Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Çok pahalıymış maalesef alamam bunları.

2. dogantes

dogantes
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    ses izolasyonu için f/p olarak en iyi önerebileceğiniz ürün nedir acaba? iş yeri çok gürültülü maalesef :)

3. hikkk

hikkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    Bütçenizi ve diğer beklentilerinizi detaylı olarak bilemiyorum ancak CCA C10 izolasyon anlamında iyi ve 25 dolarlık fiyatıyla iyi bir fiyat/performans oranına sahip.

AeroKnight ve Makale_Helvetia bunu beğendi.
  4. emrhyldrm

emrhyldrm
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Merhaba arkadaşlar. Bu canavarı kullanan var mı tavsiye eder misiniz?
    SENNHEISER MOMENTUM TRUE WİRELESS KABLOSUZ KULAK İÇİ KULAKLIK

5. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,090
    Emrah, sen bizim tr-ance forumdaki Emrah mısın?

emrhyldrm bunu beğendi.
  6. emrhyldrm

emrhyldrm
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Hahahah aynen ta kendisiyim.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zodiac_tauruss bunu beğendi.
  7. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    146
    Şu an graham slee solo ultra amfi ile hd6xx kullanıyorum. Metal dışında herşey dinliyorum. Basları kusursuz çözünürlüğü ve enstrüman ayrımı yüksek bir kulaklık arıyorum. Kulakiçi veya üstü açık kapalı farketmez. Fiyatta 4000tl diyelim

8. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Ikinci el HD800 veya HD800S tavsiye edebilirim, çözünürlüğü ve enstrüman ayrımı yüksek kulaklıklar. Kayıtlar iyi master edinmişse pek tür secmeyen kulaklıklar ikiside.

9. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    369
    bass konusunda hd800 onermem kendi adima. turkiye icindeki fiyatlari bilmiyorum o yuzden butce konusunda aksama olursa ikinci el bakilabilir ama audeze lcd 2c, fostex th610, focal elear ve aeon flow onerilebilir. massdrop olabilir denirse eski seri fostexler ve yeni gelecek tr-x00 hatta epey uyguna gelecek beyerdynamic dt-177x bass konusunda tatmin edecektir. cozunurluk konusunda yukaridakilerden hicbirinin lcd 2 ve hifiman he5se (basslarda biraz yumusak ta olsa) ile yarisabilecegini dusunmuyorum.

Collapse Signature Expand Signature
    yigitboylu bunu beğendi.
  10. kronik

kronik
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    hiby r6 ile kullanmak için ER4XR & final e5000. hangisini önerirsiniz? yogun olmasada bass benim için oldukça önemli. metal/rock hiç dinlemem. elektronik/hiphop/chillout/lounge genellikle dinlediklerim.

yada 250-300$ civarına baska önerileriniz olur mu? teşekkürler.

11. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,325
    Er4xr olmaz

12. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    323
    İbasso İT03

13. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    146
    Hd6xx in üzerine ne kadar çıkarlar sizce, siyahla beyaz olur mu. Bu arada kulaklarım azcık kepçe

14. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    369
    hd6xx iyi oldugu soylenen bir kulaklik ancak bilhassa dinleme imkanim olmadi. 660s dinleme imkanim oldu, bir kere karakter olarak cok fark var. ilk siraya bass yazdiginiz icin sennhesier i eleyip elear yazmistim. planarlar icin konusmam gerekirse ben planar seviyorum, sahne dinamik surucuye gore dezavantajli olsa da detay olarak cok cok ustunler ve dinledigim tarzda detay duymak hosuma gidiyor.

6xx ile bu kulakliklar oncelikle karakter olarak akla kara gibi, istediginiz tonlama konusunda hangisi sizi tatmin eder orasi tartisilir. elear icin konusayim, tasarim, konfor ve uretim kalitesi konusunda bir ileriye gectiginizi goruyorsunuz. 660s yaninda oyuncak gibi kaliyor. keza audeze ayni sekilde. benim gozlemledigim tiz detayi ve bas gucu olarak 660tan ileride, sahnede ve dogallikta biraz geride kaldigi yonunde. ancak ikisini de hic begenmedigim mojo ile denemek zorunda kaldim. daha flat bir amfide dinlemek isterdim, sennheiserler amfiye cok tepkili yaklasabiliyor. yine dt1770 in daha hassas oldugunu dusunuyorum sennheisere gore. ustteki kulakliklarin hepsinde 6xx ten bir gomlek yukaridasiniz, burada alacaginiz detay ve karakteri begenme konusu ise kisisel tamamen, 650 seviyesi cogu kisi icin top end.

#3214 theoldman, 20 Nisan 2019
    Son düzenleme: 20 Nisan 2019
  15. kmesne

kmesne
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Selamlar efenim,

Bana bir kulaklık lazım fakat şöyle ki, kulak içi kulaklıklar hep kulağımdan düşüyor veya bir kısmı çıkıyor tam takamıyorum yerine oturtamıyorum, ben anlamıyorum tam ama kalite düşüyor böylelikle vs ve bazen rahatsız ediyor kulağımın içine bir şey sokmak. Yani kulakiçi kulaklık takmak

Kafaüstü kulaklıkları seviyorum evet ama onlar da şimdi taşınması zor biraz, kullanışlı ve kompakt değil.

En büyük öncelliğim konfor, ses kalitesi o kadar da önemli değil benim için. Böyle kulakta olduğunu hissettirmesin hiç düşmesin çok rahat olsun istiyorum

Ne almalıyım ne yapmalıyım bilen var mıdır ? Bütçe 800

Birde sokakta kullanacağım için aşırı ses izolasyonu olmasın sonra araba maraba gelir duymam dediğim gibi müzikle çok aram yok sadece konfor adamıyım

Şimdiden teşekkürler

Bose soundsport wired veya wireless düşünüyorum. Ya sıfır wired versiyonu ya da 2.el wireless versiyonu (full wireless değil) ama sanki wireless versiyonu wired versiyonundan daha az konforlu gibi geldi kulak uçlarına bakınca

yigitboylu bunu beğendi.
  16. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,090
    Kardeş, neden aynı mesajı 10 tane başlığa birden yazma ihtiyacı duydun?

AlperÇ ve sambadejan bunu beğendi.
  17. kronik

kronik
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Hiby R6 bugun geldi, arada baska birşey olmadan direk bu dac ile kullanabileceğim güçlü bassları olan 300$ civarında güzel bir kulak içi kulaklık önerirmisiniz?

Bu arada atomic floyd superdarts var suan sadece, fena bir kulaklık değil ama tizleri rahatsız etti, ve uzun süreli kullanımda cok rahat edemedim.

Aklımdaki kulaklıklar. Final E5000 & ER4XR yoksa baska bir öneriniz var mı?

teşekkürler.

Edit: Dinlediğim müzikler, deep house-hiphop-chill out. asla dinlemediğim müzikler metal-rock.

18. odessa

odessa
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
  19. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    37
    Merhaba abilerim. Şu an bir sitede wh-1000xm2 ile xm3 arasında 200₺ fark var. Wh-1000xm3 yaklaşık 2,100₺. Forumda gezindim fakat aradığım bir karşılaştırma bulamadım. Sizce 200₺ daha fazla verip xm3 almak mantıklı mı?

20. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    369
    m3 alin kesinlikle sony kotu bir kulakliktan iyi bir kulakliga cevirmeyi basarmis bir seri atlayarak

veterinerci bunu beğendi.