Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    147
    Yanıtınız için teşekkür ederim hocam, 2 modeli'de dememe imkanım olmadığı için kör bir alım yapacağım ve okuduğum diğer kaynaklara ve sizin yorumunuz göre dt990 benim tarzıma çok daha uygun bir kulaklık. Deli bir Basshead olmasam'da bass performansı benim için öncelikli bir konu. Tabiki deli gibi bass veren ama diğer sesleri boğan bir kulaklıktan hoşlanmam. Gök gürültüsü gibi bassları/subbass'i olan, ancak diğer seslerde'de berraklığı koruyan ve sahnesi geniş bir kulaklık arayan birisi için, muhtemelen beyer'e yönelmek daha mantıklı.

2. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    463
    Forumda satilik BQEYZ KC2 var. Bir arastirin derim.

3. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    kendimi çok deneysel hissettim gerçekten bu iem bir tek bende var o da kulağıma olmadı :D

mfya bunu beğendi.
  4. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Hocam Sennheiser Momentum 2'yi denedinizmi? Çok dengeli bir kulaklik ayni zamanda bass agirlikli. Tavsiye ederim. Elektronik müzik icin baya uygun bir kulaklık. Birde amfi ile birleştirirseniz baya güçlü bir bass yanıtı alabilirsiniz. Ben bu kulaklıkla Future Bass dinliyorum ve inanılmaz tatmin edici. Amp/Dac olarak'da JDS Labs Objective 2 + ODAC Combo RevB kullanıyorum. Çok iyi bir sinerji yaratıyor. Sizde Chord Mojo varsa daha da iyi olur diye düşünüyorum.

Collapse Signature Expand Signature
    #2984 metsat, 5 Kasım 2018
    Son düzenleme: 5 Kasım 2018
  5. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    147
    Hayır denemedim hocam, şimdi momentum 2'ye baktım dt990'nın neredeyse 2 katı fiyatında. Dt990 1260tl, m2 2.039 Hepsiburada satmakta. Hi-fi forumlarında bir beyer dt ve senh. hd6** serisi çılgınlığı var o yüzden bu modellere yönelmiştim. M2 gördüğüme göre 16ohm, daha çok telefonlar için tak çalıştır dac/amp ile uğraşma tipi bir kulaklık. Mojo gibi bir alete yatırım yapmışken gidip 16ohm kulaklık almak biraz mantıksız geldi acıkçası.

6. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    momentum 2 çoğu telefonun surebildiği bir kulaklık değil .empedans değeri biraz yanıltıcı momentum için

metsat bunu beğendi.
  7. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Hocam bahirtaha arkadaşımızın söylediği gibi 16Ohm olmasına rağmen çoğu telefonun okadar kolayca sürebileceği bir kulaklık değil. Ben şu yönden size tavsiye etmiştim, amfiyle baya büyüyen bir kulaklık hemde sizin dinlediğiniz müzik tarzı elektronik olduğu için bu tip müzik türünde gayet başarılı bir kulaklık. Ama dediğiniz gibi Chord Mojo varken HD6** serisinden neden olmasın. Bende ayrıca Massdrop Sennheiser HD6XX var ve ses kalitesi, tokluk, tizden tutun bass vurgusuna ve sahne derinliğine kadar açık bir kulaklık olmasına rağmen M2 bu kulaklığı baya andırıyor. M2’nin bass vurgusu bir tık daha fazla. Dt990’nı hiç dinleme fırsatı bulamadığım için yorum yapamayacağım.

8. asinan

asinan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Elimde Fiio E10 var, bu ürünü htc 10 telefonum ile kullanabilir miyim?
    Evet ise bağlantısını coaxial outtan mı, line outtan mı yapacağım?
    Arkadaşlar şöyle bir soru sormuştum ama gören olmadı.
    Yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

9. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
  10. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    147
    Peki hocam, M2'yi de sepete attım. Biraz'da onu araştırayım şimdi. Keşke şu aletleri tek tek kafama takıp deneyebilsem, süper olurdu. Ancak bahsettiğim diğer modeller, dt990(155$) ve 6xx(200$) M2(300$)'den daha ucuz (Amazon fiyatı) Ses kalitesi olarak ekstra 100$'lık bir fark var'mı ?

#2990 PehliOne, 6 Kasım 2018
    Son düzenleme: 6 Kasım 2018
  11. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Hocam İstanbul’da ikamet ediyorsanız Levent’de Kanyon AVM’de bulunan HiFiMyFi mağazasında Sennheiser’in bütün kulaklıklarını deniyebilirsiniz.

12. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    HD6XX inanılmaz bir fiyat performans ürünü ve M2 ile hemen hemen her müzik tarzınla uyumlu bir kulaklık. M2’nin ses kalitesi HD6XX in üzerinde değil bence. M2 bir tık daha gövdeli ve bass vurgusu bir tık daha güçlü. 100$‘lık fark varmı? Aslında zor bir soru bence cevabını sadece siz verebilirsiniz. Dinlemeniz gerekiyor. Sizi tatmin ederse bence değer.

PehliOne bunu beğendi.
  13. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    147
    İstanbul'da ikamet etmiyorum maalesef, o yüzden deneme imkanım yok. Tamamen internetteki yorumlara göre bir karar vereceğim. Yada bu işe bir yerden girip sıra sıra hepsini deneyeceğim. Başka çare yok vallahi.

14. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Internet'den alisveris yaptiginizda hiç bir sebep olmadan 14 gun icinde satin aldiginiz urunu deneyip geri iade etme sansiniz var. Ama dogrusunu söylemek gerekirse baya bir masraflı hobinin icindeyiz.

15. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    kulakiçi kulaklıklarda istisnai bir durum var hijyenden ötürü ama kulak üstü için var mı emin değilim

16. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Amazon Turkiye kulakici olsada kabul ediyor. Ilk acilisinda bir kulakici kulaklık siparis etmiştim, beklentilerimi karsilamadigi icin geri yolladım ve param geri iade edildi.

17. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    bilgilendirme için tesekkteşek bilmiyordum bunu

18. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Bence bu hepsiburada, n11 ve gittigidiyor icin de geçerli.

19. erdal

erdal
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    77
    Iem'ler dahil farklı kulaklıkların tek ve ya karşılaştırmalı ses demolarının olduğu çok güzel bir youtube kanalı. Farklı kulaklıkların ses özellikleri hakkında fikir vermesi açısından oldukça yararlı olabilir. Asagidaki örnek FiiO fh 5 ve fh 9 arasında..

Italoman ve Serhat bunu beğendi.
  20. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,852
    Çok ilginç bir demo kaydı. Demo ne kadar gerçekçi bilemiyorum ama duyduklarıma göre Fiio FH5 diğerlerine göre geride kalıyor.

Fiio FH5-Fiio 9: Fiio 9 daha detaylı ve çözünürlüğü daha yüksek.

Fiio FH5-Pinnacle P1: P1’in tizlerinde biraz sibilans, P1 transparan, daha derin ve geniş sahneye sahip.

Fiio FH5-Dunu DK-3001: Dunu daha detaylı, alt baslar daha vurgulu. Karakter olarak Fiio 9’a benzettim.