Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Himan

Himan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Arkadaşlar bu kulaklıklardan birini almayı düşünüyorum, hangisini seçmem daha doğru olur, yada "farketmez hepsi işini görür" mü dersiniz. Görüşleriniz için teşekkür ederim.
    Beyerdynamic DT 770 Pro Dinamik Kulaklık
    Beyerdynamic DT 990 Pro Stüdyo Kulaklık
    Audio-Technica ATH-M50x Professional

2. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    437
    dt990 pro; acik tip bir kulaklik diger ikisiyle kiyaslamak dogru olmaz

dt770 pro; 250 ohm modeli icin konusabilirim, tizleri acik seven biri olmama ragmen sibilansa cok duskun bulmustum. basslar yogun ancak punchy degil daha cok yaygin tabir edilebilecek dolgun basslara sahip. gozlukle kullanimi beni rahatsiz etti, yastiklari normalde yumusak ve buyuk, konfor saglar normal kullanim icin sanirim ancak gozlukle kullanimini onermem. 990 daha konforlu bu konuda. cikarilamayan kablosu da bence sorun zira uzun bir kabloyla geliyor, 250 ohm sarmal kabloya sahip olsa da bu kez de agir bir kablo. bir sure kafamdan boynuma indirip arkadasim, esim ne diyor diye dinleyeyim derseniz yine rahatsiz cunku kuplar cok buyuk, cenenizi hareketsiz birakiyor. neden meshur bir model hic anlamadim, yalnizca bana hitap etmemis te olabilir ancak iade ettim memnun kalmayip.

m50x; birkac mesaj yukarida hakkindaki dusuncelerimi baska bir arkadasla paylasmistim oradan bulabilirsiniz.

Collapse Signature Expand Signature
    Himan bunu beğendi.
  3. Himan

Himan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Cevabınız için teşekkür ederim, ben de gözlük kullanıyorum M50x benim için de uygun olur. Son bir soru, bu kulaklık için amfi almam gerekirmi. Pc de müzik ve film için kullanacağım.

4. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    437
    Ben konforu biraz daha artırmak için mod pad de aldım şu anda çok rahat gözlükle. M50x amfisiz de sürülebiliyor dahili dac iyi cozuyor ose keyifle kullanılıyor. Ben laptopta oyun oynarken dahili dac ile kullanıyorum, laptopun dac ı oyun için iyi optimize edildiği için. Note 8 de biraz eksikligi çekiliyor ancak o haliyle de dinlebebiliyor.

Himan bunu beğendi.
  5. Himan

Himan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Teşekkürler.

theoldman bunu beğendi.
  6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,144
    Sadece DT 990 Pro'yu denedim. HD600'den sonra dengesiz gelmisti bana. Basslari ve tizleri oldukca kuvvetli. Uzun suredir HD600 kullaniyor olmasam muhtemelen hosuma giderdi diye dusunuyorum. Notr kesinlikle degil. Neresi "pro" cok anlamis degilim :) Saglam gerci :)

7. Himan

Himan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Çok teşekkürler...

8. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    244
    m50x biraz midleri fazla ön planda tutmuş ve tizler parlak benim zevkime göre. Bas sunumu oldukça keyifli. Mobil cihazlardan rahat sürülüyor, equalizera güzel tepki veriyor, ayrıntı seviyesi başarılı. Kulaklı amfisiyle de çok başarılı sonuçlar çıkarıyor. Hemen hemen aynı dönemde edindiğim Sennheiser momentum overear aynen dururken, m50xin padleri soyuldu. Bu da aklınızda bulunsun, 1-2 sene sonra, kullanıma bağlı olarak, pad değişimi gerekebilir.

9. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    189
    Dt770 pro 80ohm. Daha önce jazz ve özellikle FUNK müzikte deneyimleyen oldu mu ? Ses parlak kaçabilir , bakır kablo ile modlanabilir sanki.

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Merhabalar,

Halihazirda iP8 ile B&O H3 kullanıyorum.
    Tizlerdeki temizlik ve zillerin detaylı (bulunduğu noktaya göre) duyulabilmesi, gitar tonlarındaki gücünden aslında memnunum ama artık bir üst seviyeye çıkmak istiyorum. Eğer üretmiş olsalardı yine kablolu olarak istediğim için H3 modelinin abilerine bakacaktım ama sanırım H3 tek kablolu kulak içi kulaklığı B&O’nun. Dolayısıyla bu konuda da forumdaki işi bilen insanların yardımına ihtiyacım var.
    Whitechapel, Thy Art is Murder vb. hızlı seyreden metal müzikler dinliyorum.

İkinci el de olabilir hiç sorun yok bu bağlamda bütçemi 700 tl olarak belirledim. Ha bir de kulak içi olması şartı var diğerlerindeki taşıma durumuna hiç alışamadım. Yardımlarınızı bekliyor şimdiden çok teşekkür ediyorum.

#3710 Arizona Dream, 18 Nisan 2020
    Son düzenleme: 18 Nisan 2020
  11. heja-maica

heja-maica
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    İyi akşamlar 2 hafta önce forumda olumlu incelemeler aldığı için 1000XM3 aldım ancak ses profili bana çok uymadı basslar çok fazla ve doğru gelmedi müzik dinlerken başım ağrıyor resmen 100 tl lik eski kulaklığımla daha çok keyif alıyorum. Genelde rap müzik dinliyorum 2 bin tl bandında kablolu kafaüstü kulaklık tavsiye eder misiniz? DAC vs. yok iphone üzerinden müzik dinliyorum bu arada.

12. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    104
    XM3'e EQ gerekiyor. 62 hz -4 dB ,125 hz -2 dB basıp deneyin.

13. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    437
    bang and olufsen h6 olabilir aradiginiz urun.

14. Himan

Himan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Çok sağ olun, kulaklığı henüz sipariş vermedim, ama sipariş verdiğimde ilk işim @theoldman arkadaşımın önerdiği siteden kadife ped almak olur. Teşekkürler.

theoldman ve border66 bunu beğendi.
  15. Berkas

Berkas
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Merhabalar, bir tane kulak üstü bir kulaklık almak istiyorum 5 yıldır philips kullanıyordum. kulaklıkları düzenli kullanan birisiyim şu anda 600 tl civarında bütçem var aşağıda ki kulaklıklar yada öneriniz varmı?
    Marshall major 3 kablolu ( kablosu çıkabiliyor ve kaliteli)
    Sennheiser hd400s (kulak çevreleyen)
    Urbanears plattan 2 bluetooth (hem kablolu hem bluetooth olması) kalitesini pek bilmiyorum.
    Sebepleri ile birlikte bu kulaklıklar var, şimdiden teşekkür ederim.

16. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    244
    Marshall işçilik olarak gayet iyi ve sağlamdır. Ses karakteri biraz tiz ve mid ağırlıklı ancak bas frekanslar da cılız değildir. Clamping force dediğimiz uzun kullanımda kafayı sıkıştırma biraz vardır ve kulaküstü olması sebebiyle kulakta bir miktar ağrı yapabilir. Sennheiser Marshall kadar yüksek ses seviyesine çıkmaz ama daha temiz ve ayrıntılı çalar. Kulak çevreleyen olduğu için biraz daha rahattır ve bas tepkisi earpadler de derin olduğu için biraz daha fazladır, kablosu Marshall gibi çıkarılabilir, Marshall kadar dışarıya ses kaçırmaz. Ancak Sennheiser earpadler büyük olduğu için uzun kullanımda terletebilir, minyon tipli biriyseniz kulağınızda büyük durur. Urbanears malzeme ve ses olarak tavsiye edebileceğim bir kulaklık değil.

Berkas ve Himan bunu beğendi.
  17. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Yardımlarınızı bekliyorum :)

18. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    437
    Bahsettiğiniz skalada bir tek marshall ı denedim, @border66 daha tecrübeli, daha doğru yönlendirme yapabilir, ben bakmadığınız yöne dikkatinizi çekeyim istedim. Anc ve kablosuz özellikli plantronics go810 önereceğim. Ayak üstü mağazada deneyimledim bu modeli ancak daha önceden kablolu tecrübem var marka hakkında. Dayanıklılık ve işçilik konusunda sınıfında çok iyi. Philips kullandığınız için ses beklentinizi az cok tahmin ediyorum. Go810 günlük kullanım için hafif bass a yönelik, eğlenceli ve konforlu bir kulaklık. Bütçeniz içinde kalan bir alt modeli ise ancsiz benzer karakterde diye tahmin ediyorum ancak denemedim.

Himan bunu beğendi.
  19. heja-maica

heja-maica
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    İyi akşamlar 3. kere yazıyorum tavsiye verebilirseniz beni çok mutlu edersiniz :) 1 hafta önce Sony WH1000XM3 aldım ancak sesi beni tatmin etmedi. Basslar çok yoğun ve diğer sesleri örtüyor gibime geldi dinlerken çok yoruyor. Forumdaki bazı öneriler üzerine değişik EQ ayarlarını denedim ancak yinede ısınamadım kulaklığa. Bende kablolu bir kulaklık almaya karar verdim. Bütçem 2000TL kulakiçinde önerebileceğiniz iyi model varsada düşünebilirim ancak kulaküstüler daha iyi ses veriyor sanırım. DAC vs. yok iphone üzerinden genelde rap müzik dinliyorum. Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler...

20. Karna

Karna
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    İphone ile kullanıcaksan 2000tl lik kulaklık almana gerek yok o tel ile hakkını veremezsin dac+kulaklık daha mantıklı olur