Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. glock18

glock18
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Tavsiyeniz Var mıdır. Ne almalı

2. alikeles

alikeles
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Şu aşamada dac ses kalitesini ne kadar değiştirir bilemiyorum. Dac ile bütünleşik amfi çeşitleri de aynı şekilde çok verimli olmayabiliyor. Dt 880 ile ikinci el bir amfi mevcut bütçede fena iş çıkarmaz diye düşünüyorum sadece tizler yorabilir. Bas konusunda m50x iyi olsa da konforu beni çileden çıkartıyor o yüzden denemeden alınmamalı. İkinci el bir shure 1540 bulursanız amfi katı olmasa bile sürülebilir bir miktar. Sennheiser ın 500 serisindeki kapalı modellerini de araştırın. Yine de ses olarak en iyi verim 1540 da olur bence.

3. glock18

glock18
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Anladım, peki olabilecek en makul fiyata hangi parçaları almak gerekir, ikinci el ürünler almak istemiyorum genel olarak.

4. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Ne tür müzikler dinliyorsunuz?

glock18 bunu beğendi.
  5. glock18

glock18
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Have a Cigar, Wish you Were Here, Here Comes The Sun... Bunlar en sevdiğim parçalardan bir kaç tane, daha çok Rock tarzı, genelde herşeyi dinlerim diyeceğim ancak buda sonuca ulaşmayı zorlaştırıyor o yüzden rock diyorum. Yüksek ses müzik dinlemeyi fazla sevmediğimide belirtmek isteirm

pyken123 bunu beğendi.
  6. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Cümleten Selamın Aleyküm.
    Sennheiser momentum tw2 ile jabra elite 85t arasında kaldım ikisinide deneme imkanı olan yardımcı olabilir mi
    veyahut ses performansı olarak hangisini tercih etmeleyim yardımcı olur musunuz?

7. lethaldoze

lethaldoze
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar, iphone11 ve cks77x kulaklık ikilisi mevcut. Bass ilk önceliğim. Cks77x basları güzel ancak benim için çok az kalıyor.
    Aslında uzun yıllar oto hifi işi ile uğraştık ve aslında aradığım iyi yalıtım yapılmış bir otomobilde, iyi ekipmanlar ile dinlenilen kaliteli bir müzik ve o sağlam subwoofer etkisi.
    Ancak yanlış ve ya tonsuz bir bass değil. midler tizler arada kaynamadan ama alabileceğim en yüksek bası (limit yok) istiyorum.

skullcandy crusher kablolu olan ilk modeli sanırım, bunu birinin önerisi ile 2.el aldım. Kulaklıkta kalite diye bir şey yok. Bass 1 kere vurdu bana yetti. Yalnız o gelen titreşimin bass ile alakası yok. Sanki içine titreşim motoru koymuşlar, siz" kulaklarım titriyor bassdan" demenizi istemişler. 500 tl çöp oldu.

Anlayacağınız ağzım yandı, araştır araştır sonuda yok, ie80s - iBasso IT03 - Sony XBA-Z5 - Mdr-EX800ST karşıma en çok çıkanlar oldu.
    Sizce bana cks77x den sonra ne olmalı.
    Ayrıca sanırım telefona amfi bağlayabiliyoruz. Anfi elzem ise kulaklık+anfi öneriside alabilirim. Bütçe belirlemedim ancak yukarıda saydığım klaklıkların fiyatlarını gördüm. Aşağısı da yukarısı da olur. 2.el de olur.

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

8. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,069
    Bayadır yeni ekipman almıyorum, bi arkadaşım rica etti, 50 dolar altına all arounder bi iem var mı bildiğiniz.

9. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    227
    Türkiye fiyatını bilemem ama ben Almanya'dan ikinci el aldım 40 Euro civarında lz A6 mini ben daha önce böyle güzel sahne ve enstrüman ayrımı ve tizleri güzel uzayan bir iem görmedim daha önceden kullandığım iemler audiotechnica ath im70 - simgot en700 pro - tfz T2 Galaxy - bgvp ds1 vsvs tüm bunları cebinden çıkaracak bir iem herkese gönül rahatligiyla tavsiye ederim

AC2003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DrWhite bunu beğendi.
  10. Candlemass

Candlemass
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Merhabalar, uzun zamandır kulaklık arayışı içindeyim Sennheiser cx2.00 kullandım 3 yıl boyunca 2 kere değişti şu an para iadesi almayı bekliyorum. Sadece metal türleri ve rock dinliyorum, ama metal yoğunlukta (thrash,doom,heavy) maksimum 400TL bandında olacak şekilde tercihen in-ear ( gerekirse kulak üstü de olabilir) kulaklık arıyorum. Gözüme çarpan kulaklık KZ SZ10 PRO. Ayrıca her türlü tavsiyeye açığım ve aradaki fiyat farkına kesinlikle değeceğini düşünüyor iseniz 450'ye çıkabilirim. Ayrıca bass gitar da çaldığımdan şarkıların bass kısımları ayrıca dikkat ediyorum.

11. lethaldoze

lethaldoze
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Selamlar,
    iphone 11 - deezer - cks77x
    iphone 11 - deezer - fiio Q3 - DT 990 Pro
    Bu iki seçenekte bass konusunda fena değiller ancak daha iyisini, güçlüsünü arıyorum.
    Öneriniz ne olabilir acaba

12. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    Hocam benim o fiyatlarda bildiğim bazı iyi modeller var. Zamanında o fiyatlarda kulaklık alacağım için baya araştırmıştım. Ben kz zsx aldım. Ama bunun dışında Tin T2, Cca c12 ve blon bl-03 var. Özellikle blon fiyatına göre baya iyiymiş. Ama ben detaya önem verdiğim için kz tercih ettim. Bu modelleri inceleyebilirsiniz.

13. Candlemass

Candlemass
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Genel olarak KZ ZSX ve ZS10PRO'nun techno için önerildiğini gördüm (özellikle ZSX) şahsen techno ve bilgisayar yapılı müziklerden koşarak kaçarım :) o yüzden hala aklım çok karışık bu konuda. Lise öğrencisiyim 400 500TL az para değil benim için, biraz tek atımlık kurşun durumu söz konusu ve tek atmak için neredeyse 8 aydır araştırıyorum (fazla takıntılı olabilirim (alacağım bass amfisine 1,5 yılda karar verdim)) . Hala öneriniz ZSX midir acaba? Tin T2 çok gözüme çarpıyor, şahsen çok anlamasam da KZ'lerdeki haydi kulaklığa bin tane sürücü koyalım mantığı biraz ilginç geliyor.

14. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    Hocam haklısınız. Ben techno ve klasik müzik dinlerim. Ki kz zsx bu iki konuda oldukça başarılı. Bana iyi gelse de siz beğenmeyebilirsiniz. O yüzden farklı modeller önerdim. Bu modelleri ve yorumlarını inceleyerek belki aradığınız kulaklığı bulabilirsiniz. Tabi bütçe kısıtlı odluğu için tam aradığınız kulaklığı bulmanız zor olabilir.

15. Space Bound

Space Bound
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sadece evde dinlemek için "kablolu" bir kulaklık arıyorum. Sony'nin DAP'ı ile kullanacağım. Yaptığım araştırmalarda MDR1AM2'nin çok tavsiye edildiğini gördüm ama sadece Amazon Almanya'da var ve fiyatı aşağı yukarı 1850 liraya geliyor. Sizin görüşünüz nedir? Bu fiyatın altında daha iyi bir kablolu kafaüstü seçeneği var mı?