LOTOO PAW GOLD incelemesi(Paragraflı !!!!!!!)

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda tsn141 tarafından 21 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    valla bilye sesi nereden geliyor bilemiyorum içeride dolaşıyor gibi olmadı Boğaç Bey e soruyum .

2. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,491
    Kisa Lpg izlenimlerim-Volum 1

Lpg'nin genel ses tonlamasi; alt frekans bolgesinde notrun cok hafif sicaginda; orta frekans bolgesinde notr ve seffaf; tiz bolgesinde ise notrun hafif parlakliginda kalmakta.

Altfrekanslar:
    Basslar notr-sifir-cizgisine yakinlar. Fakat basslar; darbe-vurus gucu yuksek bir nitelikte.
    Altfrekans derinligi yeterli. Basslarin midlere sizma ya da sahneyi daraltma gibi negatif durumlari yok.
    Ayni zamanda basslar; hizli, siki ve kontrollu bir yapida.

Orta Frekanslar: Midler enerjik, seffaf ve notr bir yapidalar. Vokalden enstrumanlara degin goze batan negatif bir durum yok. Midlerin ustmidler ve tizlerle birlestigi noktalarda; hem midlerin hem de tizlerin enerjikliginden kaynakli; zaman zaman yorucu bir sunum ortaya cikabilmekte.
    Enstruman gercekciliginde; Lpg basarili. Dogalliktan fazla ayrilmamaya gayret ediyor.

Ust Frekanslar; Tizler hafif parlak bir yapida fakat agresif ve kulak tirmalayan bir durum yok. Tizleri , midlerin enerjik yapisi frenliyor ve cok fazla uzayip goze batmasini engelliyor. Lotoo firmasi tizleri, midlerle; midleri, basslarla dengeleyerek ortaya referans ve dengeli bir sumum cikartmis.
    Tizlerde uzama siddet ve keskinlik olarak pek hata yok.
    Tizlerin yuksek Cozunurlugu ve midlerin seffaf ve enerjik yapisi; kayittaki detaylari aciga cikarirken, kotu kayitlardaki durumlari da yuze vurmaktan cekinmeyen bir yapi arzediyor. Kisaca olabildigince iyi kayitlarla dinlemek lazim Lpg'yi.

Sahne: Lpg genis-ya da cok genis bir Sahneye sahip degil.
    Fakat sahne oldukca derin ve uzun. Koridor ve audeze lcd 3 benzeri bir sahnesi var Lpgnin. Enstrumanlari yatayda degil de dikeyde siralayip; Enstruman ayrimini o noktadan basariyla verebiliyor.
    Sahne konusunda olabildigince genis sahneli kulakliklar denenebilir Lpg'de.

Hm901s - Lpg

Basslar: Bass miktari ve yumusakliginda 901s önde. Bass vurus gucu ve hizinda ise Lpg önde.
    Hifiman daha genis bir alandan bass verirken; lpg daha dar bir alandan bassi veriyor.

Mid:
    Isin icinden cikamadim.
    Iki dapin da midleri cok iyi. Kararsiz kaldim.

Tizler: Uzama, siddet ve keskinlikte lpg önde Fakat tiz kontrolunde ise hm901s önde.

Sahne: Genislikte hm901s-derinlikte Lpg önde.

Cozunurluk: Tizlerden ve enerjik midlerden aldigi gucle; lpg genel detayda Hifimandan önde.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Eline kulağına sağlık Ahmet hocam, aldın mı cihazı yoksa hayırlı olsun :)

2 kişi bunu beğendi.
  4. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    @karanehir35
    Hocam midler konusunda ben şöyle bir yorum yapabilirim. HM901S daha eforsuz ve hafifçe daha uzaktan sesleniyor. Paw Gold ise daha yakın veriyordu midleri. Onun dışında Hifiman'in midleri birazcık daha "kullanıcı dostu" diyebilirim. Yani Paw Gold eğer bir sibilans var ise kayıtta, bunu direk yüzünüze vururken (özellikle kulaklık da hafif parlaksa) Hifiman o pasajları daha yumuşak geçebiliyordu. Kısacası Paw'ın affı yokken Hifiman birazcık affedici davranıyordu.

Bir de Paw Gold için belki yarım tık daha transparan midlere sahip denebilir.

Totem, cgtyguner, karanehir35 ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  5. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    Eline sağlık. Midler kafanı karıştırmı demek .Olsun. demek ki mid olarak iki cihazda sağlam çalıyor :D

3 kişi bunu beğendi.
  6. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    wm1a / 1z kıyası da eklenirse tam olur artık :)

2 kişi bunu beğendi.
  7. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Aynen bende bu şekilde yorumladım, 901s ile k3003i kullanıyorum midleri biraz daha ön plana bir iem, ama ne kadar ileri gitsem de 901s ile sibilans a yaklaşmadim. Hani sanatçı dibimde söylüyor sanki şarkıyı ama bir gram sibilansa rastlamadım. Örnek vereyim LPG çılgın Üniversitesi öğrencisi iken 901s 30 lu yaşlarda devlet memuru diyebilirim :) :)

3 kişi bunu beğendi.
  8. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    :gulme Burada hangisi iyi hangisi kötü anlamadım valla... Cinsiyet belli olursa belki karar vermeme yardımcı olur :cheesy:

9 kişi bunu beğendi.
  9. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    4 kişi bunu beğendi.
  10. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Abi şimdi kız desem bide iki alet de dsd de filan ısınıyor ya hafiften, konu daha sıkıntılı yerlere gidebiliriz o yüzden erkek diyelim :) :)

4 kişi bunu beğendi.
  11. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,801
    6 kişi bunu beğendi.
  12. mavi

mavi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,468
    Evet, dün gece ben de okudum. Çok güzel haber.

Hem eskimeye başlayan Paw Gold'un yenilenmesi, hem de özellikle 4.4 dengeli çıkışın yavaş yavaş standartlaşmaya başlaması açısından.

Bu sene sonu veya 2019 başında Sony de WM serisini yenilerse ortam daha da şenlenecek gibi görünüyor.

3 kişi bunu beğendi.
  13. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Sony neden daha Kapsamlı değişiklikler yapmıyor donanımsal olsun daha güçlü işlemci veya ram artışı gibi pil vesaire hep....,,? Sonuç sizce nasıl olmalı

14. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,302
    Sony kendi ses yaptı kullanıyor, diğer bir çok markanın ortak kullandığı dac çipler yerine daha ne yapsın :) Ram işlemci eksiği yok bence sony a45 gayet akıcı mesela arayüzü vs.

2 kişi bunu beğendi.
  15. SonyPro

SonyPro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    142
    Piyasadaki diğer markaların milim milim özellik arttırıp sürekli model çıkarması sürümden kazanma, ticari kaygılar..
    Sony her özelliği olgunlaşınca kullanma, kendi yazılımı, kendi çipleri, parçaları..
    Ben ikiye ayırıyorum bu yüzden markaları.

#75 SonyPro, 2 Nisan 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Nisan 2018
    2 kişi bunu beğendi.
  16. zalman_1

zalman_1
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    203
    Çok güzel duruyor lakin 3000 usd nedir arkadaş.

17. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,783
  18. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,973
    Y. özdil'in 2.500.-tl kitabını'da alıp bakacaksın keyfine..ikisinden biri olmazsa eksik kalır..

Mustafa ALKAN bunu beğendi.
  19. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,783
    Bide balanced kablo

20. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,353
    Lpg yi tavsiye etmem. Çok iyi sesi vardı orijinalinin, bu daha da iyidir muhtemelen, ama eskiden takip edenler bilir, ekran sorunum oldu, ki bu çok sık yaşanan, dökümante edilmiş bir sorundu. Firmanın yaklaşımı "garanti bitti, öde" şeklindeydi. Açıklama olarak da, "evet, önceki ekranlarımızda bunlar oluyordu, yeni ekranlarımızda artık olmuyor" dediler. Peki birader, madem sen de biliyorsun bu sorunu, o zaman kusura bakma, ücretsiz değiştireceksin. Ekranı sipariş ettim, sorunu çözdüm, sonra da büyük kayıpla sattım, cihazdan soğudum resmen. O olaydan sonra bir daha bir çin ürününü , distribütörü burada değilse almamaya yemin ettim. Açıkçası firmanın bu yaklaşımı nedeni ile alabilecek durumda da olsanız, almayın, wm1z alın sp1000 falan alın, en azından bu ürünlerin arkalarında doğru düzgün firmalar var...

Sent from my fridge using Tapatalk