Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. erdal

erdal
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    77
    Fh5'a göre fh9'da bir şeyler hep eksik gibi geldi bana.. P1'in çözünürlüğü ve sahnesinin genişliği Fh5 ile karşılaştırmada çok güzel ortaya çıkıyor. Dunu Dk 3001 ise tam bir rock metal kulaklığı gibi hissettirdi, baya iyi baslar ve vurgular var.

2. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    bu tarz testlere çok güvenmeyin derim. kullanılan mikrofonlar 1 khz ve üzerinde çok hassas değil. alt baslarda da aynı şekilde. belki midler açısından bir fikir verebilir.

ayrıca test edilen kulaklıkların bağlı olduğu kaynak, sizin dinlediğiniz kulaklık ve dac-amfi de önemli. çok fazla değişken var, şahsen en son çare olarak ancak dikkate alırım.

refuserQ, DrWhite, Pax ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  3. erdal

erdal
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    77
    Karşılaştırmalı olarak ve sadece çok genel bir fikir almak için. Bu tarz testlerin verebileceği daha fazlası değil sanırım.

4. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,852
    Ama az da olsa doğruluk payı da olabilir. Demo testteki P1’in sahnesi mesela. Dunu da güzel olmasına karşın pek fiyatını hakketmiyor gibi.

@erdal şimdi tekrar dinledim de, fh5 midleri biraz geride, f9’a göre sahnesi daha iyi.

#3004 Italoman, 13 Kasım 2018
    Son düzenleme: 13 Kasım 2018
  5. erdal

erdal
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    77
    Fiio 9'un çözünürlüğü daha iyi geldi biraz daha sevdim sizin yorumdan sonra dinleyince.

6. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,527
    Demodaki fh5 bence f9'dan daha doğal ve daha yumuşak çalıyor gibi. F9 çaldıgı zaman sanki tizleri parlak ve tınısı tize kayan bir kulaklık gibi. Bence demoda en iyisi fh5 :D

7. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    128
    https://www.ora-sound.com/

Şu arkadaş çıksa da ikinci ele düşse artık :) Çok merak ediyorum performansını, özellikle it01'in graphene sürücülerinin performansından sonra...

8. Dersolmaz

Dersolmaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    117
    it01 in yeni versiyonu çıkmış 200 usd civarında olacakmış. standart dışında metal kasa ve sürücü ve tuning de değişmiş.

furkan kocyigit bunu beğendi.
  9. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Hocam nerede okudunuz. Google ile arama yaptım öyle birsey bulamadım. Linkliyebilirmisiniz.

Collapse Signature Expand Signature
    bahirtaha bunu beğendi.
  10. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,527
    Bilmıyorum alırmıyım ama merakta etmıyor değilim.

Koyu ,bassı güclü ,midleri iyi ,tizlerinde sivrilme olmayan hatta biraz geride bir earbud varmıdır? Böyle bisey var mı yani?

Rose masya diyorlar ama?

11. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    43
    Merhabalar, son zamanlarda evde dinlemelik referans kulaklık arıyorum. Size birkaç bilgi vereceğim. Bunlar doğrultusunda Audio-technica ATH-M20x kulakık almak uygun olur mu diye sizin görüşlerinizi almak istiyorum.

•Evde dinleyeceğim.
    •Kaynak olarak iPad Pro 10.5 ve Tidal kullanıyorum.
    •Aynı zamanda müzisyenim ve gitar, org, bateri kaydı alıyorum.
    •Dinlediğim müzikte sahnenin ve müziğin dinamik aralığını bana yansıtmasını ve enstrümanları seçebilmek istiyorum.
    •Caz, blues, rock, 80s 90s disco-pop, elektronik tür müzikler dinliyorum.

Head-fi ve reddit gibi sitelerde kulaklıkla ilgili hoş yorumlar yapılmış. Size yukarıda bahsettiğim bilgilerden 4. Sü herhalde techno-fi ailesinin %100 istediği bir şey.

Kulaklığın bu fiyatta olması ve Audio-technica’nın olması beni cezbetti. Bunun dışında Solo 2 kullanıyorum. Solo 2 şehir içinde ve odamda Spotify üzerinde hareketli şarkıları çok iyi hissettiriyor fakat iş Tidal’e gelince mesela bir Daft Punk şarkısı dinlerken arkadaki detayları çok zor alıyorum. Sahnem çok daralıyor ve bu kulaklığın verebildiği dinamik aralığı gerçekten vasat ile orta arasında.

Biraz uzattım kusuruma bakmayın, sonuç olarak bu fiyata alınabilir bir kulaklık mı? 2. El yarı fiyatına da buldum. Eğer siz de uygun görürseniz büyük ihtimalle 2. el satın alacağım.

12. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    ne kadarlık bir bütçe ayırdınız hocam, iPad den müzik dinlemiştim sesi fena değil ama bir müzisyenin sahne ihtiyacını karşılaması çok zor bence ,kulaklık olarak hem cazz hem de pop şarkılarından istediğiniz tadı verebilecek bir kulaklık bulmanız pek kolay olmaz ,sennheiser amperior bu ihtiyacınızı karşılar ama fiyatı ath den hallice yüksek ,onun haricinde gradolar akustik sesi mükemmel veriyor ,kayitlariniz için çok iyi olacaktır ,bir göz atın derim .Solo 2 yi elden kolay çıkarırsınız ,ondan hemen kurtulmalisiniz .

veterinerci bunu beğendi.
  13. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    43
    Ya inanın Solo 2, 2 sene öncesine kadar bangır bangır müzik dinlediğim için mükemmel geliyordu. Marshall Major 1 den geçiş yapmıştım. Solo 2’nin bas ve tiz tepkileri Major 1 den daha iyi olunca dedm ki herhalde insanların hifi dediği olay buymuş. Taaaaa ki modelini blmediğim bir Ultrasone’dan Daft Punk-Touch dinleyene kadar. :)b(tabi geçen 2 sene içerisinde sayısız referans monitörle müzik dinleyince solo2 ile düşüncelerim ileriki zamanlarda anlatılacak komik olaylar olarak kafamda kaldı)

Bütçem şu sıralar yeni gitarlar satın aldığımdan çok kısıtlı. Şuan 400₺ üzerine çıkabilecekmişim gibi durmuyor. Fakat dediklerinizi inceleyeceğim.

14. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Sony, Sennheiser ,Audio Technica gibi markalar genelde ne kadar ekmek o kadar köfte mantığıyla fiyatlandırma yapıyor ,bu yüzden bu tarz markalardan düşük bütçeyle iyi bir şey almak pek kolay değil "ama" elimizde bir koz daha var .Deli Çinliler .Bu adamlar hakikaten deli ve fiyat performans tanımını yeniden şekillendiriyor.Bu hususta Chi-fi ürünlere de kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederim ,Hatta head fi de Hidden Gems adlı bir başlık bile var bunun için ,Kz olsun Tin Audio olsun Bqeyz olsun bu Çinli kardeşlerimizin harika ürünleri var , mutlaka bakmanizi tavsiye ederim !

ckn ve veterinerci bunu beğendi.
  15. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    463
    Eger butcenizi bir miktar zorlayabilirseniz M40X oneririm. Bir yila yakin progreesive rock, turlu metal ornekleri ve caz muzikte cok severek kullandim, ama toplu tasimada over-ear kullanmak zor geldigi icin IEM'e gecis yaptim.

Bence kapali over-ear'lar icerisinde aradiginiz ozellikleri sunabilecek fiyat-performans dengesi acisindan en basarili urunlerden biri. iDevice'lar trafindan da gayet iyi surulebiliyor.

Amazon.com, bu Black Friday'de 70 dolar civarina satiyor yanlis gormediysem bu arada.

16. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,527
    @veterinerci Bulursanız 2.el de eğer Philips shp9500 öneririm.Rock bilemem ama elektronik ,daft punk gibi ,80s disco gibi seylerde memnun bırakır.Fiyatına göre oldukca iyi bir kulaklık.2.el de geçen görmüştüm sanıyorum.

17. ivanmilinski

ivanmilinski
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3

Kesinlikle katılıyorum hocam. Deneme amaçlı KZ ZST almıştım, beklediğimin çok üstünde performans verince o paraya, daha fazla düşünmenin anlamı yok dedim ve black friday ile KZ AS10 siparişi verdim 200 lira gibi komik bir paraya, onu bekliyorum şimdi, beklentim çok yüksek. Burn-in ile de çok şey farkettiren kulaklıklar. Ah bir de iphone 7 ile sürmesek güzel olacakta işte, bu bile yeterli. Kulaklık sorunumu uzun süreliğine çözmüş olacağım.

18. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    43
    Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Açıkçası KZ modellerine baktım önceden. Ama hangisi bana hitap ediyor bilemedim. 4 BA bir diyafram mı yoksa 2 BA 2 diyaframlı mı olsun veya veya bir kulaklığın fazla sürücüsünün olması iyi bir ses vermesi demek mi onu çözemedim. Kafamda KZ de vardı. Sizin için optimal KZ hangisi acaba? Gerçekten bas olayı benim için çok önemli değil. Beats onu hallediyor. Ama ben artık hifi klasmanına hafiften geçmek istiyorum.

Bu arada diğer önerilen kulaklıkların da hepsine baktım. Önerileriniz için tekrardan teşekkür ederim. En son hepsini masaya yatırıp kara vereceğim.

19. ivanmilinski

ivanmilinski
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    KZ ZST kullanıyorum, biraz bass ağırlıklı, daha derin bir sahnesi var. ED16 kullanıyor kardeşim de, ZST’ye göre daha iyi diyorlar. Daha dengeli evet fakat ben aradığım tadı bulamadım onda, techno, house, klasik müzik, blues, country vs. çok fazla şet istiyorum belki de o sebepten.

Çok araştırdım, KZ ZS10 ve AS10 en iyi ürünleri olarak görünüyor, iki kulaklığını denedim ve firmadan yeterince memnun kaldım. Her şekilde iyi bir tat bırakacağını düşündüğüm için AS10’da karar kıldım, ZS10 bass konusunda daha sabit diyorlar, ne kadar doğru bilemiyorum. Hazır Black Friday bitmeden, ikisinden birini seçin derim. Bir de BA10 var, onun hakkında hiç bilgim yok malesef. Kulaklık elime ulaştığında bir inceleme yazmayı düşünüyorum.

20. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    43
    Ben dediğiniz tüm kulaklıkları inceledim, KZ AS10 da karar kıldım. Siparişini verdim. Elime ulaştığı zaman 1 haftalık denemeden sonra izlenimlerimi size sunarım. Çok teşekkür ederim hepinize.