Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Edebiyatı oldum olası sevmedim ve beceremiyorum sanırım. Kızdığım felan yok kendimi yanlış ifade etmişim her zamanki gibi. Affettirmek için iban alayım da şu 3milyon doları havale edivirem :)

caens ve Serhat bunu beğendi.
  2. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,776
    Günlük eft limiti 50.000 abiler.

Collapse Signature Expand Signature
    Serhat, ozgurg84 ve yigitboylu bunu beğendi.
  3. H3llDORADO

H3llDORADO
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    26
    Düzelttim hemen. Kusura bakmayın telefonun azizliği...

returnity bunu beğendi.
  4. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,340
    Mesela bütçeniz ne kadar? Hangi tür müzikleri dinlemekten hoslanırsınız? Tizler mi yoruyor mesela? Veya gumbur gumbur bass mı kafa sısırıyor bunları bilmek lazım :)

5. ozgurg84

ozgurg84
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    :)) hocam bu mesaj karşısında benden de özür dilemek düşer, özür dilerim. 3 milyon işinde ciddiyseniz ben bond çantayla geleyim hemen :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 16 Mayıs 2019 ---
    Siz bunu sorunca düşündüm, mesela beni dengesiz çalma yoruyor: şöyle, örneğin şarkının doğalında bas aslında o kadar da ön planda değil ama kulaklık lüzumsuz bas yapınca, ilk bir iki dakika güzel gibi gelse bile uzun vadede yoruyor.

Mesela Ostry Kc06, Ibasso IT01 ve KZ As10'u kıyaslayayım: Bunlardan ses olarak en kaliteli, en detaylı bulduğum KZ As10 ama en çok yoran da o. Ostry dinlerken mesela aynı zevki almıyorum ama yormuyor da, 5 saat kesintisiz dinlesem dinler.

Ibasso ses olarak KZ'den çok uzak değil, benzeşiyorlar bir şekilde ama mesela Ibasso daha az yoruyor.

Nedeni nedir bilmiyorum. Ben acaba detay sevmiyor muyum? :) Bilemedim

caens bunu beğendi.
  6. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,340
    Normaldir.Ben de çok detay sevemedim bir türlü.Sanki müzik bir bütün olmaktan çıkıyor gibi.Bundan 1,5 sene once ben de denon da300 diye bir dac vardı ,dinleyecegimiz 2 müzik öyle bi çalışı vardıki sanki detaylar bana dayak atıyor gibiydi.İki gitar dinleyelım dıyorduk dayak yiyip çıkıyorduk :D Seveni çok tabii ama bana gelmıyor...

Ama sizin nasıl bir sesten hoslandıgınızı anlayamadım tam olarak...Biraz koyu bir sesten hoslanıyorsunuz sanırım? Son zamanlarda pek iem deneyemesemde ie80s beğendigim bir kulaklık olmuştu.Uzun süre dinlenilebilir ,detaylar bogmaz ,bass kısılabilir veya keyfinize göre yükseltilebilir...Sesi sıcak ve biraz koyudur gibi.2.el düsünülebilir veya en azından bir bulusmada dinleyebilirsiniz.

7. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,768
    Genelde üst frekansları sert veya keskin olanlar yorucu oluyor. Yakın sahnesi ve gövdeli sesiyle veya baslarıyla yorucu olan da var.

Etymotic er4xr naif karakteriyle, vokaliyle hiç yormadan çalan iemlere örnek olabilir.

netknight bunu beğendi.
  8. ozgurg84

ozgurg84
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    Detay aynen yoruyor. Basslar, keskin vurgular da yoruyor... Hocam yabancı forumlarda da arattığımda mesela az yoran, uzun süreli dinlemelerde bile yormayan kulakiçine ie80 örneği oldukça sık veriliyor.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 16 Mayıs 2019 ---
    Evet bu da yormuyormuş ama Amazon'da en son Türkiye'ye gönderimi yoktu.. Bu arada iem rankinglerde de hep iyi puanlar alan bir kulaklık bu er4xr

9. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,340
    Ben ie80 demedim ,ie80s dedim :D Cidden yormaz ,korkunç dinamikleri olan bir kulaklık değil.Arkana yaslan ipe yüne takılmadan müzik dinle kulaklıgı...Midleri de yag gibi akar...Olsada dinlesek :)

ozgurg84 bunu beğendi.
  10. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,535
    Merhaba.

Müziği yuksek sesle mi dinliyorsunuz acaba?

mattiadestro bunu beğendi.
  11. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,263
    Bir de basınç meselesi var, ben yüksek seste dinlemeyi sevdiğim için de bir yerden sonra yoruyor, ancak hem kulakiçi(bir de ciem) hem de yüksek ses olunca basınç da kulakları zorluyor açıkçası

ozgurg84 ve H3llDORADO bunu beğendi.
  12. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    123
    yormadan kasıt sürücülerin fazla olup gevrek çalması ise çözümü tek sürücülü kulaklıklar kullanmak bence. it01 olabilir cca c10 da keza. gerçi o 2 ba 1dd idi sanırım. ama bir as10 kadar gürültülü değil. veyahut da kz zst pro. merak edip edindim bir tane. ve tonu hoşuma gitti.

ozgurg84 bunu beğendi.
  13. ozgurg84

ozgurg84
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    Sanırım sürücü sayısı etkiliyor bu işi, haklısın abi

14. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Şöyle bir tezim var; ortamdaki ses kirliliği kulaklıktan aldığınız detayı ve dinamik alanı zayıflatıyor. Haliyle sese yüklenmek zorunda kalıyorsunuz ve baskın frekanslar kulağı yoruyor. Bende hd6xx ve graham slee solo ultra diamond amfi kullanıyorum detay ve bas tatmin etmiyor. Ama işyerimde dinleme yaptığım için 60db gibi bir arkaplan gürültüsü var. Gece saatlerinde bariz daha keyifli oluyor. Kapalı kulaklık ta uzun vadede rahatsız eder sanıyorum. İem olarak it01 var. Zaman zaman ona geçiyorum. O da bir süre sonra basları yoruyor. Ne yapsam bilemedim. Bir denemediğim lambalı amfi kaldı. Onu mu denesem

ozgurg84 bunu beğendi.
  15. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    273
    acik tip kulaklikta arka plan her turlu sorun olacaktir o zaman sizin icin. daha ilerisini soyleyeyim, planar magnetik diyafram yapisi nedeni ile neredeyse 0 izolasyona sahip. buzdolabi calisirken bile detaylari kacirabiliyorsunuz, susmasini beklemek gerekiyor kritik dinlemede. bunun icin duruma gore farkli yapidaki kulakliklari tercih ediyorum. amfiniz bence ideal, sizin probleminiz benim anladigim kadari ile 6xx in tune unu icsellestirememeniz. dolayisi ile amfi denemek yerine th610 deneyebilirsiniz ornegin, yahut baska bir kapali model.

#3255 theoldman, 17 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 17 Mayıs 2019
  16. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,343
    HD 600 ile gece orta seste yaptığım dinlemelerden daha çok keyif alıyorum.

Ve neredeyse kendisiyle aynı fiyatta olan bazı kapalı over ear modellerinden nasıl oluyorda çok daha tatmin edici bir ses verebiliyor şaşırıyorum.HD 600 üst düzey bir kulaklık değil ama kendi fiyat skalasında çok ayrı bir yerde.

Sennheiser,HD 600 ve HD650 ile tam anlamıyla altın vuruş yapmış zamanında.

17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,178
    Evet, tizler ve detay yoruyor. IE80 de bunlar olmadigi icin yormaz. Ama bayabilir. "Nasil $$$ verdim bu kulakliga" seklinde kendinize nefret olusabilir. Onun disinda super kulaklik.
    Abim ilk arabasi olan Lada Samara'yi satmadi. Memlekete gidince kullaniyor, ve ciddi zevk aliyorum kullanirken de. Ben mi acaibim derken tabii ki arizalanan arabayi sanayiye goturduk babamla. Tamircinin 5 serisi BMW'si var. Adam 25 yasinda ama sadece 50bin km'de Samara'yi gorunce alip bi tur bindi. Herif kullanirken cocuk gibi seviniyor, "cok orijinal araba ya" falan diyor. En azindan acaipler olarak yalniz olmadigimiza sevindim. :)

Her turlu problemlerine ragmen IE80 de ayni o Lada Samara gibi... Sadece bir Lada Samara'ya 5 serisi BMW fiyati odediginizi dusunun. Onun gibi bir sey... ;)

ozgurg84 bunu beğendi.
  18. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,340
    @zxc Ben ilk defa size katılmayacagım sanırım :) İlk cıktıgında evet pahalıydı ama su an ki kurla bile 2.el 1400-1500 bandına gayet alınabiliyor(ie80s).Midleri de on numaradır.Ankara buluşmasında mk2 ,sem9 ,bilmedigim 256 sürücülü bir kulaklık ve daha neler neler dinledim...İe80s'de ki mid yoktu hiç birinde.En azından o benim keyfime göre olan sıcaklık yoktu.Amacım gece vakti bir hype yaratmak tabii değil ama benim gibi mid sevıyorsanız ve bass'da sevıyorsanız buyurun ie80s.Hem de 2.el 200 küsür dolara.Benim zevklerim bu hobiye göre bazen sığ olabiliyor ,o yüzden enteresan şeyleri savunabiliyorum bazen.Mesela geniş sahneden nefret edıyorum ,veya ne bileyim tizlerin sürekli pıtır pıtır tepişmesine... :) O yuzden yukarıdaki arkadaşı gayet iyi anlayabılıyorum ve ie80s önerıyorum tekrardan.

refuserQ, zxc, ozgurg84 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  19. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    959
    Kesinlikle aynı fikirdeyim.

onurdogan4 bunu beğendi.
  20. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Güzel karşılaştırma yapmışsınız sağolun.