Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda thejustice tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,857
    FiiO M3 CX 5.00 için iş görür mü acaba? İkinci eli 200e bulunur diye tahmin ediyorum. Hiç dinlemedim, ben de sadece meraktan soruyorum.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,054
    cx500 dinlemedim ama boşuna amfiye falan para vermeyin. iphone'un ses çıkışı yeterli, alacağınız amfi sadece sesi yükseltecek. daha iyi ses almak istiyorsanız kulaklık için bütçe ayırın bence.

3 kişi bunu beğendi.
  3. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Ses seviyesi ve bass da artış sağlanması benim için yeterli olucaktır.

4. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,888
    Performansı hakkında, size amfi aldıracak bir kulaklık değil cx 5.00, bende @mattiadestro gibi düşünüp, kulaklığı değiştirme yoluna giderdim.
    Gerçi telefon olarak ne kullanıyorsunuz tam olarak yazmamışsınız, çıkış gücü hakkında bilgimiz yok.
    Temizinden IT01 işi çözer sanırım.

2 kişi bunu beğendi.
  5. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Fiio m3 dediğiniz fiyatlarda 2.el mevcut araştırma sağladım şimdi
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Mayıs 2018, İlk mesaj zamanı 24 Mayıs 2018 ---
    Elimde telefon olarak samsung j7 mevcut ses çıkışısın pek iyi olduğunu düşünmüyorum bir de samsung s8+ modeliyle kıyaslama yaptığımda 2 tık falan ses yükseklik kazanıyor ve daha canlı kaliteli bir ses geliyor

6. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    485
    Herhangi bir telefon CX 5.00 için gereken ses yüksekliğini verebilmeli bence. Aşırı bir ses seviyesi mi arıyorsunuz?

7. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Çokta aşırı bir ses seviyesi istemiyorum fakat bundan önceki kulaklığımla karşılaştırma yaptığımda sony mdr-xp50ap cx5.00 bu kulaklığın gerisinde kalıyor kendi kanımca hem ses seviyesi olsun hem sesteki doygunluk.
    Teknik özellikler bakımından cx5.00 ın xb50 ap ye göre ses seviyesinde önde olması gerektiği ortada
    Tabi bazı büyüklerim bu teknik özelliklere takılmamak gerektiğini belirtmekte
    Sanırım tamamen tatmin olmama durumumdan kaynaklı bir sorun yaşıyorum. Veya kaynak problemlerinden

8. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    495
    Merhaba;

Öncelikle hayırlı bayramlar iyi tatiller.

Xduoo x10 hakkında yorumları merak ediyorum. Pek bir bilgi yok.

İlk nesil fiio x3 kullanmıştım. Çok severek kullandım. O cihazla kıyaslarsak nasıldır.

X3 Iıı de denedim o çok dijital geldi bana. Tınısını beğenmedim.

X10 bana fiyat olarak da makul geldi.

9. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar.Ben ipod touch 4g ile sennheiser px100 ii kulaklık kullanıyorum.Acaba ibasso dx50 alsam ses kalitesi olarak ipoddan daha kaliteli ses verebilirmi.Sahne genişliği,enstrüman ayırdımı ve çözünürlük olarak ipoddan daha iyi olurmu?ayrıca dx50 ile flac mp3 arasındaki farkı hissedebilirmiyim.Şimdiden teşekkürler.

10. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    350
    fark olur ama bence değmez

11. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    neden

12. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,054
    değmeyecek bir fark olur. en azından orta seviyede bir dap alın alacaksanız. fiio x5, cayin n5ii, ibasso dx150 vs.

13. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    ibasso dx50de orta seviye bir dap değilmi?

14. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Değil

2 kişi bunu beğendi.
  15. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    495
    bence ciddi fark olur. ama kulaklık bunu yansıtır mı bilemiyorum.

16. Rudolf

Rudolf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Tidal ile müzik dinleme olayını portatif olarak nasıl çözerim diye kafa yoruyorum. Size de danışmak istedim Birkaç sorum ve kendimce belirlediğim birkaç seçenek var;

Sorularım:
    1- Telefon üzerinden tidal çalıştırıp, Sony A45 gibi playera bluetooth ile stream ettiğimde kalite kaybı olur mu?
    2- Doğrudan bir android player almak mı, yoksa telefon ile usb c bağlantı veya bluetooth stream ile player üzerinden çalıştırmak mı mantıklı?

Seçenekler:
    • Sony A45 alıp, iPhone SE'den bluetooth ile stream etmek (en ucuz çözüm)
    • Sony A45 ve LG V30 - G6 - HTC 10 gibi bir telefon alıp Usb-c'den bağlamak
    • Fiio X5 III - Hidizs Ap200'den birini almak

2 kişi bunu beğendi.
  17. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,857
    Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. İlk iki senaryoda da sesi işleyen a45 olacağından ve taşınabilirlik açısından telefonun arkasına bir alet daha takmanın biraz yorucu olduğunu düşünerek şahsen ben 2'yi önermiyorum.

İlk senaryo için de günümüzde akıllı telefonların şarjlarının yetersiz ömrü yüzünden bir de BT bağlantısı ile yemek bana pek makul gelmiyor doğrusu.

Üçüncü senaryo hepsinden pahalı ve hacimsel olarak büyük olmasına karşın bence çok daha mantıklı. Lakin şunu da belirtmekte fayda var; X5iii kullanıcısı olarak küçük bir hatırlatma yapayım. Bu alet yalnızca müzik çalmak için üretilmiş, buna rağmen klasik android "sorunlarını" sıkça görmek mümkün. Örneğin zamanla şişme gibi meseleler bir Apple kullanıcısı için tekrar düşünülmesi gereken meseleler.

Kendi adıma şunu söyleyebilirim, a45 sesi ne kadar iyi olursa olsun sizin iki senaryonuzu da asla uygulamam. Benim için müzik çalar ayrıdır telefon ayrı. Birbirine bağımlı aletleri taşınabilir sistem olarak düşünemiyorum.

Son olarak ses hususuna değinmek isterdim lakin üç cihazdan sadece X5iii kullanmış olmam, yapacağım yorumun objektifliğini etkiler.

Bol keyifli müzikler...

3 kişi bunu beğendi.
  18. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,530
    Ben farklı bir alternatif sunayım size. Bütçenizi aşmazsa FiiO Q5 dac/amp öneririm. Saydığınız seçeneklerden daha iyi bir ses kalitesine sahip. İster kablo ile isterse bluetooth üzerinden bağlantı kurabilirsiniz.

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  19. Rudolf

Rudolf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Cevabınız için teşekkürler.

Bluetooth ile şarj meselesini çok düşünmüyorum açıkcası, saatlerce müzik dinleyen biri değilim ve iPhone SE şarj konusunda iyi işler çıkaran bir telefon. Asıl merak ettiğim bluetoothla bir kayıp oluyor mu harici playera aktarımda? Ve bluetooth yönteminde telefon sesi işliyor mu?

X5 kullanıcısı olarak, ses bakımından x5 III ve A45 arasında bariz üstünlük sağlayan var mı? x5'le epey ilgileniyordum ama okuduğum yorumlarda metalik olduğundan vs bahsediliyordu.

20. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    495
    Nacizane önerim araya a45 filan sokmayın bence.

ya telefondan çalın ve kablolu dinleyin , ya da dragonfly gibi birşey kullananın.

bence elinizde kulaklık yoksa direk bluetooth kulaklık alın. iyi bir bluetooth kulaklık ile hem telefon kullanmaya devam edersiniz hem çok pratik sistem olur.

Sırf tidal için x5 III biraz lüks olabilir. ama o da güzel bir çözüm.

Bu arada benim yukarıda sorduğum soru bayram kalabalığına gitti. xduoo x10 için ne dersiniz.

2 kişi bunu beğendi.