Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Peki dediğiniz gibi dragonfly black dac’ı satıp kaliteli bir kulaklık alsam olur mu? Kulaklığı iPod touch 4g ve Samsung galaxy e5 ile kullanacağım.yoksa iPod ve Samsung için kaliteli kulaklık almaya değmez mi?cihazların içerisindeki dac lar yeterince kaliteli midir?değil midir?

#3921 orrrhan2591, 18 Kasım 2020
    Son düzenleme: 18 Kasım 2020
  2. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Bence tavsiye ettiğim kulaklıklardan birini alın ve deneyin, ipod touch4. Neslin sesi fena değil ama ondan nasıl müzik dinleyeceksiniz bilmiyorum, çok eskiden bende de vardı, haliyle biraz eski bir cihaz.

glock18 bunu beğendi.
  3. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    187
    Bende ipod touch 2g var idi. Hala var. Olasılıkla hala da çalışıyordur. Sesi fena değildi. Aslında apple cihazlarda belli bir ses kalitesinin aşağısına pek rastlamadım. Samsung nasıldır bilmiyorum. Bazı cihazlarda dac kalitesi değil de ses yüksekliğinin az oluşu (cihazın iç amfisinin güçsüz olması) olabiliyordu diye hatırlıyorum. Zaten kendiniz dinleyerek de anlayabilirsiniz.

Bence burada "şu cihazlara kaliteli kulaklık almaya değer mi" sorunsalı pek yok. Dediğim gibi dacların çok büyük çoğunluğu, dac olarak ortalamanın üstünde. Yani dac'ın kalitesinden şikayet edebilme noktasına da, önce kulaklığı belli bir seviyeye kadar doyurduktan sonra (belki 100-200 dolar seviyesinden sonra) gelebilirsiniz. Yani daclar arası farklar, kulaklıklar arası farklara göre daha az seviyede, ve ancak ileriki aşamalarda ve kişisel zevkler olarak önplana çıkıyor daha çok.

Burada asıl düşünmek gereken şeyler;
    - Dac/amp'ınızı sıfır mı aldınız, ikinci el olarak satarken zarar edilecek mi?
    - Satmazsanız kulaklık için istediğiniz seviyeye kadar ne kadar zamanda bütçe ayırmak istersiniz
    - O sürede şu anki konfigürasyonla devam etmek gerekecek vs vs.

Yani bir süre sonra dac/amp için (veya şu an daha iyi bir kulaklık için) gene bütçe ayırabilecek pozisyona gelecekseniz ve bunu isteyecekseniz, satmak gereksiz bir eylem olabilir. Ama bir süre bu işe başka bütçe ayırmayı düşünmüyorsanız, o zaman da şu anki konfigürasyonla o süreyi beklemek istemeyebilirsiniz. Size kalmış.

pyken123 bunu beğendi.
  4. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Dac ı satıp üstüne bir miktar para ekleyerek bütçemi 750-800 tl civarına yükseltebilirim.ipod için o fiyatlarda kulaklık alsam olur değil mi?

5. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    187
    Olur.
    İsterseniz 200 dolar bandı da olur.
    Dediğim gibi, 100-200 dolar bandı üstüne geçinceye kadar spesifik bir dac ihtiyacı öngörmezdim ben olsam.

6. Cauriel

Cauriel
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam iyi gunler tin t3 ile ostry kc06a arasinda bir karsilastirma yapabilirmisiniz? Oncelikli beklentim ses cozunurlugu ve dengeli bir ses. Sizce hangisi daha dogru bir tercih olur?

7. zerosux

zerosux
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sennheiser Hd 660S fiyatını hak edecek bir kulaklık mı?

8. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    172
    çok subjektif bir soru. kulağınızın durumuna bağlı. maddi durumunuza bağlı. mevcut ekipmanlarınıza bağlı.
    kendi fiyat skalası için konuşacaksak, tabi ki hak eder. fiyatına değer.

Collapse Signature Expand Signature
  9. zerosux

zerosux
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bütçe sıkıntım yok diyebilirim. uzun yıllardır rock, elektronik ve klasik müzik dinlerim. hi-fi dünyasına girmek istiyorum. esaslı bir tavsiyeye ihtiyacım var aslında. okuduğum kadarıyla iyi bir kulaklık almakla işe başlamam gerekiyor.

10. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    227
    Lafi fazla uzatmadan Evet arkadaslar suan alim asamasindayim ama iki kulakligi da dinlemedim sizce hangisi

Kriterlerim iyi enstruman ayrimi dengeli ses vsvs

AC2003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    196
    Lz6 denemedim ama Er2xr ile yüz gülümseten mid ve tizler memnun edebilir. Sıcak bir kaynagin varsa ve r&b rap tarzı dinlemiyorsan Er2xr çok iyi ama içinden çıkan köpük uclarla kullanman lazım. Geniş sahne sıcak kaynak çok güzel ikili yaratacaktır. Er2xr ultra basairli bir kulaklik

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    227
    Tesekkur ederim hocam kaynak olarak shanling up4 mevcut tidalh hifi ve dezer hifi stream ldac kullaniykrum arasira da kablolu dac olarak

AC2003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Totem bunu beğendi.
  13. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    196
    Shanling sıcak kaynak genel olarak. Er2xr'ta sesler daha doğrudur, accurate sound güzel bir +.

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. emr.sncr

emr.sncr
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba, BTR5'e sahibim ve buna uygun balanslı çıkışı kullanmak için bir kulaklık arıyorum. Kablosu çıkarılıp takılabilir olması çok önemli. Aklımda bir iki model yok değil. Çok fazla araştırma fırsatım olmadı, bütçem de şuan için çok fazla değil.300-400 arası bir şey arıyorum. Belki biraz daha artırabilirim. Aklımda klasik tin audio t2 ve bqeyz kc2 var ikisinin de incelemeleri güzel. O yüzden karar veremiyorum. Başka bir model de önerebilirsiniz. Tizler çok önemli. Nasıl anlatsam bilmiyorum, teknik terimlere de pek hakim değilim ancak şunu söyleyebilirim: tizleri beni rahatsız etmeden olabildiğince duymak istiyorum. İnce tellerden bir anda girilen soloları dinlemeye bayılıyorum. Dengeli bir kulaklık olmasını istiyorum, hani ne çok bass olsun ne de sadece tizlere odaklanmış olunsun. Enstrüman ayrımı, ve sahnede önemli. Özellikle birden fazla tellinin olduğu temposu yüksek kısımlarda iki gitar birbirinden olabildiğince uzak olsun. Rock müziğin her halini seviyorum. Türkçe gruplardan özellikle Duman dinliyorum, en önemlisi o :). Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

#3934 emr.sncr, 5 Ocak 2021
    Son düzenleme: 6 Ocak 2021
  15. glock18

glock18
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Herkese merhabalar hem forumda hem de bu alemde yeniyim, Uzatmadan derdimi anlatayım zamanında dinlediğim bir sistem beni çok etkilemişti ve şimdi şartlar elverdiği için giriş yapmak istiyorum.

3000TL gibi bir bütçe ile masaüstünde laptop bilgisayarım ile dinleyebileceğim en iyi sistem nedir? Arkası açık kulaklık tavsiyeleri alamayacağım bulunduğum durum buna müsait değil. Her tarzda müzik dinlerim (Hip Hop ve rap tarzı çok dahil etmemek ile birlikte) daha çok ağırlık rock, Genel olarak ATH-M50x öneriliyor ancak her türlü öneriye açığım.

Mobil olması taşınabilir olması gibi bir kaygım yok masa başında dinleyeceğim. Sadece bilgisayarı kullanacağım telefon üzerinden dinlemeyeceğim. Teşekkürler.

16. alikeles

alikeles
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Merhabalar hoş geldiniz. Öncelikle nasıl bir bilgisayarınız olduğunu, bilgisayarın harici bir ses kartı varsa ne olduğunu, ve bütçenizi tamamen kulaklığa mı yoksa amfi ve kulaklığa mı harcamak istediğinizi belirtirseniz daha rahat yardımcı olunabilir. Çünkü belirttiğiniz bütçede çok iyi kulaklıklar olsa da bir kısmı güçlü amfiler istiyorlar.
    Bence bu konsepte giriş için en uygun kulaklık serileri genelde sennheiser oluyor, daha genele hitap eden bir imzaları var. Ama özel bir ses tarzından hoşlanıyorsanız, belirtin lütfen.

17. glock18

glock18
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Bilgisayarım eski bir laptop, ses kartından hiç ümitli değilim. Müzik dinlemek için hiçbir ekipmanım yok gibi düşünün bilgisayar sadece usb var gibi yani.

Bütçem sadece kulaklık değil genel anlamda eğer gerekli ise dac/amfi vs. bütçeye dahil olmalı, sadece Tidal üyeliğini dışarıdan vereceğim yani :D Bütçeyi 3000 dedim ancak 3001 lira yapamam, 2000-2500 lira dolaylarında beni daha çok mutlu eder ancak derseniz 3000 dolaylarına çıkarsa alacağın zevk çok daha fazla artacaktır 3000TL kadar çıkabilirim.

18. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,303
    Tam Turkiye fiyatlarini bilemiyorum ama, HD598 ve HE400i geliyor aklima...

Edit. Pardon, kapali kulaklik demissiniz...

Acikcasi kulakligin masaustu ve acik olmasi, belli bir fiyata alinabilecek ses kalitesini bayagi arttiriyor...

#3938 zxc, 6 Ocak 2021
    Son düzenleme: 6 Ocak 2021
  19. glock18

glock18
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    HE400İ tek başına 3500 sennheiser ise satılmıyor sanırım. M50x ile FX-Audio DAC-X6 modelini düşünüyorum ancak nedense tedirgin oluyorum.

20. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Fx audio dac x6 türevi cihazlar apple macbook dan pek de üstün olmuyorlar.

glock18 bunu beğendi.