lg hifi plus ve vestel v3 5040

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda Mert Alan tarafından 6 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Mert Alan

Mert Alan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    bu gün lg hifi plus edindim acaba bu dac ı Vestel Venüs v5040 model telefonumla bnasıl kullanıcam anlatabilicek birileri varmı

2. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    592
    7117 eklentisini görüntüle [DOUBLEPOST=1523045473,1523045440][/DOUBLEPOST]Aynen bu şekilde. İçinden çıkan kablo ile. O kablonun bir ucu micro usb diğer ucu type c dir. Normal bir type c kablo ilede bilgisayardada kullanabilirsin

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  3. Mert Alan

Mert Alan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    vestelcep telefonu lg yi algılamıyor bağladığıma dair bi sinyal vermiyor

4. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    592
    Sinyal vermiyor zaten. Tak kulaklığı dinle

2 kişi bunu beğendi.
  5. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,236
    Vestelin telefonları hakkında bilgim yok hiç kullanmadım ancak şarj yuvasından( micro usb) ses çalma desteklemiyor olabilir.

6. Mert Alan

Mert Alan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    usb ayarlarını yapıyorum herşey tamam fakat sesi lg den değil yine hiç takmamışım gibi cep telefonundan veriyor

7. SonyPro

SonyPro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    147
    Ayarlardan telefon hakkındaya girin. Derleme numarasınamıydı başka ni numarayamıydı hatırlamıyorum 7-8 defa dokunun geliştirici seçenekleri açılacak. Orada usb ses yönlendirme var onu açık konumda bırakın. Usb ses yönlendirme yoksa telefonun usb den ses çıkış özelliği yoktur.

8. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    592
    Hocam senin cihazda çalışmıyor o zaman. Bilgisayardan dinlersin veya yeni bir telefon alınca bağlarsın.

9. Dolphin

Dolphin
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Eski LG L90, Samsung'un eski bir tableti de dahil bir çok cihazda çalıştıramadım. Samsung s3 ve s7'de çalışıyor olsa da seste mucizevi bir gelişme olmadı. Bunun nedeni kulaklığımın 16ohm olmasından kaynaklı da olabilir! Usb üzerinden Beats audio logolu HP Pavilion dv6 dizüstü bilgisayarda denediğimde ise seste belirgin bir fark duyduğumu söyleyebilirim.

10. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    592
    Lg hifi plus direnci Otamatik ayarlıyor. Araya empedans yükseltici bir kablo atın veya kulak içi kulaklıkların upgrade kablolarının çoğu epedansı yüksek gosterir onu deneyin[DOUBLEPOST=1523262311,1523262175][/DOUBLEPOST]n11.com'dan Monster İcableLink Kulaklık Ara Kablosu seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    https://urun.n11.com/cevirici-ve-donusturucu/monster-icablelink-kulaklik-ara-kablosu-P125231740[DOUBLEPOST=1523262343][/DOUBLEPOST]Bu kablo sesini bariz şekilde yükseltiyor

4 kişi bunu beğendi.
  11. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    308
    Bu mesajınız üzerine bu kabloyu aldım ve dediğiniz gibi ses oldukça yükseldi. Teşekkür ederim.

LG Hi-fi Plus'da ve LG V serisi telefonlarda normalde 50 ohm üzerinde yüksek empedans modu devreye giriyor. Bu kablo sayesinde 16 ohm kulaklıklarla bile aktif durumda.

Yalnız dikkat edilmesi gereken bir detay var. Bu ara kabloyu önce Hifi Plus'a takmak ve ardından kulaklık kablosunu takmak lazım. Önce kulaklığı ara kabloya takıp da ara kabloyu Hifi Plus'a takarsanız yüksek empedans modu aktifleşmiyor.

2 kişi bunu beğendi.
  12. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,625
    LG Hi-Fi plus ve kulaklık arasına taktığınız yukarıdaki kablo kendinden 50 ohm üzeri bir dirence sahip anlaşılan. Yalnız bu çözüm yönteminde dirençli kablo müzik dinlerken halen devrede kaldığı için ses karakterinde az çok bir değişiklik olabilir.

Ses karakterini etkilemeyecek çözümlerden biri şu olabilir, dirençsiz (her kablonun bir direnci var tabi ki, kastettiğim ihmal edilebilir direnci olan bir kablo) bir ucu 3.5mm erkek diğer ucu 3.5mm dişi olan kısa bir uzatma kablosu ve ek olarak empedans adaptörü kullanmak.

Bu çözümün uygulaması şöyle,

Empedans adaptörünü (bende 75ohm luk var, yeterli bu) dirençsiz ara kabloya bağlıyoruz. Düşük empedanslı kulaklığımızı direnç adaptörüne bağlıyoruz. Uzatma kablosunu arkasında empedans adaptörü ve kulaklık bağlıyken bu şekilde LG Hi-Fi plusa bağlıyoruz.

Daha sonra empedans adaptörünü aradan çıkarıp, kulaklığımızı doğrudan Hi-Fi plusa bağlı olan uzatma kablosuna bağlıyoruz.

Bu durumda Hi-Fi plus yüksek empedans modunda kalacak ve kulaklıkla arasında sesi etkileyecek bir yüksek empedans olmayacaktır.

2 kişi bunu beğendi.
  13. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    308
    Teşekkür ederim. Bu yöntemi kullanmak için Aliexpress'ten 75ohmluk aldım zaten ama o gelene kadar bu kabloyu da denemek istedim. Çok ucuza bulunuyor N11'de. Henüz müzik dinlemediğim için sese etkisini bilmiyorum ama umarım fazla olmaz. Veya olumlu etkilesin :)

14. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,625
    Empedans adaptörü aradan çıkınca alacağınız ses DAC ın orijinal sesine daha sadık kalacaktır o kesin. Birde bir miktar daha yüksek ses alacaksınız aradan ekstra direnç çıkacağı için.

15. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    308
    Evet pratikte öyle ama bu kabloda garip bir durum var açıkçası.

Kablo takılı veya değilken başka hiçbir cihazda ses yüksekliklerinde fark yaşamadım. Sadece Hifi Plus'ta böyle. Acaba cihazı yüksek dirençli kulaklık takılmış gibi kandırıyor mu? :) Yani yukarıda bahsettiğiniz yöntem gibi. Mesela bilgisayarımda, telefonumda veya tabletimde ses yükseklikleri tamamen aynı. Aşağıdaki ilk ekran görüntüsü dizüstü bilgisayarımdaki ses seviyeleri arası karşılaştırma. İkincisi ise kabloyu Hi-fi Plus'a takınca oluşan durum.

16. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,625
    Tabiki zaten bu çözümlerin amacı Hi-Fi plusın (Bende LG V20 var aynı mantık) yüksek empedanslı bir kulaklık takıldığını sanması ve daha yüksek güç verdiği moda geçmesi.

17. cemilsen

cemilsen
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba bu dac ile ilgili bir sorum olacak. LG V serisi telefonlarda benzer bir donanım var ve 50 ohm altı kulaklıklarda cihaz düşük güç modunda çalışarak yeterli katkıyı saglamiyor. Peki bu modülün harici olarak LG g5 dışı bir cihaza bağlanması durumunda 50 ohm altı kulaklıklarda tepki ne oluyor? Cihaz yine de düşük güç modunda mı çalışıyor? Sanırım LG telefonlarda ohm - çıkış gücü durumu yazılım aracılığıyla sağlanıyor. Mixer dosyalarının düzenlenmesi ile cihaz sürekli yüksek empedan modunda çalıştırılabilir. Peki LG dışı cihazlarda ne yapılacak? Cihazı sürekli yüksek empedans modunda çalıştırmanın bir yolu var mı?

18. Mert Alan

Mert Alan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    o denli derin bilgiye sahip değilim ama huawei gibi bir telefonla çalışıyor dac ama aşırı ısınıyor

19. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    592
    Monster İcableLink Kulaklık Ara Kablosu. N11 e yaz linki atamadım telden olmadı empedansı yüksek gösteriyor

2 kişi bunu beğendi.
  20. cemilsen

cemilsen
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bu modülü LG dışı cihazda 50 ohm altı kulaklık ile kullanan kimse yok mu? Kablo veya empedans arttırıcı cihaz kullanmak belki çözüm olur ama o kadar ek parca ile dolaşmak istemiyorum acikcasi. KZ ZS10 silver yükseltme kablosu ile kullanıyorum.[DOUBLEPOST=1532719858,1532719749][/DOUBLEPOST]Yani mantıken LG dışı cihazlarda empedans-guc ayrımı yapmaması lazım çünkü bu ayarlamalar LG telefonun mixer-gain dosyası aracılığıyla düzenleniyor.