Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Hocam şöyle bir yazı buldum ama sitenin ismini vermek doğru olmaz.

2. Hi-res

Hi-res
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Merhaba, kulak içi basshead kulaklık öneriniz nedir. F850, 3003 gibi efsanelerden ve satmak isteyen varmıdır? Ve ue900s ve imr1 zenith sizce nasıl? Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler..

3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,100
    Daha önce bahsi geçmişti aynı meselenin. Orada da dediğim gibi, bence gereğinden fazla önemsiyorsunuz empedans olayını.

OTL lambalı amfiyle kulaklık eşleştirme dışında çok da önemsenecek bir konu değil. Ses kalitesi ölçüsü hiç değil.

Ama deneyin tabii ki, fikirlerinizi kendiniz oluşturun. Muhtemelen öyle daha sağlam olur.

4. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    imr zenith'i denemedim ama R1 gibiyse işinizi görür. ama izolasyon beklememek lazım.

5. Hi-res

Hi-res
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Peki ue900s hakkında bilginiz varmı

6. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    yok dinlemedim.

7. heja-maica

heja-maica
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhaba bu yeni gelen %30'luk vergi kulaklıkları da kapsıyor mu? Müzik aletleri dediğine göre kulaklıklarada ek vergi gelmiş sanırım hayırlı olsun.

8. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    437
    Daha önce gelenler arasında hoparlörler falan vardı, orada kapsam dâhilindeydi diye düşünmüştüm ama bu da mümkün tabi.

Collapse Signature Expand Signature
  9. SSCC

SSCC
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Selam herkese,
    Ali Express ten satın aldığım kulaklık bugün elime ulaştı. Fatura bedeli olarak 20 usd gibi bir rakam belirtti firma ricam üzerine ve kargo ödemesi olarak 26 TL ödedim. Fatura tarafında düşük yazabilirse satıcı görece düşük vergi çıkıyor.
    İyi akşamlar

10. mahmutkama

mahmutkama
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkese iyi akşamlar, şuanda ibasso it-01 kullanıyorum ve memnunum diyebilirim. 250-300 dolar bandında in ear arayışım var genelde Rap ve EDM gibi sentetik basslı müzikler dinliyorum bu yüzden bass performansı benim için önemli ancak basshead olduğum söylenemez Sony kulaklıklardaki gibi abartı basslar hoşuma gitmiyor. Aklımda Fiio FH5 veya FA7 sizce hangisi söylediğim tarzlara daha uygun olur? Başka tavsiyeleriniz varsa da bekliyorum.

#3810 mahmutkama, 12 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 13 Mayıs 2020
  11. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    SoundMAGIC E50C ile Denon AH-C821 arasında kaldım. n11.com’da iki ürünün de fiyatı uygun görünüyor. Dinlediğim tarz ağırlıklı olarak elektronik. Bunun yanında pop, arabesk ve klasik batı da dinlerim. Anlayacağınız çok çeşitli türleri dinliyorum. Bas benim için önemli ama müziği basa boğmaması da bir o kadar önemli. Malzeme kalitesi hangisinde daha iyidir ve en önemlisi hangisinde daha kaliteli ve detaylı bir ses alabilirim? Telefonum iPhone 6s.

SoundMAGIC E50C özellikleri:
    • Driver: Dynamic, 10mm, Neodymium.
    • Frequency range: 15Hz - 22kHz.
    • Impedance: 51Ω
    • Sensitivity: 102dB.
    • Maximum input power: 20mW.
    https://soundmagicheadphones.com/products/soundmagic-e50c-in-ear-isolating-earphones-with-mic

Denon AH-C821 özellikleri:
    • Driver: Double Air Compression Driver™ 11.5mm
    • Frequency range: 4Hz - 40kHz.
    • Impedance: 46Ω
    • Sensitivity: 110dB.
    • Maximum input power: 250mW.
    https://www.denon.com/tr-tr/shop/inearheadphone/ahc821

Bunlar da fiyatları:

SoundMAGIC E50C

https://urun.n11.com/dj-ekipmanlari/soundmagic-e50c-black-silver-kulakici-kulaklik-P138870017 (620 TL)

Denon AH-C821
    https://urun.n11.com/kulaklik/denon-ah-c821-kulak-ici-kablolu-kulak-P395545885 (649 TL)

Empedansları yakın görünüyor ama frekans aralığı konusunda Denon’un frekans aralığı daha fazla. Sanırım malzeme kalitesi de daha iyi gibi. Sizce hangisini almalıyım?

#3811 TechnoRom, 12 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 12 Mayıs 2020
  12. Hi-res

Hi-res
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Olayın sadece bass ise;
    pioneer dje 1500
    9,4mm dinamik
    6-20khz
    22ohm
    106db
    Hem kulak arkası hemde geleneksel sarkık olarak kulağa takılma özelliğiyle 2000$ lık iem mühendislerinin düşünemediği tasarım
    Ayrıca Mmcx konnektörlü.

Eğer mid tiz de isterim dersen
    Dje 2000 modelini al
    9,4mm dinamik ve 1 armatür mid tiz için hibrit yani
    6-22khz
    30ohm
    106db

ben dana bugün 1500ü aldım
    Kolonlar patlıyor dağlar yarılıyor 905TL nin hakkını veriyor.. sadece kablo ve jack kalın biraz heralde dj ler yerinde duramıyor sağlam yapmak istemiş parti yarıda kalmasın diye.
    Bu özellikler 1000$ lık iem için eleştirilebilir ancak 905TL lik iem için pioneer'a eleştiriyi bırak teşekkür edelir.. Fiyatlar almış başını gitmiş ama bu fiyatı serbest piyasa ekonomisi yapıyor her inceleme bir reklamdır her reklam müşteri. Ne yazıkki hepimiz bu rolü üstlendik. Bu günden sonra Düşük bütçeli ürünlere yönelmeliyim önermeliyim izlemeliyim. Tavsiye ederim..

#3812 Hi-res, 12 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 12 Mayıs 2020
  13. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Bu arada araştırmalarım süresinde bir aydınlanma yaşadım ve kulaklıklarda armatür ve dinamik sürücü farkını keşfettim. Armatür sürücüler sanırım daha net ve hızlı tepki veriyormuş. SoundMAGIC E50C ve Denon AH-C821 dinamik sürücülüymüş. Bunun üzerine armatür sürücülü ürün bakmaya başladım ve karşıma uygun fiyatlı olarak KZ ZS10 Pro modeli çıktı. Üstelik fiyatı da diğerlerinin neredeyse yarısında. Sizce ne yapmalıyım? Armatür sürücülü KZ ZS10 Pro mu yoksa yukarıdaki dinamik sürücülü modeller mi alınmalı? İşin içinde F/P oranı da var.

14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,100
    Hem dinamik sürücü, hem de dengeli armatür içeren hibrit bir model tabii ki :)

15. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Hocam bütçeyi biraz yükseltebilirim. Amacım öncelikle net bir ses. 1More E1010 Quad Driver buldum. Fiyatı benim için sınıra yakın.

En ucuz 714 liraya bulabildim. Sanırım KZ ZS10 Pro’dan daha iyi bir model. Gerçi ZS 10 Pro’da 4BA + 1DD varken E1010’da 3BA + 1DD var. Fazladan bir BA olması KZ’yi ses sunumunda daha kaliteli yapar mı? İlk kez armatür sürücülü kulaklık alacağım için kaş yaparken göz çıkarmak istemiyorum ve bütçemi 700-800 civarına yükseltmişken alabileceğim en iyi modeli almak istiyorum. Yok ZS 10 Pro iyiyse o kadar boşa da para vermek istemem tabi. :D Ama bu fiyata bulabileceğim en iyisi E1010 ise onu kesinlikle alacağım. :)

16. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Tfz T2 modelini tavsiye ederim. Soundmagic e10c kullanıyordum ondan sonra bile arada çok büyük bir değişim olmuş gibi bir fark yaşadım ve şu an sadece T2'yi kullanıyorum.

17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,100
    Prensip olarak hayır.

Uluslararası incelemelerde, fazla sayıda BA sürücülü bir çok CIEM'e tercih edilen Warbler Audio Prelude tek BA sürücülü...

18. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Hocam çok başınızı ağrıttım ama şöyle bir yorum gördüm 1More E1010 hakkında. Yabancı birçok incelemede basların derin ve yerinde olduğunu okudum ve genel anlamda çok başarılı bulunmuş. Bahsedilen Sony H500A dinamik sürücüye sahip bir kulaklık. Basta başarılı bulmamasının sebebi sanırım dinamik sürücülerdeki yüksek volümlü bası bulamamış olması gibi geldi.

19. emin50

emin50
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    eğer imkanınız varsa Audiosense T800 alın ve benim gibi bir daha başka bir kulaklığa bakmayın

onurdogan4 bunu beğendi.
  20. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    405
    Hocam konusu açılmışken bilgi verir misiniz? Otl amfi ile kulaklık eşleştirmede belere dikkat edeceğiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature