Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. shadow3804

shadow3804
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Merhabalar, dap ve kulaklık için 1500 TL bütçe ayırdım, şu an elimde cowon j9 ve cks77 mevcut. Genelde pop ve klasik müzik dinliyorum. Önerilerinizi alabilir miyim.

2. heja-maica

heja-maica
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhaba yeri burasımı bilmiyorumda iem kulaklığımın kulağa sokulan kısmındaki koruyucu tel gibi şey çıktı. İçine kir kaçmasından korkuyorum o kısma yapılabilecek birşey var mıdır?

#3782 heja-maica, 7 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 7 Mayıs 2020
  3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,101
    Aklima tülbent geldi iyi mi :D

4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    nozzle kısmındaki ızgara mı ayrıldı hocam?

5. heja-maica

heja-maica
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Evet o gri ızgara çıktı

6. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    nasıl başardınız? :) bunca yıl kulakiçi kullanırım daha ızgarayı kaldırmayı beceremedim,eğer değişebilir nozzle değilse yapacak pek birşey kalmıyor sanırım. hafif pense ile sabitlemeyi deneyebilirsiniz.

7. heja-maica

heja-maica
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    1 tanesi farkında olmadan çıkmış diğerindende ses az gelmeye başlamıştı kendim çıkardım :) şuan ızgarada yok yani elimde. Neyse böyle kullanmaya devam o zaman. Bunların artık değişebilir olması lazım bence zamanla içine kir kaçıyor tıkanıyor vs vs

8. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Çatlayana kadar kullan hocam sonra yenisini düşünür alırsın boşver.

onurdogan4 bunu beğendi.
  9. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    it01 değişebilir nozzle olarak da piyasaya verildi ama sizin elinize 1. versiyon geldi sanırım :) ızgarasız da kullanırsınız problem değil. köpük uç ile kullanırsanız onlar bir nebze daha iyi tutuyor kiri vs. dipnot olsun :)

heja-maica bunu beğendi.
  10. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Poşet çay kağıdından 2 kat, @zxc hocamın dediği gibi tülbent mantığında boşlukları kapatın, sabitlemek için pritt kullanabilirsiniz, hem kire engel olacak hem sese katkısı olacak bir upgrade:) Ben kanas pro yu böyle kullanıyorum, çok memnunum açıkçası…

#3790 barocka, 8 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 8 Mayıs 2020
    refuserQ, heja-maica ve fastfalcon bunu beğendi.
  11. heja-maica

heja-maica
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhaba drop.com'dan sipariş vericem 2 kulaklık arasında kaldım HE4xx ve HD6xx arasındayım daha önce hiç açık kulaklık kullanmadım yeni tür müzikler dinlerden (EDM, rap vb.) bass performansı hangisinin daha tatmin edici olur daha önce hiç açık kulaklık kullanmadım ancak HE4xx'in 35 ohm olması dikkatimi çekti şuan amfim yok ve pc üzerinden daha kolay sürülebilir gibi. Siz hangisini tavsiye edersiniz.

12. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    Collapse Signature Expand Signature
    refuserQ, heja-maica ve barocka bunu beğendi.
  13. Onur668700

Onur668700
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    Hd650/hd6xx in basları gayet tatmin edicidir. He4xx dinlemedim. Fakat düşük ohm olmasına rağmen hakkını vererek sürülebilmesi için amfi gerektiğini okudum birçok yerde. Bunu dikkate almanızı öneririm

14. heja-maica

heja-maica
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Anladım HD599'un sürülmesi daha kolaymış sanırım onda karar kıldım.

15. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    437
    Drop versiyonlarını bilmiyorum ancak he4 serisi çok elektronik müziğe gidecek gibi değil. He400i kullanmıştım uzunca. Sürülme olarak şöyle anlatayım, laptop çıkışından yeterli güçte ses alıyorsunuz ancak amfili halinin yarısı detayında çalıyor, sahne daralıyor. Bu kulaklığı almanın anlamı kalmıyor.

heja-maica bunu beğendi.
  16. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,101
    HE400i'ün bass'ı HD600'den az.

17. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Arkadaşlar burada tam olarak ne diyor açıklayabilecek biri var mı?

18. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Iphone 6S'in 4.5 Ohm çıkış empedansı varmış ve 36 Ohm üzeri empedanslı kulaklıkları sürebiliyor demiş ama birçok daha küçük empedanslı kulak içiler hariç demiş.. Yani dediğine göre 36 Ohm'dan küçük empedanslı kulaklıklara fazla güç vereceği için kullanılamaz demek istemiş.

Ama sattıkları adaptörün 0.37 Ohm çıkış empedansı olduğu için 3 Ohma kadar tüm düşük empedanslı kulaklıkları da normal şekilde süreceğini söylemiş.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 10 Mayıs 2020 ---
    6S için böyle bir durum var mı cidden ilk kez duydum

19. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    iPhone 6s’in içinde Cirrus Logic 338S00105 çözücü ve Cirrus Logic 338S1285 amplifikatör mevcut. Araştırdığım kadarıyla oldukça kaliteliymiş. Bu sebepten dolayı telefonun içindeki DAC’ın tam manasıyla hakkını verebilecek bir kulaklık arayışı içersindeyim. Kafaüstü düşündüm ama yanımda taşımak çok zor olacağı için kulakiçi araştırmaya karar verdim. Daha önce 16 ohm’luk CKS90/77X modelleri ve 18 ohm’luk CX 300s kullandım. Fakat hep düşük ses aladım daha doğrusu bu kulaklıkların sunduğu maksimum verimi zaten alıyordum ama benim için yetersizdiler. Ne zamanki 35 ohm’luk HTC MAX 310’a geçtim ses yüksekliği olarak diğerleriyle arasında resmen uçurum vardı. Hem yüksek hem çok daha detaylı ve hem de daha net bir ses elde ettim. Normalde düşük empedans = yüksek ses iken yüksek empedans = düşük ses anlamına geliyor. Fakat çıkış gücü yüksek bir amfi varsa yüksek empedanslı kulaklık daha yüksek ses verir. Buradan hareketle telefonumda 35 ohm kulaklıkla aldığım ses 16 ve 18 ohm kulaklıklarla aldığım sesten çok daha yüksek olduğu için telefonun DAC kalitesine daha uygun kalitede bir kulaklık aramaya başladım. Sayısal değerleri ve fiyatı göz önünde bulundurarak en iyisi Denon AH-C821 gibi duruyor.

https://www.denon.com/tr-tr/shop/inearheadphone/ahc821

Kulaklığın özelliklerine değinirsek:

4Hz - 40,000Hz
    12 mm dinamic sürücü
    110 dB hassasiyet
    46 ohm empedans

Ayrıca iPhone’un standart kulaklığı olan EarPods’un da https://www.quora.com/What-is-the-driver-specification-of-apple-earpods adresinde 45 ohm empedans değerinde olduğu yazıyor. Ona yakın bir değerde olması kulaklıktan maksimum verim alabileceğimi gösteriyor gibi. Yalnız bu kulaklığı kullanan birini hiç görmedim. Ama gördüğüm kadarıyla oldukça kaliteli bir yapısı var gibi.

#3799 TechnoRom, 10 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 10 Mayıs 2020
  20. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,101
    Amfinin çıkış empedansının, kulaklıktan çok daha az olması gerekir, yoksa distortion yapar. Neymiş iPhone'un çıkış empedansı 4.5 Ohmmuş da, o yüzden çooook düşük empedanstaki kulaklıkları süremiyormuş...

Ama o adaptör 3 ohm empedanstaki IEM'leri sürebiliyormuş.

5 Ohm'dan düşük empedansı olan olan IEM bulabilene aşkolsun...

theoldman bunu beğendi.