LG V30 Tanıtıldı

'Haberler' forumunda BatmaN19 tarafından 31 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    626
    LG yeni amiral gemisi cihazı olan V30 u tanıttı.

Başlıca özellikler : 6inç P amoled ekran, 4gb ddr4 ram, snapdragon 835 işlemci ve Quad Hi-fi dac mevcut.

Tasarım açısından Samsung'un izinden gidilmiş gibi görünüyor. Cihazda 18-9 ekran formatı tercih edilmiş. Çerçevesiz ekran ve metal kasa cihaza premium bir hava katmış.

Kağıt üzerinde bir amiral gemisi cihazdan tüm beklentileri karşılayacak gibi görünüyor. Samsungun özellikle Note serisine ciddi bir alternatif olarak düşünülebilir.

Zaman bulduğumda konuyu güncelleyeceğim.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 BatmaN19, 31 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 31 Ağustos 2017
    4 kişi bunu beğendi.
  2. Feelblue

Feelblue
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    171
    Çok iyi bir DAC ile geleceği söyleniyordu, bakalım incelemeler ne yönde olacak. Gerçi pek ulaşılabilir fiyatlarda olmayacak benim açımdan ama LG'nin müziğe verdiği önemi takdir ediyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  3. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    LG o kadar sorunlarından sonra para verip cihaz almak ne kadar doğrudur bilmem

4. playmaker

playmaker
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    X3 3rd gen veya benzeri seviyede bir dap alma düşüncem vardı, bu cihazı gördükten sonra vazgeçer gibi oldum açıkçası. Ama teknik özelliklerin ötesinde bu cihazlar nasıl çalıyor merak ediyorum. Mesela V20 dinleyen arkadaşlar ses kalitesini aşağı yukarı nerede konumlandırıyorlar acaba? Evet bu telefonlarda quad dac var ama ses kalitesi anlamında bir X3'ü yakalarlar mı örneğin, yahut daha mı iyidirler? Eğer bu düzeylerde bir sesi varsa ben Spotify'ı telefondan dinle, flac dosyaları dap'tan dinle, iki ayrı cihaz taşı yapmaktansa, V30 alıp işi tek cihazda çözmeyi tercih ederim. Pratiklik anlamında artısı büyük olur.

5. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    V20 kullanıyorum X3 kullanmadım ancak forumdaki turlar kapsamında Aune M1S, Cayin N3 ve Fiio X5 3.Nesil kullandım. Ayrıca Meridian Explorer 2 DAC kullanıyorum.

Ses olarak şahsen LG V20 varken Aune M1S veya Cayin N3 alma gereği duymuyorum benzer çalıyor her ikisi de V20 ile benim kulağıma göre.

Ancak Fiio X5 3.Nesil ve Meridian Explorer 2, V20 den tamamen farklı ses karakterine sahipler ve her ikisini de LG V20 ye tercih ederim.

Kısacası LG V20 bana göre 200-300 dolar aralığındaki giriş seviye DAP larla yarışabilir bir kalite sunabiliyor.

3 kişi bunu beğendi.
  6. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,844
    Kullandığım telefonda, benim zevklerim ve ihtiyaçlarıma en uygun ses çipi konumlandırılmış olsa ben yine de aynı dac'ı kullanan bir dap almayı düşünürüm. Çünkü müzik apayrı bir olay. Telefonumun içine girmemeli. Ben biraz eski kafalıyım. Müzik dinlediğim alet ile günlük kullandığım telefon bir arada olmamalı. Üstelik bir de akıllı telefonların pil kullanım süresi ve hayatın koşuşturma ile geçtiğini düşünürsem sırf şarj süresi için bile müziğin, telefondan ayrılmasını tercih ederim.
    Bu bağlamda LG V20, V30 falan, kamerası harika bir telefon ile fotoğraf çekmekten zevk almaya çalışmak gibi geliyor (tabi meslek olunca mobilde fotoğraf çekmeye aşırı kıl olmam ayrı bir mesele :) ).
    LG V20'yi kısa süreli denedim ve kabul ediyorum ki belli bir seviyeye kadar gayet tatmin edici performans veriyor. Ama o yani, daha fazlası değil.
    İnsanın müzik zevki her gün farklı olabiliyor ya da herkeste olan o mükemmel sese ulaşma arzusu hep bir taraftan dürtüyor ama ses karakterini değiştirmek için telefon değiştirmek bana garip geliyor.
    Yanlış düşünüyor olabilirim, elimizden düşmeyen telefonlarla her an kaliteli müzik dinlemek, portatiflik açısından da çok kullanışlı olabilir anlayışla karşılarım ama telefon bu. Müzik çalar değil. O yüzden ne kadar güzel dac kullanırsa kullansın LG V serisi benim gözümde sadece bir telefon. Sesi önemli değil. O bir telefon.

7. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Bir V20 kullanıcısı olarak V20, zaten DAP kullanan birisi için üst seviye bir upgrade amacıyla değil ancak , DAP alma niyeti olmayan, müziklerini telefondan dinlemeye devam edecek olan, halihazırda V20 kadar ses kalitesi sunmayan bir telefonu olup yükseltme yapmak isteyenler tarafından tercih edilebilir.

Ancak V20 aldıktan sonra bir de DAP almaya karar veren birisi ise, giriş seviye DAP lara değil, en azından ortanın altı ve orta segment DAP lara bakmalı düşüncesindeyim. V20 ve giriş seviye birkaç DAP ı turlar sebebiyle kıyaslama şansı buldum. Quad DAC aktive edildiğinde V20 varken denediğim cihazların sesleri için alınmasının anlamsız olduğuna kanaat getirdim.

Şarj süresi açısından müzik dinlemenin çok ciddi bir batarya harcamadığını söylemek gerekiyor.

Kısacası yanında birkaç cihaz taşımak istemeyenler için V20 oldukça başarılı bir ses sunuyor.

Ancak bir odyofil için değil elbette.

5 kişi bunu beğendi.