Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. kaskas123

kaskas123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    öneri için teşekkürler. indirim devam ediyormuş. sipariş verdim bir tane.

border66 bunu beğendi.
  2. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    217
    Hey gidi hey mediamarkt da 280-300 tl ye olduğu zamanlar daha üst seviye bakmaktan bu kulaklığın tarafına bakmıyorduk şimdi ise bekleki indirim olsun

LM-G910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yhymix bunu beğendi.
  3. Michael Corleone

Michael Corleone
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkese merhaba trance ve deep house dinleyicisi olarak yurt icinden 250 liraya kadar hangi kulaklik alinabilir. Kz leri gozume kestirdim aslinda. Aklimda olan iki model var kz zsn pro ve kz zst x. Zsn pronun tizleri cogu incelemede cok parlak deniyor. Sizce hangisi alinmali. Bu modeller disida tavsiyelere acigim.

4. kungormus

kungormus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Herkese selamlar. Uzunca bir süredir MDR-1AM2 kullanıyorum ve yeterli gelmemeye başladı. Yakın zamanda hem sıkıldığımdan hem de oyun oynarken de kullanabileceğim bir kulaklık arıyordum, bir tane aldım aslında ama oyuncu kulaklıkları pek bana göre değilmiş sanırım(Sennheiser G4ME ZERO'nun çok iyi olduğunu söylüyorlar ama deneme şansım olmadı henüz). Aslında daha çok müzik dinliyorum ve iyi bir kulaklık oyunlarda da fena olmuyor. 1500 TL belki duruma göre 2000 TL seviyesinde, ikinci el ya da Sıfır, MDR1AM2'den daha geniş sahneli, genel ses kalitesi anlamında biraz daha üstün, bassları en az 1am2 kadar dolgun ama tizlerde ve vokallerde yapay ses vermeyen bir kulaklık arıyorum. Mümkünse closed-back olursa çok daha iyi olur, dışarıda kullanmayı düşünmüyorum fakat ev ahalisini de çok rahatsız etmek istemiyorum ama iyi alternatifleri de değerlendireceğim tabi ki. Bu çerçevede bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

5. u.taskiner

u.taskiner
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Beyerdynamic dt 770 pro ya bi bakın derim 80 ohm modelini kullanıyorum ben ve memnunum, The Odyofil in youtube kanalında incelemeside mevcut, izlemenizi şiddetle öneririm.

kungormus ve DarthSidious bunu beğendi.
  6. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    464
    DT770'in bassları 1AM2 kadar dolgun değil yalnız. Miktar olarak oldukça düşük. Vokallerde de 1AM2'ye göre biraz geride kaldığı için bence aynı tadı vermiyor ama vokalin yakınlığı kişisel zevke bağlı biraz da. Kimi tam yakında duymak ister kimi ise daha uzaktan.

Ses kalitesi olarak bakarsak genel anlamda 1AM2 daha üstün.

kungormus ve u.taskiner bunu beğendi.
  7. u.taskiner

u.taskiner
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Teşekkürler yorumunuz için. Ben karşılaştırmalar veya karakteristiği ile ilgili yorumlar yapabilecek kadar fazla kulaklık kullanmadığım için yorum yapmaktan çekindim zaten. Sadece öyle bir seçenek olduğunu ve görüşlerine güvendiğim birinin içeriği olduğu için incelemekte fayda olacağını düşündüm.

kungormus ve Awésomé bunu beğendi.
  8. FSM637

FSM637
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar,
    Genellikle sporda ve dışarıda kullanmak amacı ile bir kulak içi bluetooth kulaklık almak istiyorum.
    Ses kalitesinin yanında mikrofonuda yeterli seviyede olursa çok sevinirim.
    Bütçem maksimum 500 TL.

9. kungormus

kungormus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Öneriniz için teşekkür ederim.
    Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Sizin bana önerebileceğiniz bir kulaklık var mı peki?

10. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Merhaba arkadaşlar.kafaüstü kulaklık alacağım.bütçem en fazla 150-160 tl civarı.kullandığım dac audioquest dragonfly black v1.5 sıfır ve yurtiçinden almayı düşünüyorum.pop müzik dinliyorum(piyano,Keman,gitar,bateri gibi enstrümanları barındıran)bas,tiz ve mid dengeli olmasını istiyorum.enstrümanların doğal olması lazım.ayrıca enstrüman ayrımı iyi olmalı.enstrüman ayrımının şu anda kullanmakta olduğum px100 ii’den iyi olmasını istiyorum.ses rengi olarak ne açık ne koyu olmalı ama normalden bir tık açık olabilir enstrümanları daha net duyabilmem açısından.almayı düşündüğüm modeller:https://www.hepsiburada.com/philips...KiBk8PSiE1YvVPKvYTAM_yreMctcDRN0aAr3ZEALw_wcB https://www.hepsiburada.com/pioneer-se-mj512-w-kulakustu-kulaklik-p-HBV00000A08XH?magaza=Rekor Elektronik&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQiA48j9BRC-ARIsAMQu3WTPzLlt4lK5NNTNodIALs54ec8zjRKMrBhKCiLnBOh6rj-v9K0sPG8aAkMjEALw_wcB https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sony-mdr-zx110ap-kablolu-kulak-üstü-kulaklık-siyah-1127913.html?rbtc=||||p||&gclid=Cj0KCQiA48j9BRC-ARIsAMQu3WS1T3fvF0aaD07trpm7ndzM50RGCeAWl0vB6zlMUZgDkHwrUXJ-8rIaAivQEALw_wcB&gclsrc=aw.ds https://www.hepsiburada.com/philips...h6YJ_QUUK6Tc2RBeOCsxzIc5pB8tmpn0aAiAYEALw_wcB

#3910 orrrhan2591, 15 Kasım 2020
    Son düzenleme: 16 Kasım 2020
  11. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    836

https://www.hepsiburada.com/sennheiser-px-100-ii-kulakustu-kulaklik-siyah-pm-bd501381

;):cool:

Collapse Signature Expand Signature
  12. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 16 Kasım 2020 ---
    Hangi kulaklığı almalıyım?

13. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    63
    Sony fena değil, pes sesleri biraz süslü, çift kanallı olması güzel, mikrofonu var. Küçük durduğuna bakmayın 30mm dinamik sürücüsü olması lazım, dışarıdada kullanılabilir. Belki ses yüksekliği tatmin etmeyebilir..

14. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    163
    Şu an kullandığınız px100'de aynı fiyat bandında.

Kullandığınız dac ise 100 dolar bandında.

Ben olsam daha çok para biriktirir ve kulaklığı daha üst bantlardan almaya çalışırdım.
    Diğer türlü aynı banttan birçok kulaklık olacak elinizde ama hiçbiri diğerlerinden çok da iyi olmayacak gibi.

Çünkü kulaklıklarda bir noktaya kadar "ne kadar ekmek o kadar köfte" kuralı daha net işler. Yani bir noktaya kadar para arttıkça performans da doğrusal gibi artar. Bir noktadan sonra para artsa da verim daha hızlı düşer ve kişisel zevkler de daha önemli olur.

Tabii siz bilirsiniz.

pyken123 bunu beğendi.
  15. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Aydınlattığınız için teşekkür ederim.peki kulaklığa minimum ne kadar bütçe ayırmalıyım performansının yeterince artması için?

16. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    63
    Grado sr80, philips shp9500 belki philips fidelio veya sennheiser hd599 olabilir. Bunlar odyofil seviyesine giriş için güzel kulaklıklar. Tabikii de bütçenizin üstünde, ama bütçenize en yakın shp9500 bile linkini attığınız kulaklıklardan çok çok üstün.

17. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    163
    Düşüncelerim şöyle (ya da ben olsam şöyle yapardım, denebilir);

Bir kişi 150-160 liralık bir kulaklıkla da yoluna devam etmek isteyebilir (yani 20 dolar seviyesinde). Buna birşey diyemem, ayırmak istediği rakam budur, bununla mutludur.

Ancak dac için 100 dolar bandına çıktı ise, şöyle düşünürüm. Örneğin benim bu işe ayıracağım 120 dolarım olsa idi, dac/amp, dap vs hiç düşünmeden sadece bir kulaklık alırdım hepsiyle.

Yani siz 100 dolar bandında dac/amp, 20 dolar bandında kulaklık düşünüyorsunuz. Bence tam tersi olmalı, 100 dolar bandında kulaklık, 20 dolar bandında dac/amp. Tabii bu dac/amp'da ille gerekliyse. Çünkü çoğu alet çok da fena olmayan bir dac zaten içeriyor. Ve kulaklık da amfi gerektirmeyenlerden seçilebilir, ki o banttakilerin çoğu gerektirmez.

Yani kulaklık olarak belli noktalara (100-200 doların üstü belki) geldiğinizde dac'tır, amp'tır önem kazanmaya başlayabilir. O noktaya kadar 'bence' tüm yatırım kulaklığa yönelmeli. En çok verim alınabilecek yöntemin bu olduğunu düşünüyorum.

Tabii siz olaya tersten girdiğiniz için, ya kulaklık için dediğim seviyelere kadar para biriktirmeniz anlamlı, veya dac/amp yatırımınızı paraya çevirip kulaklığa yönelmeniz. Benim düşüncem bu yönde.

#3917 ziprar, 17 Kasım 2020
    Son düzenleme: 17 Kasım 2020
    theoldman, barocka ve zxc bunu beğendi.
  18. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Yani 100 dolar civarına kulaklık alsam mantıklı olur değil mi dac ile kullanmak için?

19. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    63
    100 dolar bandında alabileceğiniz en iyi kulaklıklardan biri shp9500 olabilir.(50-60 dolar olması lazım.)

20. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    163
    Şimdi, 200 dolar toplam bütçem olsa gene de 100 dolarını dac/amp için ayırmazdım. O ayrı.

Ama dac/amp'ı feda etmek istemiyorsanız, şimdi alacağınız 100 dolar bandında bir kulaklık, mevcut kullandığınız 20 dolar bandına oranla yeterince fark yaratır, diye düşünüyorum. Sizi bir süre idare eder.

Şu var ki; bir kez daha iyi kulaklıkların olaya kattıklarının tadına varınca, bir süre sonra gene kaşıntı tutabilir. O gene ayrı. Olayın doğasında var.

zxc bunu beğendi.