Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. heja-maica

heja-maica
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    DAC nedir hiç bilmiyorum Fiio Q1 Mark II iyi midir? 1000 TL sanırım onu alırsam 1500 bütçem kalıyor kulaklığa

2. Himan

Himan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    İyi akşamlar. Arkadaşın sorusuna ek olarak bende bir soru sormak istiyorum. Pc'de dinlerken DAC lazım olurmu yine de? ATH-M50x için

3. Karna

Karna
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Ben kullanmadım ama incelemeler var forumda bak istersen

4. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    104
    @seyhan___
    "Harici amfiye bağlı bir kabloyla besleyip aynı anda da kendi power amp ını açmayı denemedim açıkçası üst üste 2 dijital ses imzasının çamur olması düşüncesiyle."

Bunu bir deneyin. Bu şekilde ses kalitesini beğenenler var.
    Bir de Fiio M6 ile kullanmışsınız, eski bir cihazdır bluetooth çipinin çok kaliteli olduğunu sanmıyorum. Modern telefonlarla (Samsung Galaxy S serisi mesela) LDAC kullanırken bağlantı sorunları olmuyor ve sesi ben şahsen beğeniyorum.
    Bir de zaten denediniz mi bilmiyorum ama EQ ile bass'ı 4 dB civarı azaltın çok fark yaratıyor.

seyhan___ bunu beğendi.
  5. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Yok mu kimsecikler ☹️

Collapse Signature Expand Signature
    Himan bunu beğendi.
  6. heja-maica

heja-maica
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Katılıyorum bendede aynı kulaklık var hatta iade edecektimde o kulaklığın olayı zaten kablosuz olması ve NC özelliğinin baya iyi olması hi-fi ses beklememek lazım. Bu arada EQ ayarlarında sırayla +2 +4 +6 +5 +5 yapıp clear bassı -3 yapınca baya farkediyor ses kulaklığın kendi sesleri çok bas ağırlıklı biraz EQ ile düzeltilebiliyor.

Himan bunu beğendi.
  7. seyhan___

seyhan___
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    thenongran
    Siz söyleyince bir araştırdım evet samsung galaxy s20 bluetooth 5.0 kullanıyor m6 ise 4.2.
    Muhtemelen bağlantı sorunları indirgenmiş olabilir.
    Ancak Kafanızı hiç kıpırdatmadan Ldac yüksek ses kalitesi bağlantısıda kursanız ( kesintisiz ) hi-fi ya yaklaşırmı kalibresi bilemedim. Ha bu arada bağlantı kalitesi yanında bant genişliği kbps cinsinden (ldac vaad edilen 990 kbps) farklımıdır fark varsa da bu seviyede bir teknolojiyi kulağımız haricinde realitede test edebileceğimiz bir uygulama varmıdır bilgim yok açıkçası.EQ ile deneyeceğim ama bu kulaklıktan soğudum nedense.Şu corona olmasa arkadaşlarım arasında da illa bulacağım bir yüksek versiyon bluetooth telefon kullanıcısı ..

Himan bunu beğendi.
  8. Berkas

Berkas
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Sennheiser hd400s aldım 1 saat önce geldi ses kalitesini kıyaslayamam marshall ile bilmiyorum ama ses yüksekliği fazla bile full seviyede dinleyemiyorum özellikle laptopta, ses izalasyonu çok iyi dışarıdan ses alamayınca biraz garip geldi dışarıya da neredeyse ses vermiyor kulağı çok iyi sarıyor ve 1 saattir çıkarmadım hiç ağrı yapmadı. dediğiniz gibi biraz büyük kulaklık ama boyum 185 çok sırıtmadı iphone kulaklığı ve eski kulak üstü philips kulaklığım vardı çok fark ediyor kaliteli bir kulaklık ile müzik dinlemek teşekkür görüşleriniz için.

border66 bunu beğendi.
  9. Himan

Himan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Arkadaşlar bu mesajımı ilk mesaj olarak kabul edin lütfen. Daha önce ne istediğimi bilmeden yazdığım mesajlar oldu.

SENNHEISER HD 559 gibi olsun, ve mikrofonu olsun dersem ne önerirsiniz.
    Kulak çevreleyen, microfonu olsun, kapsül açık, kapalı farketmez. İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim

10. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Merhaba. Yeni üyeyim bir süredir iyi bir kulakiçi model bakıyorum. Hatta iki model de olabilir. Şu an HTC MAX 310 kullanıyorum. HTC 10 kulaklığı olarak biliniyor. Kulaklık şimdiye kadarki en kullandığım en iyi kulakiçi model. Fakat seslerinde sanki bir yapaylık var gibi. Doğal gelmiyor gibi hissettiriyor. Ayrıca 35 ohm olduğu için ve elimdeki telefonun içersindeki DAC kulaklığı çok rahat biçimde sürebildiği için aşırı yüksek seste kullanmama rağmen bozulmayan detaylı bir ses alıyorum. Ama dedim ya bir yapaylık var gibi. Bu kulaklık elektronik müziklerde harika bir deneyim sunuyor. Bu kulaklığı aratmayacak ve aynı zamanda en az onun kadar yüksek sese ve detaya sahip bir model bakıyorum. Müzik türü olarak genelde elektronik tarzda müzikler dinliyorum. Fakat yeri geldiği zaman yüksek detay isteyen klasik batı müziği de dinlemek güzel. Özellikle senfoni ve konçerto gibi türlerde tüm enstrümanları duyurabilen zengin detaya sahip bir kulaklık olmalı. Özellikle klasik müzikte detay çok önemli bir konu olduğu için bu konuda başarılıysa diğer türlerde de sorun çıkarmaz sanırım. Bas olarak da güçlü olan ama asla tizleri boğan bir bas olmasın istiyorum. Bu konuda tavsiye verebilir misiniz?

11. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    189
    Merhaba öncelikle, dac ses yükseltmez, güç veren amfi katıdır. Telefonlar da size zaten yapay ses harici bir şey sunmaz keza bunun için bir Dap almak her zaman iyidir. Ayrıca kullandığınız kulaklığı denemiş birisi olarak bu hobide, gece gündüz farkı oluşturacak bir çok kulaklık mevcut. Elektronik müzikte yapay sesler sorun yaratmıyor elbette ancak klasik müzik için de geniş sahne şart kanımca. Yapay değil de gerçek sesleri duymak istiyorsanız işin rengi değişiyor elbette, sanki earsonic es 3-5 gibi ürünlere bakabilirsiniz. Güçlü basslar, elektronik müzik için de birçok kullanıcı tarafından önerilen kulaklıklar. Tabi burada bir meblağ belirtirseniz birçok kişi size yardımcı olacaktır. Eğer Stream ( spotify vb.) Uygulamalar için telefondan müzik dinliyorsaniz, özelden yazarak tavsiye alabilirsiniz, illa ki Stream kullanmanıza gerek yok her şeyi uygun yollarda bulabilirsiniz ( müzik anlamında )

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Spotify kullanıyorum ve 320 kbps ile dinliyorum. Gördüğüm birkaç model var bunlar elektronik müzikte ve klasik müzikte nasıldır bilemedim. Aslında aşırı pahalı pahalı bir şey de olsun istemiyorum. Gel gelelim pahalı diye aldığımız kulaklıklar dışarıda 100 dolar civarı satılan milletin 100 lira verir gibi aldığı ucuz kulaklıklar. Bize gelince fiyatları 1000 liraya falan denk geliyor.

Şu model sizce nasıl? Özellikleri baya iyi görünüyor.
    http://sea.audio-technica.com/products/headphones/lifestyle/all-earphones/ath-cks1100is-0

Bir de Marshall Model IE var. Yorumlar da olumlu ama elektronik ve klasik müzikte hayal kırıklığı yaşar mıyım acaba? HTC MAX 310’a göre nasıldır?

https://www.hepsiburada.com/marshall-mode-ie-kulakici-kulaklik-pm-HB000004P3KU

13. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    189
    Şunu satıyorum bunu satıyorum diye olaya girmek yerine birkaç alternatifi ile sunulda daha iyi olur sanki. Bütçe belirtmek iyidir her zaman, audio Technica icin ise ben pek olumlu şeyler söyleyemeyeceğim. Siz maksimum fiyat belirtin altrrnatifli bir kaç bir şey diyelim.

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    217
    Syn totem hocam ben bu forumda 3 günlük bir kullanıcı değilim bilen bilir arkadaşın arayışta olduğu tarzda bir kulaklık olduğu için assagi yukarı onu uzmeyecek fiyat aralığında olduğu için kendisine böyle bir acjklama yaptım inceleme linkini de paylaştım bakar okur kararını verir alır veya almaz onun bileceği olay bizler sadece yardımcı olmaya çalışıyoruz

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Hocam Audio-Technica CKS90/CKS77X ve Sennheiser CX 300s kullanmış biri olarak kesinlikle 32 ohm aşağısı bir ürün düşünmüyorum. Neredeyse hiç ses vermiyorlar.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 28 Nisan 2020 ---
    Bütçe 1000 liraya kadar gider ama olabildiğince ekonomik ve güçlü olsun istiyorum. 500 liraya kaliteli bir şey bulunabilir mi?

16. theodyofil

theodyofil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    117
    Nerede kullanacaksınız kulaklıkları daha çok, sessiz sadece sizin bulunduğunuz ortamlarda mı yoksa bir nebze daha gürültülü ortamlarda mı?

Himan bunu beğendi.
  17. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    217
    Öncelikle şunu açıklığa kavusturalim baş ağırlıklı mi ? Dengeli mi? Odak noktaniz enstrüman ayrımı ve sahnemi yoksa bas tiz. Olsun köyü çalsın önemli değil mi diyorsunuz anlamak için soruyorum çünkü edm tarzı dinlediğiniz yazmissiniz bunun yanında klasik te dinliyorsunuz bu ikisinin aynı anda keyifle dinlenebilmesi için orta üst seviye bir iem veya kafa üstü gerekir diye düşünüyorum mesela flc8n çok fazla çeşitli filtrelerle sesi değiştirmek mümkün fakat bildiğim ve herkes tarafından çok beğenilen bir kulaklik olan ibasso it01 sizi tatmin edecektir kendisi tam bir alrounder fiyat olarak da 750-1000 civarı bulunabilir tabi satan varsa

18. Himan

Himan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Merhaba, sadece benim bulunduğum, sessiz ortamlarda dinleyeceğim.

Forum da vakit geçirdikçe, aslında pro kulaklığa ihtiyacım olmadığını anladım
    SENNHEISER HD 559 benim için yeterli olur diye düşünüyorum.

Ama arkadaşlarım ile konuşmak için mikrofona da ihtiyacım var.
    Mikrofonu olan, uzun süre kullandığımda rahatsız etmeyecek bir kulaklıkğa ihtiyacım var. 1000-2000'e kadar da çıkabilir. Bütün forum'a teşekkür ederim.

19. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Genel anlamda dengeli ama basın daha baskın olduğu bir kulaklık olmasını tercih ediyorum. Öyle Sony gibi şarkıyı katleden tizleri ve midleri boğan güm güm bas veren boğuk bir kulaklık da istemiyorum tabi. HTC MAX 310 bu konuda harika diyebilirim. Şunu da söyleyeyim müziklerimi 320 kbps’de Spotify’da dinliyorum iPhone 6s kullanıyorum ve ileride daha üst seviye bir telefona geçeceğim. Telefonumda farkettiğim şey şu ki düşük empedanslı kulaklıklardan verim alamıyorum. CKS77X/90/CX 300s gibi 16-18 ohm’luk kulaklıklar çok düşük ses veriyor. Ses yüksek olmadığı için doyurucu bir ton alamıyorum. En az 32 ohm olmalı. Ki halihazırda elimde mevcut. Bu sebeple 45-50 ohm’luk bir kulakiçi model bakıyorum. Çünkü okduğum kadarıyla empedans değeri yükseldikçe ses yüksekliğinin yanında detay ayrımını da artırıyormuş.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 29 Nisan 2020 ---
    Sizce bunlar nasıl?

Beyerdynamic iDX 160 iE
    https://www.hepsiburada.com/beyerdy...lakici-kulaklik-p-HBV0000026KLH?magaza=FUYUBU

Empedans: 47 ohm
    Hassasiyet: 107 dB
    Frekans: 20Hz - 25kHz

Powerbeats3
    https://www.hepsiburada.com/powerbe...-mq362ze-a-p-HBV00000B00ME?magaza=Hepsiburada

Apple W1 çip
    Empedans: 50 ohm
    Sürücü: 10 mm
    Hassasiyet: 96 dB
    Frekans: 20Hz - ?kHz

Kablolu olarak da bunlar var.

SoundMAGIC E50C
    https://www.hepsiburada.com/soundma...kici-kulaklik-p-HBV0000026KLD?magaza=Hesaudio

Empedans: 51 ohm
    Sürücü: 10 mm
    Hassasiyet: 102 dB
    Frekans: 15Hz - 22kHz

Denon AH-C821
    https://www.hepsiburada.com/denon-ah-c821-siyah-kulak-ici-kulaklik-p-HBV00000EPE9E?magaza=Vavstore

Empedans: 46 ohm
    Sürücü: 12 mm
    Hassasiyet: 110 dB
    Frekans: 4Hz - 40kHz

iPhone 6s kullanıyorum hangisi daha uyumlu performans verir? Sanki en iyisi Denon gibi geldi.

#3739 TechnoRom, 29 Nisan 2020
    Son düzenleme: 29 Nisan 2020
  20. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    217
    Bu bahsettiğim empedanslarda kulaklıklar için hiçbir telefon tadında dinleme zevki vermez empedans arttıkça kaynnagin çıkış gücü de güçlü olmalı harici AMP kullanman gerekir kulaklıktan tam verim alabilmek icin yinede sen bilirsin iyi araştır derim zaten bu konu ile alakalı forumda konular mevcut

Şahsen benim fikrim telefon ile dinlenecekse 32 ohm ve altı kulaklıklar tercih edilmeli . Heee yok ben boyut atlamak istiyorum çözünürlük iyi olsun diyorsan tamam 32ohm ve üstü ama harici dac&AMP olmadan olmaz veya ayrı bir dap bunun için bütçe dostu dac&AMP kar mevcut örneğin hidizs sonata HD , ibasso dc02, musiland mu1-2 gibi