Kz zsx için yükseltme kablosu ?

'Kablo' forumunda Mr.Ahmet tarafından 19 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Kz zsx için kablo satın almayı düşünüyorum. 50 -150 TL arası bütçe var. Yurt dışından alabilirim. Altın gümüş karışımı kablolar iyi gibi duruyor fakat hangi markanın kablosunu alsam bilemedim. Önceden alan ve beğendiği kablo olan varsa tavsiye verebilir mi ?

2. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    zsx aldınız mı hocam? :)

3. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Evet aldım hocam. Size demiştim alacağım zaman söylerim diye de renk yüzünden vaz geçtim. Yeşil siyah olanı çok hoşuma gitti.

4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    problem değil hocam ne demek,güle güle kullanın :) ne kadara aldınız sorması ayıp

5. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    390 a aldım yurt içinden. Yurt dışı alacaktım da corona falan var diye vaz geçtim. Hem 3 hafta beklemek de istemedim.

6. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    Hayırlı olsun hocam iyi yapmışsınız yurt dışına bulaşmamakla. Ben 60 günü devirdim kargoda henüz hareket yok :) bekliyoruz.

Kablo olarak size fengru DIY jcally gold Kablo öneririm. Yurt dışı ürün bu şekilde aratırsanız çıkar. Ben kullanıyorum gayet de memnunum. Yapısı da sağlam baya ucuz durmuyor. 1 seneyi devirdik daha sıkıntı yok kabloda. Aklınızda olsun bi araştırın derim. En azından şimdi olmasa da şu pandemi sürecinden sonra sipariş verirsiniz. Yavaş yavaş düzene oturur artık zaten

7. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Baktım. Baya hoş duruyor. Ama c pin kalmamış. Stoklar yenilenirse alabilirim ileride. Bu arada sadece altın olması veya gümüş altın karşımı olması ne fark eder ki ?

8. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    Ses karakteri olarak minimal fark olur diyorlar ama kulak ne kadarını algılar orası muamma :) bakır ve gümüş olanında stok görünüyor qdc plug veya for zsn olanı seçebilirsiniz. Bu ikisinden bakır olanı almanızı öneririm

9. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Hocam altın daha iyiyse beklerim. Sonuçta 1 kere alıcam. Standart kablosuda bakırdı zaten. Öyle olunca bakır daha kötü gibi geldi.

10. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    6n ofc free copper diye geçiyor isim daha janjanlı gibi geldi bana da :) gold kabloyu bekleyin o zaman. yanlız uzun süredir stok böyle gözüküyor satıcıda bilginiz olsun, arada bir kontrol ediyordum değişen birşey olmadı

11. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    1 ay falan beklerim daha. Hemen almayı düşünmüyorum. Olmadı diğer markaların kablolarına bakarım. Beğenilen kabloları vardı.

12. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    ZSX kullaniyorum uzun zamandir. Baslarda farkli modellerin kablolarina hic yonelmedim o yuzden yine elimde KZ'nin yukseltme kablolari var. Gumus ve altin kablolarini denedim. ZSX'in sahnesinin yakin konumlanmasi nedeniyle, onu havadar kilan altin kabloyu daha cok begeniyorum. Parlaklik bir nebze azaliyor(ki cozunurluk dusmus gibi hissedilebilir) ancak konumlandirma ve enstrumanlari anlama daha kolay oluyor. Butce araliginiza da uygun gorunuyor. Ek olarak yorumlarinda memnun insanlar gordugum su iki kabloyu birakayim. Bu kablolar gorece daha kaliteli duruyor ve kalinlar. Bu da haliyle dolasma sikintisina da daha iyi cozum saglar. Cunku KZ'nin yukseltme kablolari biraz ince ve cok dolasiyor.

https://www.aliexpress.com/item/4000314144622.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.48602e0ekGqiaW
    https://www.aliexpress.com/item/4000186974626.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.48602e0ekGqiaW

u.taskiner bunu beğendi.
  13. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Hocam aslında hiç uğraşmam kz alırım. Ama kablonun ayrılan kısmına top koymamışlar ve ucu da tırtıklı demir olduğu için bir süre sonra kötü kokuyor. O tarz demir kalemlerim var. Zamanla kirleniyor ve tırtıklı olduğu için temizlemesi zor. bu sebeplerden diğer markalara yöneldim. Şu an trn, yinyoo ve fengru markalarının kablolarına baktım. Muhtemelen bu üçünden birini alırım.

#13 Mr.Ahmet, 20 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 20 Mayıs 2020
  14. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    Tamamdır ona göre muhasebesini yaparsınız o zaman :)

Yukarıdaki arkadaşın önerdiği kablolar da kaliteli duruyor. Fengru ayarında. Kaşın Kablo olması benim açımdan da önemli. Sağlamlık hissi vermesinin yanısıra dolanmıyor da kolay kolay. Çözmekle uğraşmıyorsun yarım saat :)

#14 Makale_Helvetia, 21 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 21 Mayıs 2020
  15. SSCC

SSCC
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    43
    Selamlar,

Selamlar hocam.

KZ nin altın-gümüş yükseltme kablosunu tavsiye ederim, kesinlikle karışma yapmayacak yapıda yumuşak ve kaliteli geldi bana (elbette fiyat aralığı dahilinde değerlendirilmeli). Ben ZSN pro kulaklığım için almıştım, standart kablosu zaten tartışılmaz çok düşük kaliteli bir kablo olduğundan mıdır bilinmez, detayların netliğinin ve çözünürlüğün iyileştiğini hissettirmişti benim deneyimime göre (tamamen plasebo etkisi de olabilir, inanın bu etki yadsınamaz bir olgu bence). Negatif tarafı ise chin slider yok (çok gerekli mi tartışılır), kulaklık bağlantı pin kısımları plastik (fiyatı dahilinde normal bir durum).

16. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Hocam zaten kz de kalite korkum yok. Eminim iyidir. Yorumları da iyidi. Sadece dediğim 2 sebepten dolayı ikinci tercihim olarak kaldı. Başka model beğenemezsem kesinlikle kz altın gümüş kablo alırım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 21 Mayıs 2020 ---
    Hocam ben kablo yanında köpük de alacağım. Yedekte dursun diye. Köpük ile kablo aynı satıcı ama kargo farklı. Ben nasıl tek kargo göndermesini sağlarım. Nereden yazacağım ki adama?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 21 Mayıs 2020 ---
    Hocam bir de 16 çekirdekli ya sizin kablo. Fengru marka. Çok ağır mı sizce ? Ağırlığından rahatsız oluyor musunuz ? Ben 16 bakıyordum da ağır olabileceği aklıma gelince 8 çekirdeklilere mi yönelsem emin olamadım da.

17. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    Bana ağır gelmiyor hocam aksine sağlam hissi veriyor daha iyi böylesi :) 1 seneyi geçecek öyle fazla dikkatli kullandığım da söylenemez daha tık demedi, baya sağlam yapmış adamlar. Kargo olarak da bir ürünü takipli diğerini takipsiz de seçseniz satıcı takipli ile yollar. Süngeri takipsiz kabloyu takipli ile söyleyin

18. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    En iyi kargoya göre yollarsa sıkıntı yok. Kablo standart aliexpres takipli ama diğerleri takipsiz çünkü. Ben 16 çekirdekli beğendim de işte aklıma takıldı durduk yere. Almışken iyisini alayım o zaman.

19. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    aynen,memnun kalırsınız kesinlikle :) aliexpress standart shipping seçin, china post'dan uzak durun. 60 günü devirdik daha ulaşmadı kargo

20. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    451
    ZSN Pro, ZSX modelleri ile orjinal KZ Gümüş ve altın-gümüş kabloları test ettim.

Gümüş üstleri ve orta frekansları netleştirip sahneyi genişletirken, altın-gümüş biraz daha koyu tona kavuşturuyor kulaklıkları. Altın-gümüş te altlar daha derin ve etkili oluyor tizler ise daha az distorsiyonlu ve daha net oluyor.

Ekleme: ZSN Pro da kablo farkını daha çok hissettim. ZSX modelinde alt frekanslara daha çok oynuyor. Nacizane tavsiyem ZSX için saf gümüş kullanın altından ziyade. ZSN Pro da ise kesinlikle altın-gümüş.

u.taskiner bunu beğendi.