LG V20 - High Impedance Mode Aktive Etme (Zekice!)

'Genel Tartışma' forumunda Chaturanga tarafından 11 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

1. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,404
    :) Sende de vardı Wm1a ama sattın sanırım.

Bu arada bence V30 bir "telefon"a göre gayet iyi çalıyor. Tabiki eksikleri var ama diğer telefonlara göre baya önde ses kalitesi. Hatta giriş seviyesi daplarla rahatlıkla kapışır. Mesela benim dinlediğim Cayin N3 ten falan net şekilde daha iyi.

Collapse Signature Expand Signature
  2. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    1000 dolar diyorsun hocam :)
    Gelen zamlardan sonra 2 aylık alkolle ortalama bir dap alınır.

3. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,447
    Bazı şeylerin farkına zamansız varınca adına pişmanlık diyorlarmış abi, elde adam akıllı kulaklık olmayınca doğru karar verilmiyor.
    Streaming bağımlılığı yüzünden sattıydım, şimdi halüsinasyonlarını görüyorum :)

4. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,404
    Streaming gerçekten bağımlılık yapıyor. Tidal kullanmak büyük pratiklik. İstediğin albüme anında ulaş. Çalma listeleri yap. Üstelik şarkıların tümü aşağı yukarı aynı standartta olsun. Büyük nimet diye düşünüyorum.

Şuan 1 haftadır arşivle uğraşıyorum. Yaklaşık 1tb veriyi yönetmek bana inanılmaz zor geliyor.

Dap konusunda da evet benim iyi dap ım olduğunda iyi kulakllığım olmadı. İyi kulaklığım olduğunda da iyi dap ım olmadı:) Baya ekipman değiştirmek zorunda kaldım. Sonunda ikisini bir araya getirmeyi başardım:)

Buradan hareketle tecrubelerime dayanarak yeni hobidaşlara önerim; önce kişisel zevkinize göre alabildiğiniz en iyi kulaklığı alın. Kulaklık işi tamam olduğunda dap arayışına başlayabilirsiniz.

DrWhite ve Synchronicity bunu beğendi.
  5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,884
    O da iyi motosiklet... :)

Oof off. Takip edebilene aşk olsun... Butik CIEM'ler, derken butik universal'lar, kaynar kazan gibi kaynayan Chi-fi, ve rekabet etmeye çalışan büyük firmalar... Göz gözü görmüyor. HD600 ve ER4 gibi fosil ürünler olmasa hepten Fransız olacam yahu...

V20 ve V30 o kadar iyiyse bir sonraki telefon için düşüneyim o zaman. Peki telefon olarak memnun musunuz? V40 ta iyi midir?

#25 zxc, 23 Ocak 2019
    Son düzenleme: 23 Ocak 2019
  6. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Hocam fiyatına göre çok iyi telefon.
    2800 e aldım 5-8 saat günlük yüksek empedans modunda müzik dinliyorum ve 6 saat ekran süresi alıyorum.
    Tek eksisi ön kamerası telefonun 1.2 megapiksel bildiğin tost makinesi.
    Onun dışında 128 gb hafıza , quad dac , snapdragon 835 , tasarım vs .
    Ama eğer bütçeniz varsa v40 alın.
    V40 youtube da gördüğüm test videosunda İphone xs maxın hız da kafasına vurdu.
    Kamera dışında herşeryi daha iyiydi xs max ten.
    900 doların civarında fiyatı var Türkiyede ne kadar olur bilmiyorum.
    Bir ayrıntı daha v30 'un dacını B&O yapmıştı.
    V40'ın dacını Meridian Audio yaptı.
    Headfide okuduğum yorumda ses şiddetini 1-2 tık daha yukarıda olduğuydu.

2:34 te Ses şiddeti grafiği var.

4:44 ten sonra 2 kulaklığı test ediyor.Bu videoyu kulaklıkla dinlerseniz Yüksek Empedans modunda sesin nasıl değiştiğini rahatlıkla görürsünüz.
    2.kulaklık 50 ohm altı bir kulaklık ses değişmiyor nerdeyse.

Bu video da Lg v40 İphone Xs max videosu.
    V40 da hoparlörü Meridian Audio yapıyor Xboom du adı sanırım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 23 Ocak 2019 ---
    Şuan telefonumda 70 gb tidal arşivim var.
    Bataryası çok iyi gidiyor.
    Ön kamera zaten ben kullanmıyorum.
    Çok güzel bir ekranı var.Cs go maçları keyifle izliyorum.
    internette vs gezerken en ufak kasma donma yok.
    1 saat 45 dk da %100 şarj olma.
    Ön kamera kullanmıyorsanız 2800 e daha iyisi yok.

zxc bunu beğendi.
  7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,884
    Vaaay. Meridian'dan daha uzun DAC deneyimi olan high end speaker üreticisi firma yoktur muhtemelen. Adamların yirmi senelik hoparlörlerinde DAC'ler var...

8. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,404
    Yanlız yanlış olmasın ama dac ları ne b&o nede meridian yapıyor. Dac çipleri sabre ess9218p diye mobil bir model. Uygulamasında ve ses ayarlamasında meridian ın bir çalışması sözkonusu.

9. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Hocam dac yapımı uygulama ve ses ayarlaması demek değil mi zaten ?
    Piyasadaki çoğu dacta ess chip var.
    Dragonfly redde 32-bit ESS 9016 chip var mesela.Bu chip dacın kendisi mi oluyor yoksa dac yapımı aşamasında ki ses chipi mi ?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Ocak 2019 ---
    ESS'in kendi sitesine baktım şimdi ses chipleri digital analog converter diye geçiyor.Chip aynıysa burada firmaların nasıl farkları oluyor B&O ile Meridian nerede far oluşturuyor ?

10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,884
    DAC dizaynı tabii ki kullanılan çipin ötesinde.

Lakin arabalarda, laptoplarda ve telefonlar da belli hifi firmalarının logolarının kullanılması, o firmaların ne kadar müdaheleleri olduğu konusunda çok net bir şey söylemiyor açıkçası...

Mesela Lexus marka arabalarda Mark-Levinson sistem oluyor. Gel gelelim Mark-Levinson'un hoparlör hariç en ucuz sistemi, arabanın fiyatının yarısına tekabül ediyor... bir yerlerde bir hata olmalı :) bunun yanında bazı vosvos'larda Dynaudio var ve harbi harbi Dynaudio sürücüleri kullanılıyor...

Aynı şekilde, doktora hocam Meridian sistemini yirmi sene önce $20000'a almış... Sadece stereo, surround falan değil. İki hoparlör, cd çalar ve radyo...

LG V40'ın ne kadarı Meridian? Kim bilir? Belki sadece marka ismini kullanma haklarını satmışlardır, belki de harbi harbi sıfırdan dizayn etmişlerdir... İkisine de şaşırmam doğrusu.

Mesela LG, İsviçreli saat mekanizma üreticisi Soprod ile birlikte çok güzel bir saat üretti... Fiziksel kolları olan bir akıllı saat, ve kollar OS tarafından kontrol edilebiliyor. Herifler ciddi ciddi birlikte çalışmışlar belli ki.

Velhasıl "markaya değil sese odaklanmak lazım" fikrine katılıyorum.

11. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,447
    Bu arada Meridian bazı exotic-supercar araçlara (McLaren) ses sistemi üretiyor :)
    Samsung nasıl "Tuned by AKG" diyor, LG'nin hoparlörünü de Meridian ayarladı diyor. B&O ve LG şu kutu içeriğinde kulaklık verme mevzusu dışında başka bir halt elledi mi bilgim yok. Bildiğim kadarıyla elde kalan H3'lere andorid uyumlu şekilde kutu içeriğinde vermişlerdi. Meridian, AKG, B&O vs. gibi markaların logoları kullanılıyor diye yanılgı olmasın, telefon bunlar.

Son zamanlarda bunun gibi tüketim aletlerine geçmişi eski olan marka logoları fiyaka için basılıyor. Laptop, telefon, televizyon gibi...( en azından kendi düşüncem.)

ESS dac çipi üretir, ses kalitesi vs. gibi unsurlar tek başına çiple ilişkilendirilmesi doğru olmaz.

12. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Hocam lg tüm sesi meridian firmasına emanet etti sanırım.
    Uzun soluklu bir anlaşma yapmış gibi duruyorlar.
    Lg hoparlörlerini de onlara yaptırmaya başlamış.
    Büyük ihtimal lg meridian firmasına belli bir ücret karşılığı cihazlarının sesini yapmasını istemiştir.
    Misal olarak 2 yıl boyunca şu cihazlar için için 50 milyon dolar benzeri gibi.
    Meridian sadece isim hakkı verip sese karışmayacak bir firma değil bence.
    Sonuçları çok kötü olabilir.
    Lg v40 ın sesi çok kötü olsa mesela.
    Lg de g6 ile toparlamaya başladı imajını.
    Ses chiplerinden anlamıyorum.
    Fakat v30 daki ses chipinin hangi cihazlarda kullanıldığına dair bir araştırma yaptım.
    Aliexpresste Hidizs marka 800 tl bandında daplarda ve Dün patlaştığım UAT teknolojisi olan Hiby W5 bt ampta kullanıldığını gördüm.
    V30 daki Dacın TDH değeri
    %0,0005 olması lazım (%0,0002 de olabilir ikisinden biri tam hatırlamıyorum)
    V40 ta bu değerler nasıl vs bir inceleme bilgi görmedim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Ocak 2019 ---
    Ama ben meridianın yerinde olsam zaten dap üretmiyorum 400 dolar altı dap bandını bitiririm.
    Gerekirse Essentiel Phone' un çıkardığı harici bir mıkantıslı amp benzeri birşey eklerim cihaza.
    Zaten mqa ile baya ses getirdiler.
    Ya da lg ile anlaşıp Onkyo gibi android telefon/dap gibi birşey çıkarabilirler.
    İki tarafta kazanır.
    400-500 dolara arama yapan sosyal medyaya hızlı birşekilde giren ortalama kameraya sahip bir dap düşünün.
    Ben hiç düşünmeden alırım.
    https://www.essential.com/audio

#32 tazıtahsin, 24 Ocak 2019
    Son düzenleme: 24 Ocak 2019