Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,093
    Bir bluetooth kulaklığın su geçirmezliği ile o kulaklığın su altında kullanılması iki farklı durum.
    Bluetooth sinyali su altında kesintiye uğruyor bu nedenle dahili oynatıcıya sahip, su geçirmez modellere bakmanız gerekiyor.

Hiçbir markada yok zaten bildiğim kadarıyla Sony dışında ; yüzücülere yönelik dahili oynatıcılı kulaklığı olan piyasayada.

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

Collapse Signature Expand Signature
    #3521 Serhat, 14 Aralık 2019
    Son düzenleme: 14 Aralık 2019
  2. galahad16

galahad16
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar merhaba 150-300 dolar arası, sıcak dinamik bass seslerin önde olduğu, yapay ses vermeyen bi kulaklık almayı düşünüyorum, önerileriniz nelerdir ?

3. Dedode

Dedode
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hali hazırda kulakici olarak kz as10 ve tin t2bulunuyor. Agirlikli olarak kafaustu kullandigim için kulakicinde fazla çeşidim yok. Aktif olarak dışarıda airpods ve kablolu kardeşini kullaniyorum. Tin t2 metal ve rock gibi muziklerde sibilansla dans ettiği için dinleyemiyorum. As10 da ise bi allah parlama var eq ile 2.4 hz seviyesini eksilere çekince zevk veriyor. Su aralar blon b3 ve trn ba5 dikkatimi cekti. Şans vermeye değer mi chifi kullanicilari olarak? :)

4. aksakallı

aksakallı
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba
    500 600 TL civarı
    Kulaküstü ( Bluetooth olması önemli )
    Yurtiçi almayı düşünüyorum
    Kulaklıklar hakkında pek bilgim yok. Spor yaparken, yolda, oyun oynarken kullanacam. Tavsiyelerinizi bekliyorum

5. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Herkese selam.

Sennheiser CX 300 S IEM deneyimleyen var mı arkadaşlar? Tavsiye edebilirim. Fiyatının çok üstünde çalıyor. Jazz, Akustik, 70'ler Rock için baya uygun. Benden daha tecrübeli arkadaşların deneyip yorumlarını beklerim bir forumdaş olarak. Bu arada fiyat 339TL ve bence çok tutulan iBasso it01'den daha üstün. Tam bir fiyat performans ürünü.

alikeles bunu beğendi.
  6. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    213
    black fridayde almıştım ben de bu ürünü. kablo kalitesi çok artmış, yalıtım çok iyi,mikrofon konmuş. Bu seri 2.00 ve 3.00'ın yerine üretilecekmiş. Sesler bir 20-30 saat arasında yerine oturuyor, ancak bazı kayıtlarda hafif sibilans olabiliyor. Ayrıntı seviyesi başarılı, bas kuvvetli ve dolgun, vokal sunumu güzel, metal gibi karışık müziklerde çözümlemesi oldukça iyi. Sony nwa-45 gibi bir dapla çok keyifli müzik dinletiyor.
    İş biraz daha üst düzey birşey dinlediğinizde ortaya çıkıyor. Elimde Fiio Fh1 var ve aynı şarkıları test edince, sahne genişliği ve ayrıntının daha fazla olduğunu gördüm, ancak iBasso hakkında bir fikrim yok. 300-350tl bandında bütçe varsa, alınabilecek bir kulaklık

Collapse Signature Expand Signature
    metsat bunu beğendi.
  7. nihilus

nihilus
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selam arkadaşlar. Bir süredir forumu inceliyorum.Kulaklık konusunda bir külliyat haline gelmiş desem abartmış olmam..Elimde 7 senedir kullandığım 3.nesil bir ipod touch var. Daha çok rock,enstrumantal,etnik ve klasik müzik dinliyorum. Bu tarz müzikler için uygun 200-300 TL arası kulaklık tavsiye edersen çok sevinirim.
    İyi seneler herkese

8. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Hocam Sennheiser CX 300S kulak içi dinlediğiniz müzik tarzlarına uygun olabilir diye düşünüyorum. MediaMarkt’da 339TL ve bence fiyatının çok üstünde çalan bir kulaklık. Telefon’dan sürmesi biraz zor ama iyi bir DAP veya DAC/AMP ile çok keyifli çalıyor. Deneyin derim. Abartmadan söylüyorum HD800S’i biraz da olsa andırıyor.

nihilus bunu beğendi.
  9. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,951
    sesi karanlıkmı hocam,bazı yorumlarda baslarının sıkıntısından bahsedilmiş ama sanırım kulaklığı besleyemediler,biraz daha detay verebilirmisiniz..

10. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Ses gayet net ve parlak, ama rahatsız edici değil. Detaylı. Bassları vurgulu ve kaliteli. Midler açıkçası az da olsa HD800S’i andırıyor. Bence pürüzsüz. Sahnesi bu fiyata göre baya iyi, derin ve az da olsa genişlik hissettiriyor. Daha önce de yazmıştım, fiyat performans ürünü olarak iBasso it01 yerine bu kulaklık bence daha iyi bir tercih.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 1 Ocak 2020 ---
    Şunu da eklemek lazım. Enstrüman ayrımı bu fiyata göre baya iyi.
    Arkadaşlar benden daha tecrübeli forumdaşlar bu kulaklığı incelemesi lazım diye düşünüyorum. Çünkü Sennheiser çok başarılı bir kulaklık sunmuş piyasaya.
    Şu an iBasso it01 ile A-B’liyorum. CX 300S daha üstün, yada ekipmanlarım hacklendi :)

#3530 metsat, 1 Ocak 2020
    Son düzenleme: 1 Ocak 2020
    border66 ve complete bunu beğendi.
  11. Umut_26

Umut_26
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar müzik sever dünyasına yeni katılıyorum kulaklık araştırıyorum istediğim karakterdeki ses bassları uzayan midleri örtmeyen tizleri kulağıma sağlam gelen karakterde kulaklık arıyorum.Film müzikleri dinleyen biri olarak alt seslerin vurgulu olmasını istiyorum önerebileceğiniz kulaklık varmı.Fiyat aralığı 3000tl yi geçmiyecek olan kulaklık arayışındayım.

12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,708
    Kaynak olarak ne kullanacaksınız?
    :eek: Hangi yönüyle?

Umut_26 bunu beğendi.
  13. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Hocam tabi ki HD800S ile kıyaslanamaz ama CX300S detayı ve enstrüman ayrımı ile benim kulaklarıma az da olsa HD800S’i andırıyor.

Umut_26 bunu beğendi.
  14. Umut_26

Umut_26
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Kaynak olarak fiio a5 yada fiio q1 mark 2 kullanıcam hocam fiio a5 daha üstün ama masaüstü için değilmiş ama masaüstüne uyumlu oluyorsa alıcağım model a5 olcak olmazsada fiio q1 mark 2 hocam.

15. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    256
    hocam kaynak demek müziğin çıktığı alet demek yani müzikçalar telefon müzik seti vs gibi ekipmanlar.

16. Umut_26

Umut_26
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için genel olarak evde dinleyecem hocam bilgisayar başında.

17. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    256
    q1 mark 2 de a5 de kullandım hocam. q1mark 2 öneririm eğer pc ile kullanacaksanız. dac özelliği de var, a5 düz amfidir,sesi yükseltir ve hatırı sayılır bass verir. mark 2 daha kapsamlı ve pc ile daha uyumlu

18. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Abi A5 kaynak değil ki. Amfi sadece. Q1 Mark 2 ise DAC/ AMP. İkisinin de kaynağa ihtiyacı var lakin Q1 ses anlamında tamamen kendi karakterini ortaya koyarken A5 sadece amfi katında fark ettirecek. Yani A5 e gerek yok satın bence onu. Hatta bana satabilirsiniz :D

19. Umut_26

Umut_26
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için q1 mark 2 amcayı alırız o zaman :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 5 Ocak 2020 ---
    Hocam a5 satın almadım ama varsa elinde olan siz yinede takip edin :)
    Fiio k5 pro çıkmış ama türkiyede yok malesef çok yakışıklı kendisi :):D

20. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    256
    evet pişman olmazsınız :) hayırlı olsun şimdiden