Lg hi-fi plus bağlantı sorunu

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda Mmlyzfghj tarafından 22 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. Mmlyzfghj

Mmlyzfghj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Satın aldığım hi-fi plus modülü bugün elime geçti telefonum xiaomi mi mix 2 Telefonumun bağlantı türü type c olduğu için hi-fi plus ın içinden çıkan kablo uyumsuz. Bilgisayarda ve type b bağlantılı diğer telefonlarda denedim ürün sorunsuz çalışıyor general mobile 5 plus ın kutusundan çıkan dönüştürücüyü kullanarak telefonuma bağladığımda cihaz çalışmıyor sorunu çözmek için ne yapmalıyım type c ile kullananlar varsa veya farklı altetnatifler bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

2. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    MiniDisc

Alınan Beğeniler:
    449
    Çok bilgi sahibi değilim. O yüzden daha iyi bilenler cevaplarsa iyi olur ama tespit ettiklerimi yazayım. Gm5 plus kutusundan çıkan dönüştürücü sadece şarj için data konusunda ben de sıkıntı yaşamıştım.

bir diğer konu usb dac olarak direkt çalışmıyor diye biliyorum. Usb audio player veya onkyo player olması gerekir.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    306
    Hem bilgisayarda hem de telefonda hiçbir işlem yapmadan hemen çalışması lazım. Kablo doğru tarafa takılıysa tabi.

Telefonda geliştirici seçeneklerini etkinleştirip usb yapılandırması ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Ekran görüntüsü ekledim. Orada audio source ayarı işe yarayabilir. [​IMG]

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    457
    Telefonda ayarlarda usb hata ayıklamasını açmalısın.

5. Mmlyzfghj

Mmlyzfghj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Teşekkürler sorunun çevirici aparattan olduğunu öğrendim yeni kablo aldım type-c to type-c çözüldü

6. Mmlyzfghj

Mmlyzfghj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Cihazın play store veya farklı bir yerde equalizer veya ses ayarı vb. Uygulaması var mı yoksa sadece Lg G5 te mi bulunuyor

7. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    457
    Hifi plus uygulaması var ama o aleti güncellemeye driverlarını yüklemeye yarıyor. Telefonunuzdaki herhangi müzik çalardaki yada ayrı olarak kullandığınız eq uygulamasını kullanabiliyorsunuz.

8. Mmlyzfghj

Mmlyzfghj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Teşekkürler

Picasso16 bunu beğendi.