Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    405
    Berkhan, Stark satıyor sahibinden’de. Ben tavsiye ederim Purple alternatifi olarak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  2. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    Hibrit sevmiyorum , bi ara bi markanın hibrit kulaklığını denemiştim , ucuz bi markada değildi , sibilanstan kafam allak bullak olduydu ,o gündür elime almadım hibrit , ön yargılıyım yani ..

Burakkkk bunu beğendi.
  3. Endless loop

Endless loop
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Merhabalar maksimum 2500 TL ye kadar bir kulak üstü kulaklık satın almak istiyorum( bu fiyata kadar 2.el bir üründe olabilir). Sadece EDM ve rock müzik dinlemek için satın almayı düşünüyorum. Benim için derin ve solid basslara sahip olması ve enstrümanların sesleri ... Araştırmalarıma göre hoşuma giden kulaklıklar hd 660s, hd 700 ve V moda m100 master. Sizce bunlardan hangisini satın almalıyım. Bunların haricinde sizlerin de tavsiye edece bileceği ürünler var mı ? Tavsiyelerinizi ve yardımlarını bekliyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

4. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    56
    Merhaba, yürüyüş esnasında kullanım amaçlı kulak içi arayışım var. Kafa üstü kullanımını seven biriyim, işitme kaybı (tizlerde) ve çınlama mevcut. Philips shp9500 fiyat olarak ve ses imzası olarak sevdiğim bir model. Bunun kulak içi versiyonu :)) olsa benim için yeterli olacak. Şuan apple ın kablolu kulaklığı ile idare etmeye çalışıyorum ama çokta keyif alamıyorum. Bunların çerçevesinde önerileriniz neler olur.
    Teşekkürler,

5. mavizaman

mavizaman
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selam tavsiye için benim de aradıklarım;
    pc, tercihen tam boy, kablolu, max 300tl civarı, elektronik müzik, derin bas performansı...
    epeyden şöyle bir baktım da;
    tamboyda Pioneer SE-MS5T, Beyerdynamic DT 235, Motorola Pulse Max, Philips SHP2500, SHP8000 , Sennheiser HD 206, Panasonic RP-HTF295E, RP-HT161E gibi
    kulaküstü olan beyerdynamics dtx 350p, marshall major, philips shl'ler ,sennheiser hd 100 gibi modeller mevcut görünüyor.
    ayrıca gittigidiyorda 2.el panasonic htf600 gördüm.
    şimdiye kadar hd202, shp805, hd407 kullandım.

6. Aytac

Aytac
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    102
    HD 660'da sub-bass yok. Her iki müzik türünde de zevk vermez. HD700'de sub-bass birazcık daha iyi olsa da 6 khz'de peak'i çok rahatsız edici. V-moda zaten ses kalitesi olarak düşük bir kulaklık. Yani dinlediğiniz müzik türlerine göre sub-bass'ta roll-off yaşamayan ancak aynı zamanda iyi sahneli bir kulaklık gerekiyor.

Tavsiyem Fostex kulaklıklar olacaktır. Bende TH-610 var. EDM için mükemmel ancak rock için inanılmaz! Rock için yaratılmış kulaklıklar sanki. Bu kulaklığın Massdrop versiyonları (TH-X00, TR-X00 vb.) ya da Emu Teak serisi kulaklıklar da iyi performans verir. Açıkçası bu nedenle Fostex öneririm, hem sub-bass performansı mükemmeldir, hem de ferah ve geniş bir sahnesi vardır bu kulaklıkların. TH-900 daha da üst bir model ancak 2.500 TL'ye ikinci el de olsa bulunamaz, diğerleri bir ihtimal ikinci elde bu fiyata bulunabilir.

Hifiman Sundara'nın da birçok müzik türünde iyi bir kulaklık olduğunu okuyorum. Planar olduğu için bass performansı muhtemelen iyidir. Şahsen dinlemedim ama 350 dolarlık sıfır fiyatıyla düşünülebilir.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Temmuz 2020 ---
    Bütçeniz nedir? Kullanım kolaylığı ve ses kalitesi olarak Apple AirPods Pro muhteşem bir kulaklık bence, iPhone kullanıyorsanız. Şahsen yürüyüş vb. kritik olmayan dinlemeler için bluetooth kulaklığın çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Temmuz 2020 ---
    Sony XBA-N3AP var bence hibrit, sibilansın s'si bile yok. Ancak yine de kaliteli bir tek DD'yi tercih ederim açıkçası.

mattiadestro ve elektronik müzik bunu beğendi.
  7. tumo192

tumo192
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  8. ysr

ysr
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar kulaklık almayı düşünüyorum benim için gürültü engelleme özelliği önemli değil ses kalitesi önemli sony wh-1000xm3 almayı düşünüyorum sizce memnun kalır mıyım veya siz ne tavsiye edersiniz (şu anda kullandığım kulaklık plantronics rig 500hd)
    Edit:Sadece müzik dinlemek için

#3868 ysr, 30 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 30 Temmuz 2020
  9. Aytac

Aytac
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    102
    Bütçe ve kullanım amacını belirtirseniz öneride bulunabilirim. Dışarı da mı kullanacaksınız evde mi, open-back veya closed-back olması fark eder mi, sevdiğiniz müzik türleri neler vs...

ysr bunu beğendi.
  10. ysr

ysr
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Cevabınız için teşekkür ederim bütçem maksimum 2.500 TL evde kullanıcam closed-back tercih ederim sevdiğim müzik türü karışık yerlide dinlerim yabancıda pop da dinlerim rock da dinlerim türkü de dinlerim

11. Aytac

Aytac
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    102
    İkinci el almak sorun değilse Fostex TH veya TR serisi kulaklıkları öneririm. Her türe giden ve kolay sürülebilen kulaklıklar.

Sıfır olarak o fiyat aralığında Beyerdynamic DT 770 Pro da her türe önerebileceğim bir kulaklık olacaktır. Yalnız amfi yoksa 250 ohm olan versiyonunu almayın.

Son olarak yine sıfır olarak Meze Classics 99 Neo da çok iyi bir kulaklık. Türkiye'de çok pahalıya satılıyor ancak kendi sitesinde 200 Euro.

https://mezeaudio.eu/collections/all/products/99-neo

Tabii alırken VAT düşer ama üstüne gümrük vergisi falan eklenebilir. Rica ederseniz belki ürün değerini gümrük için düşük gösterebilirler.

Bunlar kablolu kulaklıklar. Artık kablosuz olup da NC özelliği olmayan bir kulaklık kalmadı gibi. Ancak kablosuz olsun derseniz Sennheiser Momentum 3 veya BW PX7 iyi seçenekler. Daha nötral ses içinse Dali IO4 veya IO6. Ancak bunlar ses kalitesi olarak kablolu kulaklıklara göre nispeten daha kötü olacaklardır.

ysr bunu beğendi.
  12. ysr

ysr
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için bu arada söylemeyi unuttum ben kulaklığı creative sound blaster e5 bağlayarak kullanıyorum bir de Neodim mıknatısı çok şey fark ettirir mi?
    Birde son olarak yanlış anlamazsanız bir şey daha sormak istiyorum bir tane internet sitesi var kulaklıkları karşılaştırıyor sizin önerdiğiniz kulaklıkları sony wh-1000xm3 ile karşılaştırdım çok düşük puan almışlar özelliklede Beyerdynamic DT 770 PRO ve Meze Classics 99 Neo bu ikisi çok düşük puan almış acaba site mi yanlış bilgi veriyor.Deneme şansım olmadığı için pişman olacağım bir ürün almak istemiyorum :)

13. Aytac

Aytac
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    102
    Açıkçası söz konusu cihazı kullanmadım, o nedenle belki daha iyi bilgi verebilecek kişiler vardır o konuda.

Her 3 kulaklığı da dinledim. Sony taşınabilir bir kulaklık, Beyerdynamic stüdyo kulaklığı, Meze de taşınabilir ama kablolu. Hem Beyerdynamic hem de Meze Sony'den ses kalitesi olarak daha iyiler. Sony'nin daha yüksek puan alması kablosuz özelliği olması gibi bir sebeple olabilir ancak karşılaştırma sitelerine değil de audio sitelerindeki incelemelere bakmak (Headfonics, headphones.com vb.) daha doğru bir fikir verecektir. Şahsen Sony'nin ses kalitesini hiç beğenmemiştim ama yine de siz bilirsiniz tabii ki.

ysr bunu beğendi.
  14. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    455
    DT770 Pro bass canavarı olarak tavsiye edilir ama durum öyle değil. Tizleri ön planda, midler biraz geride bass ise nötr'den bile biraz daha geride. Galiba önceden bir bass canavarı iken, Beyerdynamic hiçbir bilgi vermeden bazı değişikliklere gitmiş ve yeni partilerde bass yok gibi bir şey. Reddit'de bu konuda bir başlık vardı ama nedense silinmiş. Ben çok beğeneceğimi düşünerek alıp sadece geniş sahnesini beğenmiştim ve en sonunda sattım.

theoldman ve ysr bunu beğendi.
  15. ysr

ysr
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Çok teşekkür ederim cevaplarınız için Beyerdynamic DT 770 Pro 250 ohm alıcam sanırım. Benim sound blaster e5 600 Ohm kadar desteği varmış

16. coskun.gercek

coskun.gercek
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Merhaba arkadaşlar, 1000 tl ye kadar kapalı tip kulak çevreleyen bir kulaklık arıyorum. Evde beyerdynamic Dt990 pro 250 ohm kullanıyorum. Beni çok üzmeyecek bir model önerebilirseniz sevinirim. Daha çok rock dinliyorum.

17. Aytac

Aytac
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    102
    Bu dönemde 1000 TL altına iyi kulaklık bulmak zor ama Beyerdynamic DT 240 Pro olabilir. Hep Beyer öneriyormuşum gibi oldu ama fiyat aralıkları beni buna itiyor, düşük fiyat aralıklarında en iyi kulaklıkları onlar yapıyor.

coskun.gercek bunu beğendi.
  18. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    TFZ T2 aldıktan sonra daha iyi bir kulaklık arayışım bitti. Sanırım 5000 dolar da versem başka bir kulaklıkta daha ne arayabilirim bilmiyorum.

barocka bunu beğendi.
  19. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,100
  20. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,348
    Ne yiğitler bu hobinin başında buna benzer beyanatlarda bulundular :)

Sent from my fridge using Tapatalk

theoldman ve fortress34 bunu beğendi.