Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Bilmiyorum Grado sesi hakkında ne düşünüyorsun ama amfi isteyen ama çok da ciddi güç gerektirmeyen, rock-metalde iyi ve 300$ civarı fiyatı olan, aklıma gelen ilk kulaklık SR325i. Bir de SR325is var son zamanlarda konuşulan, biraz daha farklı olduğu söyleniyor ses bakımından da (çok net bir şey bilmiyorum ama daha fazla bas var sanırım). Bahsettiğin amfiyi bilmiyorum ama çok güçsüzse SR225 de bir seçenek olabilir.

2. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    Shar kablo falanda yapıyor, bende de 3.5mm-3.5mm kablosu vardı 24 dolara almıştım. Buradan bir hesap yaparsak kullandığın amfi de orta halli (muhtemelen cmoy tipi) taşınabilir bir amfi :)

kullandığın altyapıyı da düşünürsek dinlediğin müzik türüne göre Grado ile başlamak herzaman güvenlidir. Sistemine ilerde çok çok birşeyler katmayacaksan mesela bir sr225'e bakabilirsin.

bunun dışında mesela audio technica ad700'ü incele. Yine beyerdynamic dt660 da uygun fiyatlı birbaşka kolay sürülebilir model. headphonesolutions.com da fiyatı uygun sayılır.

dinlediğin müzik türüne göre sadece frekans tepkisi değil, örneğin sesin berraklığı da müzik zevkini etkileyebilir. o yüzden kulaklık düşünürken bunu da hesaba kat bence.

3. leylandi

leylandi
    Expand Collapse
    Guest

teşekkür ederim.grado sr80i dinledim geçen.arkadaş aldı baya hoşuma gitti.ama bir sorun var.üretim kalitesi çok kötü.malzemesi ucuz görünüyor ve kablosu bükülüyor gördüğüm kadarıyla.sesine diyeceğim yok ama diğer nedenlerden dolayı soğudum.ultrasone hfi 780 modeli götüme çarptı.sizce o model nasıldır,isteklerimi karşılarmı?

4. nurix

nurix
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    8
    [quote author=Be Creative link=topic=1591.msg21715#msg21715 date=1260054101]
    Bundan sonra kulaklık tavsiyeleriyle alakalı soru ve önerileri bu başlıkta paylaşalım arkadaşlar.
    [/quote]

Creative adminler nerede yaw askere mi gittiler yoksa koca forum san kalmışşş 8)

5. volvo

volvo
    Expand Collapse
    Guest

150-160 tlye kadar amazondan alabileceğim bir kulaklık önerebilir misiniz arkadaşlar? benim aklımdan şimdilik işimi görecek cx500 geçiyordu. bir arkadaş 65 tlye kendisininkini verecekti. fakat başka bir forumda cx500le ilgili pek güzel şeyler okumadım. bassları rahatsız etmeyecek daha güzel bir model almaya karar verdim. pfe ve ie6 dışında önerilere açığım. bu arada rap dışında hemen her tür müziği dinlerim. akustik, trance, rock, progresif, pop, ambient... çabuk sıkılmamak için her türe bulaşıyorum yani.

6. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    183
    @volvo, pfe ve ie6 neden hariç? Tam olarak istediğini anlatırsan daha kolay yardımcı oluruz. Basları rahatsız etmeyecek derken, rahatsızlık veren basın az olmasımıydı yoksa fazla olması mı?

@Leylandi Ultrasone çok istememe rağmen dinleyemediğim bir marka. Forumda bazı modellerini kullananan arkadaşlar var. Kolay sürülebilen ve iyi ses veren kulaklıklar diye biliyorum ben. Dinlediğin müzik türleri konusundaki başarısını kullanan arkadaşlar daha iyi değerlendirecektir.

7. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Sanırım Monster Turbine alabilirsin o paraya

Collapse Signature Expand Signature
  8. volvo

volvo
    Expand Collapse
    Guest

şöyle diyeyim, kulaklık basslarıyla ön plana çıkmasın. ie8 gibi. ie6 nın satıldığı yerlerde tanıtımlarda basslar övülmüş hep. o yüzden istemiyorum. fakat dhde bir kullanıcı basslar cx serisi kadar sert değil demiş o kulaklığı tam çözemedim açıkcası. pfenin sesi de deneyebildiğim kadarıyla biraz sıkıcı geldi. sıkıcı doğru kelime mi oldu bilmiyorum ama pfeyi pek beğenmedim.

amazonda 110-120 euro gözüküyor. fiyat benim için biraz fazla. bir de forumdaki incelemeyi okudum, sanırım kulaklık bas vurgulu. üstte tam belirtememişim, bassların fazla olmamasını istiyorum.

9. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    183
    Baslar fazla olmasın ama renkli, eğlenceli olsun diyorsan pek seçenek yok gibi. Belki ue5 olabilir. Yada dinamik sürücülü head direct modellerine bakabilirsin.

10. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Super fi 3 yada vibe bak ozaman, yada kulakiçi gerekli değilse yuin pk2 önerebilirim, kullanıyorum gayet dengeli bir kulaklık.

11. volvo

volvo
    Expand Collapse
    Guest

hocam kulakiçi düşünüyorum şimdilik. ue modellerinin fiyatları çok yüksek değil sanırım. önerdiğiniz kulaklıklara ve diğer modellerine bakıyorum o halde. sağolun arkadaşlar. biraz araştırayım:)

12. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Önerdiğim 3 modelde 60-80 dolar arasına bulunabilir. Hatta izolasyon önemliyse superfi3 değilse yuin pk2 derim. İkisininde dengeli nötr sesleri var. İkisinide kullandım.

13. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    UE super fi 3 çok iyi kulaklıktır ama pfeyi sıkıcı bulduysanız onu da sıkıcı bulabilirsiniz çünkü ses rengi olarak o da pek eğlenceli bir sese sahip değil. UM1 ya da westone 1 olabilir bence de 109 dolar falandı. Denemedim ama baslarının rahatsız edecek kadar çok olduğunu sanmıyorum.

14. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Aslında aradığın ses Turbine'e yakın, fiyat olarak da birçok yerde 100$dı da Amerika'da o yüzden söylemiştim.

İngiltere fiyatları malesef biraz yüksek genelde..

15. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Lütfen başka site ya da forumların isimlerini vermeyelim (kısaltma bile olsa)

16. volvo

volvo
    Expand Collapse
    Guest

turbine incelemenizi okudum hocam sesini beğenebileceğim bir kulaklığa benziyor. diğer arkadaşların da tavsiyeleriyle bir liste yaptım. burası ve headi-fideki incelemeleri okuyorum, birini seçeceğim. teşekkürler herkese.

17. adalyan

adalyan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Eğer hem sabit hem de portatif olarak kullanılacaksa bence Sennheiser kampından IE8 ya da HD-25 alınabilir. Bunlardan da tam potansiyel alınması için bir yükseltici gerekli. Meier Audio Move ya da Pico olabilir. Hem içerilerindeki DAC ile ileride bilgisayar kaynağından müzik dinleme şans olur. Sadece yükseltici olarak benim en beğendiğim ise Graham Slee Voyager.

Yine hem sabit hem portatif olarak AT ESW9 kapalı ve rafine bir kulaklık. iBasso yükselticileri ile iyi uyumu olduğunu düşünüyorum.

Ritim duygusunu yakalamak ve etkili baslar için Grado kulaklıklarını tavsiye ederim. Bunları ilk başta direkt kaynaktan (mp3 çalar gibi) dinleyebilirsiniz ancak bir yükseltici ile kalite artıyor. SR255 bence iyi bir başlangıç noktası. Bence Grado'ları kendi yükselticileri en iyi sürüyor. Ancak ucuz olarak bir PA2V2 bile işi görebilir. Ya da yeni ALO Rx Grado'lar ile iyi uyuşabilir gibi gözüküyor.

Umarım faydalı olmuştur...

18. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    " dinlediğim müzikle uyumlu bir kulaklı ve amfi arıyorum" başlığını "Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık" ile birleştiriyorum.

19. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    698
    Audio Technica AD900 nasıl bilirsiniz. Şöle gezinirken farkettim ve k701 ile filan karşılaştırılıyor. Amfisiz kullanımı da ayrıca cazip gibi geldi bana. Sizlere de bir sorayım dedim. yorumlarınızı bekliyorum...

20. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    AD900 tizlerde midlerde ve açıklıkta gerçekten güzel bir kulaklık. Amfiye de tepkisi yok değil, ama beyer'ler gibi de değil.. Biraz iyileşiyor diyebilirim... Kulaklık inanılmaz büyük. Rahatlığı Beyer'e göre biraz kötü fakat bir çok kulaklığa göre iyi diyebilirim. AT'nin üst bantları garip geldi fakat bir problemi yok...

Bence kötü yanı ise bas tepkisi gerçekten çok az... Benim için değil, normal dengeli ses sevenler için bile az gelebilir...

Net olarak soracağın sorular olursa cevaplayabilirim...

thetrooper00 sahip, o da görünce mesajını daha detaylı bilgiler verebilir...