklıkların hepsi işinizi görür. fiyatları takip etmiyorum uzun zamandır ama it03 1000-1200 liranın üzerindeyse it01'e yönelin.

dac-amp bence ilk aşamada çok gerekli değil, istediğiniz sesi yakaladıktan sonra bakarsınız.

5. Cronas

Cronas
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    It-03 ü 1.200 TL nin altında (ikinci el) görmedim, FH5 de 1.500 tl civarında bir fiyata sahip. Bu durumda belirttiğiniz gibi IT-01 e yöneliyorum. Laptopun ses kartına hiç güvenmiyorum açıkçası, dac/amp olmadan kulaklık hayal kırıklığı mı yaratır diye geçiyor aklımdan. Fiio Q1 Mark II yle bir başlangıç yapsam nasıl olur? Teşekkürler yorumunuz için...

6. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    454
    tercihim ne olmali;

tiz detayi yuksek ancak bass konusunda da he400 den daha guclu bir kulaklik ariyorum. dogal sese en yakin sesi vermesini istiyorum aslinda, yani kontrbasa cok yakin olmasin oturdugum yer, merkezde olayim ama hepsi net gelsin. muz yiyeyim ama cilek tadi gelsin yani :) kapali sunumlardan ve karanlik tonlamalardan degil, ferah ve detayli sesi seviyorum.

baktigim modellerin hicbirisini deneme imkanim olmadi, ayvalikta yasadigim icin magazada deneme imkanim da yok malesef, modeller ise:

hd 800(s), hd 660s, lcd-2, 1840, elear

bunlarla beraber, aklima gelmeyen, su olabilir dediginiz model varsa ona da bakarim.

7. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    Taleplerinize karşılık gelebilecek Grado RS2e'yi araştırın.

Ferah ve detaylı sunum. OK
    "Merkezde olayım hepsi net gelsin". OK.
    Tiz detayı yüksek (tizlerde detay alırken sivrilme de olmasın). OK.
    Bass niteliği yüksek, miktar konusunda da bir Grado'dan daha üstte. OK.
    Bonus: Midler.

@karanehir35 Ahmet hoca da katılır sanırım üstteki maddelere, belki eklemeleri de olabilir.

Ayvalık'a selam.

Synchronicity ve theoldman bunu beğendi.
  8. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    454
    grado bana rock kulakligi gibi gelmisti, mikrofonik etkisi de vardi ama alt modellerinden biriydi sanirim kullandigim, model yukseldikce bundan kurtuluyor mu?

9. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    465
    Ben de dün aldım ve bugün geldi. Hiç beklemediğim şekilde yumuşacık, rahatsız etmeyen bir sesi var. Deneyip satarım büyük ihtimalle diyordum ama kullanacağım gibi gözüküyor.

Kulakiçi kullanmayı sevmem ama bazen kullanmak gerekiyor ve o tür zamanlar için aldım. Kesinlikle pişman etmez gibi. Benim gibi düşünen ve iem'e çok yatırım yapmak istemeyen kişilere önerebilirim. İzolasyon düşük ama kulağıma cuk diye oturdu. İlk defa bu kadar rahat bir kulakiçi kullanıyorum.

#2969 Awésomé, 1 Kasım 2018
    Son düzenleme: 1 Kasım 2018
  10. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    211
    Ios uyumu hakkında bilginiz var mıdır?

11. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    160
    Arkadaşlar bir kafa üstü open-back kulaklığa ihtiyacım var tavsiyelerinize açığım.
    Dinlediğim türler;
    %80 Elektronik/EDM,Dubstep/Chillstep v.s.
    %15 Hip-Hop.
    %5'de Rock ve diğerleri.

Örnek artistler: Skrillex, Deadma5, Aero Chord, Knife Party ,The glitch mob, v.b.

Listeden anladığınız gibi bass'ın ağırlıkta olduğu ve özellikle elektronik gibi onlarca sesin bir arada çaldığı hızlı müzik türlerini dinliyorum.

Aklımdaki modeller: Beyer DT990 ve Senh. HD6XX. Yaptığım araştırmalara göre en iyi sesi open-back'lerin verdiğini okudum, o yüzden open back tercih ettim. Daha önce prof. bir kulaklığım olmadığı için bu iki modelin nasıl ses vereceğini bilmiyorum. Ancak yine yaptığım araştırmalar'da beyer'lerin agresif, kulak kanatan Senh.'ların daha laid back bir sesi olduğunu okudum. Benim tarzıma agresif bir kulaklık daha uygun olur gibi geldi ama bilmiyorum tabi. Hali hazırda evde, işte, spor'da kullandığım ve bolca abuse ettiğim beats studio v2'im var, bass yönünden beni memnun etse'de diğer sesler boğuk, detay alamıyorum, ses sahnesi yok gibi bir şey.

Şuanda dt990 sıfır 1.260tl'ye alabiliyorum, 2.el hd6xx ile 1300tl civarında. Sizce bunlardan ikisi veya başka bir şey, hangisi daha mantıklı olur ?

Amp/dac olarak Chord Mojo'ya sahibim, Chord'un 800Ohm'a kadar gider iddası var, ancak 250 ve 300Ohm'luk güce aç beyer ve senh.ları gerçekten sürebilir'mi bu alet, ek amfi almam gerekir'mi ?

#2971 PehliOne, 2 Kasım 2018
    Son düzenleme: 2 Kasım 2018
  12. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    momentum 2 over ear olabilir ,bass konusunda güzel bir kulaklık ,genel olarakta fiyat performans olarak baya iyi ,ama arkası açık değil ,hiç arkası açık denemedim ama dışarı çok ses verir muhtemelen

13. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    160
    Benimde açık alma sebeplerimden birisi o. Daha önce hiç dinlemediğim bir kulaklık tipi, sesini merak ediyorum. Doğduğum günden beri hep kapalı, sesi direkt kulağıma sokan kulaklıklar kullandım. Hani ses sahnesi falan diyorlar ya, ne anlatıyorlar en ufak fikrim yok. Birazda o deneyimi yaşamak istiyorum.

#2973 PehliOne, 2 Kasım 2018
    Son düzenleme: 2 Kasım 2018
    bahirtaha bunu beğendi.
  14. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,533
    @PehliOne Nasıl bir ses istıyorsunuz öncelikle asıl konu bence o.Ben de hd650 kullanıyorum elektronik müzik dınlıyorum.Yani nasıl çalmalı ,parlak mı ,bassli mi ,keskin mi,yumuşak mı? Dt990 parlak,bassli ve tizleri biraz sert bir kulaklık.Hd650 tam tersine tizleri yumuşak ,midleri önde ,bass olarak cok yogun olmayan genel olarak yumuşak-kayıta göre hafif sert bass'a sahip bir kulaklık.Sahnesi de epey geniş ve ferah.

Eğer bass yumruk gibi vursun gümbür gümbür çalsın diyorsanız hd650'yi aldıgınız gibi satarsınız.

Burada sizin kişisel zevkini devreye girer.

DefinitioN bunu beğendi.
  15. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#2975 Synchronicity, 2 Kasım 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
  16. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    454
    acik tip, disarya ses vermesi sozon icin sorun olmaz ise guzel bir tercih. en iyisi diye bir sey, kendi kategorilerinde hepsinin iyisi var. sennheiser momentum onerisine ben de katiliyorum. fosther in dedigi kisim muhim sizin icin, ses karakteri beklentiniz onemli biraz bu durumda.

17. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    hocam
    hocam over ear 2 mid merkezli bir kulaklık mı ? daha çok V shape tarzında olduğunu düşünüyorum ve basslarinin da baya dolu dolu vurgulu diye hatırlıyorum, teyit etmek için head fi ve bir kaç siteye baktım genelde bu tarz şeyler yazmışlar ,momentum 2 Ov bir çok mağaza da denenebilir ,en azından alıcı kişinin denemesi bir şey kaybettirmez diye düşünüyorum, direk elemek konusunda bilemedim

18. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#2978 Synchronicity, 2 Kasım 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    mfya bunu beğendi.
  19. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    tamamdır hocam ,gittiğimde uzun uzun ve daha dikkatli dinleyeceğim, bir yerlerde hata yaptım ve yanlış yönlendirme ol
    yorumlarınız ve duzeltmeleriniz için teşekkür ederim ,hem on ear hem de over eari denedim ,over ear elektronige uygun gelmisti ,on ear müzikal daha çok fakat bir daha yolum düşerse mediamarkta gidip deneyeceğim ve dediğiniz unsurları kavramaya çalışacağım .

20. BoranB

BoranB
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    İyi geceler herkese.Bana Tin Audio T2 karakterinde(neutral sanırım),Shure SE215 kasasında bir IEM lazım.En fazla 100 dolar olabilir.Teşekkür ederim şimdiden:)