Lütfen konularınızı 3 gün / 72 saatten önce yukarıya taşımayınız.

'Satım' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    O konuda haklı olabilirsiniz, benim asıl demek istediğim diğer forumlardaki sistemlere gerek yok zira ben alım-satımda 3 belki 4 sayfadan fazla ilan görmedim, nasılsa her gün oraya da bir girilip bakılıyor son durum ne diye. Ama her sabah ana sayfadaki bütün konuları açıp okuyan birisi olarak, oradaki konuların yarısında sadece "Güncel" yazısı görüp sonra kapatmak hoşuma gitmiyor. Tamam son durumdan haberdar olmak güzel ama mesela sabah yapılan bütün ilan güncellemeleri önceki gece konuşulan konuların ana sayfadan düşmesine neden oluyorlar. Bu da forum takibini bir anlamda güçleştiriyor.

2. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    Herkesin görmek istediği farklı tabii ki,her gün güncelleme olması da forumun amacı ile bağdaşmıyor. Her gün güncelleme olmadığında da mecburen son iletiler kısmında yer alıyor ilanlar. Yani forumun amacını korumak bir noktada daha ön plana çıkıyor. Çok da fazla ilan olmuyor aslında konuları kapatacak kadar. Evet bazen dikkatin dağılmasına sebebiyet veriyor. Head fi gibi çok kalabalık olunsa, satım bölümü son konularda gözükmese de olur. Zaten gözükemeyecek kadar çok konu olur.

Collapse Signature Expand Signature
  3. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Haklısınız, sonuçta burası ticaret odaklı bir site değil, önemli olan bilgi paylaşımı ama alım-satım da bir anlamda forumun canlılığını sağlayan etkenlerden birisi. Belki de alım-satım güncellemeleri ana sayfada farklı bir pencerede kendi içinde gösterilebilse bu karışıklığın önüne geçilebilir mi bilemiyorum. Aslında şu anki haline de çok fazla eleştiri getiremiyorum ama dediğim gibi tek derdim sabah güncellemelerinin geceki konuşmaları ana sayfadan düşürmeleri. Bu sabah güncellemelerinin çoğu da alım-satımı kapsadığı için,gece yapılan önemli yorumları kaçırmak kötü oluyor.

4. valdez

valdez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    25
    Tapatalk ile takib ederseniz okumadiginiz mesajlari rahat görebilirsiniz. Böylece eski de olsa yorumlari gozden kacirmazsiniz

5. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Teşekkür ederim güzel tavsiye :eek:k Fakat yine de sabah iş yerinde elimde telefonla forumu takip edebileceğimden pek emin değilim, hoş bir görüntü olmaz :)

6. ghan87

ghan87
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Her gün en mantıklısı. 1 gün dolmadan donanımhaber deki gibi güncelleme yapamıyor olmamız lazım..

7. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    Satılan ilanlar kaldırılmamış olsa sürekli güncellenerek devam eden satışlar belli olur haklısınız da; Satış bölümü zaten topu topu 3-4 sayfa birşey. Alışveriş için takip edilebilir. Her gün olursa ilk 15 mesajın 10 tanesi satış ilanı olur, yarım gün girmesek kaçırdığımız konular olabilir.

Yani bence her gün güncelleme kimseye bir artı getirmez bana göre.

8. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    567
    Burasi satim sitesi degil. 3 gun yeterli bir sure.

Ayrica 3 veya 1 gun takibini yapamayan, o kadar matematik bilgisi olmayan bi zahmet foruma da girmesin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    634
    Forumun işleyişinde bir sıkıntı yok.Hasanın dediği gibi burası alım satım yapma sitesi değil.techno-fi başka bir kültürün yansıtılmaya çalışıldığı ve anlayabilene bulunmaz nimetlerin sunulduğu bir ortam.bu ortamda kişisel çıkarlar hep ikinci planda tutulur.kendi ilanının bir başkasınınkinin bir kaç sıra yukarısında olması kimseye birşey kazandırmayacak, kaldıki önce satmaya çalışmayı ve tutarsız indirimler yapılmasınıda ben etik bulmuyorum kendi adıma.böyle olduğunda ürünün ikinci el piyasasındada gereksiz bir düşme oluyor. aynı yada benzeri ilanlar tekrar açıldığında en düşük fiyat baz alındığımdan haksız bir piyasa oluşuyor.ihtiyacı olan zaten bir şekilde ulaşacaktır ilgilendiği ürüne.son parasını kulaklığa harcayıp hayat memat derecesinde o kulaklığın satışından gelecek paraya ihtiyacı olan arkadaşlara forum içinde bir fon oluşturup bağış yapılmasını öneriyorum.destekleyeceğimede söz veriyorum.

10. ghan87

ghan87
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Amaç sadece forumun biraz daha gelişmesi yönünde.

İlk açıldığı zamandan bu yana bu sitenin takipçisi ve üyesiyim ama nedenini bilmediğim bi şekilde banlanmışım, eski nickname'im de ghan87 forumda eski açtığım konular mevcut ama ziyaretçi adı altında.

Şimdi ise 3-4. denememde bu foruma zar zor birilerinin onayı ile alındım. Nasıl bi değerlendirmeden geçiyor kullanıcı bilmek zor.

Kabul etmekte fayda var evet bu forum satış sitesi değil ama nihatinde satış yapılmakta ve uzun zamandan bu yanada özellikle bu bölümde yenilik yapılmamış, burada bunu belirttiğimde yapılan yorum ''3 veya 1 gun takibini yapamayan, o kadar matematik bilgisi olmayan bi zahmet foruma da girmesin'' oluyor. Bu içi boş yoruma cevap verip polemik yaratmıcam. İlan altına defalarca güncel yazmak birilerinin hoşuna gidiyorsa tamam bu şekilde devam etsin.

İyi forumlar.

11. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    Uzun zamandir takip ettiginiz forumda 10 iletiye ulasmak icin niye her yere guzel inceleme tesekkurler yazma zahmetine girdiniz peki onu anlayamadim?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

12. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    2 adet ürünü satmak için gösterdiğiniz çabanın takdir edilmesi gerekiyor :evl Eski banlanan üyenin ürün satmak için geri dönmesi kusura bakmayında bana çok saçma ve anlamsız geldi. Ürün satmaya yönelik o kadar site hazırda varken. :wink

13. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    567
    Arkadasin banlanma sebebi kotu bi durum degil.

Bi ara 2 seneden uzun sure girmeyen uyeleri silmistim. Sebep o.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

14. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    15
    Şimdi arkadaşın yazdığı 10 iletiye baktım da, dediğiniz gibi heryere "teşekkürler, güzel inceleme" yazmamış. :) Eski üyeliğinden bahsediyorsanız onu bilemem. Tartışmaya gerek yok, biribirinizi kırmayın ne gerek var bunlara.

15. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    O iletiler silinmeden once aynen dedigim gibiydi. 10 dakika gecmeden 10 iletiye ulasmaya calisti. Iletileri silinince normal yoldan denedi. 10 ileti olunca aninda satim ilani acti. Bence niyet belli.. Bazi seyler bariz bir sekilde yapılinca cok göze batıyor. Uyaralim dedik.. Ne alaka diye cevap gelince ben de ister istemez boyle yazmak durumunda kaliyorum. Neyse uzamasin mesele :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

16. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    15
    Silinenleri görmediğim için bilmiyordum. Ne alaka demişse ayıp olmuş evet. Ben haklı, haksız ayırt etmeden barış çağrısı yapayım dedim. :) Arkadaşın fikirleri zamanla değişip ayak uyduracaktır buraya, sabırlı ve sakin kalmak her zaman iyidir. :hug

17. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Bu arada yanıtını bulamadığım bir sorum olacak. Buradan soruyorum ki ilerde herkes fayda görsün.

3 günde 1 güncelleme kuralımız ilanın açıldığı tarihten itibaren 3'er günde 1 mi, yoksa ekleme yapılıp güncellediğimiz zamanki günden sonraki 3 günde 1 mi?

Biliyoruz ki ilki doğru. Ama 2. durum halinde ne olacak ona emin olamadım.

18. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    Ekleme ile ilan guncellenmezse ikinci soruya gerek kalmaz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

19. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    567
    Son güncellemeden itibaren 3 gün kabul ediyoruz. Ürün ekleyince birşey denilmiyor. (Suistimal edilme durumları olursa ayrı)

Tabi ürün ekleyince de bu hak değil, tercih meselesi, ben eklesem de başkalarının haklarını çalmamak için güncellemiyorum.

20. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Zaten en yukarıda olan ilanım için 10 dakika sonra tekrar mesaj atıp güncelleme gereği duydum. Sonra uyarı aldım. 3 gün kuralını biliyordum ve zaten konu en üstteydi.

Kurallara göre başkasının ilanına bir şey yazıp yukarı çıkarabiliyoruz veya başkası bizim konumuzu yukarı taşıması konu sahibini alakadar etmiyor. Bir şeyleri yine yanlış anladım galiba.

Yine dün bir arkadaşın ilanına ''Fiyatın düşmesini bekledim, ama ürün çabuk satıldı'' gibi bir ifade içeren mesaj attım. Sonra baktım o da silinmiş.