LG v30 ve v30+ farkı ?

'Genel Tartışma' forumunda bugra116 tarafından 29 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

1. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,439
    Beyerdynamic Xelento, İBasso it03, Imr r1 ve Sony Mdr1am2.

Not: Şuan müziğimi %90 Dap ile dinliyorum. V30 son tercihim.

Collapse Signature Expand Signature
  2. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    DAP deneyebileceğim istanbul veya ankara fark etmez herhangi bir mağaza var mı? Çok merak ettim.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Hüsrana uğrayabilirsiniz önden söyleyeyim. Önemli olan dap dinlemek değil kulaklık ile uyumlu olanı dinlemek.

bugra116 bunu beğendi.
  4. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,892

İstanbul Kanyon AVM hifilife mağazasına uğrayabilirsiniz. En son gittiğimde A&K AK70 MKII, A&K KANN, A&K SP1000 SS/CU, A&K AK300, A&K AK320 modelleri demoda vardı. Belki yeni gelen bir şeyler vardır, gidip bakabilirsiniz. Kulaklığınız yoksa da Sennheiser marka kulakiçi ve kafaüstü kulaklıklarla deneyebilirsiniz. Fikir verebilir.

bugra116 ve border66 bunu beğendi.
  5. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    196
    dragonfly red almayı düşünenler n11'e gelmiş. dikmen müzik'de mevcut. 4 adet var.

.~. bunu beğendi.
  6. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    Bir şey merak ediyorum, Ifi dsd'yi nerede kulandınız? telefonda mı bilgisayarda mı? Dap ilk fırsatta deneyeceğim fakat kullanmak istemiyorum. Ifiyi telefonda kullandığım zaman nasıl sonuç alırım? bir daptan daha mı verimli olur?

7. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,892

Yanlış yazmışım Ifi xDSD olacaktı. Bilgisayara, telefona kablolu veya kablosuz bağlayarak kullanılabilir, ben kablolu kullanıyordum ve telefona lastikle bağlıyordum, oldukça küçük bir alet. Bunu kullanırken telefondan faydalabiliyordum. Tidal MQA falan baya iyi sonuç veriyordu. Kullandığım daplardan daha iyi gibi bir şey söyleyemem. Fiio X5 III gibi alt seviye daplardan iyi diyebilirim ya da Mojo'dan daha iyi çalıyordu diyebilirim. Zaten WM1A ve Paw Gold'tan iyi çalan taşınabilir dac/amp olsa piyasa çalkalanır :)

Ifi IDSD Black Label falan telefonla kullanmaktan ziyade masaüstünde kullanmaya yönelik büyükçe bir cihaz. Performans olarak tabiki xDSD'den daha iyi. Çıkış gücü inanılmaz güçlü, güce aç kulaklıkları kolayca besleyebilir. Mobil olarak kullanımı pek mümkün değil.

#67 Synchronicity, 5 Ekim 2019
    Son düzenleme: 5 Ekim 2019
    bugra116 bunu beğendi.
  8. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    Local olarak geniş bir müzik arşivim olsaydı dap düşünebilirdim fakat arşivim çok kısıtlı. Streaming için de her dap uygun değil diyorlar. O yüzden dac'a yönelmeyi belki düşünebilirim. İşte denemeyi çok istiyorum hepsini bir şekilde deneme fırsatım olsa ona göre seçer, içime sine sine kullanırdım.

9. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,439
    Kararsızsan acele etme forumu takip et ve buluşma olduğunda kaçırma. Hem güzel arkadaşlıklar edinirsin hem de bütün soru işaretlerine cevap bulabilirsin.

10. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    627
    Bende v30 a geçtim 1 hafta olmadı. Note 8 in akg kulaklığıyla bariz bir fark hissedemedim kulaklık çıkışı olarak. Gel gelelim evdeki yada arabadaki sisteme bağladığımda fark baya hissedilir seviyeye geldi her anlamda. Günlük kullanım için beni note 8 den vazgeçirebilecek bir cihaz değil. Fakat ses kalitesi, genel özellikleri ve fiyatı düşünülünce inanılmaz bir cihaz.bu fiyata orta segmentin giriş üstünü alıyosun. Alın aldırın. Dursun bir köşede.

11. tripanazomi

tripanazomi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    LG V30+
    Önceki yazımı düzeltiyor ve net bir şekilde yaptığım 3 saati aşan testlerden sonra belirtmek isterim ki

;M11 ciddi anlamda USB den UAPP yüklü android telefonu ezmektedir.

UAPP oldukça başarılı ancak hemen her güncel telefonda aynı sonucu 3 aşşa 5 yukarı verebilirim desede durum öyle değil . S9+ mesela mate 20 lite dan bariz daha iyi sonuç verdi
    Bu bağlamda zamanına göre hesap ettiğimde V30+ ında USB den iyi sonuç vereceğini düşünüyorum ( zamanının üst telefonu olması ve müziksek değerlere ağırlık vermesi nedeniyle ) ,
    ama dediğim gibi M11 in yanına bile yaklaşamadı .
    tüm bunları USB out olarak denediğimi belirtmek isterim

DAP karşılaştırmasında M11 in karşısına birtek Hiby R6 çıktı diyebilirim. Onun tek artısı ek olarak UAPP yüklenebiliyor olması ve fakat USB çıkışta R6 denememizde UAPP ile bir fark görmediğimizi / anlayamadığımızı belirtmek isterim . M11 in artısı ise daha yeni android sürüm , daha hızlı ve daha iyi ekranlı olup , tidal offiline desteğini micro sd karttan verebilmesi diyebilirim.

M11 e karşı Lütfen başka dap kıyaslanabiliyorsa belirtiniz

Not : Astel Kern AK70mk2, Kann, SP1000 modellerinden USB out almayı başaramadık bizim DAC bu markadan ses almıyor enteresan birşekilde :)

Kısaca özetlersem ;
    Gidip 128 lik bir Note 9 yada mate 20 pro gibi bir telefona 6000 TL vermek yerine ;
    M11 + LG V 30+ a toplamda 6000 TL verip ( 128 lik micro SD kart dahil ) alarak müzik adına çok daha mantıklı bir yatırım yapmış olurum diye düşünmüyorum.
    zira , telefonda oyun oynamayacağım ve çok çok iyi bir kamera ihtiyacım olmadığından V30+ ın yeteceğini düşünüyorum , hatta duyduğum kadarıyla V30+ ın arka kamerası OIS özelliği vb hiçde fena değil deniyor.

bugra116 bunu beğendi.
  12. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    Normalde kulaklık alacaktım fakat yazılanlardan dolayı tekrar dac düşünüyorum bende. 3 kez fikrimi değiştirdim ifi xdsd yada micro idsd düşünüyorum. m11i ifi bir dac ile karşılaştırma imkanınız olursa görüşlerinizi yazabilir misiniz?

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. tripanazomi

tripanazomi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Selamlar , m11 i yeni aldım ama kulaklık ile hiç denemeyeceğim sadece USB den kendi DAC ımla kullanacağım.
    Normalde sizin kullandığınız daclardan biraz farklı bir pre amfi/ DSP dir aynı zamanda https://www.audiotec-fischer.de/en/brax/processors/dsp
    USB / optik / Coax / Bluetooth / RCA ve Hi level girişlere sahiptir

Ancak yakın bir dostuma ziyarete gitme planım var ;
    M11 i 4.4 mm çıkıştan ( daha dün temin ettiği ) Senheiser HD660 ile dinleyebileceğini söylemişti. Sanırım evde kendi harici dac ı da var

Dinlyebilirisem aktarırım
    saygılar

bugra116 bunu beğendi.