Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,485
    2.el Sony z5 dıyorum ben.

VirtuFortuna, crax1905 ve Totem bunu beğendi.
  2. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    SONY XBA-Z5 Balanced Armature In-Ear Headphones(International version/seller warranty) https://www.amazon.com/dp/B00PF89YXG/ref=cm_sw_r_other_apa_i_U7jiEbP9TR7HA bu kulaklık mı hocam? Ve sizden de ricam önerme nedeninizi de yazar mısınız? Dediğim türlerde, kullandığım kaynakta güzel çalar mı? Mesela neden üstte daha önce önerilen kulaklıklardan önermek yerine bunu önerdiniz?

3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,708
    Z5'in bass muazzam ama tizler V sekline uymuyor sanki. "V" yerine daha cok "\_" gibi sanki :)

crax1905 bunu beğendi.
  4. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    118
    450 dolara kadar çıkabilirim diyor bunu da göz önünde bulundurun :)

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Hocam tizleri biraz delicate imiş, ne demek oluyor bilmiyorum. :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 16 Ocak 2020 ---
    Bir de çok fazla bass verip diğer frekansları perdelemesini istemem. Boğuk ses vs istemiyorum.
    Arkadaşlar. Z5 modeli Amazon'da 400 dolar ancak 130 dolar civarı daha gümrük ve kargoya gidiyor. Ebay'de ise en ucuz 480 dolar. Bütçemi aşıyor maalesef :/// Türk lirasının değersiz zamanına geldik ne yazık ki :/

6. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,945
    silinmiştir

#3566 Synchronicity, 16 Ocak 2020
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    Totem ve crax1905 bunu beğendi.
  7. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Hocam baktım çok iyi bir kulaklık ama 800 dolar civarında :) Tüm türlerde iyi çalabiliyormuş, ilk versiyonunda kırılgan bir kasa kalitesi varmış, v2'yi çıkarmışlar sonrasında ama budget is the thing :)

Totem bunu beğendi.
  8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,708
    A3'un tizleri Z5'ten daha fazla. Fiyati da daha hesapli. Bass asagi yukari ayni gibi diye hatirliyorum. Karsilastirmali incelemesini yazmistim, goz atabilirsiniz.

Totem bunu beğendi.
  9. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    118
    Hocam Z5, kulakta biraz garip duruyor sanki.

10. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Hocam incelemenizi okudum. Z5 için daha uygun fiyatlı nasıl alınabilir diye birkaç satıcıya mesaj attım. Kulaklık fazlasıyla iyi ama bass'ın çok olup tizlerin çekinik olması beni korkutuyor.

11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,708
    Ben de cekiniyordum ama rahat bayagi. Kolay da cikmiyor kulaktan.
    Cekinik demiyelim de, asiri V seklinde degil diyelim. Hatta kismen V seklinde bile sayilabilir, cunku orta ve ust tizleri cekinik degil ve basarili. Ama alt-tiz civarinin enerjisi normalden fazla degil. Acikcasi tiz deyince en cok farkedilen kisim (presence region) da burasi. Yoksa ziller falan cekinik degil kesinlikle...

Bu arada oyle ahim sahim bir kulaklik oldugunu da dusunmuyorum sahsen. Gereksiz hype yapmis olmayayim. Kotu degil, guclu oldugu noktalar mevcut. Ama mukemmellikten de uzak. Kafaustu olarak cok daha ucuza cok daha kaliteli ses elde etmek mumkun mesela...

crax1905 bunu beğendi.
  12. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Fearless S8F/S8Pro hakkında ne düşünürsünüz hocam. IT01 v-shaped diye geçiyor ve ben aynı zamanda ATH-M50X de kullanıyorum. Bildiğim kadarıyla M50X de V-shaped. Sanırım benim aradığım şey V-shaped ses imzası, frekanslar birbirine müdahale etmeden ve boğmadan ses almak istiyorum.

13. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,485
    Böyle bi kanıya nasıl vardınız bilmıyorum ama kulaklık v sekilli olmayınca boğuk olmuyor.Tizleri'nin geride olması boğukluk yaratmaz o seviyelerde.Mesela hd650'de tiz yok ama boğuk değil gibi :D Bence sony alın beğenmezseniz çabuk satılan bir şey.Onun dışında 2.el bulunur ve bütçe yükseltilirse oriolus mk2 diyorum.Benım denediğim iem o oldu.2.el kısmında bulunan sem9 da çok iyi bir kulaklık mk2 kadar etkilemesede...

TONG. bunu beğendi.
  14. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Hocam iyi hoş ama orada da çok sönük kalıyor. Ayrı ayrı konu açılması daha dikkat çekici oluyor, hem SEO için de daha iyi :)
    Oriolus MK2 hayal gibi. SEM9 da çok pahalı, o kadar çıkamam maalesef. Aklımda Fearless S8F/S8Pro var, https://crinacle.com/rankings/iems/ bu listeden buldum. İndirim yaptırabilirsem bunu düşünebilirim. Siz ne dersiniz? Fikrinizi öğrenmek isterim.

15. cosanostra

cosanostra
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    96
    Merhabalar hocam, hem bass hem tiz istiyorsaniz ikinci el Phonak pfe232 bulabilirseniz (ki bende var, Istanbulda iseniz gelip deneyebilir siniz her zaman) bence degerlendirin.

16. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    118
    Bence 2.el bir şeyler almanız faydanıza olur. Daha iyi bir ıem alırsınız temiz bulursaniz, o meblağlarda.

17. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    Başlık yine sık gördüğümüz "nokta atışı yapmalıyım" meselesine dönüyor gibi görünüyor.

Her şeyi deneme fırsatınız olsa bunu yapabilirdiniz. Ancak böyle bir imkan dünyanın en gelişmiş ülkeleri haricinde yok. Hatta oralarda bile her şeyi deneyebileceğiniz mağazalar yok.

Alıp deneyeceksiniz. Zaten bir sürü IEM araştırmışsınız, bir tanesini alın deneyin.

Collapse Signature Expand Signature
    florence, fosther ve Synchronicity bunu beğendi.
  18. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Listeye
    Hocam alıp beğenmemek ve satamamak da var. 1 ay kargo bekle, dene, beğenme, ilana koy ve satama. Külliyen zarara dönüşüyor.

19. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    Tamam da bu derece bir nokta atışı yapmanız imkansız. Risk almak kaçınılmaz. O zaman IT01 ile devam edeceksiniz. Forumda şayet bir buluşma olursa da orada bir şeyler deneme imkanınız olur. O da kış aylarında düşük ihtimal.

Collapse Signature Expand Signature
  20. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Sağ olsun arkadaşlar öneriler yapıyorlar ancak önerdikleri cihazlar kült ve efsaneleşmiş olanlar. İçlerinde yeni olan bir kulaklık yok. Ne yazık ki ekonominin etkisi büyük.