Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. caens

caens
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17

Bunlar o kadar ezber yorumlar ki anlatamam. Israrla da bu ezberi iki forumda da yapmaya devam ediyorsunuz. Orada da size anlatıldı yüksek empedans modunun kalite arttırmadığını, sadece ses artışı sağladığını. Hatta siz de "papağan gibi sağda solda duyduklarımı tekrarlıyorum" diye özeleştiri yaptınız. Geri sayfalarda kalınca hala bir yüksek empedans tutturdunuz insanları da peşinizden sürüklüyorsunuz.

Tekrar ediyorum LG V30+ ve ibasso it01 ikilisinde bırakın yüksek empedansı, aux moduna geçmeye bile gerek kalmıyor. Normal modda ses seviyesi çok fazla. Bunların üstü kulağa ciddi zararlar verir.

2. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Çok ayıp hocam.
    Ergen bir çocuk ağlamanız.
    Redditte öyle okumuştum dediğim şeyi "Sağda solda duyduğum şeyleri papağan gibi tekrarlıyorum " diye çevirmeniz.
    Donanımhaberde senin gibilerden kaçıp buraya geldim artık 5 günde 1 giriyorum.
    Burayı da dh e çevirme insanlar boşuna yazdıklarını okumasın diye kestirip atmaya çalıştım ama olmadı.
    Yüksek empedans modunun frekans fotoğrafları hala gelmedi.Yani hala bilmiyoruz yüksek empedans modunun ses şiddetiyle birlikte çözünürlük arttırıp arttırmadığını.Ben hala quad dacın 4 tane dac/amp olduğunu düşünüyorum.
    Yüksek empedans modunda kilitfi amfilerle birlikte daclarda açıldığı için çözünürlüğünde arttığını düşünüyorum.
    Ordaki gibi en ufak bir tartışmada sağa sola ergenler gibi saldıracaksan girme hocam foruma yazma insanlara ,yanıtlama.
    Tartışmanın üslubunu bilmiyorsan tartışma.Bu üslupla burada barınamazsın.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 22 Ocak 2019 ---
    nbarınamazsın.Ne yazmışım acaba diye yukarıya bir kaydırayım dedim.Sadece "O arkadaşa ses şiddeti yeterli geliyormuş "yazmışım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 22 Ocak 2019 ---
    Ben 3 farklı kulaklıkla 3 farklı moduda denedim ona göre konuşuyorum.Siz hiç yüksek empedans modunu denemediniz.KİM EZBERE KONUŞUYOR ŞİMDİ ?

3. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Olay sadece sesin şiddeti değil arkadaşlar .Eğer sadece sesin şiddetiyle bitseydi herkes bir tane amfi alır kaynak arayışını sonlandirirdi. İbasso it01 yüksek seslere çok kolay çıkabilen bir alet bu konuya kesinlikle katılıyorum fakat genel anlamda v30 yeterlimi orası tartışma konusu olur çünkü sonuçta bir akıllı telefon ve limitleri var çoğu konuda, ses yüksekliği konusunda muhtemelen tatmin edecektir ama sahne, enstrüman ayrımı, netlik, bass mid ve tiz kalitesi gibi konularda İbassoyu ne kadar doyurur orası tartışma konusu. Empedans olayı teknik açıdan önemli gibi gözükse de pratikte çok bir anlamı kalmayabiliyor. Tecrübe etmeden, teknik verilerden yürüyerek maalesef nokta atışı yapmak ya imkansız ya da çok büyük şans bu hobide.

4. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Hocam onu hiç iddia etmedik zaten.
    İbasso it01 bende almayı düşünüyorum.Forumda da söyledim.
    Ama bu arkadaş tutturdu yüksek empedansa gerek yok ses şiddeti yeterli kulağa zarar verir diye :)
    Buradaki adamlar eski radyo boyutunda devasa amfilerle müzik dinliyorlar.Birde yalan söylüyor arkadaş.
    V30da ki quad dacın amp/dac olup olmadığı belli değil.Bir ses mühendisi vardı frekans fotoğraflarını atacaktı atamadı.Yazacam ona bugün.
    Yukarıda gördünüz hocam ,sadece aux modu yetiyor dedim adama neler duyduk bu yaşta :)

5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,178
    16 Ohm tipik bir empedans. Yuksek oldugu iddiasi nerden?

6. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Hocam v30 daki yüksek empedans modundan bahsediyor arkadaş.
    50 ohm altı kulaklıkta aktif olmuyor.
    16 ohmla nasıl kullandınız diye soruyor.

zxc bunu beğendi.
  7. caens

caens
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    LG v30+ ile 10 tane kulaklık denemişimdir. Bunların içinde iki tanesi 50 ohm üstü kulaklıklar. Burda arkadaş o kulaklıklardan birisi olan İbasso it01'i sormuş cevap verdim. Siz ise denemediğiniz bir kulaklık hakkında herkesten fazla biliyormuş gibi bir tavır içindesiniz.

Hiçbir veriye dayandırmadan "Ben hala quad dacın 4 tane dac/amp olduğunu düşünüyorum. Yüksek empedans modunda kilitfi amfilerle birlikte daclarda açıldığı için çözünürlüğünde arttığını düşünüyorum." gibi bir cümle insanları yanıltmıyor mu? Madem emin değilsiniz, maden hala ses mühendisinden istediğiniz verileri alamadınız neden insanları yanlış yönlendiriyorsunuz?

Sağa sola saldıran ben değilim. Denediği tek bir kulaklık üzerinden her şeyi bildiğini varsayan, karşısında farklı bir veri gördüğünde çirkinleşen sizsiniz. Ben sadece denediğim kulaklıklar hakkında deneyimlerimi yazıyorum.

8. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Yahu mübarek Ben it01 e tek kelime mi ettim ?
    Aux modunun sesi yeterli dedim arkadaşa.
    Benim gibi düşünen 100lerce adam var redditte headfide.
    Hangi kulaklıkla 10-20 saat dinleme yaptın ?
    Sennheiser Kalyonda 10 dk dinlemeye denedim diyorsun.
    Hocam kendi kafanda yorumlayıp ben söylemişim gibi söyleme bari.
    Forumda arama kısmana lg v20 yaz.
    Bir arkadaşın incelemesi var oda benim gibi düşünüyor artan sadece ses değil diyor.
    Allah sabrını da verir hocam.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 23 Ocak 2019 ---
    ahocam.
    Arkadaşın yazdığı ilk paragrafa bakın , sonra daha yukarıda it01 e birşey deyip demediğime bakın.
    Sonra 2.paragrafa bakın bana diyor ki " Hiçbir veriye dayanmadan " Sen hangi veriye dayanıyorsun çözünürlüğün artmadığına dair ?
    Diğer forumda şunu da belirttim " Belki de ses yükseldiği için detaylar daha duyulabilir de oluyor olabilir ".
    Buna rağmen niye yalan yanlış şeyler söylüyorsun.
    İnşallah hafızan kötüdür hocam.
    Yoksa Allah sabrınıda vermez.
    http://www.techno-fi.net/threads/lg-v20-high-impedance-mode-aktive-etme-zekice.10822/#post-193644
    Al hocam buda yazı.
    Yazının sonunda aux modunun bile sadece ses yükseltmediği aynı zamanda sesi dolgunlaştırdığını vs yazmış.

9. caens

caens
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Derdim ibasso it01'e laf edilmesi veya edilmemesi değil. Kaldı ki bir şey de denmemiş zaten. Ben kendi malını ve kendi tercihlerini bir şeylerin en üst noktasına koyan ve diğer her fikri reddeden birisi değilim. Ancak siz bunu yapıyorsunuz. Hatta işi öyle bir hale getirdiniz ki deneyimlemediğiniz ürünlerde bile yanlış yönlendirmelerinizi görmeye başladım. Bu hobiyle üç yıldır uğraşıyorum. Elimden az da olsa birkaç cihaz geçti. Techno-fi'de üç yıldır varım. Hifimyfi benim iş yerime çok yakın. Mağaza yetkilileri sağolsun orada birçok kez uzun soluklu kulaklık deneme fırsatım oldu. Denemeden de hiçbir yere hiçbir şey yazmadım. Siz bunu bile yapmadınız. Sadece okuyup bunları deneyimlemiş gibi yazıyorsunuz. Fikir beyan etmek zorunda değilsiniz denemediyseniz sadece sorun. Bu ve benzeri forumlarda kopyala yapıştır fikir verme toksikliğinden bıktım artık.

Bu tartışmayı niye yapıyoruz? Kendi kullandığım kulaklığı ve kendi kullandığım aygıtı yorumluyorum. Altına gelip benim hakkımda "o arkadaşa yeterli gelmiş" yazıyorsunuz. Siz bu kulaklığı denemediniz bile? Bari bu toplara girmeyin. Gidin kendi kullandığınız ürünler hakkında yazın. Tamamen kişisel deneyimlere dayanan bir hobi hakkında konuşuyoruz. Headfi, Whathifi ve burada insanlar deneyimledikleri ürünler hakkında yazıyorlar. Sağdan soldan okuyup "şu kulaklık şöyledir böyledir" yazmak insanları yanlış yönlendirmektir.

Yüksek empedans moduna geri dönecek olursak. Bu konu hakkında iki ayrı görüş var. Bir taraf ses kalitesinin artmadığını, sadece ses seviyesinin arttığını iddia ediyor. Diğer taraf hem kalitenin, hem de ses seviyesinin arttığını iddia ediyor. Diğer forumdaki tartışmalarda ohm ile kalitenin doğru orantılı olmadığını, gayet düşük empedanslarla yüksek ses seviyesi ve kalite alınabildiği size anlatıldı. Sizin karşı argüman olarak sunduğunuz görseller bile tartıştığınız kişiye ait çıktı. O kişi size "bu görseli ben hazırladım, bu sadece ses seviyesini gösteriyor, kaliteyi göstermiyor" dedi. Siz de "ben papağan gibi headfi'dan okuduklarımı tekrarlıyorum" diyerek kenara çekildiniz. Lütfen artık bahsettiğiniz tarzda bir yöntem benimsemeyin, insanları yanlış yönlendirmeyi bırakın. Elinizdeki cihazla ve yaptığınız tercihle mutlu olmayı bilin. Başka bir cihaz arayışınız varsa ve ben de o cihazı "denediysem" hala seve seve yardımcı olurum.

border66 ve Awésomé bunu beğendi.
  10. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Hocam tartışmanın devam etmemesi adına yazdığınız şeyi okumadım kusura bakmayın.
    Saygısızlık olmasın diye yazdığınızı okudum.
    Bunu yorumda da söyledim.
    O sıra o kadar forum okudum ki yerli ve yabancı.Edarguner nicki arkadaşla tartışırken Vajorise ait grafiği attım ben Headfiden aldığımı sanıp öyle yazdım.
    Valla hocam siz dediniz Bana bu ses yeterli geliyor diye.
    Ben de bunu söyledim.Siz bundan alınıp olmayan şeyler yazıyorsunuz.
    Sonra da siz şöylesiniz siz böylesiniz.
    Ne zaman denemediğimiz şeyler hakkında yorum yaptık insanlara hangi forumda ?
    İbasso it01 denemedim ama herkes övüyor Sennheiser hd 600 denemedim herkes odyofil seviyesinde diyor.
    E ben böyle ürünlere "Denemedim ama herkes şöyle diyor " diye söylemem abes mi ?
    Daha yeni tidal hi fi konusunda iphone kullanan birine fiio i1 lighting ampı herkesin çok beğendini söyledim.Kullanmadım ama herkesin beğendiği bir seçenek.
    Ben sizi anlamadım yani.
    Eminim buradaki kimse de anlamamıştır.
    Siz İstiyorsunuz ki Yüksek empedans modu sadece sesi arttırsın çözünürlüğü arttırmasın.
    Çünkü kötü insansınız efenim.

11. luis

luis
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Merhaba arkadaşlar. Sonunda kulaklığım bozuldu, yenisini almak farz oldu. Bütçem şu an için 400 lira. Dinlediğim müzikler ağırlıklı olarak r&b bu aralar. Zaman zaman synth temelli elektronik müzikler de dinlerim. Bu ikisinde ortak olarak iyi ses veren kulaklıklar var mıdır onu da bilmiyorum mazur görün. Türkiye içinden kulaklık almayı tercih ederim ama derseniz ki yurt dışından şunu alsan daha iyi olur, onu da düşünürüm tabii ki. Bunun yanında üstüne biraz daha koysan çok daha güzel bir model var derseniz yine listeme alırım o kulaklığı da. Şartlarıma uyan, araştırmam gereken kulak-içi kulaklık modellerini bilen varsa çok memnun olurum.

12. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Merhaba hocam. üstüne biraz daha koyup İbasso it01 alabilirsiniz. Diğer alternatiflerden çok daha sağlıklı olacaktır.

13. luis

luis
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Türkiye içinde sadece hesaudio satıyor sanırım, onların da fiyatı 768 görünüyor. Daha ucuza nereden bulabilirim?

14. serdarkocak

serdarkocak
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Merhaba arkadaşlar,
    Audio Technica cks1100'ün devamı olarak 2018 cks1100X çıkmış. Bu kulaklığa ulaşıp dinleyen var mıdır?
    cks1100X ya da ibasso it01 kulaklıklardan birine karar kılıp almayı düşünüyorum. Şuan cks1100 kullanıyorum cks1100X ile neleri geliştirdiler merak ediyorum.Gerçi it01'i de deneme şansım olmadı, nasıldır bilmiyorum hiç. Yani anlayacağınız bu işe amatör olarak yeni giriş yaptım. Bu forumda tecrübelerini paylaşan siz değerleri arkadaşlardan çok şey öğreneceğim İnşaAllah. :)
    Hayırlı günler herkese.

15. manowarrior93

manowarrior93
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Herkese merhabalar heavy metal dinliyorum kablosuz kulaklık almak istiyorum fiyat önemli değil Max 2000 liraya kadar yasru amon amarth falan dinliyorum

TA-1012 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    217
    Herkese merhaba

Birkac yerden duydugum kadariyla simdi ortalarda bulunamayan audiotechnica ck10 karakterinde hatta onun aynisi denebilecek bir iem varmidir ses karakteri anlatilanlar tam aradigim tarzda kulagima uyuyor ama malum yok

Tavsiyelerinizi bekliyorum

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. dauvnsvl

dauvnsvl
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Merhaba.

İbasso it01 konusu çok bahsediliyor. Öncelikle çok abartılan bir kulaklık ve bu kulaklığı hangi kulaklıklara göre iyi övgü aldığınada dikkat etmek gerekir. Kötü değil ama dediğim gibi geçiş yapacağınız kulaklık gerçekten çok önemli.

fortress34 bunu beğendi.
  18. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Selamlar herkese
    30 dolara kadar kulakici kulaklık bakıyorum. İyice boğuldum modeller arasında. Kz, Cca, QKZ derken kararsız kaldım. Goreugim kadarıyla hepsinin beğeneni de var beğenmeyeni de.

Genel olarak bakıp not aldığım modeller şunlar:
    Kz ed16, zsn
    Cca c10
    Qkz vk1
    Trn v80

Bu modeller arasından veya başka tavsiye edeceğiniz bir model var mıdır?
    Genel olarak akustik, indie, blues, alternatif rock dinlemeyi severim. Sibilansa mümkün mertebe geçit vermeyen bir model olursa sevinirim.
    Teşekkürler

19. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    BQEYZ KC2 nin ses kalitesi çok iyidir forumda sürekli tavsiye ediyorum. Ama fit için comply foam tarzı bir ürün gerekli. Dengeli bir sunumu var. Daha bass lı ve v shape bir karakter için KZ ZS7 olabilir. Denedim ve başarılı buldum.Kablosu güzel değil ama değiştirilmesi gerek.Bqeyz kablo konusunda çok iyi.

20. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    850
    Diğer modeller hakkında bir bilgim yok ancak sibilans notunuza istinaden Trn V80'i elemenizi öneririm, kaynağa da bağlı olmakla birlikte sibilans yatkınlığı var..

Collapse Signature Expand Signature
    mfrkn bunu beğendi.