Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    305
    bowers&wilkins p5 wireless

Collapse Signature Expand Signature
  2. F.Ozan

F.Ozan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba , bir süredir araştırma içerisindeyim fark ettim ki 2 tür kafa üstü kulaklık türü var kapalı ve açık daha önce kapalı kulaklık kullandım ancak açık hakkında merak ettiğim bir şey var dışarıya verdiği ses miktarı , genelde evde odamda müzik dinliyorum ve de evin ses izalasyonu çok kötü gece geç saatlerde açık tipte kulaklıkla yüksek seste müzik dinlerken diğer odadakilerin duyabileceği kadar ses çıkarmı merak ediyorum , ayrıca arasında kaldığım 2 kulaklık sennheiser 599 ve hd25 genel kullanım amacım müzik , bass kafa değilim farklı türlerde müzik dinliyorum ve de başka model önerilerine de açığım bütçeme uygun olması şartıyla bütçem 1500 tl civarı yardımcı olursanız sevinirim.

3. SLauGHTeRz

SLauGHTeRz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    açık tip philips fidelio x2 ile yatak odasında çalan kulaklığın sesini mutfaktan duyabiliyorum, açık tip kafaüstü kulaklık evdeki diğer insanları rahatsız eder kesinlikle.

4. Muradsedat

Muradsedat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    müzik dinlemek kadar oyun oynamayı da severim. birçok oyuncu kulaklığı kullandım ama hiçbiri stereo kulaklığımın tadını veremedi. stereo kulaklığım sennheiser hd650. sol aldığım oyuncu kulaklığı ise yeni çıkan sennheiser gsp 670 kesinlikle oyuncu kulaklıkları içinde açık ara önde.

5. F.Ozan

F.Ozan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    teşekkür ederim cevap için

6. agestry

agestry
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Sennheiser hd 598 yeni alıp denedim. Dışarı baya bir ses veriyor. Yüksek sesle müzik diblemeyi seviyorsanız, dışarda kullanamazsınız. Hatta bazı saatler evde bilr kullanamazsınız. Orta seviye müzik sesinde sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama.

7. Mehmet Ali UKŞUL

Mehmet Ali UKŞUL
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Sennheiser HD 700 kullanıyorum memnunum tavsiye ederim.

8. F.Ozan

F.Ozan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Cevaplardan anladığım kadarıyla bana uygun olan kapalı modeller , peki hd 25 hakkında ne düşünüyorsunuz önerir misiniz veya bütçemi aşmamak kaydıyla başka bir kapalı kulaklık önerir misiniz bu arada dac , amfi yok şu anlık pc ve telefonda kullanacam.

9. agestry

agestry
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ben kapalı tip kulaklıkta bang olufsen h6 2nd kullanıyorum. Gerek ses kalitesi, gerek ses yalıtımı olarak çok çok memnunum. Tavsiye ederim.

theoldman bunu beğendi.
  10. Doge

Doge
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    merhaba ben 1 seneden uzun süredir pinnacle p1 zte axon 7 ikilisini kullanıyordum. Telefon eskidiği için değiştirmek zorunda kaldım ve huawei marka bir telefon aldım ve şuan kulakltıktan hiç tatmin edici bir ses çıkmıyor özellikle ses şiddeti olarak sonuç olarak yeni bir kulaklık ile dac almak arasında kaldım aklıma gelen seçenekler şunlar

dragonfly black
    ibasso it01 (müzik zevkime tam uyarmı emin değilim ağırlıklı olarak rock dinliyorum ve nötral çalan iemleri seviyorum daha önce magaosi k3 almıştım ve memnun kalmamıştım)
    oriolus finschi (bütçemi biraz aşmam gerekicek ve telefon ile birlikte iyi bir ikili olurmu emin değilim)
    başka tavsiyelerede açığım

11. agestry

agestry
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Next drive spektra x kullandım telefon ve laptopta. Ses kalitesi ve ses seviyesinden çok memnundun. Bir inceleyin isterseniz.

12. Doge

Doge
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    tavsiyeniz için teşekkürler ürünü inceledim şuan taşınabilirik açısından çok iyi duruyor ve sesle ilgili yorumlarda iyi ama aklıma iki şey takıldı birinci type c ve usb var usb olanı için ekstra kablo daha gerekicek veya type-c yi bilgisayarda kullanmak için birde fiyatı 190 dolar bu hem biraz pahalı geldi hemde neredeyse aynı fiyatta dragonfly red var hiç denemedim ama çok iyi yorumlar okudum dragonfly lar ile karşılaştırma imkanınız oldumu acaba

13. agestry

agestry
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Evet telefon için çevirici gerekecektir. Ses rengi hiby marka daplar gibi.

14. Doge

Doge
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    anladım teşekkürler hiby marka dap kullanmadım ama okuduğum kadarıyla nötral in hafif sıcağa kaçan hali ses tonunda sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum zaten ama dediğim gibi aklıma takılan fiyatı ve kablonun tekrar ek takılarak iyice uzaması bunları genelde dışarıda kullandığım için sıkıntı olur diye düşünüyorum birde yakın zamanda kulaklığı değiştirmek istiyorum bu yüzden dac ı biraz daha ucuza getirmeye çalışıyorum

agestry bunu beğendi.
  15. Rudolf

Rudolf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    iphone 8 plus ile tin audio t2 ve tfz series 5 değişmeli kullanıyordum. Fakat ikisi de sıradanlaştı, fark yaratacak başka bir in-ear arıyorum. Genel olarak konu içerisindeki tavsiyeler oriolus finschi ve it01 üzerinde yoğunlaşmış, benim için de uygun mudur bu modeller?

iphone 8plus yerine alternatif bir dap arayışım da var. Hidizs AP80 ve AP200 üzerinde duruyorum. Bunlar hakkındaki yorumlarınıza da açığım.

16. Doge

Doge
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Kulaklıklar hakkında dönem dönem popüler kulaklıklar oluyor aslında çok fazla model var ama kimse parayı riske atmak istemiyor o yüzden şuan bence it01 ve finschi çok popüler çünkü biliniyor. Yinede kişiden kişiye değişen bişey bu zamanında magaosi vardı çok popüler aldım 1 hafta sonra sattım bana göre değildi hiç yani bu popüler kulaklıkarıda sevmek garanti değil bu yüzden başka kulaklıkları denemekte gerekiyor bence zaten farklı bişey arıyorsanız başka modellere yönelebilirsiniz bence.

#3356 Doge, 15 Eylül 2019 19:09
    Son düzenleme: 15 Eylül 2019 19:14
  17. Asit35

Asit35
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    Merhaba Arkadaslar
    2.kez Akg k3003i kulakligimin kablosu yine parçalandı ,bile bile lades :( Akg k30i03 tarzında kulagi yormayan,rahat,kablosunu değiştirebilen veya yine sabit te olabilir ama kablosu daha saglam olan hangi iem leri tavsiye edersiniz arkadaslar.

Daha önce kullandigim iem ler:ilk kulakligim yine Akg K3003 di,kablosu parçalanınca Jh audio Akr03 almistim ( kulagimi cok yormustu ve cok kaba gelmisti rahatsız etmisti kulaklarımı ,yorucuydu)ve hemen sattım sonra Sennheiser ie800 aldim,neden sattigimi hatırlamıyorum :) sanırım Akg yi özledigimdendir :) sonra yine 2. Akg K3003 yi aldim ve durum bu vaziyette kablo parçalanması..

agestry bunu beğendi.
  18. agestry

agestry
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    tavsiye vermek değil de, tavsiye isteyeyim . akg nin daha uygun bütçeli bir iem kulaklığını tavsiye edebilir misiniz ? bir de akd iem lerde kronik mi bu kablo parçalanması durumu ?

19. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    mpow H5 veya h10 kulaklıklarını kullanan varmı çinden alıcam ama çinden aldığım kulaklıkların performansından hep hüsrana uğradım ama yine bakıyorum ne var ne yok diye bunlar dikkatimi çekti kullanan varsa bilgi verirse sevinirim.

20. ancientbehemoth

ancientbehemoth
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    63
    Merhaba. H5 ya da h10 kullanmadım ama T5 modelini kullanıyorum ve gerek ses kalitesi, gerekse pil süresinden çok memnunum. H5 modelini kullanıcılar Bose Qc35 ile ve diğer ANC'lik kulaklıklar ile karşılaştırmışlar. Fiyatına göre güzel iş çıkardığını belirtmişler. Bence 50 dolara düşünülebilir.

Collapse Signature Expand Signature
    yhymix bunu beğendi.