Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    698
    hasan öncelikle teşekkürler. k701 gibi devasa sahneye sahip bir kulaklık ile karşılaştırılması garip geldi acaba aslı astarı varmı? yoksa fanboy luktan mı ibaret? hakikaten o sahne ve tizler varsa hani amfi maliyetinin olmamasını da çıkartırsak mantıklı gibi geldi. esas sorum tabiki sahne ve tiz. mesela dt880 dinledin demi, karşılaştırılabilir mi?

2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    DT880 dinledim ama yorumlayacak kadar hatırlamıyorum işin aslı..

DT770 ve SR80e göre çok daha fazla sahnesi vardı ama gene de 701 ile veya 880 'den daha iyi değildir sanki yorumlara göre...

Tiz konusunda çok başarılıydı ama.. Bayağı parlak (biraz da basların az olmasından kaynaklı) ve gerçekçi tizleri vardı. Ama bence ne olursa olsun amfiye bağlansa daha iyi performans alınabilir diye düşünüyorum, ki bir çok kullanıcı lambalıya bağlayarak kullanıyor bildiğim kadarı ile..

Collapse Signature Expand Signature
  3. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,282
    Dt 770 250 ohm almam sözkonusu arkadaşlar dolayısıyla size aklıma takılan şeyleri sormak istiyorum...

İlk sorum alacağım kulaklıkla mkii nin uyumu nasıl olur ? Amfimde hali hazırda stok lambalar mewcut bu lambaları kulaklığa uyumlu başka bir lamba grubuyla değiştirmek istesem ne önerirsiniz ?

Cewaplar için şimdiden teşekkürler...

4. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,282
    Siz soruma cewap wermeden ben bir yorumda bulunayım we üstüne bir de soru sorayım.

Adalyan dostum alma niyetinde olduğum dt770 250 ohm kulaklığını denemk üzere bana yolladı sağolsun we yaklaşık 1.5 saattir dinlemekteyim.
    İlk izlenimim çok ruhsuz we mekanik bir sesi olduğu...Sahneden eser yok...Felaket bayılttı içimi...Ben 880 in gözünü seweyim yaw canım benim...Bu arada bilmeyenler için tekrar yazayım buraya DAC olarak emu 0404 amfi olarak ise mkii kullanıyorum...

Şimdi size şunu sormak istiyorum...Hem güçlü kuwwetli bir bass performansı olan ama sahnesi de iyi olan (mesela 880 gibi) bir kulaklık tawsiyesinde bulunabilir misiniz...770 dinleyince şunu anladım bass herşey demek değilmiş...Sahne çok daha önemliymiş benim için...

Aslında elektronik müzikte hele ki trance müzikte sahne ruh çok önemli bence...Ama müziğin yapısı gereği wuruşlarda önemli...Kaldı ki ben trance ı diğer elektronik türlerinden üstün tutarım sanatsal anlamda da...

Hadi bana fiyat aralığı olmaksızın önerilerde bulunun :)

5. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Sanırım aradığın şey 990. Sahne olarak geniş olduğu söyleniyor, ayrıca bas ve tizde de daha vurgulu. Yani sahne performansını olabildiğince koruyarak yüksek bas alabilirsin büyük ihtimalle DT990'la, ama DT990'da da midlerdeki gerilik rahatsız edebilir bu kez, o da ayrı konu.

DT990 denemesi de başarısızlıkla sonuçlanırsa ya DT880 ideal kulaklıktır senin için ya da HD650 denemenin vakti gelmiştir bence.

6. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Denonlarda olabilir muhtemelen D2000 veya D5000, eğer bütçe sorun değilse onları da araştırabilirsin. Haklarında iyi yorumlar duymuştum.

7. chucky_chucky

chucky_chucky
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    ozgur selamlar. yeni alicagim amfi icin dt990 satmam gerekli. bi ara istersen yapariz alis-verisi olmadi begenmezsen geri gonderirsin hic sorun olmaz bana, bide bunu dene bakalim beyer serisinden belki seversin. bu da hosuna gitmezse zaten sana oneriler gelir o sekilde yonlendirir arkadaslar. bide sahne konusunda grado yada akg lere bakabilirsin fakat komfor konusunda sennheiser ve beyer gibi bekleme derim yani cok kucuk bi ozellik gibi gorunebilsede uzun sure kullanimlarda ne kadar onemli oldugu anlasiliyo. akg 702'imi ulyses'e satmistim ondan bilgi alabilirsin. ama su ana kadar en memnun kaldigim kulakligim hd600 du benim icin harikaydi neyse gorusuruz abi eger uygun gelirse teklifim konusuruz tekrar, saglicakla kal.

8. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Ben sana dedim özgür, 770 in ses sınırlı. Ben zaten sadece film ve oyunda kullanıyorum ve çok güzel yapıyor görevini. Bu arada Özgür benim 990 nı alacak, müşteri kapmayalım lütfen :knuppel2:

9. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,282
    Sakin olun yaw gerekirse ikisini de alırım :gulme

Pazar günü Erdinç Boğaç Hasan we ben mini bir Ankara buluşması yapacaz aksilik olmazsa we bu arada Erdinçin ewi talan edip 990 dinlemeden İtanbul'a dönmeye niyetim yok.Ondan sonrasında alıp almayacağıma bakacam.

Bu arada forumdan okuduklarımı hatırlıyorum da HD 600 için çok basslı değil yazıyordu yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum.Bir de 650 için sahnesinin we bassının iyi olduğubu hatırlıyorum sanırım o da iyi bir seçenek olabilir değil mi ?

Bunların dışında Hasan bana Ultrasone markayı önerdi onun hakkında bilgisi olan arkadaşlar war mı acaba ?

10. chucky_chucky

chucky_chucky
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    pardon bilmiyodum, oyle musteri kapma gibi bi niyetimde yok iyi niyetli bi sekilde soyledim neyse hayirlisi olsun

11. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Satılacak 990 olsun, alıcı bulunur :cheesy:

Collapse Signature Expand Signature
  12. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    183
    Sahne + vurgulu bas denince benim de aklıma ultrason geliyor. Ama tamamen tahmin tabi, yoksa dinlemişliğim falan yok. Yine de bir dt880, hd650 yada k701 kadar iyi olduklarını sanmıyorum müzikalite bakımından. Belki edition 9 ama onun da fiyatı malum. Aslında en sağlıklısı deneyerek almak tabi.

Bu arada Özgür, lamba değiştirmeyi düşündün mü hiç. Bir çift mullard ef92 ile istediğin bas doygunluğuna ulaşabilirsin belki dt880 ile. Mk2 başlığındaki herkes stok lambalardan çok daha başarılı bas performansı olduğunu söylüyordu bu lambaların. Üstelik denemek için lambalar kulaklıklara nazaran oldukça ucuz.

13. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,282
    ya Kemal hocam meğer sen ne kadar haklıymışsın... 770 i bugün dinleyince elimde 880 gibi bir mücewherat olduğu için şükrettim.hatta abartıp ağlayacaktım bi ara.bu arada lamba mewzusuyla ilgili gene burada sordum ama cewaplamadı kimse.bana bu konuda yardımcı olur musunuz.nasıl temin edebilirim o bahsettiğin lambaları hocam.

bi de fiyatı nedir bu lambaların ?

14. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Ebayden alabilirsin. Ya da hi-fi dükkanlarına sorabilirsin. Adisa vardı galiba İstanbul'da.

15. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    183
    İstanbul ve Ankarada bu tip lambalar satan kişiler vardı. Bir ara lambalar konusunda bahsetmişti arkadaşlar. Hasan tanıyor sanırım Ankaradakini. Yurt dışından almak zor gelirse o şekilde temin edebilirsin. Yoksa tek şansın e-bay. Fiyatları e-bay de lambaların kalitesine göre 8-10 dolardan 30-40 dolarlara kadar çıkıyordu. Benim bahsettiğim lamba şu
    http://cgi.ebay.com/Mullard-M8161-E...ctronics_R2?hash=item2557d5d16f#ht_500wt_1182

Tabi matched yani birbirinin aynı elektriksel tepki verenini almak lazım. Bu linkteki satıcı belirtmediğine göre büyük ihtimal test edilmemiştir.

16. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Ebayden al, hiç bir sorun olmaz. Satıcının profile bak tabi önce, aklına takılanı sor adama, sormaktan çekinme.

17. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    Konu lamba yenilemesinden açılmışken biraz para harcamanın fena olmayacağını düşünüyorum. Ben de çifti 15 dolara almıştım ama bir tanesi bozuldu. Cazır cozur sesler geliyor,vurunca düzeliyor bir süre v.s..

Bende artık şu 30-40 dolar aralığındaki eşleştirilmiş modellerden birini deneyeceğim artık. Gerçi kalite farkı fazla yoktur gibi geliyor ama almaya değer bence.

Bu arada elimdeki lamba çiftinde sorunlar yaşayınca mkiii'ün kendi lambalarını denedim bir süre (onlarda da sorun var ama okadar göze batmıyor),arada muazzam farklar olduğunu düşünüyorum. Kendi lambaları çok daha renksiz ve "kuru" karakterde ses veriyor. Tepkilerdeki canlılık kayboldu bence. Tıpkı phonak pfe'yi silikon ve sünger uçlarla dinlerken duyumsanan farklılık gibi :)

18. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    183
    Zaten Çinli amfi üreticileri bile Çin malı lambaların berbat olduğunu söylüyor. Hoş ben mk2 de memnundum ama tabi daha iyisiyle kıyaslamayınca insan anlayamıyor.

19. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,282
    Bu lamba işini kısa sürede halletmek istiyorum.Fakat daha ewwel internet aracılığıyla bir yabancı siteden alışweriş yapmadım we prosedürleri bilemiyorum.Bir de yabancı dil sıkıntısı olunca tadından yenmiyor walla.Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlar war mı ?

20. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Yabancı dil konusunda her türlü yardımcı olmaya çalışırız hocam, merak etme.