Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Karna

Karna
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    350-500 TL arası aptx destekli kulakiçi bluetooth kulaklık tavsiye edermisiniz ?
    Genellikle rock, metal ve alt türlerini dinliyorum 0 olması gerekmez forumdan 2. Elde alabilirim teşekkürler.
    ( LG V30 ile kullanacağım )

2. FSM637

FSM637
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar,
    0-1000 TL bandında,
    Kulak üstü ve bluetooth destekli veya kulakiçi,
    Aktif gürültü önleme teknolojili,
    Kaliteli ve her türlü müziği dinleyebileceğim bir kulaklık tavsiyesi rica ediyorum.
    İphone 8 ile kullanacağım.
    Teşekkürler.

3. Hi-res

Hi-res
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Merhaba öncelikle şunu belirteyim Bluetooth kulaklığınız nekar kaliteli olursa olsun veri alış verişteki kayıplardan dolayım tam anlamıyla verim alamazsınız (iphone) için bahsediyorum. Çünkü iphone cihazlar aac kodek desteği sunuyor buda müzikte kayıp demek. İphone 8'i lightning kablo ile aptx hd veya ldac özelliği olan dac/dap bağlantısı yapıp onun üzerinden Bluetooth kulaklığınızın aptx veya ldac aracılığıyla müzik gönderimi sağlarsanız daha verimli olucaktır. Bu yüzden mükemmel bir kulaklığı iphone 8 aac üzerinden kayıpsız verim alamayacağınızı bilmenizi isterim. Ne yazıkki apple hala aac den çıkamadı belkide kendi kodeğini yapıcak onu bilemeyiz ama sony'in ldac'ını geçmesi biraz zor şu aşamada. Tabi müziğinizinde kaliteli olması gerektiğini söylememe gerek yok. Anlıcağınız iphone ve Bluetooth kulaklık ile direk kayıpsız müzik imkansız. Yani reçete ( aptx-hd veya ldac özellikli telefon ve kulaklık ve yüksek çözünürlüklü müzik) bu zevk ççin telefon değiştirmek zevkinize ve cebinize bağlı hangisi ağır basarsa. Tavsiyelere gelirsek bu yazıyı okuduktan sonra tekrar karar verelim bence.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 5 Nisan 2020 ---
    Bana kalırsa hi-res olayına hiç bulaşmayın dinlemeyin bile. Telefon veya müzik çalar ardından kaliteli müzik ardından dac ile analoğa çevirme kalite arttırma ardından kaliteli yüzksek çözünürlük ve yüksek fiyatlı kulaklık derken bakmışsınız olay aldı başını gidiyor. Kaliteli müzik bulmakta ayrı bir dert arada ankaralı namık dinleyenlerde gördüm. O yüzden alın bitane beplay e8 tam kablosuz kulaklığı bağlayın iphone 8 ile bakın keyfinize parmağınız ile sol kulaklığa dokunduğunuzda ortam sesini dijital olarak içeriyede veriyor tekrar basınca gürültü kesiliyor müziğin sesi ayarlanan seviyeye geliyor eski kulaklığım memnundum önerebilirim. Ha kaybederim dersen Boyun bantlı veya boyun askılı sennheiser momentum free serisini öneririm ama anc desteği varmı bilmiyorum. Sony wı-h700 de fena değil. Bence hiç bulaşmayın kayıpsız hi-res olayına bunun sonu yok baya para kaçırırsınız. Süreklide yanınızda taşıyamıyorsunuz zaten uzun yolculuk yada evde boş kalırsanız belki kullanırsınız. En iyisi tak çalıştır dinle. :)

#3643 Hi-res, 5 Nisan 2020
    Son düzenleme: 5 Nisan 2020
  4. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,917
    Hocam sadece Apple'ın AAC si değil tüm Bluetooth sıkıştırma yöntemleri kayıplıdır. Ancak kalite farkı gittikçe açılıyor tabi. Aptx HD ve LDAC ın sunduğu aktarım kalitesi (özellikle LDAC) bu kaybın daha az olmasını ve daha dinlenilebilir bir aktarım sağlıyor.

Tam anlamıyla kayıpsız müzik ancak kablo ile ve kayıpsız müzik dosyası kullanılarak alınabilir. (Tabi bu "kayıpsız" ifadesinin de dosyanın elde edildiği dijital kayıda göre kayıpsız olmak anlamına geldiğini de akılda tutalım.)

Collapse Signature Expand Signature
  5. FSM637

FSM637
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam öncelikle zahmet edip böyle açıklama yaptığın için teşekkür ederim ilk mesajındaki olayı anladım.
    Lakin önerdiğin beoplay e8 adlı kulaklık 2000 tl civarı ve bu benim max. bütçemin 2 katı.
    2.olarak önerdiğin kulaklık ise benim tercihime uymayan bir görünüme sahip.
    Tekrar teşekkür ediyorum.
    Başka bir önerisi olan varsa almak isterim.

6. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Sony WF-1000XM3 şu an 1090 TL tam aradığınız kulaklık. Ve desteklediği en yüksek codec AAC yani iPhone ile en yüksek potansiyelinde kullanabilirsiniz.

FSM637 bunu beğendi.
  7. FSM637

FSM637
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Çok teşekkürler hocam,kulaküstü olarak da bir alternatif önerebilir misiniz?

8. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Yine 0-1000 TL için mi ?
    BT mi kablolu mu ?

9. FSM637

FSM637
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet hocam,
    BT olursa güzel olur.

10. heja-maica

heja-maica
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhaba kulaküstü kablosuz kulaklık almayı düşünüyorum bütçem 1000 lira eğer farka değecek bir model olursa 1500 liraya kadar çıkabilirim. Şuanda ibasso it01 kulakiçi kullanıyorum. Sesi beni pek memnun etmedi daha önce kullandığım powerbeats 2 nin sesinden daha memnundum. Herhangi bir müzikçalarım vs. yok iphone telefondan dinliyorum. Büyük çoğunlukla rap dinliyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

#3650 heja-maica, 6 Nisan 2020
    Son düzenleme: 6 Nisan 2020
  11. beetjover01

beetjover01
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    1750 TL kadar kulaklık önerisi
    Kulakiçi ya da kulakdışı olabilir. Kesinlikle bluetoothlu.
    Senhnheiser, bose, beyerdynamic vs. iyi markalardan önerebileceğiniz kulaklara açığım. Amazon türkiye'den almayı planlıyorum, başka site varsa onlara da açığım. (hepsiburada, n11 gibi vıcık siteler hariç.)
    sevgiler

12. theodyofil

theodyofil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    115
    Uygun fiyatlı bir alternatif olarak Anker Soundcore Life Q10 öneririm. En büyük özeliği, şarjının neredeyse 60 saat gidiyor oluşu. Şuanda 299 Tl'ye bulabilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/anker-s...Md9XNDule9LtgELSoy7TEwK0KoaymohBoCIXYQAvD_BwE

Siz buna bir bakın. İlla daha premium bişi olsun diyorsanız başka öneriler de yaparım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 6 Nisan 2020 ---
    Fiio FH7

a.ekin ve onurdogan4 bunu beğendi.
  13. FSM637

FSM637
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Biraz daha kaliteli olursa iyi olur.

14. Hi-res

Hi-res
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Aynen katılıyorum hocam, Bluetooth aktarımı isteyen kullanıcılar için en iyisi ldac. Bluetooth Konfor için çok iyi bir özellik ancak konfor istiyorsan kaliteden ödün vermemiz gerekli.

Chaturanga bunu beğendi.
  15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,086
    LDAC teoride AptxHD'den daha iyi, ancak cok daha az stabil. Ideal sartlar bozuldugunda, ki bu verici ile araci arasina bir vucut uzvu girmesi bile olabiliyor, kalitesi direk dusuyor. Velhasil dinleme esnasinda hangi degerlerde dinlediginizden cok emin degilsiniz. Hareketsiz ortamda alici ile verici yan yanayken super, ama o durumda zaten kablo kullanilir. Hatta LDAC destegi olan bir cok cihaz, LDAC protokulunu, reklami yapilan en yuksek degerlerde degerlendirmiyorlar. Bir defa direk 990Kbps ile baslayan cok az. Test edilen bazi Samsung'lar 660Kbps ile basliyor, Google Pixel 330 Kbps ile basliyor, ki AptxHD 576Kbps.

Velhasil AptxHD ile LDAC arasi fark cok onemli degil anladigim kadariyla. Ikisi de gayet iyi.

#3655 zxc, 7 Nisan 2020
    Son düzenleme: 8 Nisan 2020
    border66 ve theoldman bunu beğendi.
  16. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    433
    Pek çok markayı test etme, bir kısmını usun kullanma fırsatım oldu. Arada çok büyük sayısal fark yok ise kulaklığın diğer bileşenleri de giriyor devreye.

Peki bu aptx adaptive teknolojisi için ne düşünüyorsunuz?

Collapse Signature Expand Signature
    #3656 theoldman, 7 Nisan 2020
    Son düzenleme: 7 Nisan 2020
  17. theodyofil

theodyofil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    115
    Temel öne çıkan noktası düşük gecikme süresi. Oyunlar ve video aplikasyonları için daha uygun kaçıyor. Bunun yanında ses kalitesi de çoğu kişinin, çoğu ekipmanı ile aptx hd ile arasında bir fark duyamayacağı kadar iyi.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 7 Nisan 2020 ---
    Fiyatı uygun değil biliyorum fakat Bowers & Wilkins Px'i değerlendirmenizi tavsiye ederim. Oldukça karakterli ve premium bir kulaklık.

18. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    LDAC en iyisi ve LDAC ile aptx'ler arasında fark olduğunu düşünüyorum. Aptx HD ve düz aptx'i ayırt edemedim. Aptx ile AAC arasında ve AAC ile SBC arasında da önemli bir fark var.

Tabi bu farklar minimal farklar, LDAC ile SBC arasındaki toplam fark bile aşırı fazla değil.

theodyofil bunu beğendi.
  19. emin50

emin50
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    bende lg v30 var yüksek empedans modunda kablolu kulaklıkla dinlediğim müzik kalitesi ile bluetooth üzerinden earstudio radsone es100 ile ldac ile dinlediğim müzik kalitesi farkı yok denecek kadar az

theodyofil bunu beğendi.
  20. theodyofil

theodyofil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    115
    Doğrudur hocam.