Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. dauvnsvl

dauvnsvl
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Merhaba.

İbasso it01 konusu çok bahsediliyor. Öncelikle çok abartılan bir kulaklık ve bu kulaklığı hangi kulaklıklara göre iyi övgü aldığınada dikkat etmek gerekir. Kötü değil ama dediğim gibi geçiş yapacağınız kulaklık gerçekten çok önemli.

fortress34 bunu beğendi.
  2. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Selamlar herkese
    30 dolara kadar kulakici kulaklık bakıyorum. İyice boğuldum modeller arasında. Kz, Cca, QKZ derken kararsız kaldım. Goreugim kadarıyla hepsinin beğeneni de var beğenmeyeni de.

Genel olarak bakıp not aldığım modeller şunlar:
    Kz ed16, zsn
    Cca c10
    Qkz vk1
    Trn v80

Bu modeller arasından veya başka tavsiye edeceğiniz bir model var mıdır?
    Genel olarak akustik, indie, blues, alternatif rock dinlemeyi severim. Sibilansa mümkün mertebe geçit vermeyen bir model olursa sevinirim.
    Teşekkürler

3. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    215
    BQEYZ KC2 nin ses kalitesi çok iyidir forumda sürekli tavsiye ediyorum. Ama fit için comply foam tarzı bir ürün gerekli. Dengeli bir sunumu var. Daha bass lı ve v shape bir karakter için KZ ZS7 olabilir. Denedim ve başarılı buldum.Kablosu güzel değil ama değiştirilmesi gerek.Bqeyz kablo konusunda çok iyi.

4. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    806
    Diğer modeller hakkında bir bilgim yok ancak sibilans notunuza istinaden Trn V80'i elemenizi öneririm, kaynağa da bağlı olmakla birlikte sibilans yatkınlığı var..

Collapse Signature Expand Signature
    mfrkn bunu beğendi.
  5. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    215
    Bence abartıldığı kadar iyi bir kulaklık. Öncelikle kutu icerigi .Large ve small comply foam var icinde, çok çok kaliteli bir kablosu var ve yanından çıkan kutu çok güzel.Kutu içeriği çok iyi.Kasanin malzeme kalitesi çok iyi. Kulaklıktaki ses dengesi çok iyi. Tek kusuru bana göre ince caliyor biraz. Ses rengi de bana biraz fazla açık geldi ve yüksek seslerde bozulma olabiliyor. Bunlarda olsa düşünemiyorum.

6. barocka

barocka
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    284
    Dinlediğiniz türlere bakarak inceleme listenize TinAudio T2 yi de eklemenizi tavsiye ederim...

mfrkn bunu beğendi.
  7. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Teşekkürler hocam fakat dediğiniz modellerin fiyatları bütçemi aşıyor maalesef
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 11 Şubat 2019 14:44 ---
    Teşekkürler bilgi için.

fortress34 bunu beğendi.
  8. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    328
    Beoplay H3 önerebilirim. Kargo da beklememiş olursunuz.

9. dauvnsvl

dauvnsvl
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    İyi değil demedim neye göre nasıl iyi dedim. Kablosu hangi kulaklığa göre kaliteli yada kalitelide nasıl bir kalite anlayışınız var. frekans seste kulaklığın orjinal frekansını veriyor mu acaba bunu test ettiniz mi. Sadece ben muadillerine göre sesinin iyi olmadığını dedim yoksa tabiki kaliteli kulaklık hesaudio da var alabilirsiniz. Sahibinide çok yakından tanıyorum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 11 Şubat 2019 15:38 ---
    Merhaba.

Kz markasınınn serisini hiç denememiştim dün sipariş verdim. Kz zs10 modelini. Bakalım tatmib edicekmi. Ek olarak bir arkadaşım cca modelleride iyi dedi ama denemeden bilgi vermek yanlış olur

10. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    199
    Kz zsn ve trn v80 kullanıyorum. Zsn incelemelerde övgü alan bir kulaklık olsa da hiç beklediğim gibi çıkmadı, tizler resmen kulağınıza saldırıyor. Balanced kablo siparişi vererek belki durum değişir diye dap'a o şekilde bağladım ama pek birşey değişmedi. Trnv80 ise bazı yorumlardan gördüğümün tam aksine sibilansa rastlamadığım, enstrüman ayrımı oldukça başarılı, kutudan çıktığı gibi rahatlıkla kullandığım, arşivimi yeniden dinlettiren bir kulaklık oldu. Bahsettiğiniz fiyat aralığına ve dinlediğiniz türlere bence uyar.

Collapse Signature Expand Signature
    mfrkn bunu beğendi.
  11. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Hocam cca c10'un bu türlerde performansı nasıl peki? Bu konuda bir fikir verebilir misiniz ?
    TinAudio T2'nin tipine pek ısınamadım :)

12. barocka

barocka
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    284
    C10 açıkçası her türde iyi bir kulaklık, benim ısınamadığım nokta kremalı çalması, yani bir sıcaklık var tüm seslerin üstünde, ben biraz daha soğuğa yakın doğal ses seviyorum. C10 daki bu karakter bir çok kişinin aradığı bir şey belki de.. Ama ben sevmiyorum, KZ Zs5 v1. var elimde onun soğukluğunda çalsın istiyorum kulaklık.. Tarif edilen, T2, Senfer DT6, KANAS PRO gibi kulaklık karakterleri bana daha yakın...

13. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Şu an satılan zs5'ler V2 değil mi ? Onda da sibilans sorunu varmış sanırım

14. barocka

barocka
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    284
    Evet ne yazık ki öyle…

15. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Kulaklık kullanımı ev içi yeni yaşam düzenlemelerinden dolayı yakın tarihte gündemime girdi.
    İlk önce efsane Cuma dan momentum 2 kulak çevreleyen kablolu edindim sıkma kuvveti fazla geldiği için iade süresi içinde geri gönderdim. Devamında Amerika dan arkadaşlarım kanalı ile Senn HD598 SR aldım ve kullanıyorum. Konfordan çok memnunum (havalar ısınınca tekrar değerlendirme gerekecektir büyük olasılıkla) genel ses kalitesinden de şikayetçi olunacak birşey yok aslında.
    Ama daha iyisi nasıl olur alınan keyfi daha tatmin edici noktaya nasıl taşıyabilirim sorusu fena halde oluşmuş durumda. Bu yolun başında biri olarak sizlerin tecrübesinden yararlanıp hata sayısını azaltabilir miyim bu yazının ana amacı.
    Kulaklıktan ana beklentim (56 yaşındayım) olabildiğince net ses üretmesi, baskafa değilim ama net ve derin bas olmasını seviyorum mid ve üstler içinde beklentim benzer durumda.
    Tatminsizlik ve arayış durumunun kolayca bitmeye bileceğinin az çok farkındayım.
    Arayışa 250 usd üst sınırını geçmeyecek ve ikinci elde talep sorunu düşük marka ve modellerle başlamak istiyorum. Amerika dan getirtmek zaman dışında problem değil.
    Bunları gözeten marka ve model önerileriniz olursa sevinirim.

16. caens

caens
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11

HD598'de sevdiğiniz ve sevmediğiniz yanları biraz daha analiz etmeniz gerekiyor bence. Yani şunu diyebilmelisiniz mesela;

"HD 598'den sahne anlamında çok memnunum fakat bass'ları bana zayıf geliyor. Benzer seviyede bir sahne ile güçlü bass'lar duymak istiyorum."

Bu şekilde bir soruya çok daha net cevaplar gelecektir. Yanlış anlamayın, sizin sorunuza da çok güzel öneriler gelir. Fakat bir tık daha detaylandırabilirseniz alacağınız öneriler sizin isteğinize daha çok yaklaşacaktır.

barocka bunu beğendi.
  17. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ne kadar doğru ifade edebileceğim konusunda şüphelerim var, deneyimim yok sayılacak kadar az. Hd598 sr da mid ve vokaller benim için gayet net ve dolgun ama bas ve üstlerde birşeyler eksik hissi yaşıyorum, bas var ama gövdeli değil tizde benzer durumda. Midler deki tatmin duygusunun genele yayılmış halini istiyorum denebilir.

18. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Kz zs10 kullanan var mı acaba ? Seçenekleri güç bela cca c10 ile birlikte ikiye indirdim gibi. Şu an ikisi de aynı fiyat seviyesinde bulunabiliyor, ikisi de 10 sürücülü. Zs10 thephonograph.net'te 8.8/10 almış
    Edit: unutmuşum. Bir de phb em-023 hakkında bilgisi olan varsa sevinirim. Onda da sibilansa geçit vermediği söyleniyor. Diğer ikisinden farkı 4 sürücü olması. Ayırt edeceğimi sanmıyorum.

Bu gidişle artık gözüme hoş geleni sipariş edip geçecegim herhalde :)

#3098 mfrkn, 12 Şubat 2019 15:09
    Son düzenleme: 12 Şubat 2019 15:15
  19. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    ''ince çalma'' olayını kz es4'ü denediğimde farkettim..o da epey renklendiriyor müziği, pek natürel değil,ama it01'de olduğu gibi midler de ince değil,genel olarak müzik daha renkli..ama elbette birinci tercihim şu an it01 ardından as10,dönüşümlü olarak kullanıyorum..

it01'de yavaş yavaş pişmeye başladı sanırım gün geçtikçe daha da çekiyor kendine meret :)

#3099 Makale_Helvetia, 13 Şubat 2019 09:11
    Son düzenleme: 13 Şubat 2019 11:50
    bahirtaha bunu beğendi.
  20. caens

caens
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Siz bir tık daha eğlenceli bir kulaklık arıyorsunuz anladığım kadarıyla. Kendi kullandığım kulaklık olan Philips SHP 9500'ü önerebilirim fakat HD 598 sahibi birisi daha büyük yükseltmeler isteyecektir diye tahmin ediyorum. 250 dolar demişsiniz o noktalara çıkmadığım için bir öneride bulunmam doğru olmaz. Bir tavsiye gelmezse sadece Sennheiser HD 600 ve Beyerdynamic DT 990 modellerini bir araştırın. Kullanan arkadaşların değerli yorumları mevcut. Belki işinizi görür.